Lip tattoo foto para dhe pas


Gratë moderne që jetojnë në ritmin furishëm të shoqërisë moderne: shtëpia, fëmijët, punë, karrierë ... dhe kohë për veten e tyre aq shpesh mungon. Por kushdo që ne nuk ishim të tjerët - amvise, kokat apo nënat - ne jemi të gjithë të bashkuar nga një dëshirë: të qëndrojnë të bukur dhe i pastër. Dhe cosmetology moderne na kanë inkurajuar prej kohësh këtë mundësi - Makiazh përhershëm përbërjen dhe vetull është bërë një procedurë shumë e zakonshme.

Përmbajtje

 • Përfitimet tatuazh cik
 • Si te zgjidhni një sallon dhe master
 • Si të bëni buzët përhershëm kozmetikë parimet bazë
 • Llojet kryesore të tatuazh
 • Features buzët pas tatuazh kujdesit
 • Kundërindikimet për procedurën e

Emri buzët e bukur ju do të tërheqin vëmendjen gjithmonë dhe kudo: në punë, në transport, në pushime. Por, çdo gjë që ishte e kuq buzësh të qëndrueshme, shkëlqim ose Eyeliner, ende vjen një kohë kur ata zbehet apo fshirë. Po, lufta për pamjen tuaj të përsosur duhet të vazhdimisht. A zgjidhje tatauzh ideale për gjysmën e bukur e njerëzimit? A është e vlefshme për të bërë dhe për të dëgjuar otzavys ata që e kanë ndjerë procedurën për veten tuaj? Le të shohim ...


Përfitimet tatuazh cik

Lip Tatuazh nuk është vetëm një trill, nganjëherë kjo është një zgjidhje alternative për problemet kozmetike ose estetike të fytyrës tuaj (kështu që ai i zhvilluar - si një mjet i rregullimit). Për shembull, të plotë ose të pjesshme asimetri. Në këtë rast, shumë gra të rekomandojë për kirurgët plastikë. Por, duke përdorur këtë metodë mund të fshehin të metat, të bëjë pamje tërheqëse.

Ky lloj i korrigjimit ndryshon efekt të gjatë të qëndrueshme dhe të bëhen veçanërisht të njohura gjatë pushimeve të verës: jo çdo vajzë dëshiron që vazhdimisht kallajxhi deri në plazh nën diellin përvëlues. Në disa raste, duke përdorur këtë metodë mund të fshehin defekte të vogla, plagët, plagët ose lip lepuri.

Si te zgjidhni një sallon dhe master

Së pari, ju duhet të mbani mend se kjo procedurë duhet të bëhet vetëm në dyqanet e specializuara. Që do të shpëtojë seancën dhe të mbajë një mjeshtër në shtëpi nuk duhet të merren parasysh. Pas gjithë procesit të lidhur me shkeljen e integritetit të lëkurës, që do të thotë se procedura duhet të kryhen në kushtet e sterilitetin varur.

Së dyti, marrin shumë seriozisht magjistar zgjedhje. Edhe në sallonet e shtrenjta vijnë të gjithë jo-profesionistë, të aftë për të dëmtojë shëndetin tuaj. Reklamat më të mirë - është e komente pozitive klientët mirënjohës dhe të kënaqur. Prandaj Pyetni komente nga miqtë dhe të bisedoj më të mirë në person dhe të shohim rezultatin e magjistar.

Të ndërtuar në forume të grave apo të internetit - komentet për magjistar të veçantë nuk është e rekomanduar: ai shpesh lënë komente mbi tattooing e buzëve - një sallon marifet publicitet ose master.

I kushtoj vëmendje të materialit dhe mjeteve: çdo gjë duhet të jetë vetëm një steril dhe e disponueshme.

Si të bëni buzët përhershëm kozmetikë parimet bazë

Procedura tatuazh Lip - po hyn nën shtresa e lartë e lëkurës për t'u ngjyrosur pigment. Siç u përmend, gjatë procedurës shkelur integritetin e lëkurës, pigment hyrë duke përdorur hala hollë. Paraprin procedura është zgjedhja e llojit dhe ngjyra, përshkrimet dhe të përshkruajë miratuar. Në këtë rast është mjeshtër i rëndësishëm dovirytsya sepse pigment ngjyra nën lëkurë është paksa e ndryshme nga origjinali.

Pasi të gjithë ranë dakord vë mjeshtër në buzë një anestezion lokal që redukton dhimbjet e injeksioneve. Pasi ndjeshmëria maksimale e indeve bie fillon magjistar për të punuar.
Kohezgjatja e trajtimit varet nga lloji dhe vëllimin e zonave trajtuara. Mesatarisht kjo varion nga 30 minuta deri në disa orë.

Llojet kryesore të tatuazh lip

Në varësi të rezultatit të persekutuar, mjeshtër mund të ju ofrojnë disa opsione:

 • vetëm kufitar;
 • qark me mbrojtje nga drita;
 • dritë kayal;
 • kuq buzësh të përhershme;
 • tatuazh 3D.

Vetëm qark Gloss është i përshtatshëm për gratë me cik duhur formë të mirë. Qëllimi i kësaj procedure është të theksojmë kontur natyrore. Përdorur kryesisht për këtë hije e natyrshme që do të përshkruajë veten praktikisht nuk ndryshon nga ngjyra e buzëve, e cila mbetet e paprekur. Më vonë, ju mund të përdorni të gjitha nuancat e buzëkuqët dhe lapsa. Por edhe duke përdorur gojën e kuq buzësh është më sensuale dhe tërheqëse.

Variant tatuazh në lip mbrojtje nga drita do të thotë dalje e qark dhe trajtimin sipërfaqësor të buzëve (jo më shumë se 5 mm). Ka disa lloje të këtij opsioni, dhe ajo vetëm varet në zgjedhjen tuaj. Ju mund të bëni kontur dhe mbrojtje nga drita e një ngjyrë apo ngjyrë, dhe mund të jetë ngjyrë të ndryshme me një tranzicion të qetë.

Bright kayal lejon visually zmadhuar buzët nëpërmjet pigment të ndritshme është injektuar vetëm nën ose mbi kontur. Me këtë linjë të ndritshme buzët pikturuar edhe të duken më qartë dhe vëllimi.

Lipstick Përhershëm (Ajo është quajtur gjithashtu "mbushje të plotë") është zgjedhja e grave që përdorin të kuq buzësh, por duan të duken spektakolare dhe unike. Bëni tatuazh lip të këtij lloji mund edhe gra që duan të radikale dhe të përhershme të ndryshojë tonin e lëkurës në buzë. Rezultati i kësaj të drejte dhe me cilësi të punës është sipërfaqja e ndritshme dhe me shkëlqim lëkurës.

3D Tatuazh ishte në përdorim kohët e fundit, por është popullor me zonjat. Në zemër të këtij procesi është procedura e zakonshme me futjen e enzimave në dermis ngjyrosje. Një tipar i këtij versioni është më shumë hije përdorur një mjeshtër, kohëzgjatja e procedurës dhe përdorimin e gjilpërave të ndryshme diametër. Ky opsion është ideal për gratë që nuk kanë volumin dhe juiciness. Complete 3d cik tatuazh është e pamundur për një procedurë, kështu që presin për t'u takuar me mjeshtri të paktën 2-3 herë.

Features buzët pas tatuazh kujdesit

Edhe pse kjo procedurë është konsideruar kozmetike, por për imunitetin dhe trupin si një e tërë është stresi. Kështu që njerëzit të prirur për herpes rekomanduar vizita javore në sallon dhe për dy javë pas trajtimit duke përdorur ointments ose antiviralë.

Përveç kësaj, për 10-15 ditë, në varësi të gjendjen e lëkurës, përdorni plagosin shërimin dhe drogë anti-inflamator. Pas trajtimit lëkura coarsens dhe kore pokryvetsya (dy rucksacks), e cila përfundimisht vdesin dhe bie. Edhe pas kësaj shtresë të vijë plotësisht, ju do të shihni ngjyrën e tij të vërtetë.

Në disa raste, duhet seancë shtesë për të korrigjuar ton, ngjyra apo kontur. Kjo procedurë duhet të zotëruar të lirë.

Kundërindikimet për procedurës tattoo

Vetullat tatuazh dhe buzët mund të bëhet në:

 • diabeti;
 • svorachyvaemost gjak të keq;
 • sëmundje të rënda somatike;
 • Forma të rënda të sëmundjeve inflamatore;
 • kancer dhe neoplazmes tjera;
 • presionin e lartë të gjakut;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • herpes.

Reja, buzët e ndritshme do të ju lutemi zotëruesin e saj nga 2 deri në 5-6 vjet. Termat e sakta të mirëmbajtjes së efektit të pamundur për të thënë, sepse ajo është individuale dhe varet nga shumë faktorë: mosha, lloji i gjakut, llojin e lëkurës, ekspozimi i diellit dhe reagimet e të tjerëve.