Slider Nail Design - çfarë është ajo dhe si të punojnë


Industri moderne gozhdë nuk është ende në këmbë, duke diktuar të gjitha tendencat e reja. Njëri prej tyre ishte një dizajn slider, e cila është një formë e thjeshtuar e ornament në gozhdë-dell'arte. Në fakt ajo është etiketa e ujit të bazuar se janë të transferohen lehtësisht në pjatë gozhdë.

Përmbajtje

  • Llojet slayderov në shërbim gozhdë
  • Si të përdorni etiketat përkthyer për thonjtë
  • Cilat janë avantazhet për photodesign

Llojet slayderov në shërbim gozhdë


Ka disa lloje të stickers të veçantë. Konvencionale, ata janë të ndarë në llojet e mëposhtme:

  • model të dendura;
  • Hartimi tërë sipërfaqen e gozhdë;
  • stickers bazë transparente.

Secila prej këtyre llojeve të përshtatshme për llojin tuaj të manikyr. Slider Nail Design kryer si në thonjtë natyrore, dhe në ndërtesë.

Rrëshqitës dendura

Stickers dendura konsideruar universale, sepse ju mund të përdorni ato në çdo thonjtë, në çdo teknologji në asnjë bazë. Si ky i fundit mund të jetë një llak e çdo ngjyrë, qoftë hije të ndritshme ose delikate.

Veçanërisht, jo çdo mjeshtri mund të dallojë pikturuar nga slayderov dorën, pasi ato janë zakonisht në mënyrë të natyrshme të duken në manikyr se ata janë të gatshëm për të parë fotot shumë problematike.

Shpesh e përdorur në stickers dendur xhaketë. Së pari, nuk ka nevojë për të zotëruar intricacies e pikturuar me dorë. Së dyti, nuk kanë nevojë për ndonjë mjete të posaçme dhe materiale, vetëm llak dhe Rrëshqitës. Së treti, kjo është një mënyrë e lehtë për të diversifikuar manikyr.

Për të hartuar ishte më spektakolare, por jo vulgare, është e nevojshme për të menduar mbi udhë, të zgjedhë ngjyrat. Jo gjithmonë është e nevojshme për të vënë etiketa në të gjitha thonjtë tuaj, vetëm të zgjidhni një ose dy në dorë për të shtie në artin ishte elegant dhe të bukur. Skema ngjyra zgjedhur individualisht në varësi të preferencës.

Hartimi tërë sipërfaqen e pllakave

Këto Rrëshqitës thonjtë nuk kërkojnë përgatitje të veçantë para se të tërhequr. Avantazhi i tyre është se ata ishin krejtësisht të mbuluar pjatë gozhdë, duke formuar një model të vetëm dhe përbërjen se nuk ka nevojë për ndonjë gjë më tej. Përdorin këtë lloj të imazheve të përkthyera në çdo teknologji, llak, akrilik, xhel apo shelakovym.

Stickers me një bazë transparente

Ky lloj është më shpesh përdoret në një sfond të lehta ose të bardhë. Zakonisht ndritshme si foto të zgjedhur fotot që duken të favorshme në sipërfaqe. Shumë rrallë këto sliders janë përdorur direkt në ndërtesë. Por thonjtë tashmë modeluar vendosur mjeshtra shumë i lumtur, sepse ajo kursen kohë për pikturë.

Si të përdorni etiketat përkthyer për thonjtë

Përdorni sliders është e thjeshtë, por aplikimi teknologjia ndryshon në varësi të asaj që thonjtë të veprojë si një bazë. Për shembull, në llak natyrore rrinë vizatime të gatshme është e lehtë, por kur duhet për të ndërtuar disa rregulla bazë për të vëzhguar.

Gjatë llak

Kusht pa teh prestar formë, dhe sipërfaqja tërësisht zashlifovyvaetsya për të lidhur të gjithë gunga e mundshme. Së pari aplikoni bazë transparente dhe samovyravnivayuschayasya për manikyr, e cila duhet të thahet. Pastaj, në qoftë se ju përdorni sliders ngushtë, aplikoni ngjyra bazë llak. Ai gjithashtu ka një të thatë, ndryshe zmastytsya lidhura me dekorim. Vetë stickers për Slider Dizajn laget me ujë, pastaj të ndara me kujdes nga letra në të cilat ato janë mbajtur.

Aplikoni një lustër shtresë bazë në thonjtë. Nëse ju imagjinoni veten të shtypur në letër të veçantë duhet të vuri përballë llak transparent. Nëse ju jeni grupe të gatshme - mund të kaloni këtë hap.

Prerë nga madhësia e dëshiruar e imazhit dhe të ulin atë në ujë për 30-40 sekonda.

Shtresë transparente e lartë duhet të jetë e lehtë për të lëvizur (në qoftë se ajo nuk do të mbajë në ujë ishte një pak më shumë). Vendin e saj në pjatë gozhdë duke përdorur piskatore.

Kur slider është plotësisht e thatë - të aplikoni një shtresë të shënonin. Mos përdorni mjet për të shpejtë tharje llak!

Rezultojë! Fotografitë mund të transferohen njëri mbi tjetrin dhe të dekoroj!

Përfundojë ato duhet vetëm një zonë që ishte përcaktuar më parë. Etiketa mund të jetë e shtyrë shtupë pambuku apo disk, por jo shumë.

Në qoftë se ju përdorni sliders me një bazë transparente, parimi i zbatimit të tyre nuk është e ndryshme nga ajo e mëparshmja, me dallimin e vetëm se si ngjyra bazë bojë nuk është e rekomanduar për të përdorur hije të lehta perla. Stickers vështirë të mos jetë ndryshe nën ato të shfaqen flluska shëmtuar e ajrit.

Kur dizajni është përfunduar, ajo është agjent fikse mbrojtëse për manikyr apo llak transparent. Nëse është e nevojshme, ju mund të shtoni me dorë pikturuar (p.sh. model spot) ose elemente të tjera dekorative: Kristal, rërë bulonki për artin gozhdë.

Gjatë gozhdë xhel

Depozitimi nën xhel slayderov llak pak më ndryshe nga aplikuar teknologjinë llak. Fillimisht thonjtë përgatitur me kujdes, pastaj aplikuar në llak xhel bazë të thata në llambë, në përputhje me udhëzimet. Pastaj bëhet shtresë ngjyrë ose një manikyr francez.


Pas tharjes në një shtresë-transferohen ngjitet stickers sliders. Pas vendosjes vjen në fazën përfundimtare: përfunduar shtresë transparente të cilat në mënyrë të vendosur krijon dizajn. Kjo manikyr zgjat një kohë të gjatë: deri në 4 javë.

Me kapacitet

Lidhjes piktura të gatshme, me bazë uji duke mos ndërtuar detyrë shumë e vështirë. Pasi thonjtë janë modeluar me kujdes dhe të pirët, por jo të mbuluara me një shtresë e materialit përfunduar, duke përfshirë të gjithë vjen era pluhur. Në sipërfaqe të përgatitur është aplikuar një shtresë e hollë e xhel ose akrilik, atëherë në krye foto të përzgjedhura.

Mos harroni, të lëvizur slider në akrilik mund të, përndryshe ajo shpejt do të shpërndajë atë, dhe xhel para-duhet një thatë pak në UV llambës. Topom fiks projektimit për xhel. Në teknologji akrilik kjo mund të zëvendësohet me një llak transparent që decor nuk është "qarkulloi" nga material.

Si për përdorim stickers në të gjithë sipërfaqen

Dizajn të shpejtë duke përdorur të plotë-size rrëshqitje ndryshon nga metodat e mësipërme. Së pari, foto apo vizatim zë tërë sipërfaqen e gozhdë. Së dyti, zbatimi i teknologjisë ndryshon vetëm në përgatitje.


Thonjtë janë të përgatitur, ata mbulojnë materialin e zgjedhur. Fotografia është që të largohet nga baza fillimisht prerë madhësinë e pjatë gozhdë. Në qoftë se ajo është përdorur në cilësinë, ajo duhet të kthehet në 0.5 mm në çdo buzë, materiali mund të arrijë në thonjtë natyrore në vend shkau disa orë ose ditë. Në punën e Lacquered është një hap fakultative. Figura shpërndarë nga cuticle në buzë falas kështu që nuk kishte flluska e ajrit midis fotot dhe pllaka. Si një shtresë mbrojtëse mund të jenë: llak, gozhdë xhel, xhel, biogel.

Cilat janë avantazhet për photodesign

Dizajn slider dhe fotodizayn - një teknologji të ndryshme. Së pari, ngjitës ka një kuadër i parë i ngurtë, e cila ndonjëherë është e nevojshme për të prerë formën. Së dyti, një shumëllojshmëri e fotografive, stolitë, printime shumë herë më shumë se photodesign. Së treti, foto me bazë uji nuk është shtrembëruar në punë, nuk rrinë në gishta apo mjet mjeshtër që thjeshton shumë punën me ta. Dhe sigurisht, ato janë universale, sepse ato mund të përdoret në çdo industri të teknologjisë gozhdë.

Duke përdorur një dizajn të tillë të shpejtë ishte shpëtim për ata që duan të marrin gishtat e tyre kryeveprat effortlessly dhe aftësitë. Ju mund të kryejnë procedurën në sallon, mjeshtrave private ose tërësisht në mënyrë të pavarur në shtëpi. Plotësuar elemente të tjera të dizajnit nuk është e nevojshme, veçanërisht në qoftë se fotografia e zgjedhur është plotësisht i përshtatshëm.