Ndërrojë pamjen - teknologji e re fytyrës përtëritje


Vitet kalojnë, muskujt nën lëkurë humbet elasticitetin e tij, lëkura bëhet e butë, rrudhat, dhe krem ​​më të larta të cilësisë dhe maska ​​për të ndihmuar vetëm për një periudhë të shkurtër kohe. Fesliftinh - një metodë unike dhe efektive për forcimin sagging lëkurën e fytyrës dhe qafës, heqjen dhe parandalimin e rrudhave, duke e lejuar ju që të hiqni folds e njerëzve yndyrë në zonën e nën mjekër.

Përmbajtje

 • Kirurgji plastike moderne përballet
 • Indikacionet dhe contraindications për feyslyftynha
 • Periudha paraoperative
 • Operacioni
 • Periudha Rehabilitimi
 • Ndërrojë pamjen - fytyrës përtëritje duke përdorur gjimnastikë


Kirurgji plastike Moderne

Shumë argumente dhe arsyetimi është tani fytyra plastike dhe kirurgji plastike në përgjithësi. Dëshira për të qëndruar e natyrshme, duke ruajtur bukurinë natyrore, me shumë vite kthehet në obsessions për të bërë asgjë, thjesht nuk japin fuqinë shkatërruese të moshës së tij të marrë një pozicion drejtues.

Por kush dhe çfarë do të jetë biseduar për kirurgët plastike dhe plastikës në përgjithësi, numri i njerëzve të kthehet për të profesionistëve të kualifikuar për ndihmë në rritje çdo vjet nuk në dhjetëra dhe qindra herë. Duhet të theksohet se personat ndërrojë pamjen - kjo nuk është vetëm kirurgji, por edhe një grup i ushtrimeve për të parandaluar plakjen e lëkurës ose problemit përshtatje zonat në fazat e hershme të formimit të tyre.

Kirurge plastike, përmirësimin dhe ndryshimin e metodave dhe teknikave të teknologjisë ndërrojë pamjen arritur një nivel që ju lejon për të kryer këto procedura me numër minimal të seksioneve të vogla të indeve, duke e bërë operacion ndërrojë pamjen pothuajse pa dhimbje dhe të sigurt. Për më tepër, operacionet moderne kirurgji plastike po kryejnë një seri komplekse dhe individualisht përshtat çdo zonave problematike fytyrës.

QuickLift Mini - një nga risitë që mund të zvogëlojë periudhën e rimëkëmbjes pas operacionit kushtet e mëposhtme minimale, e cila mori përkufizimin e saj të saktë - rutinën e ditës. Për më tepër, anestezi moderne duke lejuar zbatimin e saj nën anestezi lokale anestezisë.

Indikacionet dhe contraindications për feyslyftynha

Rekomandimet për indikacionet për zbatimin feyslyftynha gjithë kirurgët plastikë për të njëjtën gjë:

 • mosha 40-60 vjet e pacientit;
 • Disponueshmëria e shëndetit klinike dhe laboratorike të përgjithshme të provimit;
 • Treguesit e cilësisë dhe lëkura në kohën e transaksionit;

Në mënyrë të qartë, kirurg estetike do të jetë më e lehtë për të punuar me lëkurë dyzet pacienti është i ngopur me lagështi dhe elasticitet mbajtur.

Shkaqet kryesore të dështimit në një feyslyftynhe pacientit janë:

 • Sëmundjet kronike të zemrës dhe enëve të gjakut;
 • sëmundja e mushkërive dhe bronke (rënduese);
 • karakteristika funksionale veshkave dhe të mëlçisë;
 • alergjike nuk marrin ilaçe;
 • inflamacion rreth indet vaskulare të fytyrës;
 • një kurs të terapisë rrezatuese në fytyrë.

Lista e contraindications mund të shtohet trashje, por ia vlen të përmendet se sëmundja është e mundshme jo contraindications, dhe një nga faktorët e rrezikut që mund të ndikojnë në rezultatin e dobët dhe të padëshiruar nga operacioni.

Periudha paraoperative

Gjatë vizitës së parë në kirurg duhet të saktë të formulojnë dëshirat e tyre dhe për të dëgjuar qasjen dhe rekomandimet për të adresuar problemet e saj. Normalisht, duke shqyrtuar të përballet dhe të lëkurës strukturën, si dhe vëmendjen e vizatimit me strukturën e kafkës, një mjek i kualifikuar menjëherë japin këshilla kompetente, duke tërhequr vëmendjen për mënyrën se si ai do të adresuar mangësitë, në atë rend, dhe çfarë tjetër rekomandon.

Faktorët e vlerësuar e rrezikut - të tilla si koagulimit të gjakut të dobët ose të parregulluar presionin e gjakut duke kërcyer. Përveç nevojës për të reklamuar në kurset e drogës dhe pirja e alkoolit dhe duhanit të produkteve, të eliminojë efektet e padëshiruara pas operacionit, apo problemet që mund të ndodhin në procesin e saj.

Rekomandimet kryesore të kirurg zakonisht janë pirja e duhanit Ndërprerja dhe vidroschuvannya flokët për të fshehur plagët pas procedurës për veshët.

Operacioni

Siç u përmend më herët, në periudhën para operacionit kirurg plastike përcaktuar se e njëjta do të rregullohet gjatë operacionit, dhe të cilat do të përballet me fushat me probleme vëmendje të veçantë. Prandaj, për çdo person të ndërrojë pamjen pacient është i ndryshëm, dhe për këtë arsye kohëzgjatja e operacionit, çdo vepruar ndryshe.

Heqë shumë fytyra zgjat rreth gjysmë ore, por në qoftë se ajo është e bashkangjitur ose shekulli plastike mjekër, rregullimi i hundës, mjekër, qafë forcimin e lëkurës, ajo rrit gjatësinë e saj. Dhe akoma, kohëzgjatja mesatare e procedurës është 2 deri 3 orë.

Kirurg kryen slits e veshëve parietal në kokë. Lëkurës fillon të bie dhe ngadalë duke tërhequr mjekun e saj fikson atë në një pozicion të ri. Kjo procedurë i jep një rezultat pozitiv edhe në pacientët shumë të rritur, kur ndryshimet e moshës dhe plakjes lëkurës mund të shihet shumë. Pas shtrëngimit të lëkurës është fikse, qepje mbivendosura kozmetike aplikuar fashë.

Periudha Rehabilitimi

Periudha postoperative është e karakterizuar nga një siklet në fytyrë dhe qafë. Nuk është ënjtje, bruising. Periudha mesatare e rehabilitimit është 20-25 ditë. Në ditën e 10-16 qepje hequr, dhe fillon e ashtuquajtura "tkurrje" të lëkurës. Nuk do të, ajo mund të për disa muaj, kështu që nuk hidhen në përfundime në lidhje me cilësinë dhe nevojën e operacionit. Në klinikë, pacienti është monitoruar gjatë gjithë ditës.

Përmendet shqetësim tek pacienti në periudhën postoperative, vëmendjen është tërhequr te gjumit. Gjatë gjumit, kreu duhet të ngrihen pak. Përndryshe, nuk procedurë aq problematike ndërrojë pamjen që pacienti të fillojë një javë të aplikoni grim në 14 ditë mund të shkoni në punë, dhe një muaj më vonë të fillojnë të jetojnë një jetë të plotë.

Si do efekti i operacionit kryhet varet nga shëndetësor, trashëgim, dhe, natyrisht, stilin e jetës.

Ndërrojë pamjen - fytyrës përtëritje duke përdorur gjimnastikë

Ndërrojë pamjen përfshin jo vetëm operacioni dhe mjekët e klinikës. Ndërrojë pamjen - ajo është gjithashtu një person ushtron se pacientët mund të lehtë të mësojnë dhe të rregullt në shtëpi. Ushtrimi i rregullt mund të arrijë efekte të mahnitshme, me kusht që këtë fazë fillestare të humbjes së elasticitetit të indeve.

Ndërrojë pamjen - ushtrime zakonisht përmban disa lloje themelore të ushtrimeve:

 • stërvitje për të rritur sy;
 • hequr puffiness nën sytë;
 • parandaluar formimin e rrudhat;
 • ushtron muskujt e fytyrës të energjisë;
 • ngushtuar hundë;
 • formimin e relievit e buzëve.

Megjithatë, në qoftë se ka zona të rëndësishme problematike që kanë nevojë për vëmendje të veçantë dhe qasje individuale, ndërrojë pamjen komplekse - ushtrim mund të ndryshohet dhe të paraqitet në mënyrë individuale për secilën nga këto fusha.

Zgjedhja e një ndërrojë pamjen si kirurgji ose si një ushtrim për një person, ju gjithmonë duhet të mbani mend se objektivat e ndjekur dhe të cilat kërkohet rezultat. Në çdo rast - doviryaytesya vetëm kompetent, provuar estetike dhe plastike kirurgët, duke u mbështetur në përvojën e tyre dhe arritjet ekzistuese.

Nevoja për reoperation ndodh në 5-10 vjet, duke mos harrojmë për masazh, ointments, përtëritje të lëkurës lazer. Këto procedura do të ndihmojë për të lëvizur në mënyrë të konsiderueshme në vizitë të dytë në fytyrë plastike klinikë.