Pol Dance - Video mësime vallëzimi pol për fillestar


Shumica e vajzave vjen në klubet palestër për të përmirësuar shifrën. Lose peshë, të bëjë lehtësim muskujve - kjo është tipike dëshira gjysma e bukur e njerëzimit. Mënyra më e lehtë për këtë qëllim është përmes palestër, por jo të gjithë do të rritur bar në shoqërinë e njerëzve.

Përmbajtje

 • Çfarë vallëzimi mirë në këmbë ure
 • Pse nuk mund të japin mësim në këmbë ure
 • Dancing në shtyllë për fillestar: ku dhe si

Pilon - një lloj i pushtimit, mund të zëvendësojë plotësisht ngarkesën e energjisë. Në këtë proces do të duhet për të ngritur veten në pol mbajnë sende të dorës së pushtetit nga muskujt e këmbëve dhe mbrapa duke punuar, dhe shumë kohë për të kushtojnë shtrirje.


Dancing në pol - diçka në mes akrobaci, gjimnastikë, vallet dhe sferë të tilla si ... rrugë stërvitje. Shumë njerëz madje shaka se balerin mesatare lehtë udelaet çdo turnikmeny dhe duke tërhequr, dhe mbante "flamurin".

Çfarë vallëzimi mirë në këmbë ure

Qëndrim negativ për të kërcyer në këmbë ure vetëm kujtoj striptizë femra. Dhe se si ajo është! Klubi palestër, dhe të mësojnë gjëra të diskutueshme. Në fakt, strip famëkeq valle - drejtimi i ndarë pol Exotic Dance. Për më tepër, atletët të cilët kryejnë vallëzimi konkurrues në një shtyllë të doja të them se kjo njëra prej tyre është e parëndësishme.

Megjithatë, çështje personale që, kur dhe pse vallëzimi. Ndjek një studio apo klub, ju merrni:

 • zhvilluar harmonike muskujt. Asnjë femër tipike warps drejt këmbët dhe mollaqe, dhe të dobëta me të hollë trajton prapa. Armëve, prapa dhe rrip supe duhet të paktën të heqë peshën tuaj, sepse ata duhet të punojnë në një shumë;
 • përqindja minimale e yndyrë. Ndryshe kohë më mësimet palestër këmbë ure afër gjimnastikë format. Një sesion i ngrohtë-up, që shtrihen dhe elementeve të mësimit në shtyllë zgjat rreth 2 orë. Gjatë kësaj kohe e shpenzuar në mënyrë të konsiderueshme më shumë kalori se sa mësimi orëshe ndonjë "pushtet" gjimnastikë me shtangë dore 2 kg. Në shtylla e natyrisht ne nuk mund të harrojmë dietë, por kjo nuk është e ashpër dhe i uritur;
 • Koordinimi i mirë. Shumë raste ku njerëzit mund të Valleve "vetëm këmbët", por nuk mund të kryejnë elementet e duarve të tij. Trajnimi pol valle shpëtoj këtë shpejt;
 • shtrihen. Shumë elemente të vallëzimit pol kryera me një variant të veçantë të spango në mënyrë që ëndërr për të marrë atë për t'u ulur "dy në një"

Pse nuk mund të japin mësim në këmbë ure

Shumë prej tyre janë duke kërkuar në kërcimtarë profesionistë mjaft muskulare dhe plastike mendoj se ata bëhen kështu vetëm pasi ka mësuar elementet. Në fakt, çdo shkollë të mirë shpejt të shpjeguar se çfarë disa herë në javë për një orë duhet veçmas të merren me një flamur dhe një çift - për të dhënë ushtrime forcë. Shestova akrobaci është vetëm i fortë dhe fleksibil, dhe të zhvillojnë më mirë këto cilësi përveç.

Ajo ndjek valle kryesore pengesë dhe trajnimi pol - të mësojnë diçka spektakolare në kërkim të jetë e mundur vetëm në qoftë se shpenzimet 5 deri në 7 sesione trajnimi në javë. Nuk ka kohë? Të jesh një amator mund të bëni:

 • 2-3 workouts që ofrojnë elemente të performancës. Në mënyrë tipike, ky trajnim grup;
 • Trajnimi 2 forca në palestër, ose grup fuqi, nëse në dispozicion në valle tuaj shkollor;
 • Ndërtesa natës baner. Mjaftueshme për të dhënë çdo grup të muskujve 3 deri në 5 minuta pa vonuar seancën më shumë se 30 minuta.

Por kjo është e këmbë ure plus si një hobi - kjo ju mundëson për të gjetur zhvillimin tërësor fizik.

Dancing në shtyllë për fillestar: ku dhe si

Zgjidhni shkollës dhe mësuesve tuaj - jo një çështje të tillë të thjeshtë sa duket. Shkuarja në këmbë ure mban pothuajse çdo klub palestër, por kudo ata janë të organizuar në mënyrë që kushdo mund të vërtetë të mësojnë për të kryer elemente dhe të kombinuar ato për të kërcyer.

Ajo duhet të shmangin vende:

 • ofron mësim gjyq, por sapo i bindur për nevojën për të blerë një biletë sezon, me afat të gjatë;
 • jo të interesuar në shëndetin erdhi. Ashtu si çdo lloj tjetër të Gjimnastikës elemente akrobatike, nuk tregohet hipertension këmbë ure, sëmundjet e zemrës, enët e gjakut, nyje, si dhe për rehabilitimin pas lëndimeve;
 • nuk kanë një klasë apo valle Elementet pol për fillestar. Shumë studio buxhetit qasje praktikë - sapoardhurit vijnë në një grup të përbashkët dhe të vetëm duke u përpjekur për të bërë atë që ata mund. Në fakt, me të vërtetë të duruar dhe për të kuptuar diçka në këtë mënyrë - detyrë e pamundur. Kështu që ju duhet të shkoni në fillim në një studimeve më të mëdha dhe të specializuara;
 • nuk i kushtoj vëmendje të shtrihen dhe të pushtetit. Disa Përfitimet që ju merrni nga një këmbë ure, por do të mësojnë për të kërcyer bukur e komplikuar. Sepse plastike nuk vjen vetëm me përvojë, por me rritjen e palestër.

Ardhurve janë këshilluar shpesh për të shkuar në këmbë ure studio shkollë, dhe një klub palestër, ku një kartë klub përfshin profesione të tjera. Ajo ka një kuptim të caktuar. Fakti se jo të gjithë qëndrojnë periudhë e përshtatjes dhe të vendosin se çfarë është dhe duhet të jetë. Rreth gjysma doli mësimi i parë do të duan të vazhdojnë trajnimin diku tjetër. Prandaj, kartë universale - sigurimi i thjeshtë kundër problemeve të tilla.

Pse nuk jeni fillestar apo pro si të mos e hedhin këmbë ure

Artikuj vajzat shpesh të shkruajnë sa e madhe të jetë e fortë, sexy dhe plastike. Dhe si mund të lë përshtypje valle e saj njeri. Dhe si stërvitje e mirë është paraqitur në Fig. Por pothuajse askush nuk i kushton vëmendje të këmbë ure problemet sapoardhur.

Dhimbje të vazhdueshme në muskuj. Kjo nuk është gjimnastikë, të cilat lëvizjet kryhen në një amplitudë të vogël dhe mënyra njohur trupit. Ashtu si llojet e tjera të gjimnastikës, akrobaci Shestova përfshin heqjen e vet peshë trupin tuaj në kënde të ndryshme. Për muskujt e pastërvitur - një ngarkesë të madhe. Prandaj, para fillimit të trajnimit në këmbë ure këshilluar për të humbur peshë dhe për të forcuar muskujt në palestër.

Dhimbja në këtë rast nuk është një tregues i rritjes së muskujve si një tregues i proceseve të përshtatjes. Ne do të duhet të mësojnë të bëjnë dallimin në mes të lënduar muskujt dhe nyje dhe ligaments. Reagimi i fundit duhet të jetë një rast për të vizituar një qendër trauma, dhe, sa më shpejt që të jetë e mundur. Ajo është me lloje të tilla të ngarkesave duke shkuar dorë për dorë sprains dhe shtrihen.

Bruises. Ata janë të sigurt se ju do. Ana e brendshme e kofshëve, viçat mbrapa, parakrah dhe këmbë - fushat që janë të ngjarë të "lulëzim". Për të luftuar kundër këtij kot. Për një person me enët e gjakut të shëndetshme nuk është një problem. Për lehtësim dhimbje zakonisht këshillohet krem ​​ose banja me Arnica ekstrakt, por asnjë të keqe do të konsultoheni me një mjek.

Ndjenja se asgjë nuk shkon. Dhe kjo zakonisht nuk ndodh mashtruese. Në qoftë se si një fëmijë që nuk angazhohen në sport apo gjimnastikë, apo kërcimit modern, ju do të ndjeni se kthesë trupat e tyre në mënyrë të vërtetë joreale. Nuk duhet të jetë i mërzitur, duke gjykuar nga kritikat e okupimit, shumica e njerëzve të kapërcyer një periudhë të vështirë të përshtatjes për 3-4 muaj apo më shumë.

Uria e vazhdueshme. Ndjenja se dietë është hiri, dhe ju jeni gati për të ngrënë një elefant, dhe çdo 3-4 orë, jo si më parë, vetëm para gjumit. Kjo është absolutisht normale "efekt anësor" ushtrim i mirë. Për të kapërcyer uria brutale do të hajë si një atlet - shpesh, në pjesë të vogla, secila prej të cilave duhet të përfshijë një proteine ​​të plotë. Nga karbohidratet japin nuk është e vlefshme, vetëm të zëvendësojë pasta në qull përafërt.

Dyshimet në atraktivitetin e tyre. Problemi me studime në këmbë ure është se është pothuajse e pamundur që të rezistojë duke qenë në pantallona të gjata dhe këmishë me mëngë. Një ënjtje të vogël që shpesh Haunts fillestar trajnim intensiv gjithashtu shton lumturinë dhe besimin. Pilonistki në uniformë - pantallona të shkurtra dhe të lartë - pothuajse çdo grua të rritur do të duket i trashë. Kjo ka kuptim për të shkuar në klub vetëm për gratë të mos vuajnë compression. Unë duhet të ri-trajnuar në aspektin e qëndrimit. Stop krahasuar veten me të tjerët, dhe në fund ajo do të kalojë.

Ndryshim goxha i shpejtë i të tjerëve dhe problemet sociale. Njerëzit tanë dhe të dashurat vetëm artikuj në shkëlqim mësimet Kënaqur shtylla. Në të vërtetë, ata do të kërkojnë vëmendjen e të gjithë të njëjtën gjë si më parë. Dhe fëmijët nuk do të automatikisht të hani ushqim të shëndetshëm vetëm për shkak se ju duhet të jetë në formë për konkurse. Pilon - lloji i palestër, e cila nuk mund të jetë i suksesshëm pa u angazhuar me pasion për të. Ndoshta ju gjithmonë fillojnë të flasin për trajnim, vetëm për të gjetur informacion rreth tyre, dhe në kohën e tij të lirë shikuar ton e videos me sportistet praktikë. Në përgjithësi, si me çdo profesion serioz, do të zgjedhë që të shtrenjta - zakonet e vjetra ose biznes të ri.

Por në qoftë se dëshira për të kërcyer në pol të fortë të gjitha rrethanat e tjera, padyshim një vlerë provoni.