Ushtrime për fytyrë - pa operacione molodeem


Mungesa e gjumit, çrregullime nervore, probleme në familje dhe në punë - kjo nuk është mënyra më e mirë ndikon në gjendjen e lëkurës sonë: ajo bëhet e shurdhër, shfaqen rrudhat e hershme, puffiness, qarqe të errëta nën sytë.

Përmbajtje

 • Ushtrime Feysbildinh për fytyrë
 • Feysforminh - përtëritje fytyrës natyrore
 • Ushtrime ndërrojë pamjen për fytyrë të hequr
 • Masazh ZOGAN - Ushtrimi rrudhave të fytyrës
 • Barelë masazh lidhje - ushtrime për muskujt e fytyrës

Për t'u marrë me probleme të tilla kanë nevojë për mënyra të shumta: emocione shumë pozitive dhe rekreacion, krem, maska ​​dhe natyrisht - ushtrime për fytyrë. Metoda e fundit është më e thjeshtë dhe të përballueshme. Infektues shtëpi për 15-20 minuta në ditë, ju mund të arrijë rezultate të mëdha: lëkura bëhet më e shëndetshme, për të forcuar fytyrë ovale, vazhdon të fryrjes, rozhladyatsya rrudhave të vogla.


Sot, ka shumë metoda të thjeshta, jo-kirurgjikale për heqjen dhe heqjen rrudhë, e cila pushtuar gratë e tij efikasitet të botës, ne lista ato kryesore:

 • Personi Feysbildinh
 • Personi Feysforminh
 • Personi ndërrojë pamjen
 • Asahi masazh (metoda Yukuko Tanaka)
 • Masazh barelë lidhje

Ushtrime Feysbildinh për fytyrë

Feybildinh (facebulding) - një grup i ushtrimeve që kanë për qëllim modelimin e individit. Në anglisht do të thotë "struktura e fytyrës", e cila në parim pasqyron parimin e mësimeve për këtë sistem. Fiziologjik kornizë rimëkëmbjen e muskujve, rivendosjen e elasticitetit dhe tonin e lëkurës korrigjim ovale - e gjithë kjo është për shkak të përdorimit të kësaj teknike.

Feysbildinha Efektiviteti varet nga dy kritere:

 • rregullsinë, ju keni nevojë për të kryer ushtrime të paktën 5 herë në javë, në mëngjes ose në mbrëmje për 10-15 minuta;
 • saktësinë e performancës: ushtrime bërë të saktë të çojë në rezultatin e kundërt - formimin e rrudhave dhe folds.

Feedback nga gratë që kanë përjetuar këtë metodë e përtëritje, rezultate të dukshme janë parë pas 14 ditësh të ushtrimit të rregullt.

Feysbildinha Procesi përbëhet nga tre faza:

 • Përgatitore;
 • themelore;
 • i formës së prerë.

Faza përgatitore - një vetë-masazh të fytyrës dhe qafës, i cili promovon ngrohjen e muskujve.

Faza kryesore - një kompleks stërvitje, masazh dhe energjisë ngarkesa në muskujt e fytyrës. Të bësh vetë është e mundur vetëm pas një studimi të detajuar të mësimet video.

Faza përfundimtare - relaksim i muskujve që kanë nevojë për pushim pas ngarkesa të tilla.
Kjo ushtrime për fytyrë dhe qafë me zbatimin sistematik punon mrekulli. Brenda një muaj atje si vijon:

 • Rimëkëmbjes fytyrë ovale të qartë,
 • duke u shpëtoj prej sagging lëkurës dhe mjekër obvyslosti dytë, çanta dhe edemë,
 • përmirësuar tonin dhe elasticitetin e lëkurës dhe muskujt e fytyrës dhe qafës.

Feysforminh - përtëritje fytyrës natyrore

Feysforminh - një teknikë që përfshin elementet e acupressure, yoga për fytyrë, meditim dhe vizualizimi. Kjo metodë është mjaft e vështirë për studim të pavarur, kështu që është më e praktikuar në klube palestër ose në seancat grup.

Zvicra (vendlindja feysforminh) kantientiki një institucion ku kjo metodë është konsideruar si një linjë të veçantë dhe ku për të ndjekur seriozisht studimet e tij dhe zhvillimin.

Audienca primare është praktikuar këtë metodë e përtëritje është një grua pas 30 brezit të ri për të përdorur atë nuk është i rekomanduar. Kompleksi përbëhet nga 13 ushtrime për 2 minuta secila, por ju duhet për të kryer në mënyrë sistematike nga 5 herë në javë për 21 dnya.Posle shkalla e përgjithshme e përfundimit 2 herë në javë për të përsëritur ushtrimin për të ruajtur efektin.

Kryesore fesforminha drejtim - një efekt të butë në muskujt e fytyrë, qafë dhe shpatulla, si sjellje e keqe është gjithashtu një shkak i plakjes së parakohshme.

Sigurisht Feysforminh përbëhet nga dy faza:

 • trajnimin e mëparshme;
 • ushtrime themelore.

Trajnimi i mëparshëm - një kurs për fillestar. Kjo përfshin kufizim zhvillimet sjellje korrekte, kontrollin e muskujve, të mësuarit meditim.
Në shënjestër të drejtpërdrejtë të përfshijnë ushtrime trajnimi për fytyrë dhe qafë, aktivizimit dhe stimulim pikave, ngarkesës fuqi.

Ushtrime ndërrojë pamjen për fytyrë të hequr

Ndërrojë pamjen - një ashensor fytyrë rrethore, nganjëherë efikasiteti i tij nuk është inferiore ndaj metodave kirurgjike. Kjo metodë e korrigjim fytyrë shumë të fortë, kështu që është e rekomanduar për gratë e moshës 40 vjet. Efekti i këtyre aktiviteteve ndodh menjëherë, dhe mund të shihet pas 1-2 seancave. Por, për rezultatet më të mira, ajo është e rekomanduar për të bërë kursin pesë-ditore, pas një pushim dy-ditore. Ushtrime mirësjelljes që brenda 1-3 muaj për të marrë rezultatin e dëshiruar.

Gamë feyslyftynha plotë për qëllim zgjidhjen e problemeve të ndryshme, në mënyrë të ndarë në disa programe:

 • mëngjes dhe në mbrëmje program;
 • Programi i veçantë për gratë dhe burrat;
 • komplekse duke përdorur përkul Trupi sistemin e frymëmarrjes;
 • Akuzuar për sytë;
 • përtëritje të shpejtë;
 • Programi stërvitje për moshën tuaj;

Kjo i lejon të sistemit të marr zgjidhjen e bukurinë e tyre estetike dhe problemet e lidhura me moshën.

Masazh ZOGAN - Ushtrimi rrudhave të fytyrës

ZOGAN masazh ose Asahi masazh kohët e fundit shumë të popullarizuara në mesin e grave evropiane. Tipar i këtij masazh është një efekt të thellë në indet e fytyrës. Korrekt kryer Asahi masazh në gjendje për të rregulluar formën e fytyrës, dhe me të pa ndërhyrje kirurgjikale mund të ngrejë venitje qoshet e gojës, rritjen sytë ose të ndryshojë formën e tyre për të bërë një ndërrojë pamjen e përgjithshme, hiqni mjekër të dyfishtë, etj

Themeluesi është konsideruar të jetë një beautician Japanese teknikë Yukuko Tanaka, i cili praktikohet atë, duke përfshirë dhe veten time. Në masë të madhe të shembullit personal dhe hodhi themelet për popullaritetin e masazh. Gratë Ndihme praktikuar këtë lloj përtëritje, rezultati mund të shihet pas uprazheneiy parë të caktuar.

Asahi masazh përbëhet nga fazat e mëposhtme:

 • Përgatitja e lëkurës;
 • masazh.

Faza përgatitore - një pastrim të lëkurës për të lehtësuar tërheqjen e lëngjeve ndenjur.
Faza e masazh përfshin efekte në sistemin limfatik, indet, muskujt dhe lëkurën. Gjatë objektet masazh përdoren për zona të caktuara personash:

 • Zona ballore;
 • zona rreth syve;
 • mjekër;
 • hundë dhe buzët.


Duke pasur parasysh karakteristikat e ushtron Asahi masazh ka një efekt të theksuar të humbjes së peshës, një person, kështu që është e rekomanduar vetëm ose të plota gratë topolak.

Barelë masazh lidhje - ushtrime për muskujt e fytyrës

Një mundësi për heqjen rrudhë dhe të përballet me ashensor masazh është lidhja barelë. Ashtu si Asahi masazh, rrënjosur ajo shkon në Japoni. Për të kryer këtë masazh në shtëpi nuk kanë nevojë për aftësi të veçanta, vetëm durimin tuaj, vaj masazh dhe një lugë pak melhiorovyh madhësive të ndryshme. Masazh është kryer në mëngjes për 15-20 minuta.

Efikasiteti barelë masazh lidhje janë:

 • temperature e metalit, e cila është masazh;
 • Ekzekutimi i saktë: clockwise nga presioni, kundër akrepave të sahatit - prekje të lehta.

Syri trajtuar goditje shumë të ftohtë lugë. Kjo ndihmon për të hequr puffiness dhe qarqe të errëta, dhe ngritjen qepallë e sipërme. Rrudhat mbi ballin zbutur lugë të ngrohtë, por për të hequr detyrën lugë mjekër.

Parimi i përgjithshëm masazh lidhja barelë - një sistem lëvizjet e ndryshueshme synojnë shtrihen dhe stroking lëkurën. Pas kësaj masazh mund të bëni një kompresë e supë të bimëve.

Siç e shohim, sot shumë probleme kozmetike dhe estetike janë zgjidhur pa kirurgji. Çfarë lloj ushtrimi që ju zgjidhni - të vendosë për veten tuaj, ne rekomandojmë duke filluar me një metodat më beninje dhe transformuar gradualisht në sistemet komplekse të tilla si masazhet Yukuko Tanaka.