A Hoops për hollim hequr stomak dhe anët


Për fat të keq, vetëm një humbje e vogël peshe për një figurë të bukur femërore. Kështu, mbipeshë janë në humbjen e peshës, por kjo nuk garanton pamjen e belit të hollë delikat. Në këtë pikë, për fat të keq, depozitat yndyrë të shfaqet për herë të parë, dhe zhduken fundit. A është e mundur për të zgjidhur problemin duke përdorur një predhë të thjeshtë të quajtur luajtur për humbje peshe? Le të merren ...

Përmbajtje

 • Përfitimet
 • Rekomandimet për fillestar
 • Përzgjedhja e luajtur
 • Mos hezitoni
 • Contraindication
 • Do burra?

Përfitimet


Siç e dini, të gjitha vajzat në fëmijërinë time u kthye, dhe të gjitha gratë e mban mend se si të bëhet kjo. I vetmi ndryshim është se ndërsa ajo ishte një lodër për ju, dhe tani do të thotë për të arritur qëllimin isha i vogël. Hop nuk kërkon t'ju trajnim. Ju mund të rrotullohen atë duke shikuar televizor apo duke folur në telefon. Por, megjithatë, ky aktivitet do të vazhdojë të jetë trajnimi i plotë sport, në të cilën kalorive humbur, forcon muskujt, përmirëson gjendjen e organeve të brendshme.


Kështu, ne lehtë mund të shohim se ushtrimet me një luajtur kanë disa avantazhe:

 • Lehtë për t'u përdorur;
 • Lehtësia e predhës transportit;
 • Nuk ka nevojë për trajnim të veçantë;
 • Mundësia e kombinuar me aktivitete të tjera;
 • Mundësia e kombinuar me ushtrime të tjera;
 • Efikasitet të lartë.

Rekomandimet për fillestar

 1. Në fillim të klasave të marrë bel lehtë Hop. Si varësisë për të shkuar në klasa apo barrë të rënda në dispozicion.
 2. Para rradhës luajtur këshilluar për të ushtruar disa të ngrohtë-ups.
 3. Filloni trajnimit me 5 minuta në ditë dhe gradualisht sjelljen e tyre në një orë.
 4. Mos kini frikë të shfaqjes së bruises në trup. Hera e parë për stërvitje veshin një rrip të gjerë apo një triko të trashë.
 5. Gjatë trajnimit Mbani tuaj width këmbët sup përveç ose më gjerë. Muskujt e shpinës dhe të barkut për të mbajtur tensionin, kjo do të rrisë efektivitetin e mësimet tuaja.
 6. Ndiqni rregullsinë e klasave. Edhe në mungesë të kohës ndjekin të paktën disa lëvizje rrotulluese, e cila do të konsolidojë rezultatet e trajnimit paraprak.
 7. Turn luajtur për humbje peshe akrepave të sahatit. Në mënyrë që të mos plagosë shpinën, nuk ka lëvizje të papritur të shkojë në heshtje dhe në mënyrë të barabartë.
 8. Shko në muzikë, ajo do të forcojë qëndrimin tuaj pozitiv.

Përzgjedhja e luajtur

Para se të mësoni për të tjerr luajtur, ju keni nevojë për të blerë. Kjo është ndoshta një nga simulators më të lehta. Për zgjedhjen e duhur, përdorni këshillat tona. Siç është përmendur tashmë, për klasat e para, kanë nevojë për një të luajtur plastike lehtë.

Për studime të mëtejshme, të përgatisë një projektil të rënda. Dyqanet ofrojnë modele të peshojnë deri në 3 kilogram. Dizajn shumë të rehatshme, i përbërë nga pjesët paloset që mund të shtohet sipas nevojës.

Nëse krahas objektivit kryesor ndoqi gjithashtu synojmë për të luftuar celulitin, të marrë një të luajtur të pajisur me topa masazh brenda të ashtuquajturës luajtur masazh. Ky vështrim si shumica e hula propozuar hupiv tani. Kur e keni blerë duhet të sigurojnë që këto topa ishin të buta dhe provertalysya rreth boshtit të saj. Përndryshe ju rrezik marrjen e scrapes dhe bruises në trup. Ju gjithashtu duhet të monitorojnë cilësinë e performancës së tërë sipërfaqen e luajtur. Nuk duhet të ketë tehe të mprehta chipping ose dëmtuar lëkurën.

Kur zgjedhjen e luajtur për humbje peshe duhet të marrë parasysh lartësinë tuaj. Për të zgjedhur ndodhur nën rritje të ngrihet dhe e futi në të. Shell duhet të vijnë në brinjë tuaj më të ulët.

Ju mund të blej një hupy komercialisht në dispozicion Hula fleksibël. Ata mund t'i përdorin ato edhe si expander.

Ka edhe modele me të ndërtuar në sensorë që tregojnë numrin e revolucioneve dhe numrin e kalorive djegur. Për ata që janë veçanërisht të shqetësuar në lidhje me humbje peshe, ky model do të jetë dëshmi se humbja e kalorive është me të vërtetë ndodh.

Blerja e një projektil të preferuar, mos harroni se suksesi ynë nuk është mbyllur në të, dhe në përpjekjet tuaja. Gjëja kryesore nuk është vetëm për të prerë një të luajtur, por për të bërë atë me rregullsinë madhe.

Mos hezitoni

Ndonjëherë shqetësimet dëgjohen, nëse luajtur ndihmon për të hequr stomak? Shumë njerëz thjesht mendojnë në këtë mënyrë. Por e ka vetëm për të filluar dhe rezultati nuk do të presë gjatë.

Është vërtetuar se thjeshtë trydtsyatyhvylynnomu rotacioni luajtur djegur për 200 kalori, ndërsa më shumë opsione komplekse ushtrojnë 300.

Efektiviteti i madh i këtij ushtrimi punë me të vërtetë të thjeshtë për shkak të qëllimshëm në fushat me probleme, dhe sidomos recurrences e saj të shumta.


Gjyqtari për veten tuaj, në qoftë se edhe për një të dytë, të bëjmë disa lëvizje, pra, sa prej tyre ndodhin në gjashtëdhjetë sekonda ose tridhjetë herë më shumë se gjashtëdhjetë? Le të llogarisin. Tani bëhet e qartë se pse angazhuar rregullisht në të luajtur, shumë e vështirë për të mos humbur peshë. Përveç kalorive djegur është modelimit bel, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike, forcon muskujt dhe përmirëson proceset metabolike në mënyrë të konsiderueshme në të gjithë trupin.

Contraindication

Shumica e luajtur për humbje peshe është reagime më pozitive, ankesat pas aplikimit, zakonisht vetëm dritë bruises gjatë ditëve të para të klasave. Por mjekët strikte këtu të marrë nga kartën tuaj.

Nuk rekomandohet të angazhohet me luajtur:

 • shtatzënisë, madje edhe terma të vogla;
 • për herë të parë pas lindjes;
 • prania e mëlçisë dhe veshkave;
 • Sëmundjet ovarian;
 • gjatë ditëve kritike;
 • të moshuarit dhe njerëzit me sëmundje të nyjeve.

Do burra?

Ndonjëherë dëgjojmë pyetjen, mund të burrat në një mënyrë të tillë për t'u marrë me një bark të famshme mashkull birrë? Unë dua të përgjigjet për këtë do të thotë se njeriu është gjithashtu një njeri dhe çdo dëshirë nga ana e tij në estetikë të mirëpritur. Por ka një "por" që përmban një figurë mashkullore.

Ndryshe nga femrat, ata nuk kanë karakteristike pak a shumë e theksuar ngushtimin në bel. Hoops për hollim për çdo gjë do të qëndrojë dhe kjo gjithmonë do të rrëshqas poshtë. Megjithatë, njerëzit që drejtojnë për të kapërcyer këtë fakt, është e mundur për të aplikuar këtë metodë për të hequr barkun.

Siç e shohim, në mesin e shumë mënyra të ruajtur formën e duhur fizike, trajnimin me luajtur mjaft popullore. Jo vetëm performanca e këtë simulator në adresimin e humbje peshe dhe korrigjim. Ushtrimi së bashku me të për të përmirësuar koordinimin, duke siguruar fleksibilitet dhe artistike. Sigurisht, për rezultate më të mira që është e rekomanduar për të kombinuar stërvitje me një dietë të shëndetshme dhe të balancuar.