Ushtrime Oksisayz frymëmarrjes për humbje peshe


Në oksisayz promovimin Marina Korpan. Rastësisht, një instruktor me arsim të lartë fizik. Një palestër është autor i një tjetër "grua e thjeshtë i cili ka punuar në një sferë" - mësuesve ameriskanskaya Jill Johnson.

Përmbajtje

 • Shqyrtime oksisayz
 • Si funksionon hollim oksisayz
 • Oksisayz ose Trupi përkul?

Çfarë subjekt mësuar historinë amerikane nuk ruhet. Megjithatë Oxycise lejohet kjo, ndoshta, për të paguar peng përpara afatit, dhe për të siguruar fëmijëve të tyre një ekzistencë të rehatshme. Kjo gjimnastikë gëzuar një wildly popullore në dekadën e fundit në SHBA dhe Kanada. Ajo ka gjithçka për njerëzit e zakonshëm dashuroj. Dhe pothuajse asgjë për të si profesionistë palestër. Pra, në qoftë se ju mund ta përdorni atë për të humbur peshë?


Shqyrtime oksisayz dhe hulumtim që Gjimnastikës

Jill Johnson nuk është dhuratë e një zonjë arsimuar. Ajo luftoi me trashje më parë, dhe ka përdorur një qasje popullore shkencës. Nëse metoda klasike nuk punon, ne duhet të bëjmë "në të kundërtën". Gjimnastikë normale nuk punojnë, por tekstet thonë se djegia yndyrë nevojë për oksigjen? Ne duhet të kërkoni një mënyrë për të ofruar atë në inde të ndryshme nga metoda e procesit aerobe.

Në përgjithësi, një teknikë e tillë është marrë pa mëshirë nga yoga. I ashtuquajturi vosmietapnoe frymëmarrjes hollim oksisayz - asgjë si një prej pranayama. Përmirësuar dhe plotësuar me ushtrime për tensione statike e muskujve dhe shtrihen.

Shqyrtime oksisayz të librit - vetëm lloji i festë. Amvise të humbur peshë, studentët humbasin "studente 10 kg", pothuajse pa hequr dorë nga pica dhe birrë. Pas stroyneyut lindjes në një çështje e orëve. Dhe gjatë shtatzënisë nuk shtoj në peshë. Po njeriu nuk i thjeshtë. Në libër, Johnson publikoi një rishikim të një aparat gjimnastikor profesionale K. Kytchens. Si, djalë e bëri oksisayz vend të kardio tuaj të rregullt, dhe "të thata" lehtë në sy.

Pak më vonë në të njëjtin libër Johnson lexuar se hulumtimi ka konfirmuar efektivitetin e gjimnastikës Universitetit të Kalifornisë Jugore. Megjithatë, rezultatet në bazën e të dhënave të publikimeve shkencore nuk janë, por shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se thellë frymë të dobishme.

Por Shqyrtime oksisayz ushtrime për humbje peshe në internet është shumë e ndryshme:

 • shkrim pozitiv, kryesisht gra nga "mbipeshë thellë" dhe të njëjtën neveri për edukimin fizik, si një formë e aktivitetit njerëzor. Është e njohur se në qoftë se një shumë e peshës, çdo ndryshime dietë dhe regjim motor ndihmojë të fillojë të bjerë. Në fakt, në mënyrë të plotë të studentit të humbur peshë në fillim të semestrit, kur ju keni një shumë të ecin, dredha-dredha në mes të ndërtesave kilometra universitete. Për të njëjtën peshë derdhur dhe ata që nuk janë ulur në frontin e dekretit televizive, dhe shkoni për një shëtitje me fëmijën tuaj. Dhe disa nga të njëjtat arsye të humbur peshë, duke bërë mëngjes ushtron Kovrov dhomë. Kjo, rastësisht, do të thotë se lëvizjet mund të jetë çdo;
 • shqyrtime bodybuilders vërtetë, fitnessistov ose të avancuar amator Edukimi Fizik gjetur. Ndoshta ushtrime të frymëmarrjes njerëz të tillë thjesht nuk më pëlqen. Apo ata janë prej tij, e cila është e natyrshme që nuk humbjen e peshës.

Në punën krijuese Jill Johnson alarmimit vetëm një - premtime të vazhdueshme se në qoftë se të marr frymë si duhet, nuk ka humbje peshe ndodh. Kjo është, ju e dini, paguan sigurim për të ardhmen. Gjithmonë e njëjta nuk mund të thotë se ai ishte marrë frymë si duhet, dhe ...

Si funksionon hollim oksisayz

E gjithë historia e oksigjenit dhe djegur dhjamin do të jetë e vërtetë po të mos ishte për një fakt të thjeshtë. Që të filloni të lipolysis marrë disa hormone. Kjo ndodh vetëm kur një deficit kalori. Nëse kjo nuk është vendosur, ju mund të falë, madje edhe orë për të marrë frymë, rritje dhe sduvaya e lehtë, por asgjë, por të lehtë "helmimit me oksigjen" nuk e kam marrë.


Në përgjithësi, nuk ka palestër dietë nuk është duke punuar. Nga rruga, të kuptojnë, dhe shkrimtarë dhe popularizers dietë. E njëjta M. Korpan shkroi se ka kufi të arsyeshme dietë humbni peshë. Dhe asnjë nga shishe nuk oksisayz punojnë për humbje peshe.

Autori Oxycise rekomanduar, nga rruga, një dietë standarde për humbje peshe kalori prej rreth 1600 kcal për gratë. Nuk ka produkte grup kjo nuk përjashton mbi përmbajtjen dhe kujton pllaka parim, të cilat mund të gjenden në USDA. Apo ndonjë burim tjetër, dhe madje edhe për një pjatë të kufizues.

Kush e di, ky sistemi i energjisë, ku ajo është e rekomanduar për të plotësuar gjysmën pjatë pjatë me perime, dhe një pjesë tjetër në dy gjysma. Home - Pjesa e proteinave të ligët, e dyta - pak karbohidratet komplekse. Nuk ka nevojë për 3 herë në ditë dhe meze të lehtë në fruta dhe përmbajtjen me një sasi të vogël të arra.

Në shumë ushtrime të frymëmarrjes si vijon:

 • Get up drejtë, tërheq pak bark dhe thith hundë. Atëherë si do të mbajnë deri në ajër dhe të bëjë 3 frymëzim më të mprehtë të shpejtë;
 • një Nxjerr të ngjashme skemë;
 • e gjithë kjo duhet të plotësojë tërheqjen e barkut në tym dhe të lehtë "rollover" të pelvisit. Kujton Pilates parë pozicionin - kockat e legenit janë brinjë të ulët, devijim mesit natyrore korrigjohet.

Kjo plotësohet nga ushtrimet që i ngjajnë Callanetics. Për shembull, ju mund të përdorni zgjedhjen e mëposhtme:

 • në ngrirje frymë prisede statike dhe ulen cikli frymëmarrjes 4, 8 repetitions;
 • për të marrë këmbë para mbrapa, tendosje vithe, të ngjashme;
 • për të marrë anën e përparme, shtrirje muskujt e hips, të përsëritur frymë;
 • kryer "anije" në të statikës gënjyer, duke kombinuar frymëmarrjen;
 • roll A bark përfshirjes shtrirë në shpinë të tij, duke kombinuar frymëmarrjen;
 • shtrydh duart para gjoksit dhe "prodyhatysya" 4 ciklit, duke rritur presionin.

Dhe ju mund të përdorni ushtrimin origjinale Jill Johnson, ajo do të duhet të gjejnë asaj një libër me titullin elokuente Oxycise! Kjo është, me një pikëçuditëse është quajtur në sistemin origjinal.

Përkul organ ose Oksisayz: cila është më e mirë?

Trajnerë cinik me trajnimin e policisë për t'iu përgjigjur kësaj pyetje: "Më mirë për të humbur peshë të pushojë metodë carpeted profesionistë mjekësi obstezhtesya, dhe profesionistë të ardhur në këtë sport. Ata nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar, mësuar dhe lëvizur në mënyrë që jeta nuk ka dëm, dhe pas menopauzës kockat i brishtë nuk blej. Dhe të shpëtoj nga sjellje të zyrës së bashku me humbje peshe tuaj. "


Por sistemi i largët skeletik ardhmja, duke pasur dhe disa njerëz të tjerë kujdesen për kur kemi premtuar për të hequr 10 centimetra në vëllim dy muaj.

Në fakt, një rezultat i tillë është e mundur me ndonjë aktivitet fizik. Për ta bërë këtë:

 • të marrë një person krejtësisht të ri i panënshtruar;
 • mësuar atë se si të punojnë muskujt tërthor barkut, murin e barkut që përfshijnë "shpinë";
 • bimore ajo ushqim e arsyeshme kalorive mangët;
 • forcimin e të gjitha grupet e mëdha muskujve duke përdorur ndonjë prej ngarkesës të energjisë;
 • ndiqni dietë për të marrë të pastër, pa shkelje, "për vete"

Nga rruga, njerëzit e fshehta pse të trajnuar mirë janë të humbur peshë me përkul Trupi dhe oksisayz, është se ata nuk mund të jenë efekt të menjëhershëm shtrëngim të muskujve duke rritur palestër e tyre fillestare.

Çfarë yndyrë? Ajo ngadalë do të digjen ligjet e zakonshme fiziologjike gjatë kohës që qëndrojnë në një deficit kalori.

Megjithatë, tifozët e gjërave të tilla besoj se efektiv oksisayz përkul trupin. Dhe ata mund të bëjnë gjatë shtatzënisë, megjithatë, nuk ka të bëjë me stomak dhe legen nuk e shtrënguar. Videoja e Jill Johnson zakonisht paraqesin një grua shtatzënë dhe ajo tregon opsionet në dispozicion për këtë gjendje.

Përkul Trupi gratë shtatzëna nuk e bëjnë. Përveç kësaj, besohet se ai ka më shumë contraindications. Këto përfshijnë cataracts, glaukoma, miopi të rënda dhe presionin e lartë të gjakut.

Në përgjithësi, të dy ushtrime të shkaktojë muskujt e përshtatur me shpejtësi të mjaftueshme. Ju mund të provoni të bëni ato në fillim, pastaj gradualisht forcimin e ngarkesës do të klasa më e vështirë apo Pilates Callanetics. Dhe me kalimin e kohës, dhe për të punuar me pesha të realizueshme. Megjithatë, këto gurus hymnastyk besojnë se ata duhet të mësojnë vetëm, nuk ka trajnim tjetër nuk është e nevojshme. Në përgjithësi, ju mund të provoni falas, kështu që pse jo?