Maskë për rritjen e flokëve në bukurisë në shtëpi nuk kërkon viktimat


Flokët e gjata të grave - kjo nuk është një haraç të modës kapriçioz, por një simbol i feminitetit përjetshme dhe elegance. Por shpejt rriten flokët nuk mund të kënaqur të gjithë. Le të shohim se cila është më e mirë në gjendje për të nxitur rritjen - maskë shtëpi për rritjen e flokëve apo kozmetikë profesionale.

Përmbajtje

 • Arsyet për rritjen e ngadaltë të flokëve
 • Mënyra profesionale për përshpejtimin e rritjes
 • Shumica e maska ​​për rritjen e flokëve

Arsyet për rritjen e ngadaltë të flokëve


Nëse flokët tuaj, pavarësisht kujdesit të kujdesshëm, ju nuk kënaq rritje të shpejtë, kjo mund të jetë kryesisht për shkak të faktorëve të trashëgueshëm. Korrigjuar karakteristikat gjenetike të organizmit është e pamundur, dhe objektivi kryesor në këtë rast do të kujdeset vetëm për shëndetin dhe të ushqyerit e tyre.


Megjithatë, të gjitha shkaqet e tjera të zgjidhur tërësisht. Rritja e ngadaltë e flokëve aftë nga faktorët e mëposhtëm:

 • Mosfunksionim hormonal e trupit

Zvogëluar sasinë e estrogjenit në gjak mund të ndalojë jo vetëm rritjen e flokëve, por edhe të shkaktojë humbjen e flokëve.

 • Ushqyerit paekuilibruar

Pasioni i shumë grave në dietë të çon në faktin se flokët follicles përgjegjës për rritjen e flokëve, nuk bëhet mjaft vitamina dhe mineralet e nevojshme.

 • Flokët e keqe

Grooming lady tuaj të flokëve ka qenë prej kohësh i kufizuar në vetëm një shampo dhe pije. Tharëse flokësh, hekur dhe curlers ndryshme vetëm përkeqëson problemin.

 • Organizmi sëmundje kronike

Kjo arsye nuk është për të çrrënjosur ndonjë maskë për rritjen e flokëve në shtëpi, zgjidhja e vetme e vërtetë do të jetë për të vizituar një mjek. Shëndetin e përgjithshëm të trupit dhe të ketë një ndikim pozitiv në flokë.

Duke kapërcyer të gjitha këta faktorë, ju nuk mund të shtoni vetëm flokët paraqitjen e tij të pastër, por në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtuar rritjen e tyre.

Mënyra profesionale për përshpejtimin e rritjes

Cosmetology moderne së bashku me metodat tradicionale ofron një gamë të trajtimeve që ndihmojnë të kapërcyer rritjen e ngadaltë e flokëve. Cilat janë ato?

 • Flokët Mezoterapia - një hyrje në microinjections kokës ngopur me ushqyesve. Si rezultat, përmirëson qarkullimin e gjakut në këtë zonë dhe restauruar mekanizmin e rritjes së flokëve.
 • Darsonvales - Ndikimi i procedurës në lëkurë e kokës të dobët impuls frekuencë të lartë aktuale që promovon rregullimin e gjëndra dhjamor dhe djerse. Me sistemin e vetë-përdorim është e rëndësishme që të ndiqni udhëzimet me kujdes.
 • Produkte te kujdesit profesional Seria Flokët jo vetëm të ndihmojë të përshpejtojë rritjen e flokëve, por edhe për të përballuar me brishtësisë së tyre, thatësi e tepërt dhe madje edhe humbjen. Kjo përfshin një shumëllojshmëri të shampoos, conditioners, vajra dhe ampulë fortifikuar vitaminë veçantë komplekset.

Shumica e maska ​​për rritjen e flokëve

Reklamim i të gjitha llojeve të salloneve që premton për të bërë flokët tuaj të gjatë dhe të trashë në periudhën më të shkurtër kohore, nuk përmend disa pika të rëndësishme. Të gjitha procedurë e ngjashme ishte se të lirë, por në disa qarqe mjekësore ngrenë dyshime serioze për efektivitetin e saj.

Simple masazh kokës mund të ndikojnë në mënyrë të konsiderueshme normën e rritjes së flokëve. Kur ju të përmirësuar qarkullimin intensitet masazh dhe kështu të përmirësuar furnizimin e ushqyesve për të follicles flokët. Rregulli është për të kryer një masazh çdo mbrëmje për 5-10 minuta në qoftë se flokët bien shumë shpejt - masazh për të bërë gishtave e saj, por nga ana e tërë pa lëvizur atë nga flokët, por zhvendosur shtresa të lëkurës.

Një alternativë e madhe, si gjithmonë, mund të jetë një maskë për rritjen e flokëve në shtëpi që nuk janë marrë larg një shumë të holla dhe kohë. Një efekt pozitiv i kërkimeve të testuar dhe provuar. Qëllimi kryesor i maskave të tilla - "zgjohen" follicles flokët, duke i inkurajuar ata për të punuar. Këtu janë shembuj të më të popullarizuar dhe të dashur nga shumë gra recetave.

Maskë me mustardë

Themeluar maskë mustardë për rritjen e flokëve në efektin e "djegur" dhe ngrohjes kokës.

Për gatim 2 tbsp pluhur të thatë mustardë, përhapet me 2 lugë ujë të ngrohtë, shtoni 1 vezë e verdhë veze këtu dhe pak vaj ulliri. Pas plotë përzierjen derdh rreth 1-2 lugë sheqer dhe përzierje përsëri.

Sa më shumë sheqer që merrni, aq më shumë maskë do të piqem kokën. Aplikoni atë vetëm për rrënjët, si vetë mustardë flokët e thatë. Të mbajë maskë mustardë duhet të jetë 5-30 minuta, në varësi të se sa kokën tuaj "ishte e nxehtë."

Maskë me tretësirë ​​piper

Një efekt i ngjashëm si mustardë jep maskë për rritjen e flokëve përshpejtimin me piper për këtë recetë: 1 tbsp vodka piper, 1 tbsp vaj pluhur dhe pak nga ndonjë balsam. Nëse djegia nuk ndodh, kjo mund të thotë se piper zgjidhje prapambetura. Ju mund të përpiqen për të holluar me ujë në një raport prej 1: 1.


Të jenë të kujdesshëm, ju nuk mund të shmangur marrjen vodka piper në sytë tuaj! Aplikoni maskë për rritjen e flokëve të shpejtë me tretësirë ​​piper vetëm pjesa rrënjë. Përdorimi i rregullt i maskave në shumë raste jo vetëm përshpejton rritjen e flokëve, por edhe kontribuon në shfaqjen e të rejave.

Maskë mjaltë për pushtet dhe rritjen

Nuk është çudi Mjalti është një burim i vitaminave, ajo mund të shtohet si një komponent në një shumëllojshmëri të maska ​​dhe shampoos natyrore.

Megjithatë, ekziston një maskë të veçantë për përmirësimin e rritjen e flokëve me mjaltë, duke dhënë efekt ushqyes.

Recetë është e thjeshtë:

 1. 1 tbsp Shkrihet mjaltë në një banjë me ujë;
 2. shtoni 2 lugë çdo vajrat kozmetike;
 3. shtoni 2 yolks vezë.

Mbani një maskë mund të jetë e gjatë, për të lejuar zasvoyitysya vitamina si duhet.

Maskë me vaj rodhe

Krahasuar me maskë tjetër e rritjes së flokëve me vaj rodhe është konsideruar të jetë shumë e thjeshtë, sepse ajo përbëhet nga vetëm 2 yolks dhe 3 tbsp vaj. Megjithatë, kjo nuk i heq nga meritat e saj: ajo ushqen, heq flokët nga thatësi dhe i brishtë, rivendosjen mekanizëm rritjes.

Maskë qepë

"Magic" maskë qepë për rritjen e flokëve mund të shërohen shpejt edhe ngjyrosur prishur dhe flokeve permanent. Shumica e qepë hekura dhe shtrydh lëng të kësaj mase, shtoni këtu 2 yolks vezë, 1 lugë gjelle limoni, 1 lugë gjelle mjaltë dhe disa pika të çdo vaj esencial. Është e këshillueshme të mos e vetme maskë përdorim, dhe shkalla e 10-15 herë.

Maskë dimexide

Por maskë për rritjen e flokëve në dimexide nuk duhet të përdoret shumë shpesh - 2-3 herë në muaj. Përbërësit e saj: 1 tbsp dimeksid, 2 tbsp rodhe dhe vaj ricini, 1 lugë gjelle vitaminë A dhe vitaminë E. Mix gjithë përbërësit dhe butësisht ngrohur në një banjë me ujë. Pas aplikimit maska ​​e flokëve duhet të përfundojë polietileni dhe një peshqir, të mbajtur për rreth një orë.


Të gjitha opsionet e propozuara për maska ​​është tepër e thjeshtë. Por, siç e dini, të gjithë gjeniale kurrë jashtëzakonisht e vështirë. Dhe edhe në qoftë se ndonjë depo për ju dhe nuk do të funksionojë, nuk do ta dëmtojë atë saktësisht. Piggy receta popullore është gjithmonë në gjendje të ofrojë një shumë këshilla të dobishme në qoftë se ju keni sekretet e tyre të flokëve të shpejtë vidroschuvannya - bëjnë në shqyrtime.