Si të dobishme parafine për duart dhe se si për të bërë në shtëpi


Nuk është çudi zonjat e shoqërisë së lartë ishin në topa aristokratike dhe bashes doreza. Kjo nuk ishte vetëm elegante dhe shumë e bukur, por misterioze. Dorë hollë elegante me një tifoz, ndoshta jo të rinj, të fshehur doreza, dhe në dukje, askush nuk mund të mendoj për moshën e vërtetë të yjeve të kabinës.

Përmbajtje

 • Trajtimet parafine Veprimit
 • Çfarë është e nevojshme për procedurën në shtëpi
 • Parafine është e dobishme jo vetëm për duart
 • Ka contraindications!

Dora Moderne parafine mund të jetë i njëjtë "palë dorashka", e cila do të fshehin ndikimin e kohës dhe të bëjë lëkurën tuaj të përkryer bukur dhe të rinj.


Trajtimet parafine Veprimit

Lëkurës gjobë dhe delikate të duarve femra më të prekshme. Detergjenteve, kushtet e motit, kontakti i shpeshtë me ujë të vështirë dhe të dëmtojnë termin e vjetër për lapsa tona. Sidomos në lëkurën e duarve është shumë pak yndyrë. Në shuplakat ajo mungon krejtësisht. Ne duhet vazhdimisht të shqetësuar në lidhje me të ushqyerit dhe hydration e tyre.

Një mjek i madh dhe të bëhet asistent parafine dorë - procedurën aktiv të aftë për të përdorur në mbaj aftë për vite zgjuarsi dhe freskinë e lëkurës.

Veprimi i dylli të ngrohtë në lëkurë shumë të thjeshtë. Ai ngre temperaturën e lëkurës nga 1-2 gradë. Por edhe kjo shifër e vogël është e mjaftueshme për një rezultat pozitiv.

Çfarë ndodh nëse kjo ndodh në lëkurë?

 1. Rritje e qarkullimit, aktivizon kapilarët e punës. Rrjedhjen limfatike dhe të përshpejtuar shpërndarjen e microcirculation gjakut ofrojnë përbërësit e dobishme për lëkurën.
 2. Ajo fillon djersitje. Dhe për shkak se filmi dorë parafine ngrirë nuk mund të zhduket lagështi dhe të zhytur përsëri. Nuk është një rishpërndarje e lëngjeve të trupit, limfatike dhe të gjakut me molekulat e ujit shkojnë në lëkurë.
 3. Së bashku me pastaj largon toksina dhe mbeturinave. Por nuk kam frikë se ata do të bien përsëri në lëkurë. Molekulat janë shumë më të mëdha dhe më të rënda se H20. SEEP i ujit në poret dhe mbetjet e rrezikshme do të mbetet "pa punë".
 4. Para trajtimit të lëkurës zakonisht pastrohen duke përdorur një pastrim dhe të vënë krem ​​ushqyes (ose hydrating). Gjatë thithjen e lagështi me të thellë në lëkurë dhe depërtojnë ushqyesve krem.
 5. Shkëlqyer fuqia dhe hidratues cuticle dhe për të marrë veten thonjtë. Pjatë gozhdë lagur në mënyrë të përkryer, të bëhen më pak të brishtë dhe nuk sharuyutsya.

Tani e konsiderojnë të mundshme ose parafine në shtëpi? Dhe për këtë ne kemi nevojë.

Çfarë është e nevojshme për procedurën në shtëpi

Në shtëpinë Paraffinic proces do të duhet disa përshtatje. Këtu është një listë të detajuar:

 • Bath, i cili do të fut dorën;
 • Parafine kozmetike, e cila duhet të shkrihet para procedurës;
 • Përbërësit kozmetike - pastrim, pastrimin locion, krem ​​për duart;
 • Një palë qese plastike;
 • Doreza të ngrohtë.

Ndërsa dylli në një banjë me ujë kthehet nga të ngurta të lëngshme, duke u përgatitur për kënaqësi. Lani duart, pastrim pastron ato. Lëkurës Pidsushyvshy me një peshqir, aplikoni krem.

Parafinë të lëngshme derdh në një enë me anët të lartë dhe të dip duart atje. Të jetë i sigurt për të verifikuar se parafine nuk ishte shumë e nxehtë.

Mbani duart tuaja në parafine 8-10 sekonda, të marrë jashtë, të mbajtur ajri është gjithashtu 8,10 sekonda, poshtë në vaskë. Përsëriteni manipulimin në 7 herë.

Paint mbuluar me forca të blinduara të trasha parafine. Në krye të saj të vënë në qese plastike dhe doreza mbi to. Ne ulemi, ndjenjë të këndshme të ngrohjes në stilolapsa, 25-30 minuta. Pastaj hiqni dhe të qartë furçë nga parafine.

Blerja e një parafine farmaci, të jetë i sigurt për të paguar vëmendjen për afat të produktit. Parafine për parafine duhet të jenë të kualitetit të lartë dhe gjithmonë i freskët.

Është e mundur për të gjitha materialet parafine blerë seri. Këto kits janë shumë të rehatshme, ata tashmë përmbajnë parafine (nganjëherë me disa shije) doreza të përshtatshme dhe çanta për duart, nosochky, brushat.


Por më e vlefshme - një dush. Ju nuk duhet të shikoni anije të përshtatshme shkrihet dylli në një banjë me ujë, pastaj të lajë enët. Ky instrument i shquar shkrihen materiale të ngurta do të mbajë temperaturën e saj. Sipas parafine individualitet të ruajtura të përkryer për procedurën e ardhshme. Bath për parafine në shtëpi - një blerje shumë e dobishme.


Parafine është e dobishme jo vetëm për duart

Jo vetëm duart mund të përfitojnë dhe gëzimin e trajtimeve magjike parafine.
Rezultate impresionuese janë fituar parafine fytyrës. Nga përmirësimi lëkurë të cilësisë kjo nuk do të japë asnjë grua. Për këtë arsye, ne kemi marrë furçë të veçantë dhe të aplikojnë dylli në lëkurë në të njëjtin parim si në dorë.

Në këtë rast, një pronë shumë të dobishme të shërbimit do të shërbejë si një parafine ngrohtë ngrij dhe shtrirje ftohje të lëkurës. Lëkurës plasaritur në fytyrë, janë rrudhat. Në qoftë se ajo është e thatë dhe do të thahen, procedurat e mëposhtme do të jetë një shpëtim.

Në të njëjtën pronat përfitojnë maska ​​në bazë parafine ënjtje fytyrën. Spote i përafërt pas fytyre, priza dhjamor, plagët janë hequr si procedurat dhe. Lëkura bëhet, pamje të pastër të shëndetshme, forcuar dhe svezheet.

Nëse shoku juaj këmbë parafine për këmbë, natyrisht, ata janë në gjendje të përsosur: lëkura është e butë, nuk ka fusha të përafërt, thatësi, plasaritje, pa edemë. Procedurat e këndshme lehtësimin e lodhje, mbush me gëzim. Efekti ngrohja do të përfitojnë të nyjeve dhe muskujt.

Ka contraindications!

Për fat të keq, shumë e dobishme dhe "larg" parafine janë contraindications. Është e nevojshme të dinë të mos dëmtojnë shëndetin. Në disa raste është më mirë të heqë dorë?

 • Nëse keni tension të lartë të gjakut ose sëmundje të zemrës;
 • Diabeti;
 • Venat me variçe;
 • Sëmundje pustular lëkurës;
 • Plagë të hapura apo skuqje të lëkurës;

Procedura tepër efektive vajguri. Ajo nuk kërkon shumë kohë dhe shpenzimet materiale. Këshilli i burgosur vetëm një. A herë të parë parafine në kabinën. Ju merrni një seminar të mirë dhe do të vazhdojë të zbatojë këshillën e një profesionist.

Shikoni në duart e tyre me kujdes. Ata duket të përsosur për ju? Mendoni. Por unë do të shkoj në për të përfshirë dush të nxehtë parafine për tuaj të preferuar.