Phonophoresis ultratinguj kozmetike në unison me bukuri


Çdo grua dëshiron për të ruajtur bukurinë dhe freski, por të shmangur takimit me një kirurg plastik. Edhe "shtëna bukuri" - është ende gjembave! Cosmetology moderne ofron një gamë të gjerë të procedurave hardware të rinjve për të vazhduar me siklet minimale.

Përmbajtje

 • Aftësitë e ultrazërit
 • Përfitimet dhe efektet procedurë
 • Teknikë të përdorura dhe automjetet

Shërbyer profesionistë në bukurisë përbëhet lazer, lloje të ndryshme të elektrike dhe ultrazërit. Aktualisht një nga procedurat më të njohura janë phonophoresis, në sajë të gamë të gjerë të efekteve pozitive dhe numrin minimal të contraindications.


Aftësitë e ultrazërit

Edhe në 20 vitet e shekullit të kaluar, mjekët kanë mësuar të përdorin valët ultratinguj për qëllime terapeutike. Vihet re se nën ndikimin e ultrazërit në indet ndodhin:

 • ndryshojë aktivitetin elektrik në nivel qelizor;
 • rritjen e pėrshkueshmėrisė e membranave qelizore ndaj substancave të ndryshme;
 • aktivizimi i proceseve metabolike në indet;
 • përmirësuar microcirculation (gjakut dhe limfatike);
 • forcimi proceset e rigjenerimit.

Ultratinguj phonophoresis - një fizioterapi në të cilën penetrimi i produkteve mjekësore (kozmetike), në një thellësi prej 6 cm duke përdorur valët tejzanor.

Në phonophoresis arritur ndikimin e kombinuar të disa faktorëve:

 • mekanike ("mikro" në nivel qelizor shkak të vibrimit presionit akustik të valëve tejzanor);
 • ngrohjes (në indet konverton energjinë mekanike në ngrohje);
 • kimike (veprim futur substanca).

Përfitimet dhe efektet procedurë

Në cosmetology estetike përdorur fytyrën phonophoresis ultratinguj dhe trupin. Përtëritje, spastrim të thellë dhe hidratues të lëkurës, eliminimin e celulitit, shënon shtrirje dhe plagët - kjo nuk është një listë të plotë të të gjitha mundësive të kësaj metode.

Përfitimet PHONOPHORESIS:

 • heqjen efekt (duke përmirësuar limfatike, indet mikro dhe të stimulojë sintezën e fibrave elastike);
 • Efekti përtëritje (duke përmirësuar qarkullimin e gjakut, ofrimit të oksigjenit dhe komponente të tjera të rëndësishme për qelizat e lëkurës, indeve mikro-ngrohje);
 • efekti i kujdesit të shpejtë (Update shtresa e sipërme e lëkurës gjatë procedurës së);
 • ka kufizime për moshën dhe ndjeshmëri e lëkurës (mënyra të ndryshme të lejojë pajisjen për të marr parametrat phonophoresis ndikim për çdo lloj të lëkurës);
 • inflamator (për shkak të eliminimit të edemë dhe normalizimin e funksionit të gjëndra dhjamor);
 • resorption (zbutje) ind mbresë (stimulimi i rigjenerimit në nivel qelizor);
 • reduktimin e trupit yndyrë (duke rezultuar në shkatërrimin e "kornizë" rreth qelizat e yndyrës, rritjen e formimin e kolagjenit dhe fibrave elastin);
 • Efektet afatgjata të drogës (për shkak të depozitimit në inde dhe veprimin gradual brenda 2-3 ditëve pas procedurës së);
 • nuk kërkon trajnim të veçantë dhe kujdesit të lëkurës pas manipulimit;
 • mundësia e kombinuar me procedurat e tjera kozmetike (përfundon dhe maska, Mezoterapia, elektroforeza etj.).

Teknikë të përdorura dhe automjetet

Para se të aplikoni trajtimin (kozmetike) përbërja e lëkurës është pastruar dhe dezinfektuar. Për procedurën më të përshtatshëm për t'u përdorur xhel apo formë pomadë që nuk përhapet në lëkurë gjatë procedurës.

Aparatet për phonophoresis ultrazërit mund të paraqesë një gamë të frekuencave nga 800-3000 kHz. Sa më i ulët të frekuencave, aq më i madh substanca aktive thellësi pronykatyme. Cilësimet janë zgjedhur individualisht rregulluar dhe mjeku në procesin e phonophoresis.

Gjatë procedurës pacienti ndjen vetëm një dridhje të lehtë. Seanca mund të zgjasë prej 10 deri 30 minuta.

Kursi përbëhet nga 8-15 procedurave të kryera 2-3 herë në javë. Efekti qëndrueshme dukshme pas 4-6 trajtime. Pas 3-4 muajsh Sigurisht mund të përsëritet.

Të përshtaten phonophoresis jo të gjitha drogat janë përdorur në kozmetikë për shkak se shumë prona medicinale dhe kozmetike të ndryshuar apo shkatërruar nën ndikimin e ultrazërit. Ju nuk mund të përdorni, të tilla si vitamina B ose drogës proteinave me peshë të lartë molekulare.

Yndyrë-shpjegueshëm para ose liposomal kozmetike janë të mira për phonophoresis.

Veprimi më të gjatë dhe më intensive tejzanor, substancat terapeutike më depërtojnë thellë në lëkurë. Aftësia më e mirë phoresis në dritë të ulët.

Varësisht nga qëllimi dhe efektin e dëshiruar mund të përdoren mjetet e mëposhtme:

 • për trajtim fytyre (xhel kuriozin, antyakne, acid Hyaluronic, antibiotikët të ndryshme);
 • për të eliminuar plagët (lidasa, Trilon B, jodur kalium, trypsin, Kontratubeks, baltë ekstrakte Karipayin, fermenkol);
 • kujdesit profesional lëkurës (acid Hyaluronic dhe maska ​​në bazë të tij, vitaminë E, ekstrakte të aloe, qumësht bee, përgatitjet placentë përmbajnë kolagjenit, chitosan, elastin, etj).

Phonophoresis me acidit Hyaluronic është bërë një alternativë e shkëlqyer për injeksione dhe gëzon popullaritet të madh.

Kundërindikimet për procedurat:

 • në gjysmën e dytë të shtatzënisë;
 • Forma aktive nga tuberkulozi;
 • Formimi malinje;
 • patologji të rënda të endokrine dhe sistemet kardiovaskulare;
 • psychoneurosis;
 • paraliza e nervore fytyrës;
 • Procesi infektive akute.

Zgjoheni lëkurën tuaj nga ultrazërit dhe për të mbajtur të rinjve dhe bukuri të mënyrë të natyrshme, të dobishme dhe të kënaqshme.