Të shtoni volum për flokë disa këshilla të thjeshta


Bukuritë në faqet e revistave me shkëlqim në mënyrë efektive shkundur curls me shkëlqim, qeshur turpërisht, duke çuar syrin me fillesa të trasha ... Dikush vetëm mund të zili psherëtimë dhe mendoj se sa me fat që ajo të trashëgim. Nuk është ajo? Si të shtoni volumin e flokëve, nëse natyra e dendur që ata të duken?

Përmbajtje

  • Çfarë është e mirë dhe çfarë është e keqe
  • Këshillë e mirë
  • Receta shtëpi
  • Flokët për flokët


Predispozicion gjenetik luan një rol të vërtetë të rëndësishëm. Në krye të personit mesatare nga 100-150.000 follicles flokët dhe gjatë gjithë jetës numri i tyre nuk ndryshon. Megjithatë, jo të gjithë të njëjtën gjë - pjesë e gjëndër është në një gjendje inaktive, dhe në qoftë se ata zgjohen, vëllimi do të rritet me flokë të natyrshme.


Çfarë është e mirë dhe çfarë është e keqe

Kur është fjala për zakone të këqija, janë të gjitha mënyra të pendohen. Por bukuria nganjëherë kërkon viktimat sa më shumë disiplinë. Pirja e duhanit dhe alkoolit konsumi redukton sasinë e vitaminave B në se ata nuk kanë tashmë ndihet çdo sekondë. Por kjo është një nga komponentët kryesorë të nevojshme për rritjen e flokëve të shëndetshme.

Korrigjuar situatën mund të jetë ushqyerit e duhur, por si shumë prej nesh janë të gatshëm të mburremi një zakon të tillë të dobishme? Me pak fjalë, në qoftë se jeni duke menduar si ta bëni vëllimit të flokëve duhet të fillojë të ndryshojë stilin e jetës së tyre.

Arsyeja për humbjen e vëllimit të flokëve është shpesh struktura e bosht e flokëve. Zakonisht ata janë të hollë, dhe për këtë arsye më të brishtë dhe i brishtë. Trajtojnë këtë flokët me delikatesë të madhe nuk duhet të vonojë në lidhjen e ngushtë, nuk e furçë të lagur, mos abuzojnë tharëse flokësh dhe kaçurrela. Vizualisht shtuar flokët ndihmojë shampo trashësi me silikoni, e cila kur larja e rrethon çdo flokët dhe proteina keratin dhe të sigurojë një efekt më të qëndrueshme.


Balms dhe conditioners rëndojnë flokët dhe të bëjë flokët e saj pas vëllimit të aplikimit do të jetë shumë e vështirë. Por uji mineral me gaz pas larjes shampo të veçantë të shpejt të rivendosur vitalitetin dobësuar curls.

Këshillë e mirë

Jo më e thjeshtë dhe efektive se këna për të shtuar një sasi të vogël të flokëve. Nuk është në bazë të vëllimit-shampoos: krijon një film mbrojtëse që zgjat më shumë se sa silikoni. Për më tepër Dendësia këna gjithashtu ofrojnë një shkëlqim të shëndetshme, por për fat të keq kjo nuk mund të përdoret përgjithmonë. Në qoftë se në të ardhmen e afërt për flokë me ngjyra ngjyra kimike, këna nuk mund të përdoret - një mikrofilm fortë mohoj të gjitha koloristike përpjekjeve, dhe bojë struktura e flokëve nuk do të bjerë.


I njohur në mënyrë të barabartë për pronat e saj medicinale rodhe zakonisht. Zierje e lë për pije dhe rodhe kujdesin e naftës të përdorura nga gjyshet tona. Nga rruga, ka karakteristika të ngjashme dhe hithër, ekstrakt të kësaj bime, thekshëm në mes shkallët e flokëve, ajo ndihmon të mbuluar të fryhet dhe rritje në madhësi.

Në trajtim duhet të masazh periodikisht përkëdhel veten kokë. Mëso teknikat e tij është një punë e lehtë, dhe efekti i përdorimit overemphasized - përmirësimin e fluksit të gjakut shpejt të ndikojë në gjendjen e flokëve dendësia.

Receta shtëpi

Ka shumë mjete moderne profesionale që të përkryer të përballen me ndonjë përfundim. Në arsenalin e çdo kompani kozmetike e specializuar në kujdesin e flokëve, trajtimin dhe styling flokët gjobë në një grup të veçantë. Por përgatitur maska ​​për flokët vëllim në shtëpi mund të jetë në mënyrë të pavarur:

  • 100 ml bukë të zezë, ngjyhet në ujë;
  • 1 e verdhë veze veze të para;
  • 20 ml vaj rodhe.

Bukë e zezë mund të zëvendësojnë bollgur terren. Përzierje të ngrohtë aplikoni 20 minuta para shampooing flokët në rrënjë dhe në të gjithë gjatësinë e tyre. Kjo balsam shërimi jo vetëm të bëjë të shkëlqejë e flokëve, por edhe të përmirësojë ndjeshëm strukturën e përdorimit të tyre afatgjatë.

Një tjetër produkt popullor, të cilat thonë se ajo punon mrekulli për të krijuar volum flokëve, - xhelatinë. Ajo është përdorur në një përzierje me shampo, ujë tretur, qumësht, lëngje frutash dhe barishte, e kombinuar me këna, mjaltë dhe vezë e verdhë veze.


Maskë për volumin e flokëve përmbajnë xhelatinë duhet të përdoret me kujdes, duke lejuar për flokët dhe rezultatin e dëshiruar. Për të dëmtuar rëndë flokëve rekomanduar kos dhe hirrë si themel shtesë ushqyese. Por eksperimente me fruta, mos harroni në lidhje me aftësitë e tyre dhe aftësitë pikturë Veprimit alergjike.

Përdorimi i teknologjisë është e thjeshtë: xhelatinë holluar në një raport prej 1: 3 (një pjesë xhelatinë tri pjesë të lëngshme), përzier me përbërës të tjerë dhe të aplikuar për të pastruar flokët gjithë. Maskë të lënë në për 15-20 minuta dhe pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. Kursi standarde përbëhet nga 10 aplikime në muaj.

Flokët për flokët

Nja dy javë më parë curls ishin të pajetë dhe e shurdhër, dhe kjo është rezultat i punës dhe përpjekjeve - të shkëlqejë dhe shkëlqim nga brenda si një forcë e jetës! Tani është koha për të marr një furçë flokësh dhe imazhin e plotë e vajzës në mbuluar.


Detyra kryesore - për të rritur flokët në rrënjët. Kjo mund të arrihet me anë të goditje-tharje, vetëm duhet të anim kokën tuaj dhe të drejtuar një rrjedhë e fillesa bazën ajrore. Përdorni fuqinë maksimale mund, tharja duhet të jetë e ngrohtë, nuk e nxehtë! Mousses dhe sprays për styling ndihmë të rregulluar rezultatin, ndonjëherë përdoren dhe Hairspray - gjëja kryesore është të mos e teproj, përndryshe efekti do të kundërt.

Vënë mënjanë një revistë me shkëlqim. Filloni duke ndryshuar veten sot. Beauty është e aftë të shumë. Dhe kjo është - në majë të gishtave tuaj