Reagime Argan Oil Flokët në lidhje me përdorimin e maska ​​dhe receta


Grand Afrikën e Veriut, ajo mishëruar romancë e shkretëtirës, ​​misterin dhe bukurinë e saj. Ndër thesaret që janë të fshehura në rërë dhe oases me gjelbërim të përjetshëm, pemë guximshëm me mbathje shtrembëruar dhe të degëve të mprehta - Argania spinosa.

Vaj Argan për flokët - si një gllënjkë të ujit për udhëtar i lodhur i cili humbi në mesin e dunat maroken. Fluksi i jetëdhënës ujë, në gjendje për të ringjallur dhe të kërkojnë forcën jetës.

Frytet e verës së përjetshme


Mbijetojnë në shkretëtirë nuk është e lehtë. Bimët përshtatur me kushtet e vështira të jetesës së qindra mijëra vjet, dhe shumë prej tyre kanë pronat me të vërtetë unik. Fruta me mish e ullinjve pemë Argan mëdha, secila përmban 2-3 nucleoli në një predhë shumë e vështirë, janë diçka magjike dhe shtrydh vaj. Tradicionalisht gratë marokene bëjë atë me dorë, duke thyer kockat dhe gurë duke përdorur kokrra e shtyn mekanike.

Procesin e prodhimit modern mbeti i vështirë, dhe kjo është një nga faktorët që ndikojnë në koston e lartë të produktit. Një grua të rrallë dhe të mrekullueshme të naftës jashtë Afrikës nuk kanë mësuar kohë më parë, dhe tani Evropa po lulëzon.

Prodhuesit konkurruar duke ofruar një gamë të kozmetikës për qëllime të veçanta, dhe tani për të blerë vaj Argan për flokë, nuk është e nevojshme të fluturojë për në Marok.

Kozmetike të naftës - të lehta dhe pa erë, por në tradicionale gatim maroken makarona amlu përdorur vaj ushqimor. Ajo është shumë më e errët dhe aromatik për shkak të faktit se fara janë pjekur gjatë përpunimit. Pazakontë shije - një përzierje e bajame dhe lajthi, është një plotësues i shkëlqyer për karakteristikat e pasura ushqyese dhe efektet pozitive në nivelet e kolesterolit në gjak.

Dhelparak

Pronat ushqyes dhe shërimin e naftës argan të përshtatshme për të gjitha llojet e flokëve, por rezultatet më të mira do të jetë e dukshme në curls gjata, e lodhur dhe të vdekur whipped me skajet brishtë. Peshore Smooth, kthehen madhështi dhe fuqi do të përdorin gjalpë në vend të kondicioner pas shampooing.


Por maskë mund të bëhet për të rritur efektin e shërimit: përzierje në pjesë të barabarta arhanovoe, rodhe dhe pluhur të naftës dhe të zbatohet në rrënjët e flokëve dhe masazh për 15 minuta, pastaj të shpërndarë përbërjen në flokë dhe të lënë për një orë. Pastaj tërësisht të larë mbetjet e maskë flokët me vaj argan me ujë të ngrohtë dhe shampon.

Është e dobishme për të kujtuar kushtet e naftës argan përdorimi:

  • për ushqim të thellë nga rrënja deri tip - para se të larë flokët;
  • për të rritur veprimin dhe efektin e kombinuar të maskë - para zbatimit të saj;
  • për të mbrojtur flokët nga humbja e lagështisë - para se të përdorni tharëse flokësh dhe Plojki;
  • për Radiant Shine - të kombinuara me styling.

Ne mund të përdorni eliksir çudibërës në çdo kujdesin në shtëpi të trupit të tij. Ekspertët paralajmërojnë vetëm kundër përdorimit të saj në lëkurën e lagësht dhe të dëmtuara, si dhe kujtime e afateve depozitë, e cila nuk mund të kalojë dy vjet, edhe nëse ruajtës në përbërjen e produkteve kozmetike. Moisturizer efektive kurrë nuk do të tepërt, pasi që qyteti modern thahet lëkurën tonë dhe flokët jo më keq se djegia shkretëtirë.


Përveç komente pozitive e naftës Argan për flokë kohët e fundit lexuar shumë rekomandime për përdorimin e saj për rritjen e qerpikët. Prodhuesit ofrojnë paketë të veçantë me të përshtatshëm për hartimin e pajisjeve, por gratë shpesh e përdorin të njëjtin mjet që bleu flokët.

Duke gjykuar nga fotot, rëna janë jo vetëm më të gjatë, por edhe të errët dhe të trashë, e cila nuk është e habitshme kur ju shikoni nga afër në përbërjen e naftës argan përsëri.

A është me vlerë të paguani më shumë

Si pjesë e naftës argan është një numër i madh i komponentëve është edhe agjentët antybiotykopodibni dhe fungicides që ofrojnë funksion anti-inflamator. Por vlera kryesore e saj është kozmetike në përmbajtje të lartë të antioksidantë natyrore mund të ngadalësojë plakjen dhe rivendosjen e të rinjve kozhe.Odin me komponentë të veçantë - squalene, sugjerojnë se ai mund të parandaluar kancerin e lëkurës.

Yndyrore të pangopura Përbërja acid i vajrave të mbrojnë qelizat dhe të ndaluar humbjen lagështi. Një numër i madh i lartë proteinave lejon për të ndërtuar një rrjet të molekulave që krijon efekt të menjëhershëm dhe të dukshëm shtrëngimi. Largimi i edemë dhe inflamacion, neutralizues radikalet e lira përgjegjëse për "moshën" e indeve, rikthen ndikim në ind lidhës - Vaj Argan është me të vërtetë ca balsam, oe mrekullueshme.

Bëhet e qartë se përdorimi i naftës Argan për flokët dhe thonjtë - nuk është funksioni i vetëm i këtij produkti kozmetik. Duke rritur rigjenerimin e lëkurës, ajo ndihmon në eliminimin e shënon shtrirje pas shtatzënisë dhe dietat, trajton djegien nga dielli dhe obvitryuvannya neutralizon gjurmë efektet e dëmshme të ambientit në fytyrë dhe duar. Rezultatet e shkëlqyera jep masazh terapeutik me vaj argan, sidomos kur është fjala për sëmundjet e joints.

Natyra - një burim i vërtetë i pashtershëm i shëndetit dhe bukurisë. Ne vetëm mund të marrë atë si duke përdorur përvojën dhe njohuritë e brezave të shkencës moderne. Bukuria e brendshme dhe të jashtme lehtë të arritshme, veçanërisht për të mbajtur një frymë rinore dhe të ketë mjete të dobishëm mahnitshme se si e natyrshme vaj Argan tillë.

Ku për tani Argan naftës? Duke pasur parasysh se Rusia shet ose i holluar shumë, ose janë me origjinë të panjohur më mirë të kthehet vëmendjen e saj në dyqanet e bukurisë huaja. Tradicionalisht, ne rekomandojmë një dyqan ndërkombëtar iHerb - zgjedhje të madhe dhe çmime të përballueshme, e vetmja negative - kushtet e ofrimit.