Sa shpejt rriten flokët - këshilla dhe truket


Për shekuj me radhë të gjata, të trasha, flokët i pastër ishte krenaria dhe zilia e disa grave të tjera. Dhe gjysma e fortë, vetëdije, gjenetikisht ata janë gjithmonë të perceptohen si një shenjë e një gruaje të shëndetshme dhe tërheqëse. Dhe si amazingly hairstyles bukur që ju mund të krijoni në flokë të gjatë! Edhe pse tani ju mund të gjeni shumë receta "të mrekullueshme dhe të menjëhershme", sa shpejt rriten flokët, vërejmë një herë - vetëm një qasje gjithëpërfshirëse për këtë çështje do të mund të japin rezultat.


Përmbajtje

  • Shëndeti - parë
  • Si të rriten flokët e gjatë - hapi i parë
  • Qëndrimi në banjo - një hap votoroy
  • Bukuri nuk kërkon sakrificë
  • Maska për rritjen e shpejtë e flokëve

Shëndeti - parë

Për fat të keq, më e vështirë për t'u bërë pronar i fol bel tifozët femra e dieta të ndryshme. Paekuilibruar, dietë të varfër ndikon lëkurën, thonjtë, dhe, natyrisht, flokët. Mungesa kronike e elementeve gjurmë në trupin e kalciumit, selen, magnez, hekur dhe vitamina A dhe grupi B efekt shumë të dëmshëm në rritjen dhe gjendjen e tyre. Flokëve bëhet më e hollë, flogged, shkon elasticitet dhe të shkëlqejë.

Prandaj, ju duhet të i kushtoj vëmendje për atë që është i përfshirë në dietën tuaj të përditshme. Menuja duhet domosdoshmërisht të përfshijë vezë, peshk, perime, mish, drithëra, fruta, qumësht dhe arra. Ata që nuk mund të përballojë për çfarëdo arsye hani plotësisht (ose ndoshta vetëm koha nuk mjafton) i gatshëm të vijnë në shpëtim të vitaminave.

A nuk shohin asgjë të veçantë, mjaft versioni të përshtatshme standarde duket drogë Komplyvyt apo ABC.

Sa shpejt dhe në mënyrë intensive është rritja, në masë të madhe varet nga trashëgim tuaj, megjithatë, mos e humbni shpresën - Ndiqni rregulla të thjeshta dhe udhëzimet që ju plotësisht në gjendje për të përballuar me këtë.

Si të rriten flokët e gjatë - hapi i parë

Kushtoj vëmendje të veçantë për të kokës. Shëndetin e saj në masë të madhe përcaktojnë dhe kushtëzojnë flokët vetë. A nuk mendoni se zbokth - kjo është vetëm defekt kozmetike. Në fakt, çdo gjë është shumë më serioze. Zbokth ose si mjekët e quajnë atë, seborrhea - një sëmundje që duhet të trajtohen. Sipas tipit të tregon se është e dy llojeve - të thatë dhe me vaj.

Thatë shfaqet në kokë pothuajse menjëherë pas larjes. Kjo mund të ndodhë në qoftë se kokës iu nënshtruar mjediseve kimike agresive, për shembull, ju perederzhaly bojë ose mjete ishin të një cilësie të dobët.

Një tjetër arsye - reduktimin e yndyrë natyrale të lëkurës. Në këtë rast ju duhet të pini shumë lëngje për të siguruar trupin tuaj me sasi të mjaftueshme të lagështisë, nëse ndryshimi i dietës nuk ndihmon - pa këshilla specialist është e nevojshme.

Zbokth me yndyrë nuk bother manifestimin e saj të jashtëm në anën e pasme dhe supet, ajo kryesisht mbetet në lëkurë në kokë. Pastaj naftës seeping, thekon lëkurës vdekur të bëhet një parajsë për kërpudhave dhe mikrobet. Me kalimin e kohës, inflamacion mund të formohet dhe iritim, follicles flokët vdesin, dhe flokët me kequshqyerje hedh lëng, të thyer dhe të bien jashtë.

Pra, nëse ju gjeni veten në praninë e zbokth, jo tepër dembel për të marrë këshilla nga një trichologist, është emri i një mjek që e specializuar në problemet e flokëve. Nëse ky mjek nuk është në qytetin tuaj, dhe një dermatolog mund të ndihmojë.

Qëndrimi në banjo - një hap votoroy

Rol të rëndësishëm në mënyrën se si të rriten luajnë flokët dhe kujdesit produktet që ju përdorni. Nëse është e mundur, do të përpiqen për të preferojnë shampo që nuk përmban surfactants. Fondet e tilla nuk janë të lirë, por lufta për fillesa të gjata dhe të bukur duhet ta pranojmë atë. Blej më të mirë të tyre në barnatore dhe dyqane të specializuara.

Rezultate të mira janë fituar nga përdorimi i linjave profesionale për flokët. Për shkak të konkurrencës së lartë, kompanitë e specializuar në prodhimin e kozmetikës të tilla, duke investuar në zhvillimin e një sasi të konsiderueshme. Ata janë testuar tërësisht para lëshimit në treg - reputacionin e markës për të gjithë, por kini kujdes e fakes.

Mundohuni të gjeni shampo dhe balsam "e tij". Kuptojnë se çfarë janë nevojat tuaja janë mjaft të thjeshtë: siklet pas përdorimi i tyre nuk duhet të jetë ndjerë (kruarje, ndjenjë e ngushtësi e lëkurës) dhe flokët duken të pastër, të butë dhe me shkëlqim. Mos harroni balms dhe rinses.

Lexoni me kujdes rekomandimet për përdorimin e kozmetikës, mos harroni - shampo ime e gabuar apo kondicioner është në gjendje të forcojë një situatë ekzistuese. Me varg moderne nuk është e vështirë për të zgjedhur produktin që është e drejtë për ju dhe do të ndihmojë për të rriten flokët, si dhe për mbështetjen e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme.

Si të rriten flokët për një javë - hitrrosti vogël

Aplikoni shampo duhet të përpiqet të kokës dhe më të mirë në një holluar pak me ujë. Kujdes masazh atë, aq yndyrë është më e lehtë që të del me të larë papastërtitë dhe mbetjet ukladan. Flokët do të jetë e mjaftueshme shkumë u formua.

Duhet të shpëlaj me ujë të bollshëm, deri në shampo larje mbetjeve. Balsam duhet të zbatohet pas çdo larë gjatë gjithë gjatësisë para se të arrijnë rrënjët e 2-3 cm. Nuk është e nevojshme për të mbajtur kondicioner në flokët shumë të gjatë, ndiqni udhëzimet.

Fshini flokët duhet të jenë shumë të delicately, namokayuchy, flokët janë të brishta, dëmtuar lehtë. Më të mirë vetëm për të përfundojë kokën tuaj me një peshqir apo fanellë pëlhurë me lajle dhe të ecin 10 minuta në qoftë peshqir nevojshme çdo dy. Të gjithë uji do të jetë zhytur, dhe ju nuk e plagosë curls tuaj.

Bukuri nuk kërkon sakrificë

Në adresimin e problemit se si të shpejt rriten flokët të gjatë luan një rol, dhe çfarë hairstyle ju veshin dhe mënyrën se si ata të përfunduar. Provoni më shpesh përdorin një tharëse flokësh, shufër hekuri ose. Në një rast ekstrem, për të shmangur temperaturat e larta. Përdorimi fiksimin mjetet e efektit të mbrojtjes termike.

Hood Winter mbron kokën - ai është i përshtatshëm për të xhiruar edhe duke shkuar në një dhomë të ngrohtë për një kohë të shkurtër, dhe në verë - mbulesë në modë. Rrezet e diellit direkte nuk është më e dobishme për curls gjata, përdorni sprays veçanta sunscreen.

Është e këshillueshme që të heqë dorë nga ngjyrat dhe përshëndetur, madje edhe në më të mirë mënyra. Por prerje do të përfitojnë. Këshilla të rregullta zvogëlimin përshpejton rritjen e flokëve dhe parandalon ndarjen e tyre.

Njerëzit të regjistroheni. Para se të shkojnë për shënim mjeshtri fazën e hënës, Orb duhet të rritet. A mund të besoni tregime këtë gjyshja shenjë, por shumë e Bashkuara - duke vepruar.

Rezultate të mira japin të ashtuquajturat gërshërë nxehtë. Ajo ka humbur vetëm pak milimetra në gjatësi, dhe tip mbyllur fort dhe nuk ndahen.

Maska për rritjen e shpejtë e flokëve

Maska e flokëve të përkryer të ushqyer, moisturize lëkurën dhe flokët në kokë, përmirëson rrjedhjen e gjakut në follicles flokët dhe stimulon rrjedhjen e gjakut. Në vend të përdorni një maskë një herë në javë për të parë se si rritjen e përshpejtuar e flokëve. Shumica e maska ​​përdorur për rritjen e flokëve nuk e shpejtë zhelatelno.Rehulyarno marrë në ushqyesve të tepërta nga jashtë, lëkura fillon të reduktuar intensitetin e flokëve hotelierike vetë.


Ju mund të aplikoni si një maskë të gatshme nga dyqani dhe e bëri shtëpinë duart e tyre. Kjo varet nga vullneti dhe disponueshmërinë vremeni.Prekrasno tuaj të lirë provoi përdorimin e naftës rodhe.

Maskë Rip'yana Flokët

Ajo duhet të ngrohtë deri pak dhe të zbatohet në rrënjët e flokëve dhe kokës, masazh tërësisht për disa minuta për të në mënyrë të barabartë dhe me kujdes kërkuan flokët mbi gjithë gjatësinë. Atëherë ata duhet të godas (për lehtësi), ju mund të rrisë efektin e mbështolli kokë përfundojë, dhe të lartë e saj - me një peshqir. Mbani naftës në flokë nevojë për një orë, pas së cilës flokët larë tërësisht.

Maskë flokët me piper i kuq

Maska për rritjen e shpejtë e flokëve nga murrizat naftës me një ekstrakt të piper i kuq, të japë një efekt më të theksuar. Easy djegia rrit rrjedhjen e gjakut në follicles flokët, rrënjët merr fuqinë e nevojshme, dhe në këtë mënyrë, u rrit rritjen e flokëve, të zgjoheni follicles "fjetur".

Vetëm mjete të mira për rritjen e shpejtë e flokëve në bazë dhe vajra të tjera (kedri, ulliri), qepë, aloe, mjaltë, kos, bukë kafe, tretësirë ​​rrënjë rodhe. Për të marrë maska ​​dëshiruar rezultat duhet të bëhet rregullisht, kurse prej dy deri në tre muaj, llojet e maska ​​mund të alternuar.

Periodike, duke ndryshuar të gjitha mjetet e kujdesin e flokëve është shumë i mirëpritur, ajo shmang duke u përdorur për kombinimin e përbërësve që mund të dobësojnë efektin e tyre.

Rezultati bukur e sa shpejt rriten flokët, duke i dhënë porositë. Sa kohë nuk do të marrë atë - vetëm disa minuta para se të krevat është rregullsinë më e rëndësishme. Gishtave të ecin në një lëvizje rrethore rreth kokës. Filloni me klikimeve të dobët, pastaj gradualisht shtoni forcë. Ju lutem rrethi janë një lëvizje reciprok.

Replace Brushes Furça flokësh plastike dhe metalike në dru, kombinezon kockave apo krehër me shpohet natyrore. Ju mund të miratojë një Geisha të fshehtë, ata kërkuan flokët e tyre çdo ditë për të paktën njëqind herë se nuk masazh?

Siç mund ta shikoni, të rriten flokët të gjata të përballojë çdo grua. Asgjë e komplikuar në këtë, me kujdesin e duhur dhe metodike në flokët e tyre shumë shpejt ju do të bëhet pronar i flokëve të shëndetshëm dhe të bukur.