Ushtrimi i ndihmon për të hequr ijët veshit


Duket se këshilla mbi të ushqyerit dhe stërvitje për kofshët shkruan sot vetëm dembel. Për shembull, një varg ku kemi parë hidhen litar për 15 minuta, pastaj të bëjë tilts trupin në drejtime të ndryshme, dhe pastaj një tjetër 20 minuta për të valë poshtë. Unë premtoj diçka, model palestër figurë.

Përmbajtje

 • Pse veshët mbi ijet aq e vështirë të pastër
 • Ushtrim i mirë dhe i keq për hips
 • Heqin qafe e vrimë duke përdorur krahët e ushqimit?

Jo, ajo nuk punon! Në të mirë - të ndihmojë për të humbur peshë me korrigjimin e aktivitetit fizik, por sjellje të rrezikut. Por dobësitë e palestër - ngjit barbell dhe të kryejnë squats hibride dhe stërvitje "mëngjes të mirë", ndërsa yndyrë nuk rrjedhin nga veshët. Çuditërisht, të dyja komplekse dhe mund të dështojnë. Ose më mirë - janë të dizajnuara për të dështojnë. Hiq quajtur veshët ijët ndihmojë qasje të integruar.


Pse veshët mbi ijet aq e vështirë të pastër

Arsyeja problem i madh dhe ushastoy nuk qëndron në disa çrregullime të tmerrshme fiziologjike, dhe sidomos perceptimi prej nesh është trupi i tij.

Vetëm dy fakte:

 • Modelet neotretushirovannye nga revista derisa të gjithë "prerë", "palosur", dhe me gjithçka që është në gratë normale;
 • dietë të ulët-kalori për jetën dhe ushtrimit aerobic nuk ndihmojnë mbajnë përqindje të ulët të yndyrës. Mendoni, pse ballerinas dhe valltarë të detyruar të ulen në një dietë të rreptë? Dhe për shkak se trupi i përshtatet të përkryer për sasi të mëdha të gjimnastikë, dhe madje arrin të fituar yndyrë në dietë relativisht të pakujdesshëm.

Nuk ka "zona problemi", kryesisht ata që shpenzon shumë kohë me stërvitje anaerobe dy lloje - klasik dhe sprint pushtet. Dhe, ndërsa të hahet në nevojën e trupit për të kalorive, por ushqim jashtëzakonisht të mirë të freskëta, jo një gjysëm-të gatshme dhe ushqim për humbje peshe.

Por mësime për fillestar me rotacion "shëtitje të madhe" ose peshë Squats vogël zakonisht japin efekt të përgjithshëm shifra formatimin e teksteve, humbje peshe, dhe të ruajtur zonat e vogla, por shumë të rëndësishme e problemit.

"Për të arritur sqarim" do të, kur trajnimi do të jetë rreth nivelit të ardhshëm:

 • 200 atlet drejtimin kapërcen 20-30 sekonda, 400 m - për maksimale njëzet minuta;
 • mund të bëjë 20-30 jerks pesha 16 kg me një dorë;
 • mbledhje me 1, 5 pesha e vet në deadlift është diçka rreth 2 peshat e veta;
 • mund të arrijë deri në bar, dhe nuk e konsiderojnë tjerrje off dysheme lëvizjes energjisë komplekse, duke e bërë atë "të përsëritur."

Për ta bërë këtë, vetëm duhet një përgatitje të mirë. Për të marrë atë, do të ishte mirë që të mos ngasin me planin e trajnimit "për gomar dhe këmbët" klasa të "pressika" dhe të planifikuara për të punuar në zhvillimin fizik. Nëse ju doni të jenë të "thatë" dhe jo vetëm "jellies" me peshë minimale? Investoni vit e gjysmë në arsimin e rregullt fizik.

Kjo ishte e vërteta dhe realiteti, intensive, por në qoftë se ju pëlqen, ju me siguri mund të vazhdojnë të jetojnë bukën e gojës dhe këmbët mbanin në drejtime të ndryshme.

Ushtrim i mirë dhe i keq për hips

Pyetni ndonjë trajner për trajnimin e energjisë në stërvitje për hips dhe ai u përgjigj:

 • gjithmonë i pari për të shkuar squats. Barbell nëse ka probleme mbrapa, vendosjen e bar të ulët për shumicën e grave, ose, në raste ekstreme, "Cup" me pesha ose shtangë dore me duart e ulur. Nëse problemet janë rënduar të lidhet me një rrip të veçantë (shihet me atë që djemtë u larguan?) Qëndroni në stepat ose platformë dhe do të ulem në bisht përsëri;
 • mund të shkojë më tej ... kalimin në pjesë të tjera të trupit, sepse izolues kultivimin informacion dhe Mahi padobishme në të gjitha rastet, duke eliminuar nevojën për të bërë muskujt ndarjes fazë bodybylderskoy, ose të rehabilitimit fizik;
 • lakimi dhe papërkulshëm e këmbët në imitues mund të bëjë, por pa fanatizëm, dhe në qoftë se ajo është prapa një këmbë mbledhje. E njëjta gjë me platforma zhymamy, dhe të tjerët;
 • por për të bërë këtë ju nuk e bëni për shkak të kompleksitetit. Duke punuar muskujt e njëjtë si në prisede, por nga kënde paksa e ndryshme të përqëndrohet nevojshme. Prandaj zashahivayte në stol, të bëjë një gërshërë mbledhje mëson dhe hov dhe shtytje, dhe ju do të jenë të lumtur pa 2.5 orë në punë rutine.

Çdo trajner palestër mohojnë "Oh, se si mund që të jetë, që kemi blerë të gjitha këto makina për hips" ... Ju me siguri mund të angazhohen në palestër, është më mirë se të ulur banesë në pikën e pestë është roll. Por kjo është vetëm të gjitha vajzat e bukura që tregojnë që ushtron në "makina", ka shumë të ngjarë, nuk ishin një dhe jo dy muaj trajnim themelor forcë. Për më tepër, ata kanë gjasa për të konkurruar në powerlifting ishin në adoleshencë e hershme.

Kompleksi i mirë për këmbët dhe kofshët si vijon:

Ngrohtë deri - biçikletë, si ajo ndihmon për të rritur lëvizshmërinë e përbashkët gju, dhe për të shmangur probleme me bending saj të pamjaftueshëm. Nuk ka? Ju mund të kandidojë, por të dy ushtrime, heqjen gjunjë të lartë, por jo aq shumë "fitonyashki" në pivnohy.

Fuqia pjesë - squats. Duke filluar për të mësuar nga mbledhje mnohopovtornyh pa peshë. Pasi të vënë përsëri dhe shënoi thellësi të mjaftueshëm (më poshtë legen gju gjithmonë, edhe në qoftë se ju nuk do të përpiqet për të ulur poshtë në mënyrë rigoroze për dysheme) - të marrë vulën olimpike. Peshon 20 kg qese me laptopë tuaj për udhëtim të vështirë. Që atëherë, duke punuar në mënyrë të energjisë, dhe të pushojë për të përfaqësuar një tifoz dhomë. Rozmynayemosya pa pesha, duke bërë 3 grupe të 10 repetitions me vulën, dhe pastaj të shkoni në 5 repetitions dhe të rrisë peshën mbi bar. Pyatipovtornyh vendos të mjaftueshme për një fillestar në shumën prej 1-2 copë. Çdo gjë këtu është një punë për 1, 5 vjet.

Zashahivanie në stol. Ishin në shkretëtirë? Shumë të ngjashme. Çohu për të mbështetur, nashahivaem në këmbën e tij të djathtë, mbart peshë në këmbë të djathtë, kofshë dhe shtendos, këmbë prystavlyayuchy majta në të djathtë dhe prapa. Skema është e njëjtë, por qasja do të punojë rreth 8 repetitions. Atëherë ju mund të bëni një sulm normale, sulm mbrapa apo ndonjë "gërshërë" të tjera;

Në fund - 10 minuta 30 sekonda alternuara vrapim përpjetë, dhe 30 sekonda e këmbë. Ju mund të ndryshojë në jerks apo mahi me pesha apo ndonjë ushtrime të tjera në fuqi (kuti hedhur outleap e squats, outleap kundërpërgjigje me gërshërë dhe t n).


Çfarë është kapur? Fakti që ju nuk do të "muskujt surprizë" një bandë e lëvizjeve të panevojshme dhe të prodhojë durim aerobic (e cila është për të formuar muskujve është e parëndësishme) duke përdorur mnohopovtorki dhe metodike, nga dita në ditë, duke përsëritur të njëjtat lëvizje.

Si të përparojë? Ju shikoni këto pancakes pak 1, 25 kg? Çdo stërvitje tretë, shtoni një çift të këta njerëz me peshën e tyre të punës, dhe progresin tuaj dhe lumturi. Në pamundësi për të shtuar? Së pari, mos harroni se ju jeni atje hahet dhe duke fjetur si në 5 ditëve të fundit, dhe të bëjë konkluzione. Dhe nuk ka asgjë të keqe për të punuar me të njëjtën peshë pak më të gjatë dhe të japin kur ju mund.

Heqin qafe e vrimë duke përdorur krahët e ushqimit?

Këtu ne duhet të përcaktojë pika e fillimit e kërkimin e tyre. Opsionet e mëposhtme:

 1. shpëtoj nga eyelets mbi hips nuk mund vitesh rregullisht të ulen në nizkokaloriykah nga Interneti, peshë të ulët, por yndyrë dhe celulitin me momentin tolerim. Dhe bëj gjimnastikë për 2 orë në ditë. Gjëja e parë që bëni - hedhin tepërt gjimnastikë dorë të hekurt. 5 seanca gjysmë orë në javë është e mjaftueshme. Për më tepër, disa prej tyre mund të jetë duke ecur ose duke ecur rrugëve, jo domosdoshmërisht të sulmuar rutine çdo kohë. Së dyti - te mberrijne ne diete mjekësore. Paguajnë për hartimin e një dietë individuale. Ndiqni me të njëjtin zell që ishte i zbatueshëm për dietat e internetit. Prisni;

 2. as nuk përpiqen për të hequr pantallona në ijet me dietë, sa më shumë dashuri dhe bollëk në dispozicion. Periodikisht të përpiqen të heqin dorë, por më shumë se 2 ditë nuk do të qëndrojë deri. Ajo vetëm duhet të pranojnë faktin se asnjë yndyrë nuk do divayutsya nëse nuk sigurojnë deficit kalori. Pastaj shkoni në faqen e internetit të Ministrisë së Shëndetësisë, dhe të llogaritur përmbajtjen kalori të Llogaritësi tuaj dietë. Paint dietë përdorur ndonjë produkt Analyzer, dhe të ndjekë atë. E pra, prisni, natyrisht.

Dhe si krem ​​dhe përfundon të tjera magjike? Çfarë mund të them ... Gjëja kryesore - nuk e teproj, përhapjen e trupit amtare depo djegur. Ajo është e mirë për të shmangur kryeveprat kozmetike në shtëpi me speca, xhenxhefil dhe rozihrivayuchymymazyamy dhe përdorim që me të vërtetë pastron. Vaj, për shembull.

E pra, ndërsa ju shqyrtuar fuqinë, ju mund të lehtësojë më tej fatin e tyre. Gjej rrobat e drejtë, të cilat nuk duken terhiq hip suxhuk Vjenë, dhe këpucë, të cilat shikimi zgjat këmbën. Stop kritikuar veten për disa mangësive, ata janë të gjithë thjesht stilistët dhe retushues e kështu që ne jemi "yjet" nuk e shohin ata.