Pajisja unike flokët Darsonvales për bukurinë tuaj


Pak nga natyra shkoi lëkurë të butë butë, figurë të përsosur dhe flokët e mrekullueshëm të trasha. Megjithatë, ne nuk do të tregoj, të kap veten admiring shikimet bëhet objekt i adhurimit dhe të mbledhë komplimente Rave çdo grua ëndrrat e. Për të arritur këtë gjatë janë të gjitha mënyra dhe mjete.

Përmbajtje

 • Çfarë darsonvalization dhe si e bën këtë punë?
 • Përdorimi Darsonvales
 • Indikacionet dhe contraindications për darsonvalization
 • Çfarë duhet të procedurës darsonvalization flokët në shtëpi
 • Këshilla të dobishme për përdorimin e Darsonvales

Një nga këto "magji" do të thotë se pajisja është Darsonvales, të cilat ne do të ju them sot. Le të shohim se si punon kjo pajisje, çfarë probleme ai lufton dhe flokët e dobishme Darsonvales.


Çfarë darsonvalization dhe si e bën këtë punë?

Darsonvalization - një efekt shërimi në e njeriut AC trupi tensionit të lartë. Ndikimi bëri pulsin që shkakton enët e gjakut për të zgjeruar dhe të tkurret. Efekti pozitiv arrihet duke përmirësuar qarkullimin e gjakut, e cila përshpejton metabolizmin.

Duke përdorur pajisjen Darsonvales normalizes e qarkullimit të gjakut, përmirëson furnizimit me oksigjen gradualisht ul pragun e ndjeshmërisë, ul presionin e gjakut, heq dhimbje koke, përmirëson performancën.

Aktualisht Darsonvales përdorur gjerësisht në fusha krejtësisht të ndryshme të mjekësisë - dermatologji, gjinekologjisë, neurologjisë, kirurgji, stomatologji, dhe shumë të tjerë.

Pra Darsonvales gjendje për të përballuar me shumë probleme, duke përfshirë të tilla si lajka tepërt e kokës, zbokth dhe ndoshta më të pakëndshme - në rritje humbjen e flokëve.

Humbja e flokeve shkaktohet zakonisht nga një prej arsyeve kryesore:

 1. Anijet në lëkurë e kokës humbur elasticitetin, duke e bërë më keq rrjedhjen e gjakut.
 2. Ndërprerje të hormoneve në trup - zhvillimi aktiv i testosterone hormon mashkullor, të cilat ndërveprojnë me sebum ngadalëson rritjen e flokëve dhe mund të shkaktojë humbjen e flokëve.
 3. Çrregullime metabolike që ndikon negativisht në flokët - ato nuk kanë fuqi brenda.

Dhe armiku më i keq - alopecia. Shumë njerëz janë të ballafaquar me faktin se në lëkurën e kokës papritmas formuar në mënyrë të pashpjegueshme fushat hairless përcaktuara qartë. Në qoftë se nuk do të jetë shumë xhepa, ata do të bashkohen, dhe kjo mund të çojë në baldness plotë!


Pse po ndodh kjo? Rezultati në humbje anormale e flokëve mund stresi kohë, depresioni i përgjithshëm, dobësuar sistemin imunitar, çrregullime endokrine. Trajtimi i kësaj sëmundjeje me siguri duhet të mbajë mjekët, por përdorimi i kësaj pajisje si një ndihmë jep rezultate të shkëlqyera! Kjo është dëshmuar nga shumë furi komente rreth aplikimit Darsonvales flokët.

Procedurat herët të ngjashme bëhet vetëm në sallonet, por me ardhjen e pajisjeve kompakt Darsonvales shiten me një çmim të volitshme, ajo ishte e mundur për t'u marrë me probleme të ngjashme në shtëpi!

Përdorimi Darsonvales

Ka dy mënyra për të përdorur sistemin:

 1. Kontakt apo "shkarkimin e heshtur" - ndikimi në lëkurën veçantë përmes kontaktit të drejtpërdrejtë. Procedurat në këtë mënyrë normalizimin gjëndra dhjamor, duke e bërë lëkurën më të zhdërvjellët, parandaluar shfaqjen dhe zhvillimin e rrudhave. Ky opsion është përdorur për të trajtuar problemin dhe humbi lëkurën Uruh, celulitit, venat me variçe, dhe për të përmirësuar rritjen dhe forcimin e flokëve.

 2. Contactless apo "shkarkimin shkëndijë" - ndikimi në distancën 1-4 milimetra nga lëkura. Kur hiqni ngarkuar formuar hendek hundë ajrin përreth massager është e mbushur me ozonin, dhe në zonën e trajtuar lëkurës ndjerë një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë.

Përdoreni këtë mundësi për lehtësim dhimbje, trajtimin e sëmundjeve neurologjike, resorption e hematomas dhe për të promovuar shërimin e plagëve të ndryshme dhe lëkurë të dëmtuar.

Indikacionet dhe contraindications për darsonvalization

Përdorni Darsonvales mjaft i gjerë. Ju mund të sigurtë përdorni pajisjen qoftë se ju keni problemet e mëposhtme:

 • ulcerat, puçrra fytyre, zmadhuar poret;
 • i butë, i rrudhosur, të lëkurës vdekur;
 • psoriasis;
 • liken kuqe;
 • plagët postoperative;
 • ekzemë;
 • humbje e flokëve;
 • zbokth dhe humbjen e flokëve intensive;
 • Të gjitha llojet dhe fazat e celulitit.

Kundërindikimet për përdorimin e Darsonvales pajisje:

 • intolerancës për rrymë elektrike dhe shumë të ulët një prag prej ndjeshmëri e lëkurës;
 • neoplasms malinje;
 • gjakderdhje dhe koagulimit të gjakut;
 • Sulmet epilepsicheskie;
 • shtatzënisë;
 • rritur rritjen e flokëve në fytyrë dhe trup;
 • thrombophlebitis dhe aritmia;
 • tuberkulozi;
 • dehje alkoolit.

Çfarë duhet të procedurës darsonvalization flokët në shtëpi

Ajo duhet të thuhet se e dëshiruar flokët efekti darsonvalization nuk do menjëherë - mesatarisht të marrë rreth dhjetë procedurat. Seanca prodhuar pajisje Darsonvales zgjat 8-12 minuta.


Pra, Uluni, hiqni këmbët dhe këmbët e flokëve, fillesat krehër. Në kohën hedhin nga kreu të gjitha shqetësimet dhe problemet. Pomriyte, mendoni për diçka të këndshme. Darsonvales me një hundë si krehër ngadalë shpullë nga balli në qafë, në qoftë se flokët tuaj është e gjatë. Nëse ju i vishni një prerje flokësh, të bëjë lëvizjet kundër rritjes së flokëve.

Në fakt seanca fillestare aparatit duhet të minimizohet në lëkurë mësuar dhe përshtatur. Gradualisht, pa pushim, pushteti duhet të rritet. Kjo është darsonvalization kokës të japë rezultatet më të mira.

Këshilla të dobishme për përdorimin e Darsonvales

 1. Në ditët e sotme Darsonvales mund të blihen në barnatore apo dyqane online. Zgjidhni pajisjen e cila është certifikuar në Rusi i ka të gjitha dokumentet e nevojshme dhe mësim në gjuhën ruse. Preferojnë ndihmat prodhuesit e njohur. Çmimi i Darsonvales pothuajse të gjitha dyqanet e njëjtë - rreth tre mijë rubla.
 2. Para se të përdorni pajisjen duhet hequr flokët dhe rroba të gjitha metalike.
 3. Gjatë seancës trajtim Darsonvales flokët, për të shmangur kontaktin me të gjitha llojet e pajisjeve elektrike (kompjuter, për shembull).
 4. Procedura duhet të kryhet darsonvalization pastër hundë, më parë zgjidhje pa yndyrë alkoolike.
 5. Humbje e flokëve Përdorimi Darsonvales rekomandohet në lidhje me maska ​​ushqyese rodhe bazuar ose vaj ulliri. Aplikoni maskë PAS përdorimin e pajisjes dhe të lënë atë për një tjetër njëzet minuta, pastaj pije. Pajisja rrit efektin e maska, promovon depërtimit të thellë të ushqyesve.
 6. Efektive Darsonvales dhe për të nxitur rritjen e flokëve - kombinon instrument me masazh kokë dhe një shumëllojshmëri të maska, dhe rezultati do të papritur ju!

Tani ju e dini në lidhje me ekzistencën e tillë një asistent të kujdesit në një si Arsonval pajisje d'. Kjo pajisje unike do të ndihmojë për të sjellë në realitet ëndrrën e flokëve elegant dhe lëkurë të pastër elastike. Dhe ju mund të arrijë e dëshiruar në mënyrë të pavarur dhe në shtëpi!