Maskë flokët me kos - ambulancë për flokët tuaj


Ne gratë të duken bukur dhe tërheqëse, e vë tuaja flokët vendosjen e përditshme utyuzhkamy provë, ngjyra, flokët ... dhe duke i kushtuar gjithë vëmendjen për pamjen, nganjëherë harrojmë për shëndetin e flokut tonë. Nëse vëreni flokët hedh lëng, janë excised dhe venitur - është koha për të kujtuar recetë e gjyshes vjetër - Flokët maskë me kos.

Përmbajtje

 • Kefir maskë flokët
 • Flokët e thatë - kos si ca balsam, oe
 • Shine poshtë
 • Për flokët normale
 • Për rritje të shpejtë
 • Thuaj "ndaluar" bien flokët
 • Flokët të lehta me kos


Kefir maskë flokët

Kos natyral - një burim i ushqyesve. Ajo përmban të gjitha vitaminat B, vitaminë C, vitaminë A dhe vitaminë PP të. Përveç kësaj, ajo përmban minerale të dobishme: magnez, natrium, kalium, kalcium, fosfor, klor, squfur, hekur, zink, jod dhe kështu me radhë. Nëse në dyshim, si një produkt nga dyqani, ajo është mjaft e mundur për të përgatitur veten, eksitohet qumësht të freskët ose kos farmaci maja.

Maskë flokët me kos do të ndihmojë në forcimin e flokëve, të përmirësuar strukturën e saj, për t'u kthyer ata që të duken të shëndetshme. Kokës dhe sistemi rrënjë, si një sfungjer, absorbuar ushqyesve, dhe rezultati nuk ka kohë për të pritur.

Kefir është një pjesë e madhe e maska. Përzgjedhja e komponentëve ndihmëse rreptësisht individuale, në varësi të llojit të flokëve dhe problemet ekzistuese.

Kefir maskë flokët nga yndyra apo produkt skremuar qumësht është i përshtatshëm për të gjitha llojet e curls.

Flokët e thatë - kos si ca balsam, oe

Dry Ridge kanë shteruar pamje nga errësira e përfundon karakteristike dhe të ndarë. Këto curls na japin një shumë probleme dhe kërkojnë vëmendjen e duhur për veten e tij. Recetë e mëposhtme do të ndihmojë moisturize flokët. Përdorimi i rregullt i maskave të kthehen ata të jetojnë dhe të mirat e humbi pushtetin.

Maskë kefir për flokët e thatë është e përgatitur si më poshtë:

 • një vezë e verdhë veze;
 • 3. lugë kos 3,2% yndyrë;
 • 1 tbsp. një lugë vaj flaxseed.

Në mënyrë të barabartë të aplikojnë përzierje nga rrënja deri te maja. Përfundojë ngrohjes dhe për të mbajtur maskë për një orë. Del me të larë me shampon.
Përkundrazi një procedurë në javë. Vajra mund të alternuar, duke zëvendësuar vaj liri ose pluhur rodhe.

Shine poshtë

Gjëndra dhjamor tepërt sebum rezultate në flokë me yndyrë. Ata janë lënë pas dore dhe të çrregullt.

Larja e shpeshtë nuk e zgjidh problemin, dhe shkëlqim me shkëlqim duket të nesërmen. Rregullo gjëndra dhjamor e kokës do të ndihmojë maskë kefir për flokët me vaj.

Për këtë maskë duhet komponentët e mëposhtëm:

 • 125 gram yndyrë pa pije e qumështit;
 • 1. lugë çaji mustardë e thatë;
 • një proteinë vezë.

Veza e bardhë dhe përzierje me lakuara kos. Pastaj derdh përzierje në enët me mustardë. Të gjitha përzierje tërësisht. Ju duhet të fshij furnizimit mjekësor, që nga rrënjët dhe pastaj krehër krehër përgjatë gjatësisë për shpërndarje uniforme. Një orë më vonë, përzierje duhet pije me ujë të ngrohtë, e ndjekur nga shpëlarje zierje e kamomil. Shampo nuk mund të përdorë.

Për flokët normale

Për këtë lloj të vitaminë flokëve është gjithashtu mbështetjen e nevojshme. Këtu do kos mjaft mesatare yndyrë pa komponente shtesë. Para se të lani flokët tuaj, ju duhet të aplikoni kos ngrohtë në të gjithë gjatësinë e flokëve.

Masazh të lëkurës, fërkim shumë kefir rrënjësisht. Izolojnë dhe të mbajë dyzet minuta. Pastaj të lajë duke përdorur shampo e zakonshme. Flokët pas një procedurë të tillë do të jetë i shëndetshëm dhe i butë.

Për rritje të shpejtë

Kujdes të pahijshme, dietë paekuilibruar, ndikimi negativ i mjedisit pengojnë flokët tona të rriten më shpejt. Zbutur faktorët agresive dhe të ndihmojë në përshpejtimin e rritjes së maskë curls kefir për rritjen e flokëve të komponentëve stimuluese.

Përbërja e tij:

 • 0.3 gota kos 2,5% yndyrë;
 • 1 tbsp. lugë mjaltë (mundësisht të lëngshme);
 • 1 tbsp. lugë farmaci tretësirë ​​e karamele mente.

Komponentët e përziera fshij në lëkurë e kokës që rezulton përzierje, të mbajë për tridhjetë minuta, nuk është e kreu ukutuyuchy. Del me të larë me shampon. Zierje shpëlarje flokët e acaroj.

Thuaj "ndaluar" bien flokët

Shumica prej nesh u pikëllo flokëve të lëngshme. Shkaku i humbjes nuk qëndron në sipërfaqe. Për të gjetur se pse kjo po ndodh, ju keni nevojë për të kryer një studim të plotë të trupit. Shumica humbje e flokëve ndodh kundër beriberi ose mund të jetë rezultat i disa sëmundjeve.

Vitaminë maskë propozuar nga kos, është një ndihmë për luftën komplekse me pasojat.

Përbërja e tij:

 • 4. lugë kos përmbajtje mesatare yndyrë;
 • Një shishkë e vitaminës A;
 • Një shishkë e vitaminës E;
 • Një shishkë e vitaminës C.

Komponentët përzierje dhe fshij lëvizjet masazh vitaminë përzierje në rrënjët e flokëve, të përfundojë ngrohtë peshqir, mbani një orë, pije shampo. Kjo maskë duhet të përdoren para çdo kokë larë. Efektivitetin e saj është testuar nga mua personalisht.

Flokët të lehta me kos

Sigurisht, kjo nuk është vullneti i një fije floku repainting radikal të errët. Kefir Natyrore maskë flokët për ndriçim projektuar për një efekt të butë në flokë. Ajo është shumë freskuese ngjyra e flokëve dhe të bëjë atë për nja dy hije të lehta.

Përbërësit:

 • 50 gram kos;
 • një vezë e verdhë veze;
 • 3. lugë raki;
 • lëng të gjysmë limoni;
 • shampo (një lugë çaji).

Komponentët përzierje dhe të zbatohet në të gjithë gjatësinë e flokëve nga rrënja deri te maja. Përfundojë me shall kokë plastike dhe peshqir të ngrohtë. Kohëzgjatja e kësaj procedure varet rezultatin e dëshiruar. Nëse ju doni të ngjyrës curls bërë peshë shumë më të lehta osvetlyayuschuyu të lihet në të gjithë natën.

Aplikoni përzierje në nevojën për të pastruar dhe fillesat e thatë. Që nga kjo përzierje përmban shampo, të mjaftueshme për të larë atë me ujë të ngrohtë dhe pije zierje e flokëve të kamomil.

Shënim për të gjitha recetave: kos duhet të përdorin vetëm temperaturën e dhomës dhe të përgatitur mundësisht veten.

Trasha, shëndetësore shkëlqim krenaria dredhje dhe ëndrra e çdo gruaje. Asgjë nuk është e pamundur! Mjaftueshme për të kapërcyer përtacisë e tyre dhe të anulojë kujdeset vjedhës në dyqan, duke preferuar kozmetikës natyrore shtëpi.