Phytocask për shëndetin, bukurinë dhe rininë e përjetshme


Ekzagjerim i vogël në frazën e "rinisë së përjetshme" atje! Nuk ka dëshmi në formën e përvojës, "Kush në fitobochtsi steamed -. Nuk mosha do moshe" Kjo deklaratë është aq e vërtetë sa fakti se çdo gjë është e re - është harruar edhe të vjetra. Phytocask fort propysalasya një palestër, Salons spa, klinikat dhe madje edhe apartamente të qytetit, në rrugën e vjetër të mjekësisë tradicionale, e cila nuk ka analoge në historinë botërore.

Përmbajtje

 • Çuditshme të ri të historisë së lashtë
 • E thjeshtë dhe gjeniale
 • Kënaqësi e madhe për fuçi
 • Vetëm përmirësimi dhe përfitimet


Çuditshme të ri të historisë së lashtë

Procedura Parimi i larjes në një fuçi druri me infuzion e bimëve ishte i njohur për sllavët e lashtë. Healers siberian dhe murgjit tibetian përdorur këtë metodë për trajtimin e shumë sëmundjeve. Përdorur në mënyrë aktive FITO-fuçi gjatë ushtarëve të Luftës së Parë Botërore për të shëruar nga ethe llogore.

Për të bërë kontejnerë mjekësore janë përdorur shpesh kedri. Dhe kjo nuk është rastësi:

 • Cedar ka veti shëruese dhe ka kohë që janë përdorur në mjekësinë tradicionale;
 • Druri i kësaj peme përmban fytotsydy siguruar trupin e çmuar e njeriut, forcimin e sistemit imunitar dhe për të siguruar jetëgjatësinë e produkteve kedri;
 • Cedar fuçi ruan ngrohjes kohë sa nuk është një izolant të shkëlqyer termik;
 • Ajo nuk lëshojnë tar, madje edhe në temperatura shumë të larta. Kjo cilësi nuk ka prodhimet e bëra nga pishe, bredh apo bredh. Prandaj, ne nuk mund të jetë frikë e siklet si trup dripping tar nxehtë.

Forma moderne në të cilën ne e shohim sot, mori fuçi në vitin 1970. Herbalist famshëm siberian V.H.Podtrebkov aplikuar për herë të parë një produkt i lehtë dhe i përshtatshëm modës. Rezultati ishte një sauna unike të vogël. Ju mund të shikoni në atë dhe për të qartësuar detajet e strukturës së brendshme.

E thjeshtë dhe gjeniale

Kedri rregulluar fytobochka thjeshtë, por jo primitive. Ajo siguron mirëdashësi përdorues dhe komoditetin e qëndrimit të tij në hapësirën Wellness.
Më të ngurta dhe të qëndrueshme është një tradicional fuçi druri. Kjo është bërë nga teknologjia, që përbëhet nga disa faza. Në këtë rast mbetet produktet ekologjikisht miqësore dhe garanton cilësi më të lartë.

Ka ende fuçi zdrukthtari, copëtuar dhe rrahja. Vydovbuyutsya fundit nga thellësia e diametër pemë duhet të jetë së paku një metër. Për prodhimin e produkteve bimore Dru përdoret vetëm kedrat e vjetra siberian, i cili në jetën e tij të gjatë kanë grumbulluar një shumë të ushqyesve dhe kishte potencial të madh të energjisë.

Individualitet të veçantë me hala pishe që mbulon sipërfaqen e brendshme të fuçi kedri, e përdorin atë zgjat dhe rrit pronat e shërimit. Lartësia e këtij mini-sauna jo më shumë se 1.5 metra Ajo ka dy hapje: derë anësore - për të akomoduar vizitor dhe kapak të lartë - të prerë për kokën e tij..

Njeriu në fitobochtsi është në një pozitë të ulur. Për lehtësi brenda një vend të cilat mund të rregullohen në lartësi për qëndrim të rehatshëm të popullit të lartësi të ndryshme. Armrests ofruara dhe këmbët i bezdisshëm. Para fillimit vendin vmoschuyetsya klient, mbylli derën pas tij. Mbyll mbuluar të lartë, ndërsa kreu mbetet jashtë. Sheets apo peshqir përdoren për të mbyllur vrimat mes qafës dhe kapak.


Gjeneratorë me avull FITO-fuçi vendosur jashtë dhe kontrolli i temperaturës është e nevojshme. Sauna Visitor vogla ka aftësinë për të rregulluar kushtet e temperaturës brenda. Zakonisht ajo shkon nga 25 deri në 55o. Fuçi bashkangjitur me trupin e prizë linjës avull. Por nuk futen në çifte normale. Ai është i ngopur me ushqyesve që kalojnë nëpër enë të veçantë të dhënë në një fuçi.
Mbush me vajra të ndryshme thelbësore, përqendrohet bimor. Pa dyshim, ajo rrit efekt shërimi qëndrimi mrekulli fuçi. Uji është larguar prej saj përmes një dush të parashikuara posaçërisht.

Kohëzgjatja e qëndrimit në fut mini nuk duhet të kalojë 20 minuta.

Kënaqësi e madhe për fuçi

Ky çift i mrekullueshëm sjellë një shumë e fun. Avull brenda fuçi është vazhdimisht qarkullon dhe personi merr një termomassazh bukur ajrit. Ajrit të nxehtë është në gjendje për të kuruar ose lehtësuar rrjedhën e shumë sëmundjeve të rënda.

Edhe ekzistenca e një shtëpi, apartament ose vilë të tillë një bathhouse vogël me dru kedri aromatik përmirësuar atmosferën banesë. Po, fytobochka kaq të vogël dhe të lëvizshme, të cilat mund të mbani atë edhe në një apartament të vogël të qytetit. Sepse është vendi i duhur vetëm një 1 m2. Lartë frikë konsumit të energjisë nuk është e nevojshme, ajo do të jetë vetëm 1.2 kW / h dhe është rrjeti gjobë prej 220 V. Produktet e larta të sigurisë.

Disa dush modern mini aq e bukur që mund të jetë në gjendje për të dekoroj shtëpi. Ka fuçi - punon ekskluzive nga artistë pikturuar ngjyra. Në sipërfaqe prej druri tërësi foto apo stolitë e shkruar. E gjitha varet nga imagjinata e krijuesit. Made Fito-fuçi dhe të rendit.

Çmimi për një produkte të vlefshme dhe të shëndetshme të gatshme në dispozicion. Fuçi pisha shiten me çmime në mes të 14 000 dhe për të kufizuar mundësitë tuaja financiare. Seti përfshin një gjenerator me avull dhe rregullim i përshtatshëm. Përfitimet e fito-fuçi që keni blerë për familjen tuaj do të jetë shumë më tepër.

Marrë një furnizim të madhe të energjisë, përmirësimin e trupi të shëruar trupin dhe shpirtin - është e mundur të mbivlerësohet?

Vetëm përmirësimi dhe përfitimet

Le të ndalem në atë që është në gjendje për të shëruar procedurë dush sëmundje. Shumë nga kjo do të varet përbërjen e mbushëse, e cila është e ngopur me avull. Për shembull, për trajtimin e bronkit, tracheitis, balsame astma aplikuar me vaj qiparisi, ekstraktet e eukalipt, rrënjë rodhe, karamele mente, Wort Shën Gjonit. Një strukturë të tillë do të ndihmojnë në trajtimin e hipertensionit dhe hipotension.

Procedurat në fito-fuçi provuar edhe në dhimbje të nervit shiatik shëruese dhe reumatizma dhe sëmundje të tjera të përbashkëta. Dhimbje të muskujve subsides, metabolizmi dhe lumturi nervor sistemit. Paqëndrueshme të përfshira në drurin e kedrit, duke shkatërruar patogjene dhe aktivizon procesin e shërimit të trupit.

Fytobochka shkëlqyer provuar për humbje peshe. Luftuar trashje do të jetë shumë më i suksesshëm me përdorimin e kësaj procedure. Easily ruani këtë sauna dhe pak e celulitit, e cila është shumë e vështirë për të luftuar. Nxehtë me avull hap poret lehtë në lëkurë dhe pastron shtresat e saj të sipërme. Depozitat e nënlëkurës shpejt të shkojnë së bashku me toksina.

Ndihmon procedurën kedri me avull për sëmundjet e lëkurës, cholelithiasis. Ajo aktivizon tiroide, organet riprodhuese dhe gjëndra veshkave.

Përdorni sauna-fuçi në çdo moshë, duke filluar nga 3 vjet. Krahasuar me dush tradicionale ajo ka dy avantazhe kryesore:

 1. Përjashtuar kokën overheating.
 2. Efekti i shëruese balms dhe ekstrakte bimore është drejtuar dhe intensive.

Por, për të përjashtuar praninë e madje edhe një pjesë të katranit në një mrekulli fuçi para procedurat e birësimit duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Ka contraindications fytobochka, të cilat janë një domosdoshmëri për të dini. Ajo është e kundërindikuar në:

 • Pacientët e kancerit;
 • Njerëzit me infeksione (përfshi HIV), fungale dhe sëmundjet seksualisht të transmetueshme;
 • Nëse ju shkelë aktivitetin e trurit;
 • Prirja për gjakderdhje;
 • Kur thrombophlebitis, tuberkulozi, cerozë mëlçisë, dridhje atrial.

Ne shpenzojmë shumë kohë ulur para një kompjuteri, shpesh injorojnë këshillat për jeteses shëndetshme, ngarkimit vetë produkte toksike. Dhe me cigare dhe alkool ndonjëherë pobrezhuem. Çfarë mund të bëni, është e vështirë për t'i rezistuar tundimit. Por në qoftë se ne kemi një asistent të besueshme personale në një saunë, atëherë një i ri, ne do të vazhdojmë të dështojë.

Dhe çfarë lumturi pas miratimit të "projekt" procedurë të pushojnë, sipping çaj bimor me një lugë mjaltë, të merrni një masazh relaksues, të harrojmë për të gjitha problemet dhe për të kuptuar se çfarë relaksim të mirë dhe të mos dalë. Le të përkëdhel veten shpesh le jetët tona të jenë momente më të këndshme!