Ngjyrosje të flokëve 2015 tendencat e fotove Rishikimi modës të sezonit


Konvencionale prerje dhe ngjyrosje të flokëve një ngjyrë të jepnin piedestal zakonisht shumë teknika moderne dhe të avancuara krijuar hairstyles. Dhe në poste drejtuese ngulitur fort një pritje në modë parukerisë si ngjyrosur flokët.

Përmbajtje

 • Për t'u ngjyrosur dhe duke theksuar - Gjeni 5 dallimet!
 • Hije të ndryshme të ngjyrosur flokët në shtëpi
 • Varieteteve pikturë

Ngjyrosje quajtur procesin e Veshje fillesa e ngjyrave të ndryshme të bojës. Çdo vajzë e di se kurë mërzinë, stresin dhe humor të keq është konsideruar të jetë më efektive. Pikërisht - një hairstyle të re!


Ata që kishin dëgjuar apo edhe ndjehet flokët procedurat e tyre të tilla si theksuar mund të pyes veten - se çfarë është dallimi në mes këtyre dy teknikave të ngjashme? Në fund të fundit, procesi dhe rezultati përfundimtar këtu dhe atje të ngjashme?


Për t'u ngjyrosur dhe duke theksuar - Gjeni 5 dallimet!

Në fakt, secila nga këto flokëve Metodat e rinovimit ka karakteristikat e veta unike, e cila është arsyeja pse ata "ecin" nën flamujt ndryshme.

Streaking. Kjo mund të aplikohet jo më shumë se një hije të vetme, zakonisht të kundërta ngjyra e flokëve origjinale. Kjo është, në qoftë se berber pyeti duke theksuar zeshkane spektakolare, Wizard do të bëj që të ndajë fillesat e hije të lehta e bojës. Ashtu si për simpatik thekson bjonde e flokëve do të përdorë bojë me paleta të errët ngjyra. Ky parim themelor i kësaj metode të përditësimin ngjyra. Nga rruga, e bukur me strukturë të mirë e flokëve është më e mirë për të shmangur atë. Zeshkane në këtë rast ju duhet të zgjidhni flokët koloryrovanye errët.


Në përgjithësi, të gjitha metodat e këtij Pikturë - më humane dhe të sigurt, sepse procedura e ekspozuar vetëm fillesa individuale. Një bojë presin ndonjë rezultat, edhe më të paparashikueshme.

Ngjyrosje jepPërMë shumë liri kur pikturë flokët. Së pari, ajo mund të përdoret për të dhjetë dhe madje edhe njëzet (!) Ngjyra të ndryshme në të njëjtën kohë. Të paktën dy duhet të zbatohen ngjyra, përndryshe ajo është e theksuar marrë.


Së dyti, pronari i curls luksoze kolorovanoho mund të më pas në mënyrë të pavarur të ndryshojë flokët e përgjithshëm skemë ngjyra, vetëm vënë ose shtyjnë në anën tjetër disa fillesa tone të caktuara.

Pra, çfarë avantazhet e priemasuschestvenno fundit më shumë dhe ata nuk skadon. Vetëm një pengesë kryesore - dëme të tepruar për strukturën e flokëve dhënë sasi të tepërta të bojës.


Përfitimet:

 1. Së bashku me llojin e haircuts kaskade vetvete koloryrovanye në gjendje të japë flokëve një vëllim spektakolare. Edhe në qoftë se ju keni një "arsenal luftarak" llak jo të veçantë ose mus për qëllime të tilla. Nga rruga, nuk e theksuar të bëjë atë, që kemi paralajmëruar dhe vajza me flokë të hollë e gabimeve më parë.
 2. Universale për çdo lloj dhe gjatësinë curls, të përshtatshme për çdo flokët. Ata ngjyrosje të cilët kurrë nuk e kanë përdorur bojë për flokët ngjyrë kafe është për t'u përballur!
 3. Ajo ka një efekt rinovimin. Nëse ju jeni afër ose tashmë në 30, pas një vizite të suksesshme në sallon floktar, duke shkuar në dyqan për verë të kuqe (duhet festuar imazhin tuaj të re!) Mos harroni të vënë në një pasaportë kuletë. Ai me siguri do të duhet të!
 4. Aftësia për të eksperimentuar në çdo moshë dhe në çdo dukje. Hije ngjyra janë zgjedhur në bazë të llojit të formave mjeshtër fytyrës dhe tiparet, dhe diversiteti i tyre ofron një përzgjedhje të gjerë të imazheve - nga defiantly stervoznoho të zbehtë guximshme romantike e të rinjve-me-biznes heshtje. Çdo teka - të gjitha si të dhënë pas seksit të drejtë!

Hije të ndryshme të ngjyrosur flokët në shtëpi

Lady mësuar për çdo gjë që ka të bëjë pamjen e tyre, mbështeten vetëm në veten e tyre, të ndjehen të mund të marrë iniciativën në duart e tyre. Ajo është vetëm në dukje duket se flokët e ngjyrosur të bëni vetë tuaj - e tepruar dhe të mundimshme detyrë.


Kështu, procesi është me të vërtetë mjaft i mundimshëm, por asgjë nuk është e pamundur këtu. Për t'u ngjyrosur flokët normale, por ngjyra të ndryshme. Kreshtat do të marrë më delikate. Ne mund të themi në punë një kuptim argjendar! Caveat vetëm - ju duhet për të larë kokën tuaj për disa ditë para procedurës. Flokët duhet të jenë më shumë ose më pak të pista, është më e lehtë për të ndarë fillesa. E pra, exhaled? Filloni!

Faza e parë: Përgatitja gjithçka na duhet, dhe se:

 • disa pako me ngjyra të ngjyrave të ndryshme;
 • grup të veçantë për koloryrovanyya shtëpi.

Faza e dytëKujdeset për masat e sigurisë. Në fund të fundit, si ne punojmë me kimi.

 1. Ndjeshmëria e plotë provë.
 2. Procedura kryhet larg nga ushqimi (në rast se nuk ka banjo).
 3. Hidhe sigurt për krah shirit apo indet e dëshiruar (vidipraty atëherë ajo do të dështojnë).
 4. Doreza - një atribut i detyrueshëm për çdo ndërveprim me stimuj kimike toksike.

Faza e tretë: Go direkt tek procesit.

Pas të gjitha tubave të përgatitura e konsistencës dëshiruar, udhëzim kuptohet, dhe humor ngritur, të fillojnë të kuptojnë magjinë e transformimit.

 1. Ndarja fillesa nga njëri-tjetri nga fletë metalike. Kërkesat - fillesat width më pak se një centimetër, petë - jo më shumë se tre. Ato pjesë të curls, të cilat do të aplikohen bojë, është e nevojshme që të shtyjë dhe të bllokoj me clamps të buta.
 2. Aplikoni bojë. Pas çdo sapo lyer rrota tjerrje rrotullohen atë me letër varaku, mundësisht në dy shtresa. Procedura duhet të fillojë fuqishëm nga pjesa e prapme të kokës dhe të përfundojë në ballin.
 3. Pas 40 minutash pas fillesat koloryrovanyya lëshohem dhe të del me të larë me bojë me ujë të ngrohtë duke përdorur një balsam të veçantë të butë.

Ajo ishte një hap pas hapi udhëzim më të pavarur të procedurës. Dhe tani imagjinoni që keni vendosur për të besoni në duart e zotit. Vetëm të jenë të vetëdijshëm për disa gjëra.

Varieteteve pikturë

Nëse ju vendosni të bëni ngjyrosur flokë të errët ose të bëjë ngjyra e flokëve të ndritshme, berber do të përdorë një nga 2 mënyra:

 • ngjyrosje kryq;
 • gjatësisë.

Metoda e parë është në kohë të vështira për teknikën, sepse kjo nënkupton një tranzicion të qetë, delikate nga një ton në një tjetër, e cila është shumë femërore dhe natyrore. Dhe ngjyra e kësaj qasjeje të zgjasë kohë të mjaftueshme në krahasim me ngjyrosje gjatësore.


Sa për teknikat e tjera - në fakt bojë të gjithë gjatësinë e fillesa.
Ju mund të zgjidhni për veten e tyre një nga varietetet e pikturës:

 • Errësirë ​​shumëngjyrësh, i cili karakterizohet nga përdorimi i pothuajse të gjithë paleta e ngjyrave të flokëve tuaj;
 • California, ngjyra naturalness të ndryshme të përdorura. Efekti është djegur me hije të lehta ndaj këshilla e fillesa. Mos zgjidhni nëse planet tuaja - koloryrovanye në flokë bjonde.
 • Nivelet pearlescent aftë të lehta të ambientit të sigurojë hije të ndryshme të flokëve. Për këtë lloj të pikturës përdor një strukturë të veçantë.
 • Model. Po, kjo është ajo që keni menduar! Sidomos hairdressers talentuar mund të tërheqë edhe në flokë, në qoftë se ju dëshironi.
 • Neon. Lloj shumë informale, të cilat mund të konkurrojnë nëse versionin e mëparshëm. Ne përdorim kontrastin më dhe ngjyrat e panatyrshme. Një mënyrë e madhe për të shprehur vetveten.

Sa shumë gra, aq shumë mendime, në mënyrë që të këshillojë për të zgjedhur një lloj të caktuar koloryrovanyya të jetë i papërshtatshëm. A është kjo pamja juaj, dhe vetëm ju të drejtë për të ndryshuar atë tërësisht në diskrecionin tuaj. Koloryrovanyya fat të mirë dhe reflektim mahnitëse në pasqyrë!