Rrisin buzët Hyaluronic acid komente, fotot para dhe pas


Buzët e lirshme - ëndrra e çdo gruaje, një shenjë e sensualitetit dhe seksualitetit. Në cosmetology moderne buzët e holla nuk konsiderohen nga disa krisje: me të mirë-zgjedhur laps buzësh relievit dhe çdo vajzë për disa minuta mund të krijojë një buzët shëndoshet. Por gratë të guximshme kanë rritur përpara për të përjetuar një rritje e buzëve acid Hyaluronic.

Përmbajtje

 • Acid Hyaluronic - çfarë është ajo?
 • Injections e acidit Hyaluronic: kujt, kur dhe pse?
 • Korrigjimi Lip acid Hyaluronic: si funksionon
 • Mirat dhe të këqijat e kësaj metode e buzëve
 • Kundërindikimet për procedurën


Acid Hyaluronic - çfarë është ajo?

Acid Hyaluronic - një përbërës natyral që është i pranishëm pothuajse në të gjitha indet e njeriut dhe kryen disa funksione të rëndësishme në trup: shpërndarjen dhe transportin e lëngjeve në inde. Nëse ne refuzojë terminologjinë mjekësore, atëherë substanca mund të quhet "i zgjuar", sepse ajo transporton ujë vetëm në ato zona të trupit që janë më në nevojë. Pëlhura pasur rezistente ndaj ngjeshje të ujit, e cila pengon rrudhat mekanike në sipërfaqe të lëkurës. Formulimi i acidit Hyaluronic në trupin kontribuojnë fibroblasts - qeliza të veçanta lidhës indeve.

Ky acid është pjesë e një numri shumë të madh të produkteve kozmetike. Veçanërisht përqendruar përmbajtjen e saj në krem ​​për dhe pas diellit, sepse drita ultravjollcë redukton prodhimin e acidit nga trupi, ndërsa djegien nga dielli serioze dhe krejtësisht ndalesa.

Rastet e përmbajtjes tepruar të substancave në trup në mjekësi dhe cosmetology ende vërejtur, por rimbushje vazhdueshme artificiale e procesit të ardhshëm natyror në prodhimin e acidit trupi ndalet. Prandaj beauticians janë këshilluar me forcë që të mos përdorin kozmetikë përditshme të lartë në këtë komponent.

Injections e acidit Hyaluronic: kujt, kur dhe pse?

Sipas studimeve dhe kritikat, cik acid Hyaluronic paraqet më shumë se 30% e grave 17 vjeç e lart. Në cosmetology kjo substancë është përdorur me sukses për të korrigjuar të metat e tilla si asimetri e buzëve apo të pamjaftueshme.

Sipas studimeve statistikore, gratë që përdorin këtë metodë, të ndarë në tri grupe:

Grupi i parë - një vajzë kategori të moshës 17-18 deri 25-30 vjet. Kjo kategori kryesisht pacientët vendosur për të rritur buzët, si në këtë moshë për të folur për korrigjimin e mangësive kozmetike si rrudhat, nuk kanë për të. Qëllimi kryesor i procedurës është që të sigurojë seksualitetin e personit më të madh dhe dëshirën për të marrë më afër imazhin tuaj ideale.

Grupi i dytë - një grua e re pas 30 vjetësh. Qëllimi i tyre kryesor është për të parandaluar shenjat e plakjes (rrudhat e hershme) dhe nganjëherë të rritur buzët e hollë.

Grupi i tretë - një grua me një shenja të theksuara të plakjes së lëkurës (rrudhat rreth buzët dhe vetë buzët). Në këtë rast nuk është vetëm parandalimi dhe korrigjimi i ndryshimeve plakjes, por edhe të rritur buzët për të mbushur ato formuar rrudhat, kontur formuar, ylli pjesë gojë.

Korrigjimi Lip acid Hyaluronic: si funksionon

Sot, acid Hyaluronic është një nga më të sigurta dhe më të popullarizuara të drogës që përdoret për shumë trajtime estetike, duke përfshirë rritjen e buzëve. Ajo paraqiti buzët me injeksione në fushat me probleme dhe pastaj rregulluar formën beautician.

Siç u përmend, acid Hyaluronic ka aftësinë për të burgosur molekulave të ujit, në mënyrë që ajo është e përqendruar në zonën ku janë bërë injeksione. Si rezultat, shuma është shtuar, dhe rrudhat janë të mbushura dhe i rrafshoi.

Filler Hyrja Procedura zgjat nga 15 minuta në një orë. Sepse buzët - një zonë të ndjeshme, procedura kryhet nën anestezi lokale, me anestetikë lokalë. E vetmja Siklet pas rritjes mund të jetë skuqje të lehtë, ënjtje ose ënjtje që ndodhin brenda 1-2 orësh. Rezultatet përfundimtare të procedurës do të jetë i dukshëm pas 48 orëve. Gjatë kësaj kohe acid është i shpërndarë në mënyrë të barabartë në buzë dhe të lidheni rreth një numër të mjaftueshëm të molekulave të ujit.

Pas duke përdorur injeksione të acidit Hyaluronic u prezantua në buzë për disa kohë do të ndiqen cosmetologist rekomandon:

 • kufizojë ushtrimin dhe rritjen e aktivitetit fizik për të parandaluar bruising ose ënjtje;
 • monitoruar ekuilibrin e ujit: numri i të lëngshme dehur varet nga sasia e acidit Hyaluronic administruar (tregoni mjekut tuaj).

Rezultati i buzëve me acid Hyaluronic do të kënaqet për rreth gjashtë muaj. Por në disa raste në fund të 3-4 javë pas parë futjen e acidit nevojshme korrigjim. Kjo zakonisht ndodh kur një nevojë të fortë për të korrigjuar asimetri ose shtoni shumë të vëllimit. Në raste të tilla, lëkura duhet të "mësohen" të ndryshimit kryesor për të shmangur mangësitë dhe plagët e tjera indeve të buta.

Mirat dhe të këqijat e kësaj metode e buzëve

Pro Procedura:

 1. Filler futur gradualisht shpërbëhet, dhe përfundimisht të bëhet formë të rregullt cik. Për gratë që nuk më pëlqen imazhin e ri - është një plus.
 2. Kjo procedurë nuk ka kufi moshe: të bëjë buzët shëndoshet duke acid Hyaluronic mund të ketë në 17 vjet. Pas 60 është gjithashtu mjaft e mundur pas konsultimit paraprak.
 3. Vendos acid artificialisht Hyaluronic është një burim i përtëritje.
 4. Mungesa e reaksioneve alergjike për shkak të drogës është substancë krejtësisht e natyrshme që tashmë ekziston në qelizat e indeve tuaj.

Cons Procedura:

 1. Kostoja e lartë e procedurës. Mesatarisht, një kënaqësi e tillë do të kushtojë tsinytelok bukurinë e 1.000 $ dhe më lart. Çmimi përfundimtar varet nga politika dhe bukuri markë sallon (prodhues) filler.
 2. Paqëndrueshme, efekt të shkurtër. Përsëriteni procedura do të ketë 6-8 muaj. Kur ju të rritur efektin shkëlqim të rritet acidit Hyaluronic për 10-12 muaj.

Kundërindikimet për procedurën

Përkundër faktit se acidit Hyaluronic është plotësisht përbërësit natyral, edhe pse ka disa Kundërindikimet për përdorimin e saj:

 • shtatzënisë dhe laktacionit,
 • hypersensitivity te medikamentit;
 • sëmundja autoimune;
 • Prania në buzët mbushëse të tjera;
 • alergji të anesthetics lokale;
 • Infeksionet e lëkurës, duke përfshirë edhe herpes;
 • plagët dhe shenjat në krahinë.

Gratë që kanë vërejtur sëmundje kronike para procedurës është shumë e rekomanduar që të konsultoheni me një mjek.