Prerje për flokë të shkurtër Photo 100 stilistët më të mirë punë këtë sezon


Stilistët për shumë dekada të gjeni këtë hairstyle klasik që nuk i vjetëruar. Ctylnaya flokët e shkurtër në qoftë se ajo është zgjedhur në mënyrë korrekte dhe të ekzekutuar në mënyrë profesionale, mund të plotësojë dhe të nxjerrë në pah ndonjë imazh zgjedhur. Haircuts për flokë të shkurtër pas here dalin nga sezonet e modës e kaluara, duke fituar tipare të reja dhe vendosjen e thekse.
Moda ka pronë turpshme si përsëritje në masë, kështu që çështja e zgjedhjes prerjes Përgjithshëm që të mos ndjekin tendencat e fundit, dhe për të gjetur një magjistar që do të zgjedhë më të përshtatshme për ju, ose të përpiqet të bëjë atë vetë.


Si për të përcaktuar nëse ju përshtatet flokë të shkurtër

Në sallon bukurie do të bëjë që ju të bukur, por shpesh prerje e vështirë dhe styling flokët tuaj të shkurtër. Por të nesërmen, duke marrë deri nga shtrati, duke marrë një dush dhe duke qenë në besim të plotë se sot ju do të vrasin të gjithë prerje e saj elegant të re, ju mund të kapur pasqyrë, duke mos ditur se sa mirë dhe duhet të përfundojë flokët. Ju rrezik të vërtetë përshtypje të tjerëve. Por për fat të keq, shumica me një ton negativ.


Për të shmangur këtë situatë, sigurohuni që ju do të jetë në prerje të shkurtër për t'u përballur. Natyrisht, duhet të gërmoj nëpër libra në çështjen e prerjes pajtueshmërisë dhe formën e fytyrës tuaj, por së pari i kushtoj vëmendje të disa faktorëve subjektivë. Prerje të shkurtër ju nuk do të funksionojë në qoftë se:

 1. Flokët tuaj të butë, nuk mbajnë vëllimi bëhet shpejt pas përfundimit të mjedisit harlisur ndikuar lagësht.
 2. Ju nuk jeni të gatshëm të përballen në mënyrë të sigurtë të hapur. Prerje të shkurtër tërheq vëmendjen në atë, kështu që ju duhet të jenë shumë të sigurt.

Nëse ju e keni këtë të gjithë të drejtë, mjeshtër kontakt profesional. Ju mund të përdorni një program kompjuterik që mund të simulojnë imazhin dhe grafikisht t'ju tregojë rezultatin. Hairstyles grave për flokë të shkurtër të lehtë të përshtaten me karakteristikat individuale të një personi me asimetri të tyre, theksi mbi fillesat individuale, koloryrovanyya, përzgjedhja e formës dhe gjatësi bangs.

Size Bangs rëndësi

Stilistët thonë: "A Bangs suksesshëm - gjysma kozmetikë", dhe me to ne nuk mund të pranojmë. Nga Bangs varet shumë në pamjen e femrave. Marrë parasysh të gjitha nuancat nuk gjithmonë kanë kohë për të zotëruar edhe në këtë rast. Nëse ju nuk jeni plotësisht të sigurt ose stilist mjeshtër në sallon bukurie, njohja e disa pikave themelore të ju lejojnë për të kontrolluar punën e saj dhe të vijnë në shtëpi qethur, figurativisht duke folur, "një kuti." Para se të shkoni në tempull e bukurisë, të vendosë bangs gjatësi që ju doni të shihni në kokën e tij.

Bangs të shkurtër nuk do të funksionojë nëse ju:

 • Ju vetullat formë raundin;
 • Ju piknik njerëzit. Nëse ju shpesh lëvizin vetullat tuaja, të heqë ato dhe kjo e formuar rrudhat në ballin, Bangs të shkurtër të nxjerrë në pah ato.
 • Ju vetullat rënda. Ata do të jenë të fuqishëm dysonuvaty me Bangs të shkurtër dhe për të ofruar këtë cilësi edhe më shumë.

Gjatë Bangs - jo opsion tuaj nëse:

 • vetullat "hollë-hollë si strings, ngriti në befasi." Gjatë Bangs nënkupton një vetullat trashë.
 • Nëse hundë juaj është pak larg nga harmonike nëse ai ose si shqiponjë të gjatë.


Marrë parasysh formën e fytyrës së tij. Për shembull, në qoftë se ju keni një ovale formë fytyrë, ju do të takohet apo të gjata zhdrejtë Bangs vajzat me një fytyrë të ngushtë më të mirë veshin bangs gjatë të trasha, nga tempulli në tempull. Një fytyrë e vogël duhet të zbukuro shqyer Bangs të shëndetshëm dhe të arsyeshme topolak Bangs shumë të shkurtër për të përballuar të shtrirë me sy.


Haircuts për flokë të shkurtër me Bangs meritave zuri vendin e parë në renditje, si ata lejojnë të flokëve për të siguruar lehtësi, butësi dhe bukuri të paharrueshme. Me Bangs mund të ndërtojë një shumëllojshmëri të hairstyles për flokë të shkurtër.


Nëse ju rruhem dhe Bangs ju të përballen me atë, ju mund të miratojë një mashtrim të vogël. Nëse keni flokë të thatë apo flokë të shkurtër ka një formë të mirë dhe nuk ka nevojë për të larë flokët tuaj çdo ditë, të marrë zakon ende bangs larë çdo ditë. Në qoftë se flokët në rregull, dhe humbur bangs shikoni do të duken flokët e çrregullt dhe të gjithë. Por në qoftë se flokët i rrethanave objektive ishin pa shpirt, qëndron pastër Bangs për një kohë do të shpëtojë situatën.

Hairstyles për flokë të shkurtër

Me prerje të shkurtër, çdo ditë mund të duken të ndryshme. Hairstyles për flokë të shkurtër me duart e tij për të bërë nuk është e vështirë. E gjitha varet nga faktorët e mëposhtëm:

 1. Metoda e tharjes. Nëse flokët tuaj është e ndarë me kujdes në fillesat dhe të thatë, ajrit të ngrohtë drejtimin e tyre poshtë, do të të qetë hairstyle në stilin e biznesit. Nëse nayizhachyty flokët gjatë tharjes dhe të përdorin një mus pak dhe pastaj të lehtë spërkat me Hairspray, ju merrni mënyrë romantike dhe të lehtë, por jo më pak sexy sesa në rastin e mëparshëm. Duhet të theksohet se llak është aplikuar në krah dhe një sasi të vogël të flokëve dukej "zhyvenko."

 2. Manipulimi Bangs. Ajo mund të jetë direkt të thata, në njërën anë, thikë në tempullin e tij ose të marr. Dhe të sigurojë obbem Forcojë rrënjët apo përfundon. Nëse Bangs në shtëpi pengon ju godas si kurrë ajo ndan 2 pjesë e saj më vonë përfundimin përndryshe ajo nuk mund të dalë bukur.

 3. Toning fillesat individuale. Nëse ju disa fillesa të vogla në hije të ndryshme të para-njollë, kjo hairstyle do të duken shumë mbresëlënëse. Kjo mund të bëhet në shtëpi, kështu që të flasin humor. Mjetet Toning mund të eliminohet, 2-3 larë kokën tuaj, kjo nuk do të dëmtojë flokët dhe është në dispozicion për blerje. Ju mund të zgjidhni ngjyra të shumta, por është e rëndësishme për të bërë ato harmonike dhe pikturuar ishin vetëm fillesa disa të vogla ose bishtin vetëm.

 4. Eksperimentet me curls. Kush thotë se vajzat kaçurrel shkurtër hairstyle kundërindikuar? Bukur curls bërë pirg do të japë imazhin tuaj një romancë të veçantë dhe origjinalitet.

Me flokë të shkurtër, fitojnë mjete të tilla styling, të tilla si dylli, mus, serum dhe kombinezon raundit të diametra të ndryshme, hekur për straightening ose styler veçantë. Për pidkruchuvannya mund të përdorni të bërë kaçurrela.
Në praktikë, hairstyles për flokë të shkurtër hap një eksperimentimi të gjerë.

Hairstyles dasmës për flokë të shkurtër

Nusja me flokë të shkurtër duket i pazakontë dhe shumë mbresëlënëse. Por kjo është e nevojshme për të zgjedhur siç duhet dhe veshje, dhe pajisje.


Hairstyles dasmës për flokë të shkurtër si e gjatë, shpesh e ngjyrave komplementare, gurë, dhe pajisje të tjera. Por me ngjyra tepër të ndritshme në eksperimentin e flokëve nuk është e nevojshme. Shumë e bukur shikoni diademë të vogël ose çallmën, këmbët konciz, lule. Kjo lule mund të impaled mjaft e madhe, ajo do të bëjë theksin e duhur për flokët stil.

Nëse keni flokë të shkurtër, kjo nuk do të thotë që ju do të duken më pak tërheqëse apo jo në mënyrë festive. Përkundrazi - mund të qëndrojë stilin e saj të mrekullueshëm.

Në një kuptim, prerje të shkurtër e grave kërkon gjithmonë mbani kokën tuaj me krenari, në mënyrë të hapur dhe me guxim të përballet me botën, por ajo nuk dhemb. Mos kini frikë të eksperimentojnë, dhe rezultatet do të gjithmonë të kënaqur ju.