Enzimë depilim - komente, çmimet, para dhe pas fotot, video


Lëkurë të butë i pastër, pa qime të bezdisshëm - një pjesë thelbësore e imazhit ideal të grave. Rruajtje - mënyra më e lehtë dhe më e përballueshme, por rezultati mbetet i gjatë. Heqja dylli ose sheqer - jep efekt afatgjatë, por procedura është mjaft e pakëndshme. Laser flokeve Shkarkimi - fun jo të lirë dhe jo gjithmonë me sukses të përballen me flokët flokëverdhë. Dhe në qoftë se ju doni të shpejtë, pa dhimbje dhe të lira? Cosmetology moderne dhe i jep këtë mundësi. Enzimë heqja e flokëve - një metodë e re e zgjidhjes së problemeve me rritjen e flokëve padëshiruar.


Përmbajtje

 • Çfarë enzimat depilim
 • Metodat e enzimeve heqjen e flokëve
 • Rezultatet enzimnoho efektet dhe ndërlikimet e mundshme

Çfarë enzimat depilim

Për të arritur efektin e lëkurë të butë për një kohë të gjatë, jo vetëm për të hequr flokët, por flokët follicles (folikule) nga të cilat ata rriten. Shkatërruar ato në mënyra të ndryshme (lazer, elektrike, agjentëve kimikë), por një të thjeshtë dhe pa dhimbje me efekt të zgjatur - ky depilim enzimë.

Enzimat janë enzimat me origjinë natyrale. Ata marrin ekstrakte të tyre të ndryshme të bimëve ekzotike. Në fakt, enzimat janë katalizatorët biologjike e proceseve të ndryshme që ndodhin në trup.

Për heqjen e flokëve duke përdorur trypsin, papain dhe hemotrypsyn që janë në gjendje të shpërndajë bono proteina, duke rezultuar në shkatërrimin e follicles flokët. Për enzimat punojnë në mënyrë më aktive dhe të thellë depërtuar në lëkurë, ajo është e përgatitur në një mënyrë të veçantë.

Përfitimet heqjen e flokëve enzimatik:

 • plogështi dhe delikatesë (mund të përdoret në individët me lëkurë të ndjeshme);
 • Lehtësi (nuk kërkon përgatitje të gjatë para se të procedurës);
 • mund të procesit zonë të madhe për një procedurë (të përshtatshme për njerëzit me flokë të bollshme);
 • shkurtësia (për përpunimin e të dyja këmbët duhet jo më shumë se 40 minuta);
 • mund të përdoret për çdo flokët ngjyrë dhe llojit të lëkurës;
 • të përshtatshme për përpunimin e vështirë për të arritur zonat (zona bikini, underarms).

Cons enzimnoho metodë e heqjes së flokëve:

 • nevojë për disa trajtime për efekt të vazhdueshme;
 • nuk mund të përdoret në fytyrë;
 • ka contraindications.

Metodat e enzimeve heqjen e flokëve

Heqja e flokëve enzimë kryhet në disa faza:

Pjesa 1. Trajnimi paraprak

Për të shmangur një reaksion alergjik ditë më parë procedura është kryer testin e lëkurës.

Pjesa 2. Aplikimi i enzimnoho

Degreased parë dhe trajtuar lëkurën antiseptik. Pas aplikimit sipërfaqen enzimë filmit afër veçantë ose zakonshëm përfundoi elastike.

Mësipërme termobandazhi imponuar (zakonshëm nga një gome të veçantë që transmeton rrezet infra të kuqe).

Pjesa 3. Ngrohjes

Nën ndikimin e enzimeve rrezatimit infra të kuqe depërtojnë në lëkurë më të thellë dhe të mbahen të përshpejtuar proceset aktive.

Për ngrohjen e zonave të ndjeshme (underarms, bikini) duke përdorur elektroda të veçanta.

Përdoret me termobandazhi veçantë strukturën e shtresa krijon një teploimpuls valë.

Pjesa 4. pastrimit

Lëkura e qartë e termobandazhey dhe të trajtohen me një agjent të veçantë spastrimit.

Pjesa përfundimit 5. Wax

Përpunimi i dylli e nevojshme për të hequr tërësisht të gjitha dëmtuar gjatë qimeve procedurës.

Pjesa 6. përpunimit përfundimtar

Lëkura lyhet me një përbërje të veçantë me hidratues dhe veprim qetësues për të shpejtuar procesin e shërimit pas procedurës.

Disa Salons bukuri fazën dylli heqjen e flokëve kryer para se të aplikoni enzimnoho përbërjen.

Si të kujdeseni për lëkurën pas heqjen e flokëve enzimatik

 • Shmangni kontakt me ujë gjatë ditës.
 • Përjashtojë dhomë me diell (2 javë) dhe aplikoni sunscreen (faktor mbrojtës të paktën 30).
 • Për të konsoliduar efektin e procedurave rekomanduar krem ​​të veçantë që ngadalëson rritjen e flokëve.
 • Përdorni kozmetike mbrojtëse (hidratues dhe agjentët ushqyes).

Rezultatet enzimnoho efektet dhe ndërlikimet e mundshme

Në të njëjtën kohë, në fazën e rritjes aktive është rreth 30% e flokëve. Ata ndikojnë dhe është në procesin e heqjes së flokëve. Për të hequr me sukses të gjitha qimet e padëshiruara trajtime të përsëritura janë të nevojshme në intervale prej rreth një muaj.

Kundërindikimet për enzimat heqjen e flokëve:

 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • ditë kritike;
 • sëmundjet ngjitëse akute;
 • patologji onkologjike;
 • Përgatitjet origjinalitet enzimnyh;
 • diabeti;
 • ndryshime inflamatore, dëme të lëkurës;
 • venat me variçe;
 • sëmundje të rënda të zemrës dhe organeve të brendshme;
 • presionin e lartë të gjakut.

Një kurs i plotë i seancave 5-10 mund të përfshijë heqjen enzimatike e flokëve, e cila varet nga struktura individuale e flokëve. Megjithatë, pas procedurës së parë të rriten qimet e reja janë shumë më të lehta dhe të hollë.

Komplikime të mundshme:

 • acarim të lëkurës dhe reaksione alergjike;
 • djegiet kimike (me teknikën e gabuar të manipulimit).

Holding heqjen e flokëve enzimatik në shtëpi është shumë e padëshirueshme! Doza dhe drogës zgjedhur individualisht për çdo person, kështu që duhet të kryejë procedurën nga personel i kualifikuar.

Rishikimet e një shumëllojshmëri të heqjes së flokëve enzimatik, si dhe për ndonjë manipulim kozmetike. Vendimi se si procedura është e drejtë për ju, ju duhet të marrë, peshon të gjithë "pro" dhe "kundër", dhe pas konsultimeve me një specialist.

Nëse lëkurë të butë - qëllimit tuaj dhe ëndërr, enzimë depilim - një mënyrë e provuar dhe të lira për të arritur atë!