Maskë humbjen e flokëve në shtëpi


Ritmi i jetës moderne shpesh çon në stres, e cila reflektohet në pamjen tonë. Lëkura fillon të përkeqësohet në rrudhat paraprakisht, dhe flokët nuk është aq e bukur, i trashë dhe i shëndetshëm. Dhe në qoftë se ju të merren me stresin është pothuajse e pamundur (nëse nuk lëvizin përtej qytet i madh), humbje e flokëve mund të tejkalohen, dhe kjo do të na ndihmojë të maskuar humbjen e flokëve, e bërë në shtëpi.

Përmbajtje

  • Frigorifer Auditimet
  • Gatim dobishme
  • Si të gatuaj vezë maskë?
  • Sa shpesh duhet të përdorin maska?
  • Cilat maska ​​tjera janë?


Frigorifer Auditimet

Nëse humbja e flokëve është bërë një problem i vërtetë për ju, atëherë është koha për të audituar merak holodilnika.Ne, por pothuajse çdo gjë që ju mund të gjeni në thellësitë e saj, të përshtatshme për përdorim jo për qëllimin e synuar.

Çdo humbje e flokëve maskë në shtëpi mund të jenë të përgatitur nga këto përbërësit janë në çdo familje.

Kjo mund të jetë vezë, bukë, rrush të thatë, vaj ulliri, qepë, mustardë dhe madje edhe patatet. Të vendosur standarde të produktit, dhe sa përfitimet që mund të sjellë me qasje të drejtë!

Gatim dobishme

Situata e zakonshme në çdo kuzhinë, kur pas gatimit çdo gjellë janë mbeturina të vogla që më dërgoi padrejtësisht në plehra. Jo mjaft Qasja e vërtetë, dhe jo ekonomike për të njëjtën gjë. Për shembull, po ju përgatitur vezë e rrahur. Ëmbëlsi të dashur, duke e bërë ndonjë vetëm proteinat e nevojshme, dhe nëse forcat në gatim mbi majtë (si dhe imagjinatës), yolks në të mirë të shkojnë në frigorifer. Menjëherë shtrohet pyetja - si ajo lidhet me flokë të shëndetshëm? Në mënyrë të veçantë të drejtpërdrejtë për shkak të yolks jashtë shumë mirë të maskuar humbjen e flokëve. Një produkt të vlefshme, të cilat shumë amvise trajtohen kështu në mënyrë të vrazhdë.


Përdorni produkte maska ​​mund të jetë për disa arsye:

  • Kjo në mënyrë efektive;
  • kursen para për të blerë drogë dyshimta dhe shampoos;
  • çdo gjë që ju përdorni nuk përmbajnë aditivë kimike dhe ngjyra;

Si të gatuaj vezë maskë?

Pra, ju keni lënë pas disa bëmat kuzhinës yolks mund t'i përdorë ato në gjendje të pacenuar, por maskë efektive humbje e flokëve në shtëpi do të, në qoftë se ju shtoni një komponentë pak. Për shembull, kjo mund të jetë mustardë e thatë (vini re se kjo nuk është një recetë për flokët e thatë). Në një vezë e verdhë do mjaft palë lugë mustardë, sa më shumë sheqer dhe lugë edhe ndonjë vaj (ulliri ose rodhe).


Përzierje përfunduar është aplikuar në flokë, fshij nuk është e nevojshme, vetëm butësisht rozmazhte. Pastaj rrotullohen gjithë këtë bukuri në një shall të ngrohtë (që është e pastër e parë më e mirë për të përdorur një qese plastike). Kjo është një formë e tillë e bukur duhet të mbijetojnë për 20 minuta, dhe shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm, ne mund të përdorni shampon. Kjo maskë humbje e flokëve në shtëpi është shumë efektive.


Gjithashtu në vezë e verdhë veze mund të shtoni mjaltë, vajra të ndryshme, xhelatinë, qumësht, bukë, dhe në përgjithësi të gjitha produktet natyrore. Nëse mustardë është zonja më e përshtatshme me flokët me vaj, e thatë atë vlerë duke përdorur mjaltë dhe çaj jeshil. Mix vezë e verdhë veze me disa lugë të çajit të gjelbër të ngrohtë (të mirë) dhe një lugë mjaltë. Mbani këto maska ​​kundër humbjes së flokëve më pak se gjysmë ore, dhe pastaj i lau me ujë.

Sa shpesh duhet të përdorin maska?

Ju duhet të jenë të kujdesshëm, nëse ju merrni kryer shumë larg dhe të përdorin një maskë kundër humbjen e flokëve në shtëpi shumë shpesh, problemet vetëm intensifikohen. Fanatizmi i dobët në të gjitha fushat, veçanërisht atyre që lidhen me shëndetin e tyre.

Ju duhet të marrë në konsideratë kohën që trajtimi i procesit të gjatë mjekësi problemet popullore, dhe të presin për rezultatet e dukshme, pasi eksperienca e parë nuk është e nevojshme. Edhe më efektive maskë humbje e flokëve jep rezultat vetëm pas disa procedurave dhe të rregullt.

Disa muaj të përpjekjeve dhe përdorimin e këtyre fondeve të paktën një herë në javë, me siguri do të rezultojë. Natyrisht, kjo duhet të sigurojnë që flokët tuaj të mbetet i trashë dhe të bukur, pavarësisht nga përvojat shpirtërore dhe kushtet e motit.


Cilat maska ​​tjera janë?

Maskë po aq popullor dhe qepë për humbjen e flokëve. Nuk ka asgjë të komplikuar atje - të bëjë tul të gjuajtjes me hark (sidomos pacienti mund të përdorni noton, por më mirë për të marrë një mulli mishit) dhe të aplikojnë atë në lagur flokët. Pas 50 min pas procedurës, del me të larë të gjithë me ujë me shampon, dhe të shohim përpara për qasje tjetër javë. Dobësitë e maska ​​të tilla - erë. Më të mirë për të bërë atë në fundjavë, dhe madje edhe kolegët nuk mund të miratojë aromën tuaj të re.


Ju mund të përdorni mjaltë të rregullt, me shtimin e një slurry e rrush, vajit vegjetal (jo më shumë se një lugë gjelle), e verdhë veze dhe kripë (një e katërta e lugë çaji). Kjo përzierje mund të mbani dhe orë dhe pastaj del me të larë me ujë.


Nëse ju lënë një copë bukë bajate të zezë, nuk nxitojnë hedhin tij. Steamed atë me ujë të vluar (ajo duhet të kthehet në një qull me miell misri) dhe përzierje me vezë e verdhë veze. Gjysmë ore përzierje, dhe flokët tuaj kurrë nuk do të shërbejë si pretekst për çrregullim.

Dhe së fundi, unë dua të them se ne do të jetë i lumtur në qoftë se ju ndajnë metodat e tyre të provuara për të luftuar humbjen e flokëve. Këshilla juaj mund të ndihmojë shumë lexuesve të cilët nuk janë në gjendje për të përballuar me problemet e tyre vetëm.