Testimonials Thermage, para dhe pas foto, përshkrimin dhe contraindications radioliftinha


Leafing përmes revistave të modës dhe të admiruar bukurinë përsosur e yjeve, ne padashur kërkojmë të përgjigjem, dhe të përpiqemi për të sqaruar sekretin e rinisë së tyre të përjetshme. Është e vështirë të imagjinohet se si ju mund të seamlessly të shikoni pas pesëdhjetësheje me ritmin furishëm të jetës dhe të bëhet më i ri nga dita në ditë, jo fshehur plagët nga operacionet.

Përmbajtje

  • Mekanizmi i veprimit të valëve të radios në tonin e lëkurës
  • Metodat e procedurës
  • Rishikimet e Thermage
  • Pyetjet e bëra më shpesh

Me gjithë arsenalin e mjeteve dhe metodave për një ditë të lexuar thjesht e pamundur, për të mos përmendur mundësinë për të peshojnë pro dhe kundrat e zgjedhur për metodën më të përshtatshme. Në ndjekje të të rinjve dhe trupin ideal përmban më shumë tifozë teknikat invazive. Ky tregues të vlefshme të tilla si efikasitetit, qëndrueshmëri dhe siguri. Të gjitha këto kritere të përmbushur Thermage - procedurë e shtrëngimit të lëkurës duke përdorur valët e radiofrekuencave pa kirurgji.


Mekanizmi i veprimit të valëve të radios në tonin e lëkurës

Për të siguruar efektivitetin e çdo metodologji duhet të kuptojnë qartë mekanizmin dhe natyrën e veprimit të saj. Qëndrueshmëri, elasticiteti dhe toni i lëkurës tonë fibrave kolagjenit mbështetur atë moshë, "plakja" dhe shtrihen pa kryerjen e funksioneve të ish. Shkencëtarët kanë filluar të kërkoni për metodat dhe mjetet që do të çojnë fibrave ton kolagjenit, e cila në masë të madhe të lidhur dhe rinovimin e lëkurës.

Gjatë hulumtimit është zbuluar efektin stimulues të valëve të radios në fibrave kolagjenit, por vetëm në frekuencën e tyre shumë të lartë. Valët e radios të lartë-frekuencave (6MHts frekuencave) depërtojnë thellë në lëkurë, duke rritur temperaturën e saj, jo vetëm duke tërhequr fibër, por edhe të stimuluar formimin e të reja, të rinj. Tani ajo është e lehtë për të kuptuar pse efekti i fundit i përtëritje duhet të vlerësojë vetëm gjashtë muaj.

Kjo lëkurës RF heqjen gjendje për të eliminuar jo vetëm rrudhave, por edhe në mënyrë efektive ndihmon me defekte kozmetike si celulitit, sagging lëkurës, ndryshim ovale fytyrë me moshën, "çanta" nën sytë, emërimin për forcimin e lëkurës saggy pas Liposuction.

Shpesh beauticians rekomandojmë Thermage përballet me njerëzit që vuajnë nga puçrra fytyre (pa efektin e reduktimit të zgjeruar tani).

Metodat e procedurës

Cosmetologist Radioliftinh kryer në një njësi të specializuar, para-pastruar lëkurën nga papastërtitë dhe sebum dhe duke shkaktuar linjë shënuar. Para procedurës janë Kundërindikimet për Thermage në të cilat zbatimi i tij nuk është e mundur.

Arsyet e mundshme për refuzimin e procedurës mund të jetë:

  1. Shtatzënia;
  2. Ndërtuar në stimuluesit kardiak ose ndonjë implant metalike;
  3. Implantet silikoni ose xhel silikoni në zonën e përpunimit;
  4. Sëmundje tumor si aktualisht dhe në të kaluarën;
  5. Comorbidity të rënda;
  6. Sëmundjet e lëkurës dhe lezione në zonën e prekur;

Gjatë seancës bezoperatsyonnoho trupin heqjen nuk duhet të jetë ndonjë prej objekteve metalike. Në analizat paraprake dhe vënien pacientin obezbolyvanyy nuk nevojitet. Në fushën e valëve të radios frekuencave aplikuar xhel miqve dhe nozzles të veçantë në një para-planifikuar linjave mbajtur procedurë heqjen.


Me nozzles individuale me shumë sensor gjatë procedurës, të përcaktuar temperaturën e lëkurës dhe thellësinë e veprimit të valëve. E gjithë kjo ka për qëllim për kontroll të saktë të procedurës dhe të minimizuar ndikimet negative. Pas seancës, hiqni fshin mbetura xhel, lëkurë të lagur dhe krem ​​qetësues. Siklet dhe dhimbje me Thermage nuk është atje, ju vetëm mund të ndiheni të prekur të njëpasnjëshme të ngrohtë dhe të ftohtë.

Ndjenjat rritet temperatura e lëkurës është për shkak të mekanizmit të veprimit të valëve dhe ftohje - përmes përdorimit të llak special ftohje gjatë procedurës, edhe pse shumë varet nga ndjeshmëria individuale dhe disponimin e pacientit.

Kur lënë sallon lëkura juaj do të jetë e kuqe ose të dëmtuara, ju menjëherë ndjehen pidtyahnutosti efekt dhe përtëritje. Procedura zgjat më pak se 2 orë Kohëzgjatja varet nga zona e tokës së kultivuar. Gjatë ditës së nesërme do të ndalohet të bëj banja dielli, lahet dhe stërvitje.

Për të arritur efektin e dëshiruar të emërojë nga një deri në 3-4 procedurat varet nga sistemi - ose më mirë, fuqinë e tij dhe karakteristikat individuale të lëkurës. Zakonisht në sallonet e bukurisë përdorin pajisje me fuqi të ulët, e cila në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon rrezikun e efekteve anësore, por kërkon më shumë trajtime për të arritur rezultate të dukshme.

Avantazhi i madh Thermage është se lëkura rejuvenates veten, nga forcat e veta natyrore, kështu që efekti është i naturalness ndryshme dhe naturalness. Kjo metodë është testuar në shumë klinika të ndryshme të huaja dhe të qendrave të angazhuar në mjekësi estetike dhe ka konfirmuar në mënyrë të përsëritur sigurinë dhe efektivitetin e saj.

Shpesh Salons ofrojnë përdorim shtesë trajtime të tjera anti-plakje dhe të kujdesen për të përmirësuar stabilitetin dhe përshpejtimin marrë efekt, por çdo dëshmi kombinuar përdorimi shkencor i procedurave ka. E mirë e tyre e përbashkët vetëm mund të spekulojë për të vendosur mbi teknikat që kanë të bëjnë - vetëm ju.

Rishikimet e Thermage

Të gjitha kritikat dhe mendimi mbi efektivitetin dhe sigurinë e Thermage ndahet përafërsisht në gjysmë.

Kjo është pjesërisht për shkak të pritjeve të larta të përtëritje të menjëhershme dhe ngurrimi për të paguar një sasi të konsiderueshme për një procedurë të tillë.

Duhet kuptuar se ndikimi i valëve të radios të fillojë një ujëvarë të reagimeve që kanë për qëllim prodhimin e kolagjenit dhe zbutjen e lëkurës, por jo për rrudhat çastit dhe parregullsive, duke çuar në një ndryshim në pamjen dhe tiparet e fytyrës më të neuznavaemosti.Krome, të gjithë ne jemi shumë individuale, dhe, përkatësisht, intensiteti i reagimit ndaj efektit kolagjenit RF është gjithashtu shumë e ndryshme.

Besohet se procedura më efektive në grupmoshën 40 vjet, për shkak të aftësisë së fibrave aktivizuar. Këto efekte anësore të tilla si djegiet mund të ndodhë kur gabimet e sistemit apo i gabuar për përdorimin e saj. Pra, zgjedhja e klinikave të specializuara dhe duhet të trajtohet jo më pak kujdes dhe tërësisht se në kryerjen e kirurgjisë plastike.


Një shtrëngim jo-kirurgjikale - jo mjaft korrekt dhe titulli i saktë për këtë procedurë dhe kjo nuk mund të konsiderohet si një alternativë për të ndërrojë pamjen operativ. Përkundrazi, kjo është diçka në mes të një procedurë kozmetike dhe funksionimin. Por për dyshim efektivitetin e saj dhe unike, për më tepër, nuk është e nevojshme. Kjo është një nga llojet e procedurave lidhur me heqjen dhe radio ka efektin më të mirë, kur një numër minimal i seancave. RF heqjen për ata të gatshëm për të marrë rrugën e luftës me procesin e plakjes, pa e çuar dëm për shëndetin e tyre.

Pyetjet e bëra më shpesh

Shumë gra, që vendosin në procedurën e përtëritje, ju duhet të jetë i sigurt për përgjigjet për shumë pyetje emocionuese. Ne jemi përpjekur të përgjigjen më të zakonshme.

Pyetja e parë dhe më e pritshme: I ndjeni dhimbje gjatë procedurës?

A: Ankesat e dhimbjes si normalisht nuk duhet të jetë, ndoshta vetëm një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë. Çdo grykë ka një sensor individuale, në mënyrë rigoroze kontrollon të gjithë procesin dhe parandalon indet mbinxehjes. Nëse ka një ndjesi djegie - të informojë menjëherë procedurën provodyaschemu cosmetologist.

Pyetje: Sa kohë efekti i procedurës kryer?

A: Efekti i përtëritje dhe shtrirjes do të rritet gjatë gjashtë muajve të parë, dhe është në gjendje të mbajë dy ose tre vjet.

Pyetje: A Thermage celulitit?

Përgjigje: Po, procedura është në gjendje të ofrojë radio frekuencave ekspozimit ton dhe parregullsi të qetë. Shpesh ajo është emëruar përveç procedurave për të luftuar celulitin.

Pyetje: Cilat janë efektet anësore?

Përgjigje: Nëse bëhet si duhet, procedurës dhe serviceability efektet anësore aparati nuk i regjistruar aktualisht.

Pyetje: Çfarë është dallimi në Thermage (Thermage) e RF-ngritje?

Përgjigje: Termi Thermage (Thermage) u shpik dhe patentuar nga prodhuesi amerikan i pajisjeve radio heqjen Termakul (Thermacool). Të thuash të drejtën, përdorimi i termit "Thermage" për t'iu referuar një spektër të procedurave për pajisje firma të tjera nuk është e vërtetë.

Metoda patentuar është kryer nga Thermage qark MONOPOLAR me frekuencën e valëve 6 MHz. Pjesa tjetër e pajisjeve në treg, që veprojnë në parimin e radio frekuencave apo RF heqjen, përdorin frekuenca të tjera apo skemë bipolar.

Feature Thermage është përdorimi i energjive mjaft të lartë, përmes të cilit indeve mund të ngrohtë deri në 60hrad. Kjo bëri të mundur për të arritur efektin e përtëritje pas procedurës së parë (me teknika të tjera RF-heqjen (ose termalifta termaliftinha) përdoren rendin më pak energji, ngrohje indeve është jo më shumë se 45 gradë dhe efekt të dukshëm të kërkojë disa procedura). Thermage Tradicionalisht popullor në SHBA dhe energji intensive pak termoliftinha në Evropë.

Valë radio heqja do t'ju japë deri në dhjetë vitet e rinisë pa dhimbje dhe stres, por kërkojnë investime të konsiderueshme. Dhe fakti që ju duhet të paguani për bukurinë - një kohë të gjatë nuk është sekret.