Si për të bërë të përsosur hekur flokët - 3 hapa të thjeshtë


Është kjo metodë është këshilluar shumë stilistët, sepse nakrucheny kështu flokët duket hapësira natyrore, të bukur dhe tërheqëse. Shumë fashionistas kanë braktisur gjatë dhe curlers Plaitings për pranga. Së pari, ju nuk mund të rehatohem por shpjegoj ose të ndryshojë intensiteti i valës curls vetë. Së dyti, fillesat duken shumë të natyrshme. Çfarë ju duhet të dini për të përdorur këtë mjet lehtë?

Përmbajtje

 • Karakteristikat e formimit të curls
 • Hekurosje zgjedhje


Karakteristikat e formimit të curls


Ka disa teknika, Si për të bërë hekur e flokëve. E gjitha varet nga lloji e flokëve dhe imazhin që ju doni të merrni një rezultat. Megjithatë, ka rregulla të përgjithshme për çdo instalim.

 1. Vrasin pjesën më të madhe të flokëve të lartë në mënyrë që ata nuk do të ndërhyjë. Filloni permanent me gradat më të ulëta dhe tempuj, gradualisht duke lëvizur në krye dhe mbrapa.
 2. Flokët e ndarë në fillesat e vogla, si flokët mbajë më gjatë, dhe është e flokëve më voluminoze.
 3. Tërësisht furçë çdo fije floku për rrëshqitje më të mirë hekurosje.
 4. Në skajet e styler flokët të sigurt për të shtrënguar lëvizjen. Student Vala është e çrregullt, dhe këshilla të drejtpërdrejta prishin tërë look hairstyle.
 5. Korrigjuar apo kthesë bllokohet vetëm pas ftohjes e saj të plotë.
 6. Nëse ju doni për të përfunduar zgjati gjithë ditën, para shufër flokët, të aplikojnë mus ose llak të trajtuar çdo fije floku.
 7. Pasi curls janë të gatshëm, nuk lahen ato tërësisht. Miri trokas duart hairstyle për të rehatohem shembur, por nuk e kanë humbur formën.

Duke folur në të njëjtën teknikë valë, ka disa mënyra për të formuar curl.

Opsioni 1. Merrni një bllokoj e flokëve, të bëjë një lak rreth hekurosje ulët leckë, të mbajë pjatë e saj të sipërme dhe ngadalë shtrirje lak të gjithë gjatësinë e flokëve.

Opsioni 2. Ndarja e një fije floku të trashësi të vogël, do ta mbajë atë në mes të pllakave. Pastaj kthehet njësinë rreth boshtit 180 gradë dhe në pozicion të tillë ngadalë zgjas atë poshtë. Fundi tjerrje ndërsa vazhdimisht të mbajë dorën tjetër, duke krijuar tension.

Opsioni 3. Metoda është e ngjashme me atë të mëparshme, vetëm instrumenti rrotullohet 180 gradë pastaj në një apo tjetër anë, ndërsa hekuri është mbajtur horizontalisht.

Hairstyles Forma

E curls në flokët e gjatë mund të shpërndahen edhe përgjatë gjatësisë dhe të qetë lëvizje nga rrënjët dhe curls të mëdha valë të shpeshta në mes të fund. Kjo kryesisht varet nga hekurosje lokacionit. Pjatë lart shpat dhe styler "nga koka" do Perm kryesisht në fillesat fund. Nëse ju mbajnë poshtë pllaka hekuri vertikalisht, apo anim drejt kokës, rezultati do të ngriten përgjatë hairstyles gjatësi.


Kur është fjala për hairstyle ose flokët gjatësi të mesme, pastaj duke përdorur flokët hekurosje mund të bëjë një shumëllojshmëri të konfigurimin. Së pari, duke e vendosur njësi pranë rrënjëve, që ju të merrni shumën maksimale. Së dyti, gjarpërues fillesat në drejtime të ndryshme dhe me intensitet të ndryshme edhe të lehtë të krijojë stacking format model.

Llojet ukladok

E curls, valët dhe curls-tufa. Klasike dhe e njohur për të gjithë valëzim. Kryerja e çdo variant të këtyre teknikave. Filloni cranking curl u larguar nga rrënjët 5-10 cm. Intensiteti i rrotacionit do të varet nga trashësia e fillesa, temperatura e targave, hekurosje vendndodhjen në hapësirë ​​dhe shpejtësinë e saj.

Është e logjikshme të supozohet se fillesë trashë ju merrni, aq më pak do të ngrohjes sipërfaqen e punës, dhe shpejtësia e pajisjes është, smoother do të lëvizë. Për kapëse për ndaljen e gjakut elastike duhet të kundërshtohet parametrat listuara.

Curls onde mbi flokët e mesme duket jo më pak të favorshëm se sa i gjatë. Dallimi në mes kryerjes së hairstyles për gjatësi të shkurtër e flokëve vetëm se devijojnë nga baza e flokëve duhet më pak, rreth 2-3 centimetra.

E curls, zigzags. Për të kryer ju do të duhet një petë. Gjatësia e letrës duhet të jetë jo më pak gjatësia e flokëve, dhe gjerësia e tij nga 2 herë gjerësinë e fillesë. Ashtu siç është rasti me melirovaniyi, boshtin mbështjellur me fletë metalike. Pastaj petë fizarmonikën është një drejtkëndësh banesë që është clamped mes pllaka të hekurosje. Pas disa sekonda e ndikimit projektimit hequr dhe të shtrirë në fund të një zigzag. Pasi e flokëve është e ftohtë, hiqni petë. Flokët më të mira të tilla do të shikoni për flokë të gjatë.

Fusilli. Mbanin shumë interesante, të kujton curls afrikane. Për të kryer ju keni nevojë për të marrë një fije floku shumë të hollë e flokëve gjerësi prej vetëm disa milimetra. Pastaj era atë në një spirale në një hell druri. Ky dizajn është clamped mes të blades hekurosje disa sekonda. Wand larguar pas qerthull ftohtë.

Vetë stilist

Run permanent kohë e parë e lehtë, edhe në qoftë se ju jeni duke studiuar edhe në teorinë e se si për të bërë flokët në shtëpi. Është e dobishme që të shikojmë në disa video mbi këtë temë, kështu që lëvizjet e dorës dhe hekurosje do të bëhet më e qartë.


Pjesa më e madhe do të varet nga parametrat tuaja individuale, kështu që nëse ju e bëri çdo gjë të drejtë dhe flokët nuk punojnë, mos u bëni merak. Kyç në të gjitha - praktikë dhe përvojë. Pas disa përpjekjeve që ju do të gjeni teknikë dhe temperatura, të përshtatshme për ju. Mos kini frikë të eksperimentojnë. Një imagjinatë pak dhe flokët tuaj do të jetë e përkryer).

Hekurosje zgjedhje

Për të bërë flokët e përsosur në shtëpi duke përdorur hekurosje, ju keni nevojë për të filluar atë në shtëpi për të pasur. Kuptoni se njësia meriton vëmendje, të ndihmojë kriteret disa themelore:

 1. Pllaka materiale. Modele të vjetra dhe më të lira janë të pajisura me pllaka metalike, të cilat ndikojnë negativisht në strukturën e flokëve. Është më mirë për të preferojnë materiale moderne: qeramika, Teflon, mermer apo turmalinë. Në vlerë, ata nuk do ta humbasin shumë metal, dhe efektin e tyre në flokë shumë më të butë.
 2. Pllaka Edge. Që ju doni të rehatohem hekur, buzë të pjatë e tij duhet të rrumbullakosura. Vetëm pajisje të tilla do të bëjë valë optimale pa rrudha.
 3. Rregullimi i temperaturës ngrohjes. Funksioni definitivisht e dobishme për shkak të llojeve të ndryshme të flokëve të ketë temperaturë të ndryshme optimale. Shkon shembullore përfshijnë 220-180 gradë për të trasha, të dendura dhe të rënda; 180-160 gradë, ndërsa mesatarja parametrat e flokëve; 160-110 gradë, në rastin e flokëve të hollë, të dëmtuara dhe të brishtë. Në pajisje pa rregullore është ndezur në 200 gradë.
 4. Gjerësia e pllaka. Në kuadrin e detyrës së krijimit curls, ju duhet të kuptoni se çfarë një permanent që ju zakonisht preferoni. Për Curls vogla më të përshtatshme pjatë hollë për përdorim valët e qetë më të mirë të sipërfaqes së gjerë të punës. Ju gjithashtu duhet të marrin në konsideratë gjatësinë e flokëve: më flokët, aq më i madh duhet të jetë pjatë.
 5. Më shumë karakteristika. Një numër i instrumenteve me kusht ionizer, e cila, sipas prodhuesve, heq energjisë elektrike statike dhe parandalon elektryzuvatysya flokëve.

Efikasiteti i mjetit nuk është provuar, por prania e tij nuk është i lënduar pikërisht, kështu që çdo gjë varet nga sasia që ju jeni të gatshëm për të shpenzuar.

Masat paraprake

Pra, zgjedhja është bërë dhe hekuri në duart tuaja. Por, para se të bëni flokët, kujdesit për mbrojtjen e flokëve të tyre. Ka një të thjeshtë perms hekur disa rregulla të sigurisë:

 • tharë tërësisht flokët para se të goditje-thatë;
 • duhet të aplikojnë për mjetet e flokëve të posaçme të mbrojtjes termike;
 • Zgjidhni mënyrën e saktë temperaturën e pajisjes në varësi të llojit të flokëve;
 • mos e mbani hekur tuaj në detyrë në një vend;
 • aplikimi i parë përdor temperaturës dhe valë shpejtësinë më fal, duke ndryshuar ato në varësi të rezultatit.