Maskë flokët me mustardë - një mjet efektiv për rritjen dhe forcimin e flokëve


Çdo grua ëndrrat e një fije floku të harlisur, luksoze dhe të fortë. Disa janë dhënë nga natyra nga lindja, dhe dikush ka për të luftuar për bukurinë dhe shëndetin e flokëve tuaj. Por më besoni, nuk është e nevojshme për këtë reklamohen shpenzuar në shpenzimet e kujdesit dhe sallonet e shtrenjta - të ndihmojë të na provuar receta popullore. Kujdesi i shkëlqyer janë të maskë flokët me mustardë, i cili me përdorim të rregullt përmirëson rritjen e flokëve, redukton yndyrë dhe stimulon qarkullimin e gjakut të kokës.


Përmbajtje

 • Pronat e dobishme e mustardë
 • Mustardë për rritjen e flokëve - receta për maskat natyrore

Pronat e dobishme e mustardë

Mustardë ka një numër të pronave të dobishme:

 • ndihmon në përshpejtimin e rritjes nga ngrohja veprim në follicles flokët;
 • ka një efekt baktericid, rrit sasinë e flokëve, shëron strukturën e tyre;
 • eliminon dhe parandalon formimin e zbokth;
 • parandalon humbjen e flokëve.

Maskë Flokët duke përdorur mustardë përmirëson rrjedhjen e gjakut në gjëndër stimuluese të ardhurat u rritën vitamina flokëve dhe ushqyesve.

Të aplikoni maskë me mustardë, mos harroni se keqpërdorimi i përbërësit natyral mund të çojë në pasoja të padëshirueshme. Pluhur mustardë është i ndryshëm në intensitet, varësisht nga prodhuesi, kështu që në qoftë se ju ndiheni pas aplikimit të një ndjesi të fortë djegur, pastaj menjëherë të hiqni maskën nga fytyra e kokës.

Pra, ne kemi gjetur se flokët mustardë padyshim e dobishme, por para se ta përdorni atë, ju duhet të dini disa rregulla:

 • nuk duhet të mbajë mjetet maskë bazuar në mustardë gjatë kohë të caktuar;
 • përjashtojnë mundësinë e kontaktit me sy;
 • nuk është e nevojshme para se të aplikoni maskë flokët larë;
 • pluhur mustard holluar në ujë me temperaturë prej jo me shume se 40 °, kështu hollimit në ujë të nxehtë ndihmon lirimin vajra esenciale që ngadalshëm funksion i frymëmarrjes, deri ne nje ndalese totale;
 • para se të aplikoni ndjeshmëri Gjithmonë test: Mall maskë vënë në sipërfaqen e brendshme të dorës. Reagimi Mungesa e dhimbshme tregon se e keni kryer çdo gjë të saktë. Nëse ka pasur kruarje, skuqje dhe djegie të rënda, pastaj përzierje flokët mustardë jeni kundërindikuar;
 • Maskë në bazë të larë mustardë me ujë të ngrohtë duke përdorur shampo, duke marrë parasysh llojin e flokëve.

Mustardë për rritjen e flokëve - receta për maskat natyrore

Mustardë është shumë efektive për rritjen e flokëve - është e përballueshme, por në të njëjtën kohë një mjet efektiv, siç dëshmohet nga kritikat e shumta nënshtrohen maskë përvojën e tyre. Pas aplikimit, rritja e flokëve në fakt rrit me një mesatare prej 3 cm në muaj.

Maska e aloe dhe mustardë

Merrni mustardë, lëng aloe, raki 1 tbsp. lugë dhe 2 tbsp. lugë krem ​​me një përmbajtje të lartë yndyrë. Përzierje të gjithë përbërësit dhe shtoni për përzierje dy yolks vezë.

Maskë për të fshij në rrënjët e flokëve. Pas duke mbuluar kokën me një qese plastike dhe një peshqir. Pas 30 minutash lani flokët shampon tuaj të rregullt.

Mask bazuar në mustardë dhe maja

Shkrihet në një të vogël të ngrohtë qumësht 1 tbsp sheqer dhe 1 tbsp maja e thatë, të lënë për të eksitohet në një vend të ngrohtë. Pas 30 minutash, shtoni përzierje e mjaltë dhe mustardë, 1 h. Lugë. Përzierje të gjithë përbërësit e maskë dhe e vënë atë mbi kokën e tij. Mbani maskë flokët të paktën një orë, pastaj pije.

Maska e majonezë dhe mustardë

Merrni pluhur mustardë dhe gjalpë për 1 h. Lugë, dhe majonezë dhe vaj ulliri për 2 lugë. lugë. Mix mirë të gjithë përbërësit dhe të aplikojnë maskë mbi kokën e tij, fërkim rrënjët e flokëve. Fondet e tepërta të shpërndarë në mënyrë të barabartë në flokë. Uteplyte kokë duke përdorur një peshqir apo një kapak të veçantë.

Koha e procedurës 40 minuta.

Kjo maskë me mustardë, përmirëson rritjen e flokëve, ju duhet të bëni dy herë në javë për një muaj.

Maskë flokët mustardë për të nxitur rritjen

Mustardë (1 tbsp) e ujit të holluar shtetin zverdhur. Shtoni në këtë copëtuar tul domate të freskët e një madhësi të mesme. Për llojin e flokëve me vaj këto përbërës të mjaftueshme për llojin e thatë shtoni një lugë çift të majonezë ose vaj perimesh.
Aplikoni maskë fërkim mocionet në lëkurë e kokës dhe të lënë për 20 minuta.

Maskë baktericid

Shkrihet 1 h. Lugë pluhur mustardë në ujë dhe përzierje me lëng qepë (2 lugë) dhe lëng hudhër (1 lugë gjelle). Procesin sipërfaqen përzierje të kokës dhe të lënë për një orë në flokët veshur me një dush kapak. Pas orëve të lani flokët tuaj.

Ka komente negative të përdorimit të mustardë. Në disa raste, vuri në dukje pamjen e zbokth shfaq thatësi e lëkurës dhe të flokëve. Simptoma të ngjashme të ndodhë në rastet e mbarështimit të pahijshme e mustardë, dhe kur produkti tepër i ndjeshëm, e cila është arsyeja pse gjykimi duhet të jetë i sigurt për të provuar para përdorimit.

Simple mustardë maskë

Kjo maskë e thjeshtë recetë. Pluhur mustardë shpërndajë në ujë të ngrohtë deri në konsistencën e salcë kosi dhe të aplikoni në flokë duke filluar nga rrënjët dhe të vazhdojë në të gjithë. Për të mbështetur 10 - 15 minuta dhe shpëlarje flokët tërësisht nën ujë të rrjedhshëm.

Maskë me mustardë dhe vezë e verdhë veze

Shkrihet pluhur në kontejnerë qeramike e mustardë (2st.l.) me ujë, dhe të shtoni në rezultojnë 1 masë. lugë vaj rodhe dhe një vezë e verdhë veze.
Si rezultat i gatimit në masë të butë është marrë nëse maskë ardhmja tepër i trashë, shtoni ujë. Aplikoni maskë për 15 minuta. Për të rritur flokët efekt përfundojë me mbyllur plastike dhe një peshqir. Shpëlaj me ujë të bollshëm.

Maska e çaj dhe mustardë pluhur

Nëse ju jeni pronari i flokëve të errët, të ndjehen të lirë për të përdorur çdo lloj çaji, por vajza me një hije të ndritshme rekomanduar për maska ​​vetëm çaj jeshil. Çaj të zi duke e bërë ngjyra e flokëve të errët më intensive.

Krijoj çaj të fortë, i ftohtë dhe për të marrë 4st.l. produkt, i holluar atë 2st.l. Shto mustardë dhe vezë e verdhë veze. Përzierje të gjithë përbërësit mirë dhe të zbatohet në kokë për 15 - 20 minuta.

Maskë për të gjitha llojet e flokëve me efekt spektakolar

Përdorimi Weekly kjo maskë bën flokët të fortë, të shëndetshëm dhe përmirëson rritjen dhe strukturën e tyre. Efekti është i dukshëm tashmë pas aplikimit të tretë.

Për të përgatitur keni nevojë për produktet e mëposhtme:

 1. Mustardë - 1. l;
 2. Kislyak - 2Art. l;
 3. Rodhe naftës - 1h. l;
 4. Mjaltë origjinës natyrore - 1. l;
 5. Vaj esencial ndonjë, me dëshirë - 3 pika;
 6. Vezë trembem - 3pc.

Pluhur mustardë shpërndajë në kos, deri sa të qetë. Vezë trembem rubbed me mjaltë, përzierje me mustardë masë dhe të shtoni të gjitha komponentët e tjerë të maskë. Procesi përzierje kokës, shpërndarjen tepricë mbi të gjithë gjatësinë e flokëve. Kreu izolimin, përfundoi peshqir e saj dhe të lënë për 40 minuta. Pastaj pije. Ndoshta procedura për heqjen maskë duhet të përsëritet dy herë.

Maskë mustardë për flokët me vaj

Merrni 1 tbsp. lugë e sinapit, kos natyral dhe mjaltë, të lejojë për 1 h. lugë me lëng limoni. Përzierje të gjithë përbërësit dhe fshij mjete të marra në lëkurë e kokës, shpërndarjen në mënyrë të barabartë në flokët. Pas gjysmë ore lani flokët tuaj.

Mustardë mund të përdoret jo vetëm për të bërë maska, por si një shampo ringjalljen. Si për të larë mustardë flokëve tuaj? Ju do të jetë i befasuar. Shumë e thjeshtë: 20hr pluhur mustardë të shpërndarë në 500 ml ujë të ngrohtë. Tallaze flokët e hollë rrjedh, fërkoni kokën. Sa më shpejt që të ndjeni një ndjesi të fortë djegie, menjëherë shpëlarje. Për ta bërë këtë, kreun më të mirë në legen të ulëta, kështu që nëse një jet të larë shpirtin, mustardë nuk mund të mjaft të larë, duke e lënë flokët duhet të jenë në formën e thekon ngjan zbokth.

Mustard është përdorur për rritjen e flokëve të rregulluar metabolizmin yndyrë në sipërfaqen e kokës, për të dhënë fuqi dhe shkëlqejë te flokëve. Mos harroni se Pronat e dobishme e pluhur mustardë vetëm. Çfarë ndonjëherë gati përzierje mustardë nuk është e pranueshme për të krijuar maska.

Vendimi për të fillojnë të aplikojnë mustardë, ndjekin masat themelore, të dëgjoni ndjenjat e tyre, me kujdes të përgatitur maska, duke shpresuar përmasa si drejtohet. Duke bërë të gjitha hapat e mësipërme, së shpejti ju do të bëhet pronar dhe flokët e elegant gjatë. A pak durim, shpeshtësia e përdorimit dhe rezultati nuk do të presë gjatë!