Feedback Dimexidum Hair - dobi apo dëm


Kohët e fundit e flokëve papritur përhapur dimeksid, i cili, i nënshtrohen kufizimeve të caktuara, mund të jetë një mjet shumë efektiv për parandalimin dhe trajtimin e alopecia. Maska të ndryshme duke përdorur tipar dimetilsulfoksid depërtojnë membranat biologjike, të ndihmojë në riparimin e flokëve të dëmtuar dhe për të parandaluar humbjen e flokëve.

Përmbajtje

  • Përdorimi i Dimexide në kozmetikë
  • Maska Recipes për rritjen e flokëve
  • Kundërindikimet për përdorim

Përdorimi i Dimexide në kozmetikë


Drogës anti-inflamator "Dimexidum" ka një sipërfaqe të madhe të aplikimeve, nga operacioni dhe Rheumatology në cosmetology. Një nga tiparet dalluese dimexide është aftësia e tij për të depërtuar me shpejtësi në shtresat e thella të lëkurës përmes të cilit drogës është përdorur gjerësisht në problemet që lidhen me përkeqësimin e flokëve dhe të ngadalësuar rritjen e tyre.

Dimexide Disponueshmëria përbërë nga maska ​​dhe mjete të tjera për flokët lejon ato përmbajnë vitamina dhe ushqyesve në mënyrë efikase depërtojnë drejtë në follicles flokët dhe t'i bëjë ata të përfitojnë direkt.

Maskat me këtë drogë intensifikimin e procesit të rinovimit të qelizave dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.

Kujdes Dimexidum yavlyaetsya drogës nuk përfshijnë përdorimin e saj në kujdesin e flokëve kozmetike. Ne rekomandojmë fuqishëm për të zëvendësuar atë me vajra esenciale. Të gjitha recetave janë të shkruara në bazë të kushteve të përdorimit 10-30% zgjidhje, një përqendrim i lartë aplikuar në zonat e ndjeshme nuk është i rekomanduar.

Dimexidum në gjendje për të lëvizur në mënyrë të barabartë si substanca të dobishme dhe të dëmshme. Prandaj, para se të aplikoni maska ​​e flokëve përmbajnë dimeksid duhet të lahen me kujdes me ujë të pastër, ose në shtresat e thella të lëkurës mbushur me urrejtje kimikate të tilla që mund të kenë një ndikim negativ në to.

Në cosmetology përdorur medikamentin si pjese e nje solucion ujor dhe nuk përdoret në formën e kulluar. Si rezultat i maskave me flokë dimexide bëhet e fortë, me shkëlqim dhe të fortë.

Maska receta për rritjen e flokëve duke përdorur dimexide

Që dimeksid në cosmetology përdorur ndonjëherë si një udhëzues për ushqyesve të tjera, në kollichestvo të vogla ajo mund të shtohet në pothuajse çdo pjesë të maskë.

Këtu janë disa nga më të thjeshtë, por efektive maska ​​Recipes dimexide:

Maskë dimexide për të nxitur rritjen e flokëve

Për të përgatitur maska ​​kanë nevojë për 2 h. L. dimexide dhe lëng limoni dhe 02:00. L. Zgjidhjet maslenyh e vitamina A dhe E.
Të gjitha këto komponente janë të përziera dhe lëvizjet intensive rubbed në rrënjët e flokëve.

Kohëzgjatja e ekspozimit duhet të jetë rreth një orë. Pastaj del me të larë maskë, dhe lani flokët me shampon. Trajtimit të zgjasë 2 muaj dhe përbëhet nga tetë procedurave.

Maskë për humbjen e flokëve me dimexide

Ajo do të marrë rreth 1 orë. Vaj L. pluhur dhe rodhe, e njëjta zgjidhje maslenoho e vitaminës A dhe vitaminë E, 1 ch. L. dimeksid dhe 4-5 pika vaj esencial. Të gjitha komponentët janë të përziera, aplikuar në rrënjët e flokëve dhe të lënë për gjysmë ore, pasi të mbulojnë kokën me polietileni. Pastaj lani kokën me shampo.

Maskë flokët varfëruar dhe të dëmtuara

Ju duhet të përzierje 1 tbsp. l. maslenyh zgjidhje të vitaminave A, B6 dhe E, rodhe dhe vaj pluhur me 1 tbsp. l. dimeksid dhe një e verdhë veze.

Përzierje rezultuar është aplikuar për të thatë, flokët të pastër dhe të përfundojë kokën me një peshqir. Mbajë flokët 1-2 orë. Nëse flokët tuaj është dëmtuar rëndë, ajo duhet të bëhet një herë në javë për 2 deri 3 muaj.

Maskë dimexide për rritjen intensive e flokëve

Ju do të duhet: 1 tbsp. l. dimeksid dhe 3. l. vaj buckthorn detit. Të naftës është e nxehtë dhe e përzier me dimexide. Lyej flokët përzierje të pastër dhe të përfundojë kokën me një peshqir. Dy orë më vonë kreu larë tërësisht me shampon.

Kujdes Çdo maskë flokët me dimexide do të jetë efektive vetëm kur rrënjët e problemit të tepruar humbje e flokëve qëndrojnë në një ndikim negativ të faktorëve të jashtëm të mjedisit dhe të tjera, dhe jo mungesa e vitaminave apo prania e sëmundjeve të organeve të ndryshme.

Si të aplikoni një maskë që përmban dimeksid

Disa këshilla për duke përdorur maska ​​përmbajnë dimeksid:

  • për efekt më të mirë maskë flokët me dimexide duhet të zbatohet në formën e nxehtësisë dhe për që përmbante brenda është e nevojshme për të ngrohur vaj;
  • si dimeksid paqëndrueshme për të ngrohur, ajo duhet të shtohet vetëm në fazën përfundimtare të përgatitjes së një maskë;
  • gjatë të ndikimit të një të mundshme maska ​​ndjesi shpimi gjilpërash të vogël, e cila nuk duhet të shkaktojnë shqetësim;
  • gjatë shampo paraprake nuk e përdorni kondicioner apo kondicioner flokët;
  • Në procesin e aplikimit maskë duhet të jetë vazhdimisht të ndezur, për shkak të drogës ka tendencë për të ndarë nga baza e naftës.
  • pas vendosjes së maskë për të mbajtur kokën e tij të ngrohtë, dhe pastaj pije flokët dhe kokën duke përdorur shampo, dhe zakonisht kjo duhet të bëhet në mënyrë të përsëritur për të hequr tërësisht të naftës nga flokët.

Kundërindikimet për përdorim

Duke përdorur flokët dimeksid, shqyrton përdorimin e të cilave në sasi të mëdha mund të gjenden në internet, ne duhet të kujtojmë se kjo është kryesisht një droge dhe ajo ka një masë të contraindications. Në mënyrë të veçantë, në maska ​​me dimexide duhet refuzuar ata me veshkave diagnostikuar dhe dështimi hepatike, glaukoma, katarakt, sulm në zemër, shënoi arteriosklerozës, goditje.

Duke contraindication përfshin gjithashtu shtatzënisë dhe laktacionit, dhe në mesin e efektet e saj anësore mund të quhet reaksione alergjike, lëkurë të thatë, dermatit kontakti dhe bronchospasm jashtëzakonisht.