Palestër për hollim dembel vibroplatforma


Dietë mrekulli dhe sportive të ushqyerit, metodat e hardware, vibroplatformy veçantë për humbje peshe dhe madje edhe hipnozë - është një person i trillon në mënyrë që të effortlessly të humbasin peshë dhe të mbajë veten në formë të mirë fizike. Klubet palestër dhe sallonet e bukurisë ofrojnë shumë produkte të reja që garantojnë efekt në afat të shkurtër pa shumë përpjekje.

Përmbajtje

 • Çfarë vibroplatforma?
 • Si të përdorni Vibrotrainers për humbje peshe?
 • Kundërindikimet për shëndetin

Një nga arritjet më të fundit të industrisë moderne palestër është vibroplatforma, e cila është bërë veçanërisht popullor me klubet e huaja. Ka disa versione vibrotreninha pamja. Njëri prej tyre thotë se shkencëtarët kanë shpikur një platformë për të rivendosur veprimtarinë e muskujve të astronautët të cilët kaluan një kohë të gjatë në zero gravitetit.


Më vonë Vibrotrainers filluar të përdorin në programet e rehabilitimit për fëmijët me aftësi të kufizuar dhe për sportistët. Hapi tjetër ishte futja e këtyre pajisjeve në një program palestër. Trajnerët fituar popullaritet në yjet e Hollivudit, si Madonna.

Çfarë vibroplatforma?

Vibrotrainers është një platformë që vibron në një frekuencë të caktuar (60 Hz) dhe amplitudë e lëkundje (10 mm). Gjatë trajnimit ju keni nevojë për të kryer një sërë ushtrimesh të thjeshta në pozicione të ndryshme fillestare. Pjesa tjetër kryejnë një trajner, duke detyruar muskujt të punojnë në ritmin aktive dhe të shpenzojnë një trajnim orë për 600 kalorive.


Për shkak të ndërtuar në funksionet dhe një numër të madh të aplikacioneve shtesë platformë mund të përdoret për masazh, të ngrohtë deri dhe shtrirje. Ka shumë prodhues të pajisjeve për të dy profesionale dhe në shtëpi përdorim. Megjithatë, çmimi është trajnerët të lartë të mjaftueshme të mira, kështu që përdorin ato në shtëpi nuk është shumë shpesh. Çmimi një platformë është rreth 1000 dollarë amerikanë, kështu që shpesh përdoret vibroobladnannya lirë.

Një alternativë është që të buxhetit Flexi-Bar, e cila është një shtyllë e vogël me një grip të rehatshme për dore. Në kryerjen e ushtrimeve të veçanta, ajo krijon një farë lëvizje amplitudë oscillatory që stimulojnë tkurrje të muskujve. Blej Flexi-Bar në internet mund të ruajë për palestër dhe sport.

Imitues ka një efekt pozitiv në trup dhe është një mjet efektiv në adresimin e këtyre çështjeve:

 • zvogëlon paraqitjen e celulitit;
 • promovon korrigjim;
 • përmirëson qarkullimin e gjakut;
 • ndikon në prodhimin e kolagjenit, i cili është "përgjegjës" për elasticitetin e lëkurës;
 • ka një efekt qetësues në psikologjinë e njeriut (efekti i zë makina);
 • ofron një mundësi për të vënë veten në formën e njerëzve me shpinat e keqe, gju dhe sëmundjet e sistemit kardiovaskular.

Si të përdorni Vibrotrainers për humbje peshe?

Nëse shëndetin e lejon, është e dëshirueshme për të kombinuar stërvitje me llojet e tjera vibroplatforme palestër. Duke punuar në imitues nuk mund të sigurojë ngarkesë të plotë në sistemin kardiovaskular, prandaj kardyouprazhnenyya është një parakusht i trajnimit efektiv.

Filloni klasa me pajisje rekomanduar 10-15 minuta dhe gradualisht të rritur kohën e ushtrimit të gjysmë ore. Ju mund të ndryshojë nivelin e ngarkesës duke rregullon frekuencën: 25 Hz rrjedhin efekt masazh, dhe nga 30 Hz fillon punën aktive të muskujve dhe ka nevojë për ushtrime shtesë. Gjatë seancave mundësisht përmbaj fluide, si humbja e saj është mjaft i madh.


Ne e dimë se për të arritur një rezultat të mirë, ngarkesa duhet të ndryshojnë vazhdimisht. Kjo është arsyeja pse popullariteti në rritje i ndër-trajnimit dhe trajnimit të ndryshme interval. I njëjti parim mund të përdoret vibrotreninh futur klasa në platformën vetëm pas muskujve "mësuar" me ushtrimin standarde. Ajo duhet të kihet parasysh se sasi të mëdha të vibrimit mund të ndikojë negativisht në shëndetin e shekullit njeri-.

Ushtrime Vibroplatforme janë mjaft të thjeshtë në ekzekutimin dhe të paharrueshëm.

Ka disa opsione për lëvizjet e ndryshme:

 • ups në gishtërinjtë tuaj në mënyrë që të ngarkesës muskujt e kofshës dhe këmbë të ulët;
 • Mbledhje me forcimin deri përdor kofshët, armëve dhe supe brez;
 • tilts anash për trajnimin e muskujt e barkut zhdrejtë;
 • nga gjarpërues ndryshme ulur pozicionin.

Ushtrimi është e rekomanduar për të kryer të paktën 30 sekonda dhe të rritet gradualisht kohë për një minutë dhe të pauzë prerë. Një tjetër parakusht për humbje peshe është një dietë të ekuilibruar me kufizimin e përdorimit të llojeve të caktuara të produkteve.

Kundërindikimet për shëndetin

Vibrotreninh, në shikim të parë, duket një lloj të padëmshme të ngarkesës. Gjatë hedhur klasës dhe drejtimin nuk janë në dispozicion, zgjedhja e ushtrimeve kufizuar mjaft dhe përfshin një numër të madh të grupeve të muskujve. Por kjo nuk është kështu. Ka disa contraindications për punësim në vibroplatforme:

 1. Shtatzënia. "Situatë interesante" absolutisht jo një contraindication për fusha të tjera të klasave palestër, nëse nuk ka ndryshim në kursin e saj.
 2. Sëmundje kardiovaskulare.
 3. Trombozë thellë venë.
 4. Prania e nyjeve artificiale.
 5. Hernie diskale.
 6. Diabetes (jo një contraindication për shumë lloje të palestër).
 7. Epilepsi.
 8. Sëmundjet kronike në fazën akute.
 9. Proceset inflamatore.
 10. Shpesh të përsëritura migraines që janë të shoqëruara me dhimbje të forta në kokë.
 11. Tumoret.
 12. Lëvizur kohët e fundit operacionet në sy apo problemet me retinë.
 13. Prania e një stimulues kardiak.

Shumë shteti nga kjo listë nuk janë contraindications absolute për studim, të tilla si Pilates ose yoga. Lloji i gjatësisë së ngarkesës e trajnimit mund të ndryshojnë në varësi të të drejtave të individit e shtetit, por nuk ka ndalesa të rrepta.

Të gjithë duhet të kuptojnë se për të arritur rezultatet në çdo rast kërkojnë disa përpjekje nga ana e tij. Prodhuesit Task dhe shtojcave ushqimore është një - për të fituar para. Nga prodhuesi për të produktit blerësit shkon një rrugë të gjatë, e cila është një burim i të ardhurave për kompanitë brokerimi dhe agjencitë e reklamave. Prandaj, ne duhet të shikojmë në gjërat realisht dhe të kuptojë se ka vetëm dy kushte themelore që me të vërtetë ndihmojnë për të humbur peshë:

 1. Ushqyerit.
 2. Jetese aktive dhe ushtrim.

Sigurisht, në qoftë se ka një alternativë mes mungesë të plotë të sportit dhe përdorimin e pajisjeve për "palestër dembel", është e nevojshme për të zgjedhur këtë të fundit. Inaktiviteti fizik - një prej armiqve më të këqija të njeriut modern dhe ndikimin e saj negativ në trupin e njohur për disa kohë.