Përdorimi Ketamine maska ​​e flokëve dhe receta


Megjithë zhvillimin aktiv të mjeteve moderne cosmetology bërë nga përbërësit natyral, konsiderohet jo vetëm si dita e djeshme, por të zbatohen të gjitha më shumë gra. Argumenti kryesor për zgjedhjen e përbërjes së origjinës organike është niveli i ulët i allergenicity.

Përmbajtje

 • Pronat e dobishme e naftës pluhur
 • Si të përdorni vaj pluhur për flokët
 • Maska Recipes me vaj pluhur
 • Si për të larë off naftës pluhur

Një faktor i rëndësishëm është konsideruar dhe mundësinë e prodhimit të pavarur maska ​​të ndryshme dhe krem ​​në shtëpi, të cilat në masë të madhe kursen kohë, shpesh me rezultate të njëjta në krahasim me vizitat në sallonet e bukurisë profesionale. Një nga shembujt më të qartë të përdorimit të mjeteve natyrore, është vaj pluhur për flokët.


Pronat e dobishme e naftës pluhur

Burimi i pluhur bimëve farë naftës kanë familjes Euphorbiaceae - pluhur zakonisht, habitati kryesor i rritjes së cilës është pjesa lindore e Afrikës. Struktura e naftës është e përfaqësuar si një lëng të verdhë, e cila është karakterizuar nga viskozitet të lartë dhe densitet dhe erë të shquar.

Gjërat për vetitë kozmetike të ritsinoleinovoy vaj pluhur kushtëzuara lartë në acid, me shtimin e oleik, linoleik dhe yndyrore palme komponentëve.

 1. Proslyzayuchy thellë në llambë e flokëve, përbërësit aktivë të naftës provokojnë rritje formimin e keratin, e cila kontribuon në forcimin e përgjithshëm të strukturës së flokëve, intensitetin e rritjes.
 2. Cilësitë e shprehura hidratues bëjnë vaj pluhur mjet vetëm të dobishme për lëkurë dhe shenjat e zbokth thatë.
 3. Përqendrimi i lartë i acideve përcakton përbërja dhe vlera ushqyese gjatë aplikimit të rregullt bën Silky Hair.
 4. Maskë me vaj pluhur është konsideruar si një nga mënyrat më efektive për të trajtuar flokët që është një thatësi të lartë dhe të brishtësisë.

Si të përdorni vaj pluhur për flokët

Në undiluted përdorimit të saj të naftës shteti është i lejueshëm vetëm nëse besimi i plotë në mungesë të reaksioneve alergjike. Efikasitetit maksimal është arritur me anë të përdorimit të varieteteve Jamaican zezë, procesin e prodhimit të ndryshme specifike, ndikojnë dukshëm cilësitë dobishme të produktit përfundimtar.

Vaj është sjellë në temperaturën e dhomës me ngrohja ne nje banjo me uje dhe pastaj shpërndarë në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen e kokës dhe të flokëve. Për të rritur efektivitetin e procedurave të mundshme duke ruajtur temperaturën e duhur dhe lagështia në zonën e prekur duke përdorur trupi përfundojë kokën tuaj në një përfundojë ngushtë dhe peshqir. Standardi Koha mban është një e katërta e një orë.

Maska Recipes me vaj pluhur

 1. Për rritjen e flokëve vaj pluhur është e rekomanduar për përzierje në proporcione të barabarta me tretësirë ​​piper ose vodka me shtimin e piper i kuq. Përzierje duhet të jetë butësisht fshij lëkurën me një peshqir dhe të lënë në disa orë. Arritja ndikim të qëndrueshëm arrihet kur duke përdorur këtë maskë të paktën dy herë në javë.
 2. Firming vetitë e një përzierje të yolks vezë, 30 ml vaj, 10 ml lëng limoni dhe të njëjtën sasi e mjaltë. Maskë është mbajtur në flokë për të paktën gjysmë ore.
 3. Organizoni gjëndra dhjamor mundshme duke shtuar 10 ml vaj pluhur në 100 ml kos nxehtë. Pas aplikimit të make up e kokës përfundojë dhe të mbyllë një peshqir dhe të lënë për rreth një orë.
 4. Nga zbokth thatë ndihmon të lidheni naftës pluhur dhe Calendula tretësirë ​​në sasi të barabarta. Përzierje është rubbed me kujdes nëpër lëkurë, del me të larë pas 20 minutash.
 5. Në humbjen e flokëve shënuar është e rekomanduar për të dush një përzierje të naftës pluhur dhe lëng e qepë. Për të rritur efektin e shtuar tul lejuar e aloe. Kohëzgjatja e trajtimit nuk duhet të kalojë një orë, është e dëshirueshme të detyrës gjatë javës së maska ​​tonik.
 6. Për të stimuluar qarkullimin e nënlëkurës, është e dëshirueshme për të mbajtur masazh kokë duke përdorur livando dhe pluhur vajra. 30 ml vaj pluhur shtohet pika çift vaj esencial.
 7. Shto shndrit flokët lodhur duke përdorur një llak prodhuar duke shtuar ujë mineral, 10 ml vaj pluhur dhe disa pika të ylang-ylang (më shumë përdorimin e naftës dhe ylang-ylang me kujdes të flokëve të lexoni artikullin tonë të veçantë http://ladymadonna.ru/ ylang ylang-për-flokë) S
 8. Nga përkryer eliminon ndarë përfundon serum, i përbërë nga një përzierje e bajame dhe pluhur vajrave, të marra në pjesë të barabarta. Koncentrat aplikuar për të lagur flokët për një çerek ore, ose të thatë, gjysmë ore para shampooing.

Features heqjen vaj pluhur

Procesi i shtyer maska, të cilat përfshijnë ato të përfshira vaj pluhur, shkakton vështirësi të caktuara për shkak acid ritsinoleinovoy është praktikisht i pazgjidhshëm në ujë dhe keq bashkëvepron me detergjentë. Në lidhje me heqjen e formulimeve të tilla janë të rekomanduara për të ndjekur rregulla dhe teknika të caktuara.

Para se të aplikoni ndonjë maskë, përbërja e tij duhet të shtohet një numër i rrushit apo vaj rozmarinë. Një efekt i ngjashëm do të kastorovoy dhe vezë e verdhë veze maskë hollim.

Shpëlaj me ujë të ngrohtë duhet të Naftës pluhur, pastaj të bëjë një pauzë rekomanduar për të lejuar të naftës të thahet pak. Ndjekur në mënyrë të përsëritur të larë kokën me shampo të përshtatshme për flokët me vaj.

Ashtu si me çdo mjete të tjera kozmetike, përdorimi i naftës pluhur për flokët do të ndikojë planifikuar ekskluzivisht me përdorim të rregullt, duke iu nënshtruar procedurave të teknologjisë. Para se të gjatë trajtimit është e domosdoshme për të provuar mundësinë e reaksioneve alergjike negative. Përveç kësaj, duhet të përqëndrohet në specifikat e individuale perceptimit erë karakteristike të naftës.