Përfundon acetik për humbje peshe dhe celulitin - Rishikimet dhe Recipes


Sillni shifrën për ëndërr ideale të të gjitha grave. Njëra është dhënë e lehtë, por të tjerët kanë goxha djersën dhe të përpiqen shumë metoda dhe teknika. Nëse përpjekjet tuaja të mëparshme nuk kanë qenë shumë të suksesshme, nuk nxitojnë për të marrë masa drastike. Nuk është një opsion që është e sigurt për të sjellë një rezultat pozitiv, dhe ju them në lidhje me të. A keni dëgjuar ndonjëherë e përfundon acetik për humbje peshe?

Përmbajtje

 • Çfarë është një "përfundojë"?
 • Kundërindikimet acetik përfundon
 • Përgatisë veten uthull musht
 • Përgatitja për procedurën
 • Procedurat e teknologjisë duke i dhënë dhe uthull
 • Rezultati dhe komente
 • Të jenë të kujdesshëm!


Çfarë është ajo dhe pse ju "hani"?

Me uthull ju ndoshta e dini që nga fëmijëria. Shumë nëna përdorin atë për të ulur temperaturën dhe gjyshja trajtohen kremra nyjeve dhe variçe.

Interesante, uthull ka kohë që janë përdorur, dhe në mënyrë për të hequr qafe kilogram shtesë dhe të sigurojë lëkurës upruhost.Na në, mori vajzë këmishë nate, e saj mjaft lagur në një zgjidhje e uthull dhe të vënë në një trup të pastër. Kur shirt tharë, ajo snimali.Seychas rrugën që përfundon përmirësuar pak, por thelbi i saj ndryshoi.

Si e bën të përfundojë me uthull molle? Fakti që uthull është zhytur shpejt dhe thahet në lëkurë, kështu që shkon një të këndshme, pak ftohje efekt.

Në përgjigje të ftohjes së trupit tonë përshpejton metabolizmin, dhe kështu konsumon më shumë kalori. Plus, të përfundojë tonin e madhe dhe për të forcuar lëkurën tuaj, e bëjnë të zhdërvjellët dhe i pastër.

Dhe uthull përmban acide frutash që të përshpejtojë rigjenerimin e lëkurës, si dhe vitamina dhe minerale që ushqejnë dhe hydrating veshje e guaskës.

Kundërindikimet acetik përfundon

Ashtu si pothuajse të gjithë të përfundojë procedurat uthull ka contraindications saj. Këto përfshijnë:

 • probleme me enët e zemrës dhe gjakut (edhe më të vogël);
 • plagë dhe dëmtime të tjera të ngjashme të trupit;
 • dobësuar imunitetin pas sëmundjes;
 • ditë kritike.

Përgatisë veten uthull musht

Unë do të doja të tërhiqja vëmendjen tuaj në faktin se përfundon duhet të bëhet mbi bazën e musht molle natyrore ose verë (rrushit) uthull. Acid acetik kimike dhe ujit të ngjarë të dëmtojnë se sa e mirë! Uthull optimale kala është 4-6 për qind, e cila është gjithashtu e rëndësishme.

Mirë kuzhinier në shtëpi musht molle uthull. Nuk është e vështirë! Sigurisht, procesi nuk është i shpejtë, por ju do të jetë njëqind për qind i sigurt se nuk ka reaksioneve alergjike dhe djegiet nuk do.

Pra, të marrë një disa mollë të pjekur dhe do t'i bëj lëng duke përdorur një shtrydhëse frutash e perimesh. Jar hapur me lëng të vënë në një vend të ftohtë dhe çdo trazim ditë për ta bërë atë të plotë të oksigjenit dhe të luajtur. Pas tre deri në katër javë uthull në shtëpi është e gatshme, thahet ajo mbetet vetëm!


Përgatitja për procedurën e përfundon

Jenë të përgatitur për faktin se uthull përfundon për humbje peshe - jo procedurën më të këndshme. Jo vetëm që ju duhet për të ngjesh një gënjeshtër mjaft të gjatë, është e shoqëruar edhe nga një lloj ndjesi - e parë që ju do të jetë shumë i ftohtë, dhe shumë e nxehtë.

Para se të filloni kurs me ndihmën hollim përfundon, me kujdes të studiuar materialet në këtë temë, pyesni miqtë të cilët kanë eksperiencë në raste të ngjashme, njerëzit të lexojnë mendimet e pavarura në internet.

Sigurisht, ka nga ata që nuk e pëlqen procedurën, nuk përshtaten dhe nuk sjellin efektin e dëshiruar, për shkak se të gjithë njerëzit janë unike. Por për të thënë se kritikat e uthull përfundon për humbje peshe janë kryesisht pozitive.

Para procedurës, pini disa gota ujë me lëng limoni, por jo të gjithë në të njëjtën kohë, dhe një gotë çdo orë e gjysmë. Kjo është e nevojshme për të parandaluar dehidratim, si gjatë seancës ju keni një përvojë të madhe të mirë. Të ngrohtë deri në lëkurë, ajo është e rekomanduar për të bërë të lehtë vetë-masazh.

Procedurat e teknologjisë duke i dhënë dhe uthull

Kur ambalazhi komente uthull Lexuar gatim tjetër është përfunduar, procedojë drejtpërsëdrejti në procesin e mbështjellës. Së pari ne kemi nevojë për të bërë një zgjidhje uthull.

Nëse jeni uthull shestyprotsentnyy, holluar me ujë në një raport prej 00:59. Nëse ju zgjidhni të dobët tre për qind - nuk duhet të holluar.

Mos kini frikë të eksperimentojnë! Në zgjidhjen uthull, ju mund të shtoni vajra tuaja thelbësore me efekt anti-celulitit (p.sh. limoni, portokalli), mjaltë, kripë gjobë deti dhe përbërës të tjerë, të cilat vetëm përforcojnë efektin.

Pra, njomet një fletë zgjidhje të pastër gatuar e prodhuara në mënyrë natyrale (pambuku, liri), lehtë shtrydh dhe të mbyllë të tëra fushat e saj të trupit, ose vetëm të problemit.

Fletët kat duhet të imponojë një përfundojë kapem film dhe batanije të ngrohtë - kjo do të krijojë një efekt sauna. Shtrirë në këtë "fshikëz" nevojë për një kohë të gjatë - 2-4 orë. Por pse nuk e bëjnë për një figurë të pakta!

Rezultati i acetik përfundon

"Promuchalsya" disa orë dhe të qëndrueshme për t'i bërë ballë të ftohtit dhe të nxehtit, mund të dal nga nën batanije dhe për të marrë një dush të ngrohtë. Përdorimi kozmetike pas përfundon nuk janë të rekomanduara.

Pas trajtimit të parë ju do të ndjeni njoftimit lehtësinë ndryshime pozitive të këndshme në gjendjen e lëkurës tuaj dhe rënie të paktën një, nëse jo tre kg mbipeshë. Këtu është fantastike!

Kryerja acetik duhet të përfundojë Exchange, gjegjësisht tri herë në javë për një muaj. Parashikimet e Pergjithshme - minus dhjetë apo pesëmbëdhjetë kilogram, mund ta imagjinoni?

Lehtësimin e përfundon uthull dhe celulitit. Pas një kurs të trajtimit lëkura juaj do të jetë e duhur, dhe efekti i "lëvozhgë portokalli" të vijë gradualisht në asgjë. Për të rritur efektin kombinuar përfundojë me masazh anti-celulitit, i cili është fiks ashpër ose massagers, dhe të shikojnë ushqimin. Dhe, sigurisht, të angazhohen në sport - gjimnastikë, vrapim, not në pishinë dhe udhëtime në palestër jo vetëm do të bëjë trupin tuaj chiseled, por edhe forcuar mbrojtjen e trupit dhe imunitet.

Të jenë të kujdesshëm!

 1. Gjithsej siç kërkohet, në mënyrë që mos të marrë kryer larg procedurën dhe nuk e shpenzojnë atë çdo ditë, duke shpresuar se sa më shpejt të jetë e mundur për të hequr qafe të kilogramëve urryer ekstra! Një çift i seancave në javë do të jetë e mjaftueshme!
 2. A nuk merrni uthull të mukozës, ajo mund të shkaktojë djegie!
 3. Pas procedurës, përdorni krem ​​tuaj të preferuar ose qumësht për trup të mos mbajë lëkurën.
 4. Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit përdorimit uthull përfundojë është rreptësisht e ndaluar!

Tani ju e dini se si për të bërë uthull përfundon për humbje peshe në shtëpi dhe cilat janë karakteristikat e tij. A nuk nxitojnë për të nënshkruar për korrigjimin procedurat shtrenjtë! Sepse efekti nuk është më e keqe se sa ju mund të merrni në vetë tuaj "bukuri".