Komente flokët Kauteryzatsiya dhe nuancat e prrotsedury


Femrat duan të ndryshojnë - ngjyrosje, prerja, styling dhe hairstyles ndërlikuar gjithmonë të ndihmojë për të mbush me gëzim dhe për të ndryshuar imazhin. Por ndonjëherë, në ndjekje të modës, ne harrojmë për pasojat - të thatë, i brishtë, përfundon ndarë - si rezultat i ...

Përmbajtje

 • Kauteryzatsiya flokëve - çfarë është ajo?
 • Teknologjia e kauteryzatsiyi nxehtë
 • Teknologjia e kauteryzatsiyi ftohtë
 • Kauteryzatsiya ose petëzim?
 • E rëndësishme të dini !!!

Por cosmetology moderne vazhdon, janë teknologjitë e reja të rehabilitimit dhe shërim. Dhe një nga metodat më moderne dhe efektive janë flokët kauteryzatsiya. Fjala misterioze dhe të pakuptueshme, le të shohim se çfarë do të thotë


.

Kauteryzatsiya flokëve - çfarë është ajo?

Flokët Kauteryzatsiya është një procedurë mjekësore që është bërë për të rivendosur strukturat e tyre të dëmtuara ushqime të thellë dhe nënshkrimin cuticle e çdo flokëve. Me fjalë të tjera, nuk është një proces biologjik i ristrukturimit të flokëve.
Procedura kryhet duke përdorur produkte të veçanta të zhvilluara në bazë të ekstrakteve nga thelbin e gjeth bambu që përmban një sasi të madhe të shumë të nevojshme silikonit flokëve.

Effect - flokë të shëndetshëm, të fortë, elastike, të marrë një lustër natyrore dhe pamjen i pastër. Njëkohësisht Procedura përmirëson rezistencën e faktorëve flokëve jashtme shkatërruese mjedisore.

Shqyrtime kauteryzatsiyi flokët kontradiktore. Dikush ishte i kënaqur dhe tha se procedura është, por dikush mendon se reklamat është shumë më tepër se të mira.
Çmimi për një procedurë kauteryzatsiyi llogaritet bazuar në gjatësinë dhe vëllimin e flokëve, duke filluar nga 1.500 rubla në 3000 rubla.

Duke pasur parasysh se për të arritur rezultate të qëndrueshme, një kurs të paktën katër sesione, shuma bëhet mjaft i rëndësishëm. Kjo është ndoshta Disavantazhi i vetëm i kësaj metode.

Ka dy teknologjitë e - nxehtë dhe të ftohtë.

Teknologjia e kauteryzatsiyi nxehtë

 1. Kokës dhe flokët pastruar shampo të butë proteina-lipidet;
 2. Në një tjetër flokët e lagura mbi gjithë gjatësinë nga ana e posaçëm Revitalizing Serum - bambu të naftës (në minerale dhe proteina kishte punuar më mirë dhe të depërtuar thellë në strukturën e flokëve, ajo është e rekomanduar për të thatë atyre tharëse flokësh dhe hekuri me një tërheqja veçantë që shkallët e flokëve mbyllur);
 3. Flokët e kokës larë plotësisht, por këtë herë pa shampo;
 4. Më lehtë flokët e tharë është aplikuar koncentrohen proteinave për 15 - 20 minuta, pastaj larë me ujë do të thotë - kjo do të bëjë flokët më të përpunueshëm dhe i bindur në përfundimin;
 5. Llak lara speciale "mbyllja" peshore dhe mbron kundër çdo mjedis të jashtëm negativ. Si rezultat i kësaj, flokët bëhet qetë, me shkëlqim, i pastër, struktura e tyre është restauruar.

Teknologjia e kauteryzatsiyi ftohtë

Hapat ngjashme me teknologjinë më lart, vetëm me një ndryshim - Flokët curlers nuk nxjerrë.

Në mënyrë që të përcaktuar se cila teknologji që ju zgjidhni, eksperti duhet të kryejë një diagnozë paraprake të flokëve.

Në mënyrë tipike, kreu dëmtuar keq i flokëve duhet kauteryzatsiyi nxehtë, dhe për trajtimin e flokëve dëmit mesme zgjedhur rrugën e ftohtë.

Kauteryzatsiya ose petëzim?

Kauteryzatsiya një përpjekje për të rikthyer flokët me përbërësit natyrore revitalizes kokës, shëron flokëve, si brenda dhe jashtë, aligns strukturën e tyre.

Laminating përsëri - nuk rekreative, por vetëm procedura kozmetike, thelbi i së cilës është që flokët mbuluar me një film i hollë mbrojtëse, duke u bërë më voluminoze dhe me shkëlqim. Por kjo është vetëm efekti vizual!
Ndryshe laminating, flokët tuaj pas trajtimit të kauteryzatsiyi rikthehet në 98%, në vend të vetëm duke pasur pamjen i pastër.

E rëndësishme të dini !!!

 • Kauteryzatsiya flokët - Procedura e pastër sallon nuk është e rekomanduar për të bërë atë në shtëpi. Por në qoftë se ju vendosni për të, ju duhet të rrinë në teknologjinë e ftohtë kauteryzatsiyi. Një rezervat veçanta mund të blihen në dyqane apo sallonet e bukurisë profesionale.
 • Për të arritur rezultate të qëndrueshme pozitive duhet t'i nënshtrohen procedurave që përbëhet nga të paktën katër sesione që të bëjë një herë në javë.
 • Para, pas dhe gjatë rimëkëmbjes trajtimit duhet të refuzojë për të ngjyrosur flokët.
 • Për të ruajtur rezultatet e arritura mund të përdoret në shtëpi do të thotë kujdes (shampo, maskë, spray).
 • Në ditët e sotme më të njohur dhe prodhues të popullarizuara të mjeteve për flokët kauteryzatsiyi është një kompani italiane AlfaParf, e cila është shitur në dyqanet profesionale.

Pra, ne motive nga çfarë është - kauteryzatsiya. Tani ju e dini që për të rregulluar ndarjen dhe flokët e brishtë nuk është e vështirë, dhe jo domosdoshmërisht kap për gërshërë. Mjaftueshme për të shkuar në dyqan afërt dhe të vënë një sasi të caktuar. Por nëse për të shpenzuar paratë dhe kohën e tyre për këtë procedurë - ju vendosni!