Petëzim Bio e flokëve flokëve i mrekullueshëm lehtë


Flokët bien pa mëshirë, u bë e brishtë dhe e shurdhër, pushatsya, të ndarë në fund duket i lëngshëm ... Duket i njohur? Mos zgjatem për gërshërë! Flokët mund të shpëtojë! Ne të paraqesë një nga opsionet më të popullarizuara për kujdes - biolaminirovanie.

Përmbajtje

 • Karakteristika dalluese Bio petëzim e flokëve
 • Flokët bio petëzim në shtëpi
 • Pyetjet e bëra më shpesh

Biolaminirovanie - është mjaft popullor dhe unike në procedurë këtij lloji të nënshkrimin flokët në një film shumë të hollë breathable. Ky film është e formuar nga veshja me fijet e një përbërjeje të veçantë dhe është celulozë dhe proteina vegjetal.


Biolaminirovanie bën flokët çuditërisht të butë, me shkëlqim, ata janë të mirë krehër, të lehtë për të përshtaten dhe të duken ujdisur mirë dhe të shëndetshme. Nëse ju dëshironi të shtoni hijen e flokëve pa kompromentuar strukturën e tyre!

Karakteristika dalluese Bio petëzim e flokëve

Për të parë nëse ky opsion përshtatet largimin për ju, ju duhet të dini "fytyrën" e pro dhe kundër Bio petëzim e flokëve.

Kështu, përfitimet e procedurës:

 1. Filmi mbrojtëse është formuar në flokë me mjete të drejtë, seksioni saldim, zbutjen parregullsi, flokët shton smoothness dhe të shkëlqejë, si dhe me sy të rritur volumin e tyre.
 2. Bio petëzim e flokëve në masë të madhe rrit elasticitetin e tyre, e cila nga ana tjetër, lehtëson stacking. Fillesat përgjithmonë "kujton" formën që ata ofrojnë një tharëse flokësh ose të bërë kaçurrela. Mjetet për të shpenzuar flokët qetë dhe për t'u dhënë atyre volum gjithashtu nuk duhet të!
 3. Kjo procedurë do të ndihmojë për të ruajtur ngjyrën e flokëve të lyer. Kjo është për shkak se hija fillon të çohet vetëm zhduken kur mbrojtja në formën e flokëve që mbulon.
 4. Sot, si të jetë e mundur petëzim pangjyrë Bio e flokëve dhe ngjyra. Shumë hije të ndryshme jep ndenja për të imagjinatës dhe të përkthehet në ëndrrat realitet nayzuhvalishi!
 5. Biolaminirovanie, bëri mjeshtër kasolle - një procedurë krejtësisht të sigurt. Të gjitha komponentët që përbëjnë produkt të veçantë janë me origjinë bimore. Ata ushqyer flokët të qetë, të rivendosur nga brenda, dhe kështu janë shumë rezistente!
 6. Filmi Bioactive bazuar në ekstrakte bimore mbron flokët nga thatësi dhe dëme. Prandaj, para se një udhëtim në vendet e nxehta shumë ekspertë rekomandojnë me forcë të bëjë biolaminirovanie.
 7. Shtatzënisë dhe laktacionit nuk janë një contraindication për procedurën, sepse procedurat e përdorura për komponentëve pa amoniak dhe formal. Gjatë shtatzënisë dhe flokët e gjirit bëhet e thatë, i brishtë dhe e shurdhër, kështu që një rritje në dyqan për biolaminirovanie - çfarë është një zgjedhje e mrekullueshme!

Duhet të theksohet se procedura nuk ka për qëllim straightening flokët kaçurrel - flokët vetëm do të duken ujdisur mirë dhe me shkëlqim. Ndoshta për disa kjo është - një disavantazh të rëndësishëm.

Efektet negative të procedurës nuk është, mund të thuhet me siguri. Rishikimet e Bio petëzim e flokëve në tërësi pozitiv. Ata që nuk më pëlqen efektin që rezulton, ose ka vendosur për të ruajtur dhe zbatuar procedurën veten në shtëpi apo nuk kanë zgjedhur sallon të mirë. Prandaj ne ju këshillojmë qasje të përgjegjshme në magjistar zgjedhje - para se të shkojnë tek një specialist, kujdes lexoni kritikat në internet, pyesni miqtë që bëri biolaminirovanie. Kjo është në një farë mase ju kursen nga gabimet.


Flokët bio petëzim në shtëpi

Herën e parë procedura e rekomanduar në kabinën e mjeshtërve shumë të aftë. Më vonë, ju mund të përsëris flokët petëzim Bio në shtëpi.

 1. Për të filluar lani flokët tuaj me një shampo të veçantë spastrimit për laminating dhe të thatë atë. Pastaj ju duhet të drogës "faza e nxehtë". Aplikoni atë në flokët tuaj dhe të mbajë për rreth njëzet minuta, ngrohja tharëse flokësh, pastaj pije me ujë të ngrohtë.

 2. Faza e ardhshme - "Ftohtë" do të thotë vepron rreth dhjetë minuta. Flokët duhet të lahen përsëri dhe të thatë me një peshqir.

 3. Është koha për të maskuar që do të ushqyer dhe për të rivendosur flokët tuaj për rreth dhjetë minuta.

Të gjitha këto automjete janë shitur në grupe të veçanta për Bio flokët petëzim në shtëpi dhe në faza të përmbajë udhëzime të hollësishme. Këto fonde mund të blejnë në dyqane të specializuara ose të rendit online.


Depot sot përdoren për Bio petëzim, prodhuar shumë marka: LEBEL Kozmetikë, Kemon, Duke FAMA, Hair Company, Paul Hahonico, Mitchell.

Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë është e ndryshme nga petëzim petëzim Bio?

Këto procedura kanë shumë gjëra të përbashkëta. Megjithatë, dallimi kryesor (dhe shumë të rëndësishme) në mes të petëzim dhe biolaminirovanie është se në përbërjen e flokëve të përpunuara. Kantier është kryer me mjete më agresive.

Procedura Bio petëzim do të goditur portofolin tuaj të vështirë, por ajo ndikon flokët më të favorshme dhe të pakushtëzuar alergji të përshtatshmet.

Biolaminirovanie apo flokët keratirovanie - e cila është më e mirë?

Të dy procedurat janë të dizajnuara për të përmirësuar pamjen dhe për të rivendosur strukturën e flokëve.
Megjithatë, keratirovanie gjithashtu bën efekt të thellë terapeutik. Kur biolaminirovanie vetëm flokët zbutur sipërfaqe është keratirovanie rikthen flokët nga brenda, ndrequr ato, vula mbaron ndarë dhe ushqen me keratin natyrore.

Efekti vazhdon për një kohë të gjatë - 3-5 muaj! Rezultati i biolaminirovanie "dalë" sa më shpejt që ju të ndaluar rregullisht për të bërë procedurën.

Në krye të kësaj biolaminirovanie, ndryshe nga keratirovaniya nuk ndihmojnë rregulloj flokët me onde, por vetëm për t'u dhënë atyre një pamje i pastër.

Çfarë ngjyre Bio petëzim?

Me Bio petëzim mund të trajtojë jo vetëm flokët, por edhe për t'u dhënë atyre një look elegant. Si, ju kërkoni? Të gjitha ingeniously e thjeshtë - nuk janë mjete hije të veçanta që janë vënë në petëzim Bio dhe japin flokët tuaj hije e dëshiruar. Kështu që ju mund të kombinohen dhe të ngjyrosur flokët, si dhe një kujdes të plotë!

Çfarë mban biolaminirovanie?

Koha e saktë varet nga struktura e flokëve tuaj, shkallën e dëmtimit të saj, produkte të cilësisë kozmetike për petëzim dhe profesionalizmin magjistar.
Mesatarisht, efekti është i dukshëm nga tre në gjashtë javë.

Sa shpesh mund të bëjë procedurën?

Biolaminirovanie në kabinën - procedurën absolutisht të padëmshme, kështu që mund të përsëritet me frekuencën me të cilën ju dëshironi. Çdo kufizim mbi këtë temë në dispozicion.

Deri tani ju e dini se çfarë është biolaminirovanie se avantazhet dhe dallimet në krahasim me procedurat e tilla si laminating thjeshtë dhe keratirovanie saj. Kjo procedurë është padyshim efektive dhe të dobishme. Por është me vlerë për të paguar për atë në dyqanet - sepse diferenca me petëzim konvencionale që ju shihni, ju vendosni.

Peshojnë të gjitha "pro" dhe "kundër" dhe më në fund të vendosë nëse ky opsion ju përshtatet shprehin kujdes. Për të përkthyer në realitet ëndrrën e flokëve të përsosur!