Ctryzhka zjarr - shfaqje zjarri bukurinë e flokëve tuaj


Duke folur për metodat moderne të kujdesit të flokëve mund të jetë shumë e gjatë dhe ende diçka për të dal. Fakti që industria bukuria nuk është ende në këmbë - numri i metodave unike është në rritje. Në rendin e ditës sot është një tjetër risi e teknologjisë - zjarr prerje. Tinguj intrigues, e drejtë? Le të shohim se si mjeshtrit arritur të "zbutur" element padisiplinuar dhe, me të, në mënyrë efektive trajtojnë flokët!

Përmbajtje

 • Një ekskursion të shkurtër në histori
 • Frika i ka sytë të mëdha
 • Indikacionet për zjarrin prerjen
 • Përfitimet piroforeza
 • Teknologjia e
 • Disa këshilla dhe rekomandime


Një ekskursion të shkurtër në histori

Fuqia magjike e zjarrit adhurohet nga paraardhësit tanë. Perëndi të zjarrtë u lut dhe sakrifikuar si një mbrojtës i frikshëm dhe ndëshkuese. Zjarri sot nuk është një kult - njerëz të "zbutur" atë dhe mësoi për të dërguar një forcë të fuqishme në drejtimin e duhur.

Pra piroforez (zjarrit Cut) - një mënyrë e kujdesit, thelbi i të cilit është për të ndikuar drejtpërdrejt flakën në bosht e flokëve. Efekti i procedurës arrihet përmes lidhjes së pronat medicinale dhe kozmetike me cilësi flaka uhodovoy, e cila është përpunuar flokët para qitjes.

Në fakt, kjo teknologji nuk është e re. Ajo është përdorur në kohët e lashta për të ndryshuar formën pa gërshërë flokëve. Zjarri krasitje ka kohë që janë mbajtur në Evropë dhe ka një shumë të tifozëve. Në Rusi, zhvilluesi i saj dhe mbajtësi i patentës është Olga Kurbanov - klasë stilist ndërkombëtar.

Metoda autor unik deklaron që ndihmojnë gratë të jetë jashtëzakonisht e bukur - të biznesit të tij dhe misioni i saj si zhvillimin piroforeza një hap të rëndësishëm në punën e Olga.

Frika i ka sytë të mëdha!

Duke gjykuar nga kritikat në internet, shumë fraza frikshme "zjarrtë që digjet e flokëve." Por për të thënë se përpunimi është në të vërtetë mjaft e sigurt, me kusht që kushtet e mëposhtme të mbajë:

 1. Grooming duhet të bëhet në Hanks lagësht - ajo eliminon mundësinë e ndezjes;
 2. Curl trajtuar më parë nga agjentët të veçanta që janë përzgjedhur për çdo klient dhe janë aplikuar në rend. Një zjarr po vepron si një udhëheqës i fuqishëm i përbërësve të dobishme brenda flokët;
 3. Master, i cili kryen procedura duhet të ketë një vërtetim kualifikimin e tij, nënshkruar metodat -patentoobladatelya Olga Kurbanov piroforeza Pritini zjarrit në.

Indikacionet për zjarrin prerjen

Përdorimi i zjarrit në kujdesin e kokës së flokëve - një vendim të guximshëm, por koha ka treguar, justifikuar plotësisht veten! Sipas ekspertëve, «zjarri prerë» përshtatet çdo lloj të flokëve, por rekomandohet veçanërisht në qoftë se:

 • përulur dhe i vdekur;
 • e thatë dhe i brishtë;
 • thinned vëllimit të privuar;
 • poroz pas zbardhues, zavyvok kimike ose colorings të shpeshta;
 • Përdorimi i vazhdueshëm i pajisjeve të dëmtuara për hedhjen dhe tifozët;
 • ndarë dhe me rritje të ngadaltë.

Tani le të shohim anën pozitive është se zjarr flakërues, flokët.

Përfitimet piroforeza

Rezultati i haircuts "zjarrta" nuk do të jetë pritja e gjatë! Vetëm një herë vëreni përmirësimet e mëposhtme:

 • zvogëlimin e numrit të seksioneve (me ndalesa të rregullta djegur ndarë flokët në të gjitha);
 • mbushje Flokët e nevojshme minerale lipoaminokislotami dhe keratin;
 • Rritja e menjëhershme në vëllim dhe dendësinë e flokëve;
 • Zhdukja urryer energjisë elektrike statike.

Flokët tuaj një linjë të përkryer, të qetë, me shkëlqim, të lehtë për krehër dhe të ketë një pamje të mirë i pastër. Mos të përpiqen për këtë çdo grua?

Teknologjia e "ceremonisë zjarri"

Procedura e saktë e algorithm - komponenti i dytë i suksesit, përveç mjeshtër profesional. Para se të përfundojë zjarr para aplikuar mjete të ndryshme, të cilat përfshijnë ushqyesve, proteina dhe minerale që njom flokët gjatë piroforeza. Shpesh kjo luksoze kozmetike franceze La biosthetique, i projektuar posaçërisht për procedurat e zjarrit Cut.

Zjarri djegur flokët normalisht të hapur fillon me një hap standarde - fillesat janë larë me një shampo të veçantë pastron intensive nga La biosthetique, atëherë zbatohen termozahysnoyi mjete të së njëjtës markë.

Faza tjetër - duke tërhequr kondicioner dhe koktej intensiv hidratues për flokë të gjatë dhe të brishtë. Këto objekte të përmbajë një numër të elementeve të dobishme - vajra esenciale e livando, portokalli, kamomil, bli, lulediellit dhe gruri proteina. Nën ndikimin e temperaturës së lartë komponentëve aktive të përfshira në kozmetike depërtojnë thellë në strukturën e flokëve dhe jo të larë për 2-3 muaj. Aty qëndron efekt mahnitëse e ringjalljen trajtimet!

Next vjen më interesante dhe misterioze - procesin e djegies direkt. Ajo është një art, një shfaqje të vërtetë, i këndshëm dhe intrigues! Master lagur shtupë pambuku në alkool, ndez ajo mban pjesën e poshtme të flakës përgjatë gjithë gjatësisë së flokëve, zonat e thatë dhe poroze djegur vetëm. Gjatë procedurës është siguroj tip, zbutjen fillesa, të ushqyerit dhe forcimin e flokëve.

Besohet se zjarri gjithashtu ka aftësinë për të djegur energji negative, atmosferë të pastër. Ata thonë se edhe një dhimbje koke është plotësisht gjatë piroforeza. Por, për të hedhur poshtë ose konfirmuar këtë deklaratë, ju duhet të bëni të sigurtë vetitë magjike e zjarrit në përvojën e tyre.


Një gjë e dimë me siguri - ndjenja gjatë procedurës dhe pas funny. Kjo ndjenjë e eufori, butësi, pastërtinë dhe relaksim nuk mund të përshkruhet me fjalë! Dhe flokët ... A këto fillesat me onde, të butë dhe me shkëlqim, një orë më parë u treguan të pabindur, shok e ashpër dhe elektrizuar? Efekti është i dukshëm me sy të lirë - flokët e butë, i butë, të bindur dhe të gjallë.

E rëndësishme! Për të mbajtur flokët në gjendje të mirë dhe kujdes shtesë rekomanduar më tej në shtëpi.

A bit e informacionit interesante në lidhje me procesin e flokëve të djegur

 • Zjarri është një dirigjent elemente strukturore dhe substancave aktive në zemër të flokëve. Është kjo e flokëve kështu transformuar pas «prerë zjarrit» - të marrë të pastër dhe sy të shëndetshëm, shndrit dhe të lehtë për krehër.
 • Procedura Ju lutem vini re bëhet vetëm në kushte sallon! Master i djegies duhet të ketë një certifikatë të nënshkruar nga Olga Kurbanov. Mos hezitoni të pyesni një specialist për të prodhuar një dokument që konfirmon kualifikimin e tij.
 • Ne vendosëm për të bërë përvojën tonë në pronat mrekullueshme e zjarrit? Para se të zgjidhni një sallon, studiojnë komente online e peroforeze, pyesni të afërmit dhe miqtë të cilët kanë përvojë në këtë fushë. Pas magjistar zgjedhje duhet të trajtohen me përgjegjësi. Shumë të dobishme dhe interesante për të parë këtë video e prerje me zjarr në fund.
 • Efekti i procedurës nuk do të vetëm vizual, por edhe terapeutik. Këshilla Flaka Seal, zbut bosht e flokëve dhe përmirëson strukturën e saj - me pak fjalë, lufton me shumë probleme të përbashkëta. Vetëm disa obzhyhov ndihmojë t'i japë fund të gjitha që ju vuajtur për vite me rradhë!
 • Zjarr kryer mbi flokët e çdo gjatësinë dhe llojin në çdo kohë të vitit qethur. Kohëzgjatja - vetëm 45 minuta, duke përfshirë të gjitha fazat e përpunimit. Kostoja e shërbimit është e pranueshme - rreth 1500 - 2500 rubla, në varësi të kohëzgjatjes dhe trashësinë e flokëve.
 • Siç thonë ekspertët, efekti i qitjes zgjat një mesatare prej 1-4 muaj në varësi nga shkalla e dëmtimit të flokëve. Por ndonjëherë, pas seancës së parë të ri vizitës mund të marrë disa muaj.

Zjarr qethur, pse jo? Nëse fillesat juaj nuk është në gjendje të përsosur, piroforez provoni të paktën një herë! Tashmë pas procedurës së parë, ju menjëherë e kupton apo jo tuaj. Treat veten dhe mysafirët tuaj flokët Fire Cut!