Oil goditi një burim i shëndetit dhe bukurisë flokët


Shiny, i butë dhe i trashë vajzë e flokëve - një armë e fortë në luftën për vëmendjen e burrave. Dhe një mënyrë për të kapur bukurinë e armëve të tilla mund të jenë vaji Bay. Flokët kishte filluar çdo përparësi kryesore e seksit më të drejtë. Megjithatë, në qoftë se flokët për shumë arsye shurdhër, i brishtë dhe shumë poshtë - mos e humbni shpresën, pak durim dhe të kujdesit të rregullt kthehen bukurisë dhe të shëndetit.

Përmbajtje

 • Burimi ilaç i fuqishëm
 • Maska e flokëve
 • Masat paraprake Aplikimi


Të nderuar lexues, ka mijëra mënyra dhe metodat për të përmirësuar shëndetin e flokëve tuaj edhe pas pikturës gjatë apo ndërtesë. Ju vetëm duhet pak më shumë kohë për të paguar shërbime të kujdesit shëndetësor. Maskë flokët të ndryshme, vaj përfundon, procedurat kozmetike do të ndihmojë për të rivendosur bukurinë humbur dhe shëndetin e dinjitetit të femrës.

Në shtëpi, kryer maskë flokët është shumë e rehatshme, me përbërësit e nevojshme. Këto përfshijnë vajra esenciale, bimor, produkte të ndryshme të qumështit, etj Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet vaj esencial të lë Sassafras. Më shumë për këtë më tej.

Burimi ilaç i fuqishëm

Hit të naftës (gji opsion Amerikan) - ekstrakt eter e gjethet e një familje pemë me gjelbërim të përjetshëm Myrtle. Marrë duke përdorur teknologji distilim, transmetimin nga gjethet Bej ruan të gjitha pronat e saj të dobishme, por ata nuk kishin meryano, më besoni. Këtu janë disa nga shumë vetitë shëruese të vajrave thelbësore;

 • rikthen follicles flokët, shton forcën shkatërruar dhe rrënjët e flokëve të dëmtuara;
 • forcon trungun e vet deri në këshilla;
 • stimulon rritjen e flokëve të reja;
 • ndihmon për të hequr qafe të sëmundjeve të lëkurës (llojeve të ndryshme seborrhea, kërpudhat, etj);
 • ndalesa humbjen e flokëve;
 • kthehet flokët një shndrit natyrore dhe silkiness;
 • shërben antistatike flokëve me ajër të kondicionuar në sezonin e ftohtë;
 • pengon shfaqjen e mbaron ndarë;
 • rivendosjen e bilancit lëkurës yndyrë (thatë / hidratues varësisht nga devijimi).

Sekreti për të mposhtur të naftës e flokëve është në faktin se ndikimi i tij ndikon pozitivisht në metabolizmin e lëkurës. Kjo do të thotë shërim, përmirëson qarkullimin, madje edhe në nivel kapilar.

Nëse krahasueshme në fuqinë e mrekullueshme të naftës me vajra të tjera Beut, p.sh. rodhe, portokalli dhe të tjerët, kjo nuk është inferiore ndaj tyre vendin e parë. Nuk është vetëm një tipar. Në vetvete, ky vaj nuk është e rekomanduar që të jetë efekti i "helmimi" kokës. Ky është një mjet shumë i fuqishëm, ajo punon më mirë në zgjidhje të vajrave tjera ose bazat në raportin e 3-5 pika në një lugë gjelle e tretës-bazë.


Maska e flokëve

Të dashur vajza dhe gra, nuk improvizoj me mjete të shpresojmë dhe dozë ndoshta të ekzagjeruar. Lexoni receta e listuara më poshtë për maska ​​e flokëve mundi gjalpë, këto metoda të zbuluar vetitë më të mira të dobishme jo vetëm të efirki por komponentët e tjerë.

Maskë për flokët me vaj me hit të naftës

Kjo maskë e thjeshtë flokët e rekomanduar nga shumë vajza, i cili shpejt zhyrniye rrënjët. Sekreti është që të ndajnë lexuesit tanë të dashur që përzierje e dobishme duhet të aplikohet në flokë, lëkurë e kokës largohem disa centimetra. Pra, bëni ato që kanë flokët me vaj, dhe kjo nuk vlen vetëm për këtë recetë.

Dy lugë vaj të ngrohtë rodhe në një banjë me ujë për 40 gradë. Si për të matur temperaturën? Është shumë e lehtë për të mizynchyk lëngshme të ulët në qoftë se të naftës këndshëm ngrohtë, por jo të nxehtë, hiqni nga të nxehtit. Pastaj shtoni katër ose pesë pika vaj të gjirit dhe të verdhë veze para whipped vezë.

Aplikoni për të kreh flokët për këshilla dhe për të mbajtur gjysmë ore. Dhe tani më e rëndësishme - larë off maskë! Ajo kërkon kujdes me temperaturën e ujit. Shampo përdorni ndonjë, por uji duhet të jetë e ngrohtë apo edhe më mirë, të ftohtë. Është e nevojshme që maskë lehtë do zmylasya e flokëve.

Rivendosja përdorur hit naftës

Dhe tani recetë është vajza përshtatshme me flokë shumë të thatë dhe të brishtë. Shurdhër, i lirë e bukurisë dhe elasticitetin e flokëve në tre deri në katër trajtimeve do të duken shumë më mirë. Kjo maskë jo vetëm që ushqen rrënjët e flokëve, por edhe rikthen strukturën e shëndoshë të çdo flokëve të gjithë.

Kjo maskë e themelimit - krem ​​yndyrë kosi - është më e mirë për të marrë prodhimin në shtëpi. Ajo është e mirë dhe më e lehtë për të larë off (fakt i provuar!). Në katër salcë kosi keni nevojë për 5-6 pika të Gjirit eter. Vështirësia e vetme - Llokoçis përzierje tërësisht deri qëndrueshmëri të qetë. Por flokët tuaj meritojnë një këmbëngulje pak, sepse e vërteta?

Aplikoni maskë në rrënjët e flokëve, pastaj u përhap deri në skajet dhe të mbajë për 20-30 minuta. Maskë do të veprojnë shpejt nëse kreu përfundojë me petë dhe të mbyllë një peshqir. Shpëlaj me ujë të ngrohtë, për të dhënë flokët shumë të thatë. Përsëriteni procedurën një herë në javë, mund të dyfishohet nëse situata po kandidon.

Mrekullueshëm maskë gjalpë mundi për të gjitha llojet e flokëve

Ndalur flokët në rritje, dhe kështu duan flokë të gjatë të trasha? Recommended maskë flokët me gjalpë dhe mundi vajra të tjera thelbësore. Në vaj të ngrohtë rodhe (1 lugë gjelle), shtoni 3 pika të mundi të naftës, pastaj përzierje lugë pour thelbësor embrion gruri naftës dhe vaj pluhur.

Lëngshme të ngrohtë të përziera tërësisht, fërkoni fshij në rrënjët e flokëve të gjitha mbi kokë. Pastaj u përhap maskë mbetur gjatë gjithë gjatësisë, duke u fokusuar në skajet e flokëve. Mblidhni të gjitha flokët në një simite, uteplyte plastike përfundojë dhe të mbuluar me një peshqir.

Pas gjysmë ore ju mund të del me të larë maskë. Përsëriteni këtë procedurë mund të jetë dy deri tre muaj (maksimum) 2-3 herë në javë. Get rreth 15-20 procedurat për të gjithë ciklin.

Maskë universale me hit të naftës

Kjo maskë është e mirë dhe me kosto të ulët, dhe shpejtësia e aplikimit, dhe lehtësinë e shtyer. Dy ose tre pika vaj goditi një lugë për të shpërndarë në vaj të ngrohtë pluhur dhe të zbatohet në rrënjët e flokëve, dhe pastaj në këshilla. Jo kreu ukutuyuchy, të mbajtur 30-40 minuta, pije me ujë të ngrohtë.

Kjo maskë eliminon ndikimin negativ të përdorimit të tharëse flokësh dhe flokët curlers. Flokët jo vetëm të rritet më shpejt, por përfundon pothuajse asnjë flogged. Ju mund të përsërisë një herë në javë për tre deri në katër muaj, me shenja të përsëritura të brishtësisë - të filluar kursin përsëri.


Masat paraprake Aplikimi

Megjithë efektin e shkëlqyer e përdorimit të maskave, mundi gjalpë, ka raste kur përdorimi i tyre nuk është i rekomanduar. Duke studiuar komente në hit vaj flokët konkludohet statistikisht se nuk është e nevojshme për të përdorur dy lloje të vajzave:

 1. Vajzat që vuajnë nga hipertensioni. Oil hit rrit qarkullimin e gjakut, përmirëson metabolizmin e lëkurës dhe të përzier me vajra të tjera është një gjë shumë e fuqishme. Në këtë sëmundje, mundi gjalpë nuk mund të zbatohet.
 2. Vajzat në pozitë. Shtatzënia - është e mirë, por përdorimi i vajrave thelbësore për të harruar.

Në raste të tjera, ajo është e rekomanduar për të provuar për naftë alergjik të tolerancës. Aplikoni maskë zgjedhur në pjesën e prapme të dorës, të mbajë për një kohë dhe pije. Nëse nuk ka skuqje dhe kruarje, reaksion alergjik Jo, ne mund të sigurtë të aplikojnë maskë e flokëve.

Duke përmbledhur, vlen të përmendet komente që lënë vajzat aplikuar vaj esencial bej flokët. Ata kryesisht pozitive, pothuajse të gjithë efekti i befasuar dhe i lumtur, e cila e bën përdorimin e një maskë. E vetmja pengesë, e cila mund të shihet - një erë të naftës. Në shumë shoqërojnë atë me stomatologji apo nuk e pëlqejnë. Po, era e naftës është mjaft e mprehtë, si në të gjitha esters. Por kur shtuar në vajrat e tjera praktikisht zhduket. Pas larjes off maskë shampo preferuar - dhe në fizzles