Masazh japoneze fytyrë ose si të bëhet 5 vjet më të rinj


Shpëtoj prej rrudhave, mjekër të dyfishtë, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, çehre dhe të rregullojë ovale e saj. E gjithë kjo - masazh japoneze fytyra (i quajtur edhe Osteopathic).

Përmbajtje

  • Përgatitja për masazh japoneze
  • Efekti i shpejtë me japonez Asahi fytyrë masazh
  • Shëndeti dhe të rinjtë me ndihmën e Japanese masazh Shiatsu
  • I kushtoj vëmendje të nuanca
  • Rishikimet e masazh Asahi Japanese (Zogan)

Gjatë kësaj procedure të ndikojë në të gjitha strukturat e deri në kockë. Ky është dallimi kryesor nga metodologjia e butë evropiane lejon për një të madhe rezultate afatgjata. Shfrytëzohen jo vetëm muskujt e fytyrës sipërfaqësore, por thellë - lëvizje.


Ajo forcon enët e gjakut, stimulon qarkullimin e gjakut dhe forcon ovale. Kjo dhimbje është pothuajse atje. Ind konvertuar e lëkurës, në disa raste, pacientët raportuan vizion përmirësuar. Në fund, një grua të rinj 7-10 vjet pa procedura të dhimbshme dhe të shtrenjta.

Shpikjen e japoneze kishte marrë njohjen në mbarë botën. Përvoja e gjatë e bashkatdhetarëve të tyre të sistematizuar bukurie ekspert Yukuko Tanaka. Ajo ishte në gjendje për të përshkruar tërë diturisë të të gjithë procedurave të gjuhës qartë. Libri "Masazh fytyrën e Yukuko Tanaka" u bë një bestseller dhe i dha miliona grave të reja.

Përgatitja për masazh japoneze

Kandidon për lëkurë të pastër. Para një sesion ju duhet të hiqni make-up, pastrimin e sipërfaqes nga yndyrë të tepërt duke përdorur pastrim të butë. Pas bujarisht njomet tonik fytyrës pa alkool. Sipërfaqja e mbuluar më shumë e lagësht krem ​​yndyrë. I përshtatshëm si vaj masazh (bajame, kajsi, flaxseed) ose, në raste ekstreme, zakonisht perime. Pozita e trupit (në këmbë, ulur apo shtrirë), nuk është e rëndësishme. Gjëja kryesore është që të mbajë qëndrim ideale gjatë procedurës.

Ka dy lloje kryesore të masazh japoneze. Teknikat për zbatimin dhe ndikimin e tyre në trupin e një pak më ndryshe. Si për të zgjedhur, për të vendosur për ju.

Efekti i shpejtë me japonez Asahi fytyrë masazh

Ndryshimi i parë i dukshëm pas procedurës së dytë. Russian quajtur teknikë "dielli në mëngjes", por përkthim i fjalëpërfjalshëm - ". Krijimi i kapacitetit" Ndikimi është i bazuar në përpunimin e nyjeve limfatike. Nëse ata janë të përflakur (ftohjet, inflamacion të lëkurës, shëndeti i dobët në përgjithësi - ka shumë shkaqe ënjtur nyjet limfatike) nga Asahi duhet të braktiset.

Nuk është e qartë se ku e bëri emrin Asahi, sepse autori i kësaj teknologjie është beautician më e famshme japoneze Yukuko Tanaka. Ky masazh është quajtur si duhet Zogan.

Përndryshe, metoda më e butë. A nuk duhet të japë një mu dhe përvoja "markë" ekzekutime të tjera japoneze për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Quite një sesion dhjetë-ditor.

Ushtrimi №1

Duke treguar gishtat presë për predha veshët Vetëm mbani shuplakat dhe bravo (nyjet limfatike presion.) - Sikur dërgohen në pjesën e prapme. Butësisht të heqë duart poshtë, duke i shtyre limfatike në qafë, dhe nga atje në nyjet limfatike qafës. Mbaro lëvizjen kur pads gisht unazë do të jetë në fjalimet klavikul.

Ushtrimi №2

Mesme e ballin e tij presion ndaj lëkurës me këshilla e indeksit, të mesme dhe rrjet gishtat e të dy duart. Dërgo Thumbs up. Rregulluar pozicionin për 3 sekonda. Pastaj shtytje limfatike në tempuj, bërryla e saj poshtë. Kjo e drejtë palme, bravo dhe duke kërkuar në pjesën e prapme. Nga limfatike pranë veshit nyje lëvizin në nyjet limfatike të qafës së mitrës. Kur gishtat do të jetë pingul në dysheme, largimin e tyre nga fytyra dhe fort falangave të lëkurës indeks, të mesëm dhe unazë në tempuj. Ngrijë për 3 sekonda.

Ushtrimi №3

Pads mjekër Qendra rregulluar unazë dhe gishtat e mesme. Thumbs up dërgoni vend lohkti në anën. Pas 3 sekonda për të mbajtur vijën mbi cik (lëviz dorën e majtë në këndin e majtë të buzëve, të drejtë - në të djathtë). Pastaj të sjellë lëvizje në një pikë mbi sipërme cik dhe hundës mur ndarës ngritur gishtin e mesëm. Count në 3, befas tërhiqet nga individi dhe përsëri në mes të mjekrës.

Ushtrimi №4

Majën e gishtit të mesëm të shtypni pikë në krahët e hundës. Filloni duke ecur poshtë në vrimat e hundës, dhe pastaj të kthehen në origjinal. A të paktën pesë cikle të tilla. Pastaj, ngadalë lëvizë unazë jastëk dhe gishtat e mesme në zonën e hundës nën sytë. Bëjnë presione me energji elektrike ndaj folds nasolabial. Rivendosjen në sytë, tashmë të dobësuar efekt në lëkurë. Mbrapsht në krahë hundë dhe shtyjë limfatike për veshët, atëherë dërgoni gishtat poshtë qafës.

Ushtrimi №5

Pressed falangave gishtin e mesëm qoshet e jashtme të syve. Vendi Lohtey në anën. Pa presion të tërheqë një vijë nën sytë për të hundës (vpertysya atë për 2-3 sekonda). Pastaj të mbajë linjën nën vetullat kthyer në origjinal. Shtrydh lëkurës në tempuj, zafiksuvatysya 3 sekonda. Përsëri kovznuty nën sytë e qoshet e tyre të brendshme dhe gjithashtu në fund, përsëri. Kliko qoshet e jashtme e këshilla të indeksit dhe gishtat e mesme, të shtyjë limfuk tempuj dhe shtrydh të lëkurës. Prisni 3 sekonda. Lëvizja tashmë të njohur deri në qafë.

Ushtrimi №6

Nga krahë hundë për të mbajtur linjën në nofullën e poshtme dhe vpertysya atë. Fuqimisht shtyrë nëpërmjet lëkurës për muskujt dhe kockat, limfatike të shtyjë deri gishtave. Kliko në kockë në hundë në qoshet e ndjenjë dhimbje të butë. Pas duke shkuar deri në mollëzat dhe sytë. Vazhdimi për të shtypni lëkurën, zafiksuvatysya 3 sekonda dhe për të dërguar gishtat në tempujt e saj. Plotësoni mocionet nishodyashimi në qafë. Nëse bëhet si duhet, ushtrojnë ndjenja se mollëz dhe nofulla e sipërme u ngjit.

Ushtrimi №7

Kryerja veç e veç për çdo person partiak. Nga cep të buzëve, pika e jashtme të syrit (qëndroni këtu). Nofulla e ulët mbështesë dorë të lirë. Nga sytë të shkojë në veshët, gishtat presion fort në lëkurë dhe të ulëta nyjet limfatike të qafës së mitrës. Ky ushtrim duhet të bëhet 8 herë.

Ushtrimi №8

Duart, wrists lidhura me dhe divorcuar në gishta, vënë nën mjekër. Me fuqinë për të promovuar arsye limfatike wrists përballen, duke arritur në tempuj. Këtu Fiksimi për 3 sekonda. Bëni miq të shkojë në pjesën e poshtme të qafës, por wrists, dhe jo gishtat.

Ushtrimi №9

Mjekër kokëfortë në duart baza. Gishtat dërgojë në veshët. Nimzhe presion të fortë për të lëvizur veten dhe palme. Në mënyrë të vendosur shtypni ato në lëkurë të butë dhe të bjerë në qafë.

Ushtrimi №10

Ballin Smooth nga e djathta në të majtë lëvizjet zigzag e gishtave. Bërryl tërhiqet mënjanë, nuk përpiqet për të lëvizur e lëkurës. Përsëriteni lëvizjen në drejtim të kundërt.

Ushtrimi №11

Thumbs të lidheni dhe të vendosur nën mjekër. Duke treguar me gisht është ulur gjithashtu. Në rezulton trekëndëshit si një "shtytje" fytyrë. Me fuqinë për të shpërndarë gishtat e indeksit në veshët e tij dhe pastaj të kalojnë ato në zonën e nën hlazami.Plavno të heqë dorë, duke i shtyre limfatike në qafë dhe venat e qafës.

Shëndeti dhe të rinjtë me ndihmën e Japanese masazh Shiatsu

Kjo është një metodë e ndikimit në lëkurë të rinj. Ajo është projektuar në shekullin e fundit, Dr. Tokuyiro Namykoshy. Shiatsu miratuar zyrtarisht dhe të miratuar nga mjekët e në rritje të diellit. Baza e pikës procedurës shtypur pikat aktive, e cila aktivizon gjithë trupin në përgjithësi. Qëllimi - të normalizojë prodhimin e acidit laktik.

Kjo substancë - një tregues i lodhjes. Acid mban muskujt në gishtat e tyre, pa lënë të pushojnë si duhet, dhe kjo, rastësisht, është një nga shkaqet e rrudhave të fytyrës. Ekspertët besojnë se duke shtypur gishtin tuaj në muskujve, e cila është reduktuar keq, mund të arrihet duke zëvendësuar 80% acid laktik, glycogen, duke e kthyer të rinjtë e lëkurës. Kryerja e ushtrimeve mundësisht në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ushtrimi №1

Në hollows përkohshme të gjetur pika të cilat ndryshojnë sëmundshmërisë. Mocionet rrethore majë të gishtave nga balli deri tek tempuj për masazh këto pika. Kryen 3 herë.

Ushtrimi №2

Vendos gishtave tuaj në këndin e brendshëm të syrit, klikoni mbi këto pika për tre sekonda. Kjo do të ochkah shkëlqim dhe të shkëlqejë.

Ushtrimi №3

Trupë e gishtërinjve të mesme dhe të indeksit të dy duart për shtyp në rajonet nadbrovyy. Kur, në pjesën qendrore të ballit në tempuj dhe mbrapa.

Ushtrimi №4

Vendos duart në qafë dhe i derdhim ato nga qëndra në njërën anë, përsëri në qendër, dhe në një drejtim tjetër.

Ushtrimi №5

Hedh kokën mbrapa. Indeksi dhe gishtat e mesme klikoni mbi qoshet e buzëve. Zona Promassirovat nën buzën e poshtme. Kjo rozhladyt folds rreth gojës.

Pas procedurës është i nevojshëm për të shpërndarë një lëvizje rrethore në fytyrë krem ​​yndyrë.

I kushtoj vëmendje të nuanca

Në mënyrë që të mos bëhet autor i komente të zemëruar rreth masazh japoneze fytyrë, ne nuk duhet të harrojmë për teknikat nuanca. Ka dhimbje tregon një ndikim shumë të vështirë. Në të njëjtën kohë, ne nuk duhet të frikësohen se lëkura është shtrirë dhe do të ketë rrudha të reja. Pika themelore - reduktimin e forcës presion në fushat e vendndodhjen e nyjeve limfatike.

Ku janë ata, dhe pika të tjera aktive duhet të shqyrtojë me kujdes (Skema është e lehtë për të gjetur në internet dhe literaturë mjekësore). Nëse ju nuk jeni të sigurt në aftësitë e tyre, është më mirë për të kryer seanca nga ekspertët. Pas procedurave të para mund të jetë kreu i sëmurë. Nxitojnë e papritur e gjakut në fytyrë mund të shkaktojë marramendje.

Anijet, të pamësuar me gjendjen natyrore të rrjedhjes limfatike duhet të fillojë të punojë përsëri me kapacitet të plotë, dhe kjo merr kohë. Procedura e ndaluar nuk është e nevojshme. Kryer masazh rregullisht, të paktën dy herë në ditë. Çdo ushtrim është e rekomanduar për të përsëritur 09:57 herë.

Rishikimet e masazh Asahi Japanese (Zogan)

Në qoftë se ju ndiqni rekomandimet efekt mbresëlënëse pas sesionit të parë, thonë se miliona gra në mbarë botën, nëse gratë japoneze, përfaqësues të Kaukazit apo bukurive të zeza. Nga rruga, të njëjtën gjë Yukuko Tanaka, i cili ka shkruar disa libra për masazh japoneze personit në vitet e tij të 60-plus është jo më shumë se 30-40. Shumë rezultat seks më të drejtë përshkruhet si më poshtë:

 "Më pëlqen kjo ul bud-zonë individë muskujt shtrënguar, u zhduk mjekër dhe cheeks sagging."

"Unë u bë më aktive, ndjenjë që ecën tërë trupin e toksinave dhe mbeturinave, si dhe enët e gjakut që kalon nëpër një gazelë apo si të gjallë të. Së fundi çehre me dheu-gri është bërë një shkëlqim rozë, ngjyrë bezhë. Ky masazh - zbulimi më të vlefshme në jetën time "

"Unë u përpoq për të punuar BOTEKS vështirë. Ne patëm, si unë imitacion jashtëzakonisht aktive, dhe 27 nuk duan të duken më të vjetër. Efekti, siç është premtuar zgjati rreth gjashtë muaj, por pastaj kuptova se vetëm të plotësoni të çara në shtëpi, e cila vazhdon të shembet nën sfond të bukur. Provoi teknikë Shiatsu. Nga injeksione refuzuar. Tani lëkura ime si molla të lëngshme pa ndonjë grooves apo rrudhat. "

Këto fjalë dhe shumë komente të tjera ngrit në qiell masazh japoneze fytyrë paraqitur në internetforumah. A nuk do të vonojnë kohën, të fillojë procedurën e drejtë tani për nesër për të konfirmuar fuqinë e tyre e mrekullueshme.