Gdhendje flokët - Photos përfundimi i opsioneve afatgjata për flokë të gjatë të mesme dhe


Gratë e thjeshtë: flokët e drejtë duhet të rehatohem dhe kaçurrel - shpjegoj! E tillë është natyra jonë dhe mos të bëjë asgjë me dëshirën parezistueshëm për të provoni diçka të re. Sot ne flasim për një procedurë interesante të quajtur gdhendje flokët. Me këtë, ju jo vetëm të merrni flokët me onde dhe vëllim shtesë, por edhe të kurseni kohë të çmuar! Intriguar?

Përmbajtje

  • Çfarë është "gdhendje"
  • Llojet kryesore të gdhendje flokëve
  • Cila është procedura
  • Përgjigjet në pyetjet e zakonshme


Çfarë është "gdhendje"

Pra, gdhendje - një stili afatgjatë, bazuar në flokët e përpunimit me drogë dhe formulimet e mirë, dhe curlers të madhësive të ndryshme. Shufër popullor me zonjat, sepse ajo krijon efektin styling flokët kohë të mjaftueshme. Në ditët e sotme ritmin e çmendur të jetës është shumë e rëndësishme - sepse çdo akuza e dytë!

Avantazhi kryesor i përfundimit të gjatë - të përdorin në valëzim një mjet të veçantë për gdhendje, i cili ndikon vetëm sipërfaqen e flokëve (në krahasim me kimi klasike). Ajo duhet të thuhet se kjo strukturë nuk do të prishin flokët, por ato gjithashtu nuk kujdes të shtuar. Dhe nganjëherë në gjendje të bëjë më shumë dëm! Prandaj, ne propozojmë që të përqëndrohen në atë që në disa raste, procedura mund të kryhet, dhe në të cilën - e ndaluar rreptësisht.

Indikacionet për procedurës gdhendje:

  • hollë, fillesat padisiplinuar që pas hedhjen marrë shkëlqimin, vëllimin dhe dallgëzim të lehta;
  • goxha i yndyrshëm flokët se procedura e një "ikje" të vogël;
  • dëshira për të ndryshuar imazhin e pa ndikuar kimikatet e flokëve të fuqishëm;
  • shumë e vështirë, trudnoukladyvaemye flokët;
  • dhe, ndoshta arsyeja më e rëndësishme - mungesa e kohës për ndërtimin e përditshëm të hairstyles bukur.

Kundërindikimet për gdhendje flokët:

- Periudha pas pikturës;
- shtatzënisë;

- gji;
- dëmtuar rëndë, ndarje, flokët e brishtë.

Llojet kryesore të gdhendje flokëve

Në varësi të kohëzgjatjes, llojin e flokëve dhe efektin e dëshiruar, specialist do të zgjedhin për ju llojin më të përshtatshëm të gdhendje.

Për kaçurrel efekt gdhendje flokëve është bërë duke përdorur një hekuri të vogël shufër.
Nëse ju preferoni një valë romantike dhe curls, gjatë do të shkojë bigudi madhe.
Stacking do të duken të madhe në flokët e çdo gjatësi, por rekomandohet gdhendje në flokë të shkurtër ose në mesatare - kështu që efekti do të zgjasë shumë më gjatë.

Afat-gjatë për styling flokët të mesme merr një pak më të gjatë, por rezultati është me vlerë - mirë, i cili nuk mund të pëlqen onde dhe curls butë bien në blades? Gdhendje në flokët e mesme fituar shumë komente pozitive në zonjat e bukur dhe duket e madhe!

Në çdo rast, zgjedhja është e juaja! Shkoni tek imazhin tuaj dhe shije!

Cila është procedura

Para procedurës, sigurohuni që në kusht flokët mirë. Për të dëmtuara ose të thatë gdhendje kundërindikuar - styling jashtme do të duket pakëndshëm. Split përfundon para një sesion duhet mëshirë prerë, në të cilin rast curls tuaj janë formuar bukur dhe të saktë.

Para se të mbanin, vini staf të specializuar, curlers dëshiruara vëllim, dhe fondet e nevojshme uhodovye mbrojtëse për shëndetin dhe strukturën e flokëve tuaj.

E rëndësishme! Tipari kryesor dhe gdhendje kryesore dallimi i Perm - kursyer përdorin mjete që nuk përmbajnë amoniak, i cili nuk do të shkaktojnë dëme në flokët plotë.

Pra lodhshëm në curlers kreshtat e mbuluara me një kompleks të veçantë, duke pritur për disa kohë, pas së cilës flokët lahen dhe pidsushuyutsya. Ora Trajtimi - rreth dy orë.

Ajo vuri në dukje një tjetër i rëndësishëm plus në gdhendje e thesarit - pas një periudhe të caktuar kohore do të kalojë, flokët rozpryamlyatsya veten. Dhe nuk ka nevojë për të prerë "mbetjet e luksit", siç ishte rasti me permanent.
Në fakt lyer flokët zgjat pak më shumë se e natyrshme. Mesatarisht, rezultati do të vazhdojë për tetë javë.

Përgjigjet në pyetjet e zakonshme

Si të stilit flokët tuaj pas gdhendje?

Për të filluar me, dy ditët e para pas procedura nuk mund të stilit flokët tuaj duke përdorur tharëse flokësh dhe curlers, shufër dhe përdorimi është i lejuar vetëm në një javë. Si për të ruajtur styling?

Së pari, përdorni një shampo për flokët textured. Grevë fillesat me një peshqir dhe le të thatë, pastaj krehër krehër me dhëmbë pak. Next - një çështje e shijes. Me xhel, ju mund të krijoni një "lagësht" llak efekt do të lidhë valët dhe shkumë do të japë një vëllim madhështore.

Si të kujdeseni për flokët pas gdhendje?

Pas procedurës, përdorni shampo kujdesit të veçantë për flokët e thatë, se si të përdorin më pak tharëse flokësh, të rivendosur dhe të përdorin një maskë hydrating, nuk përpiqet për të dëmtojë fillesat duke vendosur pajisje curlers, ngjyra të tjera. Çfarëdo ajo ishte, gdhendje - ende permanent dhe trajtojnë këtë nevojë seriozisht.

Si për të rikthyer flokët tuaj pas gdhendje?

Përdorni pensionimin e tij në shampoos për flokët e thatë dhe të dëmtuara dhe maskë hydrating dhe balsam. Blej një krehër me dhëmbë pak. Gjithashtu për restaurimin dhe mbrojtjen e curls aplikuar me sukses këtë procedurë si petëzim.

Çfarë mban styling flokët afatgjatë?

Për efekt të mbetur për dhjetë javë, e dëshiruar të flokëve të shkurtër apo të mesme gjatësi (vetëm nën supe). Shumë varet nga mjetet e përdorura për gdhendje flokët. Mesatarisht, ekspertët thonë se efekti do të zgjasë 07:56 javë.

Si të rregulloj flokët pas procedurave gdhendje?

Nëse efekti nuk është ende gdhendje zbriti, dhe ju të kërkuar për të bërë fillesat drejtë, vijnë në hekur ndihmës apo tharëse flokësh. Lahen, aplikoni një maskë ushqyes dhe pastaj le flokët thatë të natyrshme. Përdorni termozaschytoy dhe shpjegoj hekur e flokëve. Lock do të rezultojë llak-llak. Gjithashtu shpjegoj curls ndoshta armatosur me një tharëse flokësh dhe një furçë flokësh të rrumbullakët. Ky opsion është më e konsumon kohë, por më pak traumatike për flokët.

Permanent klasik në të kaluarën! Me punën e cilësisë dhe procesin e kujdesit të duhur përfundim të qëndrueshme nuk do të dëmtojë flokët tuaj. Pas gdhendje, ju do të jetë në gjendje të simulojnë një numër të madh të flokëve! Curls elastik, ringlets guximshme, valët femërore apo flokët e drejtë duke përdorur një tharëse flokësh për asnjë përpjekje të dukshme - të zgjedhin dhe të eksperimentojnë!