Shufër Bio reagime flokeve dhe përshkrimin e procedurës


Në kohët e Bashkimit Sovjetik, pothuajse të gjitha gratë bëjnë permanent, kryesisht për ringlets të bukura, i dyti për t'i dhënë volum flokëve. Nënat tona dhe gjyshet gjatë muajit para Vitit të Ri, 8 mars, dhe ngjarje të tjera të rëndësishme të regjistruara në rrojtore. Ata që nuk kanë kohë, kishte në shtëpi cranking curlers ose të bëjë curls bukura përdorur curlers.

Përmbajtje

 • Çfarë biozavivka flokët?
 • Pro dhe kundër biozavivka
 • Kujdesi për flokët në Biowave
 • Të cilat hairstyles mund të bëhet në flokët shufër Bio?
 • Përgjigjet për Pyetjet më të shpeshta

Në industrinë e bukurisë moderne, ky problem është pothuajse e zgjidhur. Flokët kaçurrela Bio është bërë kohët e fundit gjithnjë e më popullore. Bukuri të lumtur për të siguruar me këtë shërbim, mënyrat e mundshme në shtëpi ose vizitoni në shtëpinë tuaj, në diskrecionin tuaj.


Çfarë biozavivka flokët?

Për të kuptuar se çfarë biozavivka flokët, ju duhet të kuptoni se si ajo ndryshon nga një permanent. Struktura biozavivka janë praktikisht komponentët e njëjta në përbërjen e një permanent, por agresive në pronat e tyre zëvendësohet amoniak nga përbërësit natyral tsestein. Ky artikull është pjesë e proteinave flokëve tonë dhe thonjtë. Flokët Bio bërë kaçurrela dhe më pak dëme është praktikisht procedurë e sigurt si në sallonet e bukurisë dhe në shtëpi.


Pro dhe kundër biozavivka

Nga avantazhet e pamohueshme biozavivka përfshijnë paraqitjen estetike. Në kohë pamja probleme grua moderne e grave është e lidhur direkt me shpejtësinë dhe lehtësinë e krijimit të hairstyles. Nëse ju do të punoni herët në mëngjes, unë dua të shpenzojnë orë sweetest fjetur para agimit në shtratin e tij të ngrohtë dhe jo të marrë deri në fillim për të bërë curls mahnitëse duke Plaitings ose hekurosje. Përvoja e shumë nga seksi i bukur, biozavivka flokëve ka komente pozitive dhe negative.

Siç e kemi gjetur një tjetër avantazh padyshimtë është shpejtësia dhe lehtësinë e krijimit të hairstyles. Dobësitë mund të quhet për faktin se perms, flokët të humbasin disa lagështi, kështu që ata kanë nevojë për kujdes të veçantë. Një tjetër pengesë mund të jetë fakti që flokët të humbasin shndrit natyrore. Nëse ju dëgjoni këshillat e profesionistëve, problemi mund të eliminohet.

Kujdesi për flokët në Biowave

Nëse ju keni përdorur më parë mjete konvencionale për larjen e kokës, pastaj byozavyvka ose siç quhet ndryshe, flokët biokimik permanent ka nevojë për kujdes të veçantë. Ju duhet të fitojnë mjetet për flokët me onde: shampoos, conditioners, sprays. Pas shampooing, flokët e thatë maksimale të natyrshme ose me një peshqir. Nëse ju nxitojnë, përdorni një tharëse flokësh, para shkaktuar termo-mbrojtëse e flokëve pajisje në formën e një llak për flokët lehtë krehje me ngrohje-mbrojtur pronat, balsam pashlyeshme ose xhel.

Hedhjen duhet të bëhet ajrit të ftohtë ose të ftohtë duke përdorur një diffuser. Ajo do të thahet flokët tuaj shumë më të shpejtë dhe më të sigurt. Përdorni styling për të krijuar curls të strukturuara. Përdorimi llak fiksim të fortë. Në mënyrë që të duken flokët e ujdisur rekomanduar gjatë 1-2 herë në javë të bëni maskë e flokëve që mund të blihen në supermarket zakonshme apo farmaci, duke u konsultuar me një profesionist. Vizitoni sallon bukurie, duke e bërë atë flokëve lamirovanie. Nëse e dëshiruar, kjo procedurë është e lehtë për të bërë nga shtëpia, duke përdorur xhelatinë ushqimor.

Të cilat hairstyles mund të bëhet në flokët shufër Bio?

Ajo do të duket, përse flokët e saj, kur arriti në përfundimin gracefully curls dhe është alternativa më e mirë styling festive dhe të përditshme. Por gratë krijuar unike dhe ndryshimin. Siç është e pamundur sipas ligjeve të zonjë laike mirësjelljes shfaqen dy herë në shoqërinë në të njëjtën veshje dhe vajzat moderne duan të ndryshojnë çdo ditë.

Hairstyles dhe stili mund të ndryshojnë. Për shembull, ju mund të bëni styling Hawaiian apo grek, dekoruar me ngjyra natyrale apo artificiale që ju të shtoni në atë një vështrim festive. Nëse këmbët e flokëve konservatore kapem, kodin tuaj veshje, pastaj gjeni vështrim të biznesit të flokëve. Kur Biowave shumë të bukur dhe romantike sy bishtin. Bishti mund të bëhet e ulët, në krah të lartë rrethuar nga një shirit nga flokët tuaj. Ju mund të bëni një bisht peshku, duke lënë përfundon të lirshme. Duken elegante dhe mbresëlënëse ngritur flokët, të siguruara me kujdes me anë të këmbët dhe të padukshme.

Përgjigjet për Pyetjet më të shpeshta

Çfarë mban byozavyvka flokët?

E gjitha varet nga ajo që përbërja ishte aplikuar në flokë, diametri i stickleback, gjendjen e flokëve nga master dhe ekspozimit kohë. Në Beauty Salons thonë se ata mbahen duke përshëndetur prej 3 deri 6 muaj. Por kjo ndodh se flokët bien pas procedurës dytë shampooing -Third.

Sa është byozavyvka në shtëpi?

 1. Laj
 2. Aplikoni zgjidhje
 3. Vidë stickleback
 4. Dërgo për një kohë
 5. Depo Shpëlaj
 6. Flokët e thatë

Në shtëpi, ndiqni hap pas hapi instruksionet nën drejtimin e rreptë të një profesionist, apo mund të mbajë flokët.

Çfarë është vitaminë byozavyvka?

Përbërja përfshin komponentët vitamina kujdesit biozavivka, beta-keratin dhe substancave të tjera që ushqyer dhe rigjenerimin e strukturës së flokëve.

Biowave ose gdhendje - e cila është më e mirë?

Gdhendje - Emri vija biozavivka në një prej markave të famshme. Është e njëjta gjë, vetëm në firma të ndryshme, të quajtura ndryshe.

Dhe ju bëni Biowave? Cilat janë përshtypjet tuaja? Nëse keni pyetje ose përvojë personale, të lënë komentet tuaja dhe komentet mbi artikullin. Me kënaqësi ju përgjigjem dhe janë duke pritur për mendimin tuaj dhe këshilla. Qëndro i bukur dhe unike! Good luck dhe humor i shkëlqyer!