Injections për dëshmisë humbje peshe, mekanizmi i veprimit, përshkrimin e përgatitjeve


Formë ideale kërkon një punë shumë e vështirë dhe kufizimet. Por shpesh ndodh që pas arritjes shenjën e dëshiruar mbi peshore të mbeten të lokalizuara akumulimin e yndyrës që prishin tërë, pothuajse e përsosur, shifër.

Përmbajtje

 • Çfarë është lipolitiki sekret
 • Dallimet lipolysis dhe Mezoterapia
 • Spektri i veprimit
 • Përshkrimi i barnave kryesore

Dhe ashtu si në qoftë se ju u përpoq (dietë, masazhet, sport, krem ​​etj) Heqin qafe e gunga në trup ndonjëherë e pamundur. Kjo është kur ju vijnë në ndihmë cosmetology modern injeksion.


Injections për humbje peshe (lipolitiki) e krijuar posaçërisht për qëllime të modelimit forma ideale e trupit dhe proporcione, dhe kjo metodë mund të arrijë rezultate të shpejt dhe me lehtësi të reduktuar akumulimin e yndyrës saktësisht ku është e nevojshme.

Çfarë është lipolitiki sekret?

Historia e përdorur në praktikën klinike lipolitiki ka më shumë se 30 vjet. Për herë të parë kjo metodë e trajtimit filluar të përdorin në pacientët me pllaka kolesterolit në qepallat. Duke parë efektin pozitiv të këtij trajtimi, ekspertë në fushën e bukurisë dhe estetikës e kanë adoptuar këtë metodë dhe një të luftuar të lokalizuara akumulimit yndyrë.

Nga koha që ka kaluar që nga lipolitiki Hyrje Në cosmetology, metodologjia evoluar në mënyrë të konsiderueshme, përgatitjet janë përmirësuar, tani mund të arrijë rezultate pozitive edhe në format më të avancuara të celulitit.

Trupi është vazhdimisht dy proceset metabolike - sintezë dhe ndarje. Kjo përfshin yndyrë. Në një organizëm të shëndoshë, këto procese janë në ekuilibër. Por sapo veprimi fillon faktorët negativ (mënyrë jetese i ulur, sëmundjet në kundërshtim me metabolizmin basal, overeating, etj), pastaj formimi i yndyrë fillon të mbizotërojë mbi rrëzimin e tyre, duke çuar në akumulimin e yndyrës dhe rritjen e trupit.

Lipolysis ndodh nën veprimin e phosphatidylcholine enzimë (lecithin). Acidet yndyrore janë formuar duke hequr nga trupi natyrisht përmes enëve të kullimit limfatik.

Ky është procesi dhe lipolysis themelor injeksion. Në nënlëkurës hyrë lypolytycheskye enzimeve që prishen akumulimin e yndyrës dhe të lehtësojnë largimin e tyre.


Problemi kryesor në zhvillimin e barnave për lipolysis ishte ajo që enzimat nuk veprojnë në një qelizë yndyrë, por vetëm dëmtuar. Zgjidhja u gjet. Përgatitja për modelimin e trupit filloi duke shtuar substanca që shkatërrojnë adipocytes (dezoksyholat) që "hap derën" për veprimin e enzimeve lipolytic.

Gjithashtu në drogë moderne janë shtuar substanca të ndryshme që përmirësojnë proceset e gjakut periferik dhe rrjedhën e limfatike të acideve yndyrore që rrjedhin nga trupi, dhe jo formën kundërta e yndyrë akumuluar.

Kundërindikimet lipolysis injeksion?

Ashtu si çdo ilaç tjetër, enzimat lypolytycheskye nuk mund të zbatohet për të gjithë njerëzit. Kundërindikimet Lipolitiki:

 • Sëmundjet që ndodhin me gjakderdhje çrregullime;
 • Tumoret malinje e çdo vend (edhe në të kaluarën);
 • çrregullime mendore dhe epilepsi;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • alergji për çdo komponent të drogës;
 • lezione inflamatore-purulent në injeksione;
 • Sëmundjet kronike në rëndim dhe dekompensimi;
 • diabeti;
 • Tendenca për të formuar keloids;
 • sëmundje infektive;
 • ethe.

Dallimet lipolysis dhe Mezoterapia

Shumë njerëz ngatërrojnë Mezoterapia dhe lipolysis. Në fakt, parimi është i njëjtë - injeksion. Por dallimet në këto teknika dhe një shumë prej tyre, në çdo rast nuk mund të barazohet.

Së pari, injeksione për humbje peshe është futur thellë në indin nënlëkuror, dhe injeksion mezoterapevticheskie është injektuar thellë në dermis (shtresa e mesme e lëkurës).

Thellësia e çaj për Mezoterapia nuk kalon 6 mm dhe lipolitiki minimale futur në një thellësi prej 10 mm (në varësi të trashësisë së yndyrës).

Së dyti, qëllimi i përdorimit të drogës për Mezoterapia - një përtëritje të lëkurës, përmirësimin elasticitetin e saj, elasticitet, përmirësimin ngjyra dhe të tjerët. Droga lipolytic përdorur për një qëllim krejt të ndryshme - lufta kundër celulitit dhe akumulim të lokalizuara yndyrë.

Spektri i veprimit

Shumica e metodave ekzistuese të gjetjes shpëtoj e akumulimit yndyrë është traumatik (Liposuction), me një periudhë të gjatë dhe të dhimbshme të rimëkëmbjes, për më tepër, nuk është gjithmonë e mundur për të rregulluar zonën e kërkuar të trupit (jo të përshtatshme për zonat shumë delikate). Të gjitha këto mangësi nuk lipolitiki. Ato ndihmojnë për të kryer figura e modelimit në fusha të tilla të trupit:

 • lipolitiki përdorur shpesh për mjekër (eliminimin efikas të problemit të mjekër të dyfishtë);
 • eliminimin e yndyrë të tepërt në shekullin;
 • Faqet korrigjim dhe zonën e qafës;
 • merr shpëtoj e akumulimeve yndyrë në pjesën e pasme të duarve;
 • qarqeve korrigjim kofshët, mollaqe, anët, supet;
 • lipolitiki përdorur shpesh për stomakun.

Përshkrimi i barnave kryesore

Dermastabilon

Kjo përgatitje për lipolysis injeksion. Struktura lipolitiki Dermastabilon 2 përbërësit aktiv:

 • Dezoksyholat - kripë acidit biliare që shkatërron membranën e qelizave yndyrë për të hyrë në enzimë yndyrë lipolytic siç u përmend më lart.
 • Phosphatidylcholine - një enzimë që ndan yndyrë per te formuar nje emulsion.

Aplikimi Kursi Dermastabilona varet nga sasia e indeve yndyrë, nga të cilat ju duhet të heqin qafe. Injeksione nuk mund të bëhet më shpesh se 1 çdo 8-10 ditë.

Injeksione e drogës kundërindikuar për njerëzit me cholelithiasis (mund të provokojnë një sulm të dhimbje barku në tëmth). Pas lipolysis Dermastabilonom shpesh zhvillon një reaksion inflamator - kjo është normale. Në disa ditë çdo gjë do të shkojë mirë së bashku.

Prodhuar drogës në 5 ml ampula. Injeksione duhet të bëhet në një thellësi prej 1 cm distancë mes injeksione duhet të tejkalojë 10 mm, numrin e injektimit të drogës në 1-0,2 ml. Për anestezi në një shiringë të rekomandojë duke shtuar lidocaine.

Akvaliks

Lipolitiki Akvaliks referohet droga të reja. Substanca aktive eshte dezoksyholat sodiumit - kripa e acidit bile, e cila pas hyrja në indin yndyror shkaterron qelizat yndyrë.

Produkti ka një qëndrueshmëri të veçantë heleobraznuyu, në sajë të galaktozë tre-dimensionale polimer. Kjo molekulë zgarë lidhet dezoksyholat, por pas hyrjes në trupin Akvaliksa kryer lirimin gradual (për disa ditë) nga përbërës aktiv.

Kështu, struktura heleobraznaya lejon saktësi të shpërndarë ilaçe në indin nënlëkuror. Injection merr vetëm 2-3, jo dhjetra, si në lipolitiki normale. Produkti eliminon shtresën yndyrore mënyrë të barabartë, i cili eliminon pamjen e parregullsive karakteristike dhe gunga në lëkurë.


Akvaliks dispozicion në shishe e 8 ml. Në një procedurë (në varësi të zonës), duhet të jetë 15-20 ml. Ju nuk mund të hyjë në mjekësi më të thellë se 1.5 cm, përndryshe ju mund të plagosë muskujt dhe indet tjera.

REVYTAL Tsellyuform

Ilaçet për Liposuction jo-kirurgjikale vëllime të vogla REVYTAL Tsellyuform (celluform Revital) i referohet kompleksit. Ajo në të njëjtën kohë i pranishëm si komponentë lypolytycheskye dhe përbërjen mezoterapevticheskiy:

 • phosphatidylcholine;
 • dezoksyholat;
 • acid nikotine;
 • Ekstrakt Arnica;
 • kompleks amino acid;
 • të gjitha vitaminat e nevojshme dhe antioksidantë.

Kursi përbëhet nga 5-6 injeksione në intervale prej një jave. Terapia mbështetëse është e rekomanduar për të kryer dy kurse në vit. Ilaçe prodhimin në shishe prej 10 ml. Pas injektimit zhvillon një reagim karakteristik inflamator, i cili zhvillohet në disa ditë.

MPX-lipolytic komplekse

Ky medikament gjithëpërfshirës për Liposuction jo-kirurgjikale. Në strukturën e saj mund të gjenden:

 • dezoksyholat;
 • benzopiron (një substancë që redukton inflamacion pas injektimit);
 • carnitine - një substancë që lidhet acide yndyrore që janë formuar pas rënies së adipocytes, dhe transporton ato në Mitochondria për oksidimi;
 • Luleradhiqe ekstrakt - ngritjen e microcirculation e faqes;
 • Lidocaine - mjet anastezik, kështu që injeksione janë pa dhimbje.

Unë duhet të them se lipoterapiya ndihmojë për të përballuar me vetëm shifra të vogla defektet (mrekullitë duhet të pritet). Vetëm një qasje gjithëpërfshirëse në luftën kundër trashje (ushqyerit, sport, masazhet dhe procedurave të tjera) t'ju ndihmojë të qëndroni në formë, dhe probleme të vogla me figura do të zgjidhë Liposuction bezoperatsyonnaya.