Theksuar flokë të errët në foto, lloje të endje dhe komente


Sot, miliona vajzave nëpër moshave dhe lyej flokët e tyre. Sipas sondazheve sociologjike, 85% e grave mendojnë se dëshira për të ndryshuar ngjyrën e flokëve natyrale është e lidhur direkt me shtetin e tyre të brendshme. Nëpërmjet theksuar, vajza me flokë të errët duke ndryshuar jo vetëm imazhin e tyre të jashtme, por brenda, lehtë shndërrohet në një zeshkane pasion romantike bjonde vetëm disa orë.

Përmbajtje

 • Duke theksuar flokë të errët si një alternativë ndaj pikturës
 • Llojet thekson
 • Duke theksuar flokë të errët. Për dhe kundër
 • Këshilla dhe truket


Duke theksuar flokë të errët si një alternativë ndaj pikturës

Sipas ligjit, një pionier theksuar procedurat për miliona gra janë parukeri maestro Jacques Dessange. Modelet e tij ishin Brigitte Bardot, Patricia Kaas, Juliette Binoche dhe Madonna. Ai shpiku një ngjyrosje fillesat, duke i dhënë grooming flokët në këtë mënyrë dhe në të njëjtën neglizhencë të lehta kohë dhe mister.

Nëse ju jeni pronar i lumtur i flokëve luksoze të errët, si diversitet, por nuk mund të vendosë për një ndryshim radikal të stilit, ne ju rekomandojmë që të përpiqen për të endje flokë të errët.

Llojet thekson

Për të krijuar një imazh të veçantë, stilistët përvojë ofrojnë industri beauty- vajzë me flokë të errët në lloje të ndryshme të theksuar flokë të errët.

Thekson SHBA

Kjo metodë është ideale për pronarët e ngjyrosje flokë të errët. SHBA thekson (duke përdorur petë) jep flokëve një natyrore, jetojnë dhe efektet vezullim curls djegur. Master marr 2-4 hije që janë në harmoni me ngjyrën e flokëve origjinale, e flokëve duke shtuar gjallërinë dhe vëllim.

Kaliforni thekson

Kjo është variant mirë në të cilën teknologjia berber ka 4-6 ngjyrat e bojës pa përdorur petë. Brondirovaniya ngjashme trend, thekson Californian për flokë të errët duket natyrshëm, që shtrihen nga ngjyra errët të zonës basal diellit sikur skajet djegur.

Ky lloj i endje nuk kërkon të shpeshta touch-up, ngarkesa është shumë më e lehtë në flokë dhe e rëndësishmja, kursen kohën tuaj dhe financat.

Venecias thekson

Ky lloj i theksuar huazuar nga hairdressers italiane që zhvilluar teknikën e prodhimit osvetlyayuscheho 4-5 hije në një numër të vogël të fillesa, rrënjët prerë të paktën 3 cm. Me një furçë, duke lënë bojë thatë jashtë. Kështu, mjeshtër i arritur efekt tranzicionit të butë, duke i dhënë volum flokëve, pasurinë dhe bukurinë. "Sun, zaputavsheesya në flokët e" apo pikat veneciane në flokë të errët përshtatet vjeshtë grave dhe kolorotypu dimrit me lëkurë të tanned ose të errët nga natyra.

Thekson Ombre Ngjyra e flokeve

Ombre Ngjyra e flokeve (Dip-Dye, balayazh, Dehrade) - një metodë e ngjyrosje dvutonalnyy me vijën horizontale paqartë mes rrënjëve të errët dhe të lehta skajet e flokëve.
Në versionin klasik pikturë stilistët Ombre punojnë me dy hije. Për zonën rrënjë zgjedhur tonin si të afërta me një hije e natyrshme e flokëve, dhe skajet janë të mbuluara brondirovaniya teknologjisë. Sot, Ombre Hair - është zgjedhja jo vetëm shumicën e virgjëreshave të Hollivudit, por vajzat që ndjekin trendet e modës dhe të kujdesen për shëndetin e flokëve të tyre të errët.


Duke theksuar flokë të errët. Për dhe kundër

10 vjet më parë parukeri nuk e rekomandojmë thekson në flokë të errët, por alternativa nuk është ofruar. Sot, në sajë të zgjerimit të gamës produktit sqaruese fondeve, thekson ndryshme bëhen të disponueshme për brunettes dhe shatenok. Por si çdo ndikimi, duke theksuar një pikë pozitive dhe negative.

Pro:

 1. Së paku 50% melirovaniyi flokët mbeten palyera dhe të mos ekspozuar ndaj peroksid.
 2. Pamje pikturë të përsosur për ata që nuk guxojnë të ndryshojnë pamjen në mënyrë dramatike.
 3. Aftësia për të rriten flokët natyrore.
 4. Shkëlqyer maskimin flokë gri.
 5. Estetikë. Streaking jep volum flokëve tuaj animates çdo hairstyle, mbrojtur lëkurën, duke i dhënë fytyrës një pamje të shëndetshme.
 6. Ruaj. Stilistët nuk e rekomandojmë nxjerr në pah shumë të shpeshta në flokë të errët. Prandaj sallon ju nuk do të vizitojë çdo 3 javë, çdo 3 muaj (në varësi të rritjes së flokëve).

Cons:

 1. Kohë. Procedura është mjaft kohë me ngjyra, kështu që të jenë të përgatitur për të shpenzuar deri në 5 orë në sallon bukurie.
 2. A theksuar për flokë me ngjyrë të errët mund të jetë jo më parë se një muaj. Ky rregull zbatohet për të perms kimike, sepse bashkëveprimi me agjentë aktivë mund të blej hije padëshiruar e flokëve.
 3. Bëni cilësi të lartë, shtëpi saktë dhe të bukur pa theksuar aftësi të veçanta pothuajse e pamundur.

Këshilla dhe truket

 1. Kushti kryesor për të theksuar - është flokë të shëndetshëm. Nëse flokët tuaj është dëmtuar, bojë duhet të shtyhet.
 2. Nëse flokët tuaj është me ngjyrë, para se të procedurës theksuar, ju duhet t'i tregoni master, kur ju pikturuar dhe çfarë emri për të shmangur rezultate të papritura.
 3. Mos harroni, ngjyra natyrore janë gjithmonë në kulmin e popullaritetit. Për fillesat më të natyrshme, master duhet të zgjedhin hije të drejtë:
  • një maksimum prej 3 tone të lehta natyrore
  • jo më shumë se dy ngjyra për ngjyrën e syve
  • mundësisht afër tonin e lëkurës
  • nuk duhet të përballen zbehtë dhe e dhimbshme.
  • Ngjyra të modës: karamel, mjaltë, kafe dhe arrëmyshk. Gjithashtu, Mocha, çokollatë me qumësht, kanellë dhe ngjyrë bezhë.
  • Pas theksuar flokët kërkojnë kujdes të kujdesshëm. Përdorni shampoos, balms, maska, gels, serums dhe lëngje për flokët me ngjyrë. Mundohuni të përdorni më pak tharëse flokësh, hekur për shtrirjes dhe shufër.

  Çdo floktar vërtetë - artist në shpirt, por në vend të bojë uji opake dhe bojra uji, duke përdorur bojë flokët. Besojë kryerjen thekson për flokë të errët dhe mjeshtër të mirë curls tuaj flirtim ngjyra të reja do të bëhet edhe më e bukur, i rafinuar, roskoshney dhe livelier.