Maskë flokët me vezë - rrugën tuaj lehtë për bukurinë


Ajo është e njohur mirë që flokët të shëndoshë me shkëlqim - një nga atributet thelbësore të bukurisë femërore dhe bukuri. Që nga kohët e lashta, tresses gjata dhe të trasha ishin konsideruar si një shenjë e feminitetit dhe apelit të jashtëzakonshme. Megjithatë secili prej seksit të drejtë bie shans krenohet me flokët e elegant, i mirë për të na ndihmuar të ardhur shumë natyra ofron një mënyrë e thjeshtë e transformimit të mrekullueshme: maskë flokët me vezë.

Përmbajtje

  • Arsyet për përdorimin e një maskë vezë
  • Çfarë është unik në lidhje me ndikimin e vezëve në flokë
  • Maska Recipes me vezë

Maska nga vezët janë shumë të popullarizuara për shkak të efikasitetit të saj, thjeshtësinë dhe me kosto të ulët. Jo roli ka luajtur në promovimin e modës për kozmetikë organike dhe natyrore.


Kur ju mund të përdorni maskë vezë

Flokët vezë maskë - një parandalimin e madhe e shumë sfida në rrugën për flokë të bukur dhe të shëndetshme. Dhe për të shmangur shfaqjen e maskave të rekomanduara edhe kur probleme të dukshme me flokë atje. Por ka disa "këmbanat paralajmëruese" që sinjalizojnë se ndoshta është koha për të i kushtoj vëmendje për të rivendosur maskë flokët me vezë.

Këtu janë disa prej tyre:

  • flokët e thatë dhe të kokës;
  • gjëndra dhjamor tepërta të kokës;
  • zmadhues;
  • ndarje e brishtë mbaron;
  • rritjen e flokëve ngadaltë.

Pra, në qoftë se të paktën një nga këto objekte mund të përfshijnë për veten time, nuk do të jetë dembel - është koha për të kaluar procesin e trajtimit dhe shërim. Pas të gjitha, nuk ka asgjë që i jep imazhin e harmoni si pastër, flokët e shurdhër dhe të çrregullt.

Çfarë është unik në lidhje me ndikimin e vezëve në flokë

Në mënyrë paradoksale, por ai është i vogël në madhësi produkt përmban një gamë të madhe të pasura me vitamina dhe ushqyesve që ndihmojnë flokët të shërohen, të ngopura me lagështi, butësi dhe silkiness fitojnë. Përfitimet vezë në flokët e kokës në sajë të jashtëzakonshme në përbërjen e pasur e produktit.

Duhet të theksohet se përfitimet kryesore dhe bukuria e mbart tona volosikam verdhë veze direkt. Në verdhë veze përmban amino acide të bollshme dhe lecithin, të cilat janë pothuajse universale në pronat e saj kurative.

Ato ndihmojnë për të gjetur flokët tërheqës një lustër të shëndetshme, shtoni smoothness, eliminimin e brishtësinë, thellësisht të ushqyer flokët. Në verdhë veze është e plotë të vitaminave B, e cila është arsyeja pse veza për rritjen e flokëve shumë efektive.

Ky grup i vitaminave aktivizuar follicles gjumë dhe parandalon flokët nga graying herët. Vitaminat A dhe E janë gjithashtu pjesë e verdhë veze. Ata mbrojnë flokët nga tharje të rezistojë brishtësinë e tepruar. Vitamina D, një vitaminë dhe nxit rritjen e flokëve. Të ndihmojë në përmirësimin e elementeve të flokëve të tilla si fosfor, magnez dhe kalium. Nga të gjitha më lart atë në mënyrë të arsyeshme mund të konkludojmë se në vezë e verdhë veze - zgjidhja me të vërtetë të mrekullueshme.


Bardhë veze në përgjithësi janë më të përshtatshme për trajtimin e kokës me vaj dhe flokët. Ajo normalizes funksionimin e gjëndra dhjamor, duke rezultuar në flokët është i freskët, të lehta dhe të mbeten më të pastër.

Maska Recipes me vezë

Veza flokët Maskë bukurie mund të përbëhet nga të gjithë vezë dhe nga proteina individuale dhe e verdhë veze. E gjitha varet nga lloji dhe gjendja e flokëve. Si dhe si rezultat pritet.

Maskë për flokët e thatë me mjaltë dhe vezë

Në vezë e verdhë veze është shtuar një lugë çaji mjaltë të lëngshme. Përbërësit janë të përziera tërësisht. Në maskë që rezulton mund të shtohet me kërkesën e gjysmë një lugë çaji bukuroshe, vaj ulliri ose rodhe. Pastaj përzierje është aplikuar në mënyrë uniforme për flokët, të vënë në një dush kapak dhe prisni chas.Posle me kujdes del me të larë.

Një caveat vogël: të mirë veshur me maskë mund të jetë pak e ngrohtë, por jo për të zhornulosya vezë.

Veza - maskë mjaltë për flokë me përdorimin e rregullt shumë efikase dhe efektive.

Maskë - Shampo flokët me raki dhe vezë

Kjo maskë është shumë e rehatshme, sepse në fund nuk është e nevojshme për të përdorur shampo, sepse ajo përkryer pastron flokët e kokës. Verdhë veze pasuruar nga tre pika livando vaj esencial (livando njohur gjatë për efektin e saj freskuese dhe toning në lëkurë dhe flokë), të përzier me një lugë gjelle e raki.


Pastaj maskë është aplikuar në rrënjët e flokëve dhe në mënyrë të barabartë të shpërndarë në të gjithë. Pas 30 minutash, me kujdes del me të larë me ujë të ngrohtë. Pas sesionit të trajtimit do të jetë një ide e mirë për pije zierje e flokëve të gëlqeres.

Maskë Veza rritja aktive e flokëve me mustardë

Mustardë - nxitës më të fuqishme të rritjes së flokëve. Prandaj, në qoftë se ju ëndërr e pështyn të gjata, të marrë dy lugë pluhur mustardë, holluar me dy lugë ujë, shtoni vezë e verdhë veze dhe një gjysmë lugë çaji sheqer.

Nuancë: më shumë sheqer, shumë mustardë djegie, dhe për këtë arsye gjaku qarkullon më mirë, i cili është i rëndësishëm për rritjen e flokëve. Por! Vini re se lëkura e ndjeshme e kokës, ekziston një rrezik i djegur. Pra, të rregulluar sasinë e sheqerit, të paturit e një test në lëkurë e dore.

Për efekt më pak të theksuar të "djegur" mund të derdh përzierje një lugë çaji çdo vaj bazë. Pastaj shtoni 5 pika vaj esencial rozmarinë dhe 3 pika vaj esencial të kanellë.

Përfunduar Maskë është aplikuar në rrënjët e flokëve, në qoftë se ju shtoni një vaj maskë në flokët për të shpërndarë atë nuk rekomandohet nëse ata janë shumë, shumë të yndyrshëm. Në krye të një maskë duhet të mbahet 40-60 minuta, pastaj del me të larë tërësisht.

Për të njëjtin rezultat (rritjen e flokëve) mund të zëvendësojë mustardë me ujë dhe sheqer në barnatore Peppermint infuzion. Kujdes Butësisht pije maskë, mbani sytë.

Maskë e bardhë veze për flokët me vaj

Ju duhet të përzierje vezë e bardhë veze dhe balta e zezë (2 teaspoons). Në mënyrë të barabartë të shpërndarë në flokë. Pas gjysmë ore pije.

Në përfundim, themi se komente vezë maskë flokët për pjesën më të madhe pozitive. Nëpërmjet eksperimenteve dhe eksperimente jo tepër dembel për të përcaktuar një maskë të përshtatshme dhe të aplikojnë atë në mënyrë sistematike. Rezultati do të tejkalojnë të gjitha pritjet!