Vaj Jojoba për flokët - komente mbi përdorimin e maska ​​dhe receta


Me zonat gjysmë të SHBA dhe impiantit Veri-Perëndim Meksikë erdhi tek ne me një i huaj misterioze quajtur dhe Simmonds.

Përmbajtje

  • Si të dobishme Jojoba naftës për flokët
  • Recipes maska ​​shtëpi shërimi
  • Çfarë ju duhet të dini në lidhje me vaj

Me formën e saj të çuditshme trekëndësh të frutave kanë mësuar për të marrë të naftës në mënyrë të vlefshme dhe unike që bukuria edhe patejkalueshëm Kleopatra kishte në arsenalin e tij. Ajo ka qenë prej kohësh dhe ende shërimin e naftës vjen në ndihmë të seksit të drejtë. Çfarë është vaj aq e dobishme jojoba (Jojoba) flokëve dhe meritave konsideruar atë një lloj "shkop magjik", në një shumëllojshmëri të problemeve shëndetësore me flokët?


Amazing Përbërja e këtij produkti përfshin acide yndyrore, aminoacidet, vitaminë E dhe kolagjenit edhe! Kjo është arsyeja pse baza vaj jojoba - lider në përkujdesjen jo vetëm flokët, por edhe kujdesin e lëkurës.

Naftës është zhytur shpejt pa lënë yndyrë dhe ngjitet, ka një qëndrueshmëri mjaft të trashë (vaj bajame, për shembull, shumë më pak). Cili është efekti i siguruar një mjet për flokët?

Efektet e dobishme të vajit jojoba për flokët

Vaj Jojoba themelore ka aftësi unike për të vij çdo flokët, duke formuar një të ashtuquajtur mbrojtje të padukshme dhe të ndikojnë jo vetëm jashtë, por brenda:

  • për shkak të naftës së lartë lipidet përkryer moisturize dhe njom jo vetëm gjatësinë, por edhe kokës, duke krijuar një tokë të dobishme për rritjen e tyre;
  • ka aftësinë për të mbrojtur fillesat nga ndikimet negative të jashtme, të tilla si dielli, i poshtër dhe të ftohtë;
  • vizualisht përfundon "lidhje" ndarë, parandalimin tufa e flokëve të mëtejshme;
  • në gjendje për të rivendosur strukturën dhe për t'u ngjyrosur dëmtuar rëndë permanent dhe eliminimin e pasojave negative të kujdesit të zgjedhur gabimisht;
  • kur përdoret rregullisht do të bëjnë flokët tuaj të bukur dhe të shëndetshme nga rrënjët në këshilla.

Mënyrat për të përdorur vaj jojoba për flokët krejt të ndryshme. Nëse mungesa e kohës që ju mund vetëm të vënë atë në formën e tij të pastër, dhe ajo do të jetë shumë më efektive dhe të dobishme produktet e blera kozmetike.

Recipes maska ​​shtëpi e shërimit vaj jojoba

Për të arritur rezultatet më të mira të mundshme duke kombinuar disa komponente, me fjalë të tjera, duke përgatitur maskë flokët me vaj jojoba dhe përbërës të tjerë në dispozicion.

Maskë për rritjen e flokëve dhe densitet

Wake follicles flokët në gjumë për të përshpejtuar fillesat e rritjes dhe të ndaluar humbjen mund të jetë një mënyrë të drejtë të njohur dhe të dashur nga shumë fonde të brendshme. Recetë është përbërësit shumë të thjeshtë dhe të lehtë e nevojshme në dispozicion dhe ka në arsenalin e çdo mësuese.

Pra, të marrë një lugë gjelle vaj jojoba, pluhur mustardë dhe një lugë çaji sheqer. Shtoni pak ujë për të sjellë maskë për një krem ​​të trashë, dhe të zbatojë në mënyrë rigoroze nga e ndarë rrënjët e flokëve. Gjatësia mund yndyrat një Jojoba pastër për të mbrojtur atë nga paratë aksidentale djegur.

Minimale e detyrueshme që ju duhet të qëndroj - tridhjetë minuta, përndryshe efekti i maskës pothuajse nuk do të. Më shumë se një orë për të mbajtur depo nuk është e rekomanduar - me pak fjalë, të udhëhiqet nga ndjenjat e tyre.

Pas një kursi të sinapi maska ​​naftës gjatësi në disa muaj efekti do të jetë në fytyrë, dhe më saktësisht, por flokët!

Maskë ushqyes për flokët e thatë, i brishtë dhe e shurdhër

Ushqyer kokës dhe elementët gjurmë të dobishme të forcuar flokët follicles mund, duke përgatitur maskë tjetër fillore dhe shumë efektive. Vetëm të marrë dy lugë vaj rodhe dhe vaj jojoba, ngrohjes përbërjen në një banjë me ujë dhe lëvizjet masazh fshij në rrënjët e flokëve.

Në mënyrë që të arrihen rezultate më të mëdha, të përfundojë kokën me polietileni dhe peshqir - kështu shkon compress dëshiruar efekt.

Maskë duhet të mbajnë për rreth një orë, pastaj pije përdorur ochyschayuscheho shampo. Përsëriteni këtë procedurë disa herë në javë për disa muaj, dhe kushtëzojnë flokët tuaj dukshëm të përmirësuar.

Firming Maskë për flokë të bukura

Për të zgjidhur problemin e humbjes së flokëve, ju duhet të shikoni për maska ​​ardhshme recetë popullore. Për yolks vezë e saj përgatitja lëvizje dhe shtoni në të një çift i lugë mjaltë lule të freskëta.

Në përbërjen rezulton shpërndajë tre lugë vaj jojoba dhe përzierje të gjithë përbërësit.

Mjetet e gatshme të aplikojë për flokët për dyzet minuta, dhe pas kohës shpëlarje flokët të caktuar me ujë të ngrohtë dhe shampon tuaj të preferuar.

Për të arritur efektin maksimal, të kalojë kursin e plotë të maska ​​- brenda dy muajve të përdorin atë dy herë në javë dhe ju do të shihni se si flokët tuaj ndryshuar për të mirë, ata ishin të fortë, të butë, elastike dhe me shkëlqim!

Maskë aromatik me vajra esenciale për të shkëlqejë

Nëse flokët tuaj nuk ka ndriçim dhe të kërkoni fillesat pajetë, të jetë i sigurt për të provoni këtë maskë opsion. Në afat të shkurtër ajo mund të shkaktojë flokët në mënyrë që të japë atyre famë dhe shije delikate.

Për përgatitjen e saj ju duhet të përzierje dy lugë vaj jojoba, tre pikat e agrume vajra esenciale të tilla si grejpfrut dhe portokall, dhe pesë pika të vitaminës E, ose A.

Për përbërjen ishte përbërësit më homogjene përzierje dhe të lënë për dhjetë minuta. Vendosja e produktit të përfunduar është e rekomanduar për të filluar me rrënjët e flokëve, pastaj shpërndarjen e atë mbi tërë fillesa gjatësi. Pas rreth një orë kaluar, shpëlarje shampo pastron flokët dhe pije me ujë me një lugë çaji uthull molle.

Procedura është e nevojshme për të kryer jo më shumë se dy herë në javë - kjo do të jetë e mjaftueshme, ose ju mund të mbajë kokës dhe të shkaktojnë reaksione alergjike.

Maskë për flokë të errët me efekt dritë toning

Për të bërë ngjyra e flokëve më ekspresive dhe e pasur do të thotë i përsosur, ka një efekt të lehtë për t'u ngjyrosur. Përgatitja atë mirë - ngrohur lugë gjelle vaj jojoba dhe përzierje me një lugë gjelle kakao dhe raki.

Fshij një maskë në rrënjët dhe butësisht shpërndajë gjithë fillesa gjatësi. Mos harroni të përfundojë kokën tuaj me petë dhe të mbyllë një peshqir në mënyrë që përbërësit më të mirë të hyjë në fuqi. Pesëmbëdhjetë minuta shpëlarje flokët me shampon dhe të gëzojnë të shimmering shumë aspekte, madhështi joreale dhe ngjyra të thellë të flokëve të tij të madh!

Një klauzolë e vogël - kjo maskë flokët me vaj jojoba është i përshtatshëm vetëm curls zeshkane pronarët e lehta që mund të dëmtojë në masë të madhe ngjyrë.

E rëndësishme! Mbani vaj jojoba në frigorifer, ose në çdo mënyrë të mundshme, përndryshe ajo forcë trash dhe të aplikojnë atë në flokët do të jetë shumë problematike. Vaj rezistente ndaj prohorkanyyu, kështu që mund edhe të ruhet në temperaturë dhome.

Çfarë ju duhet të dini në lidhje me vaj

Duke gjykuar nga shumë furi komente e vaj jojoba për flokët mund të themi me besim se ajo është një nga vajrat më të popullarizuara dhe të preferuar. Gjyqtari për veten tuaj - jep efekt të shkëlqyer kursimeve është e dukshme nga aplikimi i parë, nuk ka contraindications përveç tepër i ndjeshëm, i disponueshëm dhe shiten në çdo farmaci për një çmim të buxhetit, ka një spektër të gjerë të veprimit. Sigurisht, do të ketë gjithmonë ata që thjesht nuk do të thotë të rritur, por guxojnë të ju siguroj se kjo ndodh shumë rrallë.

Jojoba themelore të kombinuara të përkryer të përkryer me të gjitha vajra esenciale. Duke i kombinuar ato, ju mund të arrijë efektin e dëshiruar. Flokët është jashtëzakonisht e dobishme për të përziejnë atë me bajame, rodhe dhe rrushit vajra.


Vaj bazë është i domosdoshëm në puçrra fytyre, acarim dhe skuqje pas rroje, paraqitja e rrudhave dhe sagging lëkurës, kujdesit të lëkurës të foshnjave të porsalindura në luftën kundër shënon shtrirje dhe celulitit.

Zgjidhni vaj të pastër pa aditivëve. Në mënyrë ideale, vaj me cilësi të lartë është prodhuar ku rritet vetë bimore (Meksikë, Egjipt, SHBA, Izraeli dhe Amerika e Jugut), kështu që kur të blerë, i kushtoj vëmendje për vendin e origjinës.

Ne ndarë sekretet se si të përdorin vaj jojoba maskë e flokëve që mund të përgatitet në bazë të tij dhe raportuar një efekt befasuese në flokë. Është e sigurt të them se vaj jojoba duhet të provoni çdo bukuri! Ndoshta, tani është mjeti vendosur solide dhe në raft tuaj