Ultratinguj spastrim komente, contraindications, avantazhet dhe disavantazhet


Person - "kartë e quajtur" tonë, sepse çdo grua me padurim shikuar për të siguruar se ajo është mbajtur mirë. Për të ruajtur gjendjen shëndetshme të lëkurës duke përdorur lloje të ndryshme të pastrimit: mekanike (p.sh., chiropractic, manual) dhe përdorimin e pajisjeve. Spastrim ultratinguj i referohet metodave të cosmetology hardware.

Përmbajtje

 • Çfarë është spastrimi i cosmetologist
 • Personi Dallimi pastrimit tejzanor nga tjetri
 • Procedura Hollësitë
 • Indikacionet dhe Anëshkrim
 • Rishikimet e procedurës


Çfarë është spastrimi i cosmetologist


Gjyshja ime më tha në fëmijërinë time të hershme se për shëndetin e lëkurës dhe bukuri të mjaftueshme për të larë me sapun dhe ujë gjatë natës dhe në mëngjes pije të përballet me ujë të ftohtë. Ndoshta, në atë kohë gjyshja ime ishte e drejtë. Së pari, për një vajzë të vogël të fytyrës dhe të vërtetë kishte mjaft. Së dyti, ekologji një gjysmë shekulli më parë dhe sot vetëm krahasoni saktë. Dhe pastaj uji ishte ajër të pastër dhe të qartë, dhe vajzat e vogla kozmetikë, ndërsa nuk përdoret.

Tani - një tjetër kohë dhe kushtet e tjera të ekzistencës (vetëm shikoni në statistikat e kancerit). Në qytetet e mëdha të ajrit të quajtur "të freskët" mundet ndoshta shaka. Me rrjedh ujë çezme të një cilësie që është më afër "teknike" dhe e quajti atë "të pijshëm" Askush nuk guxon.

Kozmetikë gratë e përdorin aq shumë sa që për të hequr atë nga fytyra nuk është aq e thjeshtë. Larja me sapun të zakonshëm nuk është e mjaftueshme. Dhe madje edhe scrubs tuba nuk e zgjidh problemin e pastrimit me anë të. Të gjitha "Home" metoda të vjetëruara. Në cosmetology - e përjetshme shitur: femrat duan lëkurë të mirë të pastër me metodën më të reja se sa më shumë publik. Kjo është arsyeja pse sot është ultratinguj kaq popullore spastrimit.

Kjo procedurë shumë efektive është kryer vetëm në aspektin e themelimit mjekësore. Nëse ju pa shpallje ofertë gazetës për të bërë atë në shtëpi - hedhin një gazetë dhe kurrë nuk e blej atë!

Personi Dallimi pastrimit tejzanor nga tjetri

Të kthehen të lodhur, lëkura venitur një pamje të shëndetshme, duhet të hiqen nga sipërfaqja e ndotjes ndryshme dhe qelizat e vdekura të vjetra. Për këtë ka mënyra të ndryshme:

 • scrubs;
 • Spastrim manual,
 • Pastrimi vakum;
 • peels kimike;
 • pastrimi tejzanor.

Ato ndikojnë në lëkurën ndryshe, por kanë të njëjtin qëllim: otshelushyvaya grimcat me brirë dhe ndotja heqjen dhe kthimin e lëkurës shkëlqim rinore. Megjithatë, nëse pastrimi përdorur scrubs, kimikate korrozive ose hiqni comedones (blackheads) manualisht pengon dhimbje shumë, ose pasojat e mundshme negative, ultratinguj lirë të këtyre mangësive.


Pajisje moderne tejzanor për pastrimin e fytyrës është një pajisje që gjeneron valët e zërit me frekuencë shumë të lartë. Dëgjimi ynë kjo frekuenca nuk perceptohet, por lëkura me kënaqësi do të pranojë efektet e dobishme të këtyre valëve!

Gjatë procedurës, pacientët nuk do të ndjehen edhe siklet të vogël. Askush nuk do të të shtypë tuaj djegur të lëkurës apo scrubs zeroja acid. Cosmetologist në këtë rast nuk magjistare si të keqen që e therr me thike hala ose squeezing diçka ishte e nxehtë, dhe zanash mirë që butësisht "pochakluye" mbi fytyrën tuaj, dhe ajo do të shkëlqejë rininë dhe bukurinë!

Procedura Hollësitë

Siç është përmendur tashmë, pastrimit tejzanor - një trend shumë modern e cosmetology hardware. Ajo është e bazuar në faktin se të lartë të frekuencave valët zanore depërtojnë në lëkurë, si një "mashtrues" me një pluhur poreve, mbeturinat e grim dhe priza dhjamor. Si rezultat, poret pastruar, më pak i dukshëm, duke përmirësuar kështu në mënyrë të konsiderueshme frymëmarrjen e lëkurës.

Por ky veprim nuk është i kufizuar për të ultrazërit. Vibracioneve të shëndosha të prodhojë mesme mikro dhe shtresat e thella të dermis (lëkurë), të butë të ngrohtë e tyre, e cila çon në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, rritjen e kullimit limfatik. Asnjë manipulim sipërfaqe jo të barabartë me thellësinë dhe fuqinë e ndikimit të ultrazërit. Përveç kësaj, gjatë seancës ka ilaçe beautician xhel qëndrueshmëri, dhe me ultratinguj është dirigjent i drogës në shtresat e thella të lëkurës.

Varësisht nga lloji dhe gjendjen e lëkurës, mosha e pacientit, si dhe detyrat janë ndryshuar kompozime të kënaqshme terapeutike dhe mënyrën e veprimit.


Mesatarisht procedura zgjat 15 - 20 minuta. Lëkura merr shpëtoj pllakatë shurdhër bëhet rrezatues, të butë, hydrated mirë; linja të vogla të bukura të zhduket; bllokuar poret janë pastruar dhe të ngushta.

Indikacionet dhe Anëshkrim

Kjo është treguar në këtë procedurë dhe në cilën moshë? Me kufizime të moshës jo sepse ultratinguj ka efekte të dobishme edhe për lëkurë të rinj dhe të pjekur. Në një moshë të re, ai ndihmon për të luftuar rritjen e ëmbëlsi të lëkurës dhe rezultatin e saj, priza dhjamor (comedones).

Në moshën e cila është quajtur "elegante" ose "Balzac" ultratinguj sukses exfoliates grimcat e lëkurës vdekur, stimulon prodhimin në shtresat e mesme e kolagjenit të lëkurës dhe elastin, e cila lejon për të vonuar shfaqjen e parë të rrudhave.

Ndoshta, ne duhet të kthehet në këtë procedurë, nëse ju:

 • shurdhër, të lëkurës butë;
 • reduktuar TURGOR (lëkurës lirshme, "senile");
 • poret zgjeruar;
 • pika e zezë (comedones sipërfaqësore);
 • priza thellë dhjamor.

Tejzanor pastrim të mjaftueshme për të mbajtur një çdo dy deri në tre muaj për të mbajtur lëkurën në një nivel të cilin e meriton.

Kur masa e pikave pozitive ende ka një numër të contraindications tejzanor fytyrës pastrim. Në thelb, ato janë standarde:

 • inflamacion akut (sidomos purulent);
 • Sëmundje të rënda të sistemit kardiovaskular (hipertension i rëndë, gjendja postinfarction dhe post-stroke);
 • Kanceri (edhe faza fillestare);
 • Shtatzënia (në çdo kohë).

Rishikimet e procedurës

Por, pa marrë parasysh se sa mirë foli beauticians ultratinguj, ne duhet të dëgjojmë dhe në anën e kundërt, se shumica e pacientëve. Për informacion "dora e parë", kemi përdorur për të besuar më shumë se fletushkave të reklamave. Dhe në qoftë se keni arritur të provoni diçka të veten, ne nguten për të ndarë me miqtë dhe me botën e bardhë! Aktual Internet - një analog modern lashtë "fjala e gojës", dhe ka vende të tëra, të cilat mblidhen reagime në lidhje me personin tejzanor pastrim.

Lexoni me kujdes dhjetëra (ndoshta qindra!) Shqyrtime për këto vende, ju do të shihni një gamë të madhe të mendimeve. Megjithatë, kjo vlen jo vetëm për të ultrazërit, kështu që është gjithmonë. Nuk ka asnjë ilaç, shërim i vetëm për të gjitha problemet. Përveç kësaj, çdo person ka pragun e vet të dhimbjes, të tolerancës, rezultatin. Dikush është i kënaqur se procedura është pa dhimbje, dhe disa rrudhat, duhej të priste. Dikush i kënaqur me procedurën e parë, dhe dikush edhe pas 3 - 4 pakënaqur me rezultatin.

Por ju nuk mund të përshtatet të gjitha po atë masë. Secili prej nesh e vendos detyrën e tij, ndonjëherë pothuajse e pamundur. Kështu, pastrimi tejzanor ndihmon për të hequr qafe puçrra fytyre, por jo në të gjitha përnjëherë, jo në një kohë dhe jo përgjithmonë. Prandaj, zonjat të rinj duhet të mbani mend se puçrra fytyre - kjo është një sëmundje serioze që kërkon trajtim të gjatë dhe të përpiktë, dhe të një 'kalorësia e vetme papritmas "kjo nuk do të fitojë, kjo kërkon kohë dhe durim.

Durimi dhe unë dua të kujtoj 'elegante' moshë të zonjat: Nëse ju doni në 55 vjet përsëri të bëhet e bukur 30-vjeçar me një lëkurë të re dhe të freskët nuk ka gjasa të ketë sukses. Por hiqni lëkurën nga arna shurdhër dhe neto tradhtare e rrudhave - është makina tejzanor pastrim të përballet me mjaft i aftë!

Ju mund të mbledhë shqyrtime miq të gjata dhe të huaj gratë në web. Por për të gjetur nëse kjo metodë është e përshtatshme për ju, ju vetëm duhet të bëni të paktën një procedurë. Dhe pastaj të vendosë nëse për të shkruar në faqet lady komente. Dhe kjo - të zemëruar apo të pasionuar? Apo ndoshta asgjë për të shkruar, por vetëm disa herë në vit, pa reklama, t'i nënshtrohen kësaj procedure, si dhe pyetja e njohur, pse nuk ju duken aq të mirë, pavarësisht nga mosha, vetëm ngritje e supeve shpatullat e tyre: gjenetika, ju e dini ...

Galina Golitsyn posaçërisht për faqen ladymadonna.ru