Haircuts modës për flokët të mesme 2015 - Foto 100 veprat më të mira


Të gjitha gratë me fillimin e sezonit të ri të modës duke u përpjekur për të sjellë shënime të freskëta në imazhin e tij, dhe ndonjëherë edhe të ndryshojë tërësisht stilin.

Përmbajtje

  • Nuancat e formë të përballet
  • Trendet në parukeri
  • Hairstyles modës për flokët të mesme këtë sezon

Një nga fazat kryesore të "rinovimit" imazh është një udhëtim në floktar dhe zgjedhjen e një hairstyle ri. Sot ne flasim për haircuts modës për flokët të mesme, përderisa kjo është më popullor dhe të preferuar në mesin e zonja, në sajë të lehtësinë e kujdesit, mungesa e kohës shtesë shpenzuar në hedhjen dhe njëkohësisht mundësinë për të bërë një hairstyle origjinal festive.


Nuancat e formë të përballet

Për të zgjedhur opsionin e duhur duhet së pari të përcaktojë llojin e personit që ju jeni pronari, sepse kjo varet nga forma dhe elementet e haircuts ardhshme. Ka 5 lloje kryesore të njerëzve shkurtimisht për secilin:

  • Fytyrë katrore, për këtë lloj të pamjen tipike nofulla të rëndë, kështu që detyra berber visually zgjasin fytyrën dhe fshehin këtë mangësi.
  • Fytyra e rrumbullakët, tipike për këtë lloj të njëjtën gjatësi dhe gjerësi, detyrat e zgjedhura të saktë hairstyle për fytyrat e rrumbullakëta për flokët të mesme me sy të fshehur faqet e mëdha, duke tërhequr fytyrat.
  • Fytyrë ovale, të përkryer proporcional, ky lloj i përshtaten pothuajse të gjitha llojet e haircuts.
  • Përballet trekëndëshi kur cheekbones dhe balli është më i gjerë se sa mjekër. Një kusht i detyrueshëm është që të krijojë ekuilibrin ideal mes hairstyle fytyrë lartë dhe në fund.

//

Rol të rëndësishëm në zgjedhjen e luan lloj hairstyles flokët:

  • Zonja - pronarët e lumtur e një oxhaqet trasha dhe të rënda të rekomanduara të veshin "shkallë" Bangs me filirovki të mirë që do të duken elegante, e bukur dhe e lirë zonja e shqetësime të tjera për t'u kujdesur. Nuk rekomandohet përshëndetur dhe flokët, që nga pesha që do të prishej dhe shtrirje.
  • Haircuts për flokët gjobë deri në një gjatësi mesatare për të bërë llapë e veshit në mënyrë që ata nuk i kanë zbuluar dhe nuk mbulojnë qafën. Kjo gjatësi fije floku nuk do të shtrihet nën peshën e saj, humbasin formën dhe volumin.
  • Zonja me natyrore curls kostum gjatësi të mesme çdo formë, sepse në qoftë se është e nevojshme që ata mund të rregulloj flokët tuaj ose të bëjë që do të mbajë një kohë të gjatë.

Trendet në parukeri në 2015 për njerëz të ndryshëm

Shfaqje të modës e designers famshëm të cilët kanë qenë në Paris, Milano dhe Nju Jork ka kërkuar tendencat kryesore jo vetëm në veshje, por edhe në bukurinë e modës - imazhe - make-up, manicures dhe hairstyles. Duke e përshkruar gjendjen e përgjithshme, e cila u shënua më tregon, ne mund të themi se në imazhet modë me një aluzion e arkitekturës viktoriane gotik dhe hije të ndritshme.

Popular janë elemente të tilla si të barabartë ndarë në mes dhe fillesat një linjë të përkryer, ngjyra të ngopura dhe hije e grim, mermeri të bardhë të lëkurës, duke e bërë pamjen e një grua misterioze dhe të zymtë. Në mënyrë ende të lënë flokët mesatare gjatësia është universal për hairstyles më të njohura.

Bob - katrore

Për vite të tëra, është e popullarizuar në mesin e zonjat bukur. Dallimi në mes tyre është se nuk është një Bangs katrorë dhe një Bob nuk. Konsiderohet versioni më në modë me fillesa zgjatur para. Kjo formë do të jetë e përkryer për vajzat me një katror dhe ovale fytyrë lloji.

Mënyra të ndryshme të theksuar dhe kalibrimit të theksuar shkëlqimin dhe shtoni volum. Haircuts modës për flokët të mesme për opsionin e rrumbullakët fytyrë është Bob asimetrike me Bangs të trasha, të cilat vizualisht tërheq formën fytyrë.

Këtë vit, shumë të famshëm të Hollivudit preferojnë të ashtu-quajtur "bathë të pakujdesshëm", kur duke përdorur vendosjen më të zakonshme të improvizuar - hekurosje, shkumë, xhel gozhdë dhe efektin e çrregullimit të mushkërive tjerrje zavyvayuchy në drejtime të ndryshme. Ky opsion është zonja e përshtatshme të të gjitha moshave, duke ofruar freski dhe mendjelehtësi e imazhit.

"Shkallë" ose ujëvarë

Ujëvarë prerje mbi mesme-flokë, është ideale për këtë kohë, sepse shtellunga duket e mirë në çdo ngjyrë dhe strukturë, dhe të përshtatshme për të dy vajzat e reja dhe gratë e moshës së mesme.

Avantazhi kryesor i këtij opsioni është thjeshtësia, ju lehtë mund të kthehet flokët në hairstyle elegant mbrëmje me një lëvizje disa ose të bëjë styling normale të përditshme duke përdorur tharëse flokësh dhe një furçë flokësh të rrumbullakët. Ky opsion është hairstyle ideale për raundin fytyrën tipit performancës për flokët të mesme si vizualisht fsheh faqet e rënda dhe mjekër.

Cullufe

Haircuts popullore dhe modës mundësi të ndryshme për flokët të mesme me Bangs, asimetrike dhe të sheshtë, dhe të ndryshme në madhësi dhe densitet. Sezoni i ri është popullor "seson" me Bangs të trasha dhe tranzicion të qetë në fillesa anësore.

Ky version Retro, zonjat shumë konciz dhe elegante të përshtaten me një leckë të trashë të llojit dhe fytyrë ovale. Një tjetër opsion është një Bangs gjatë asimetrike nga maja e deri në mjekër, e cila është ideale për zonjat me një lloj trekëndëshi i personit.

Hairstyles modës për flokët të mesme këtë sezon

Customized pigtails qetë me shkëlqim, krijoi një stilist shquar Guido Palau dhe u bë një hit tregojnë pranverë-verë 2015 nga Christian Dior. Origjinalitetin e këtij hairstyle ishte se bishti stilist klasik mbështjellë në një lak, zvarritje e saj nëpërmjet unazë në të cilën janë bashkangjitur fillesat gjata lart në një bisht.

Bisht të ulët me nda edhe në mes, shirita mëndafshi rewinds gjithë gjatësinë dhe zalakovanyy qetë. Ky opsion, e krijuar nga stilist Odile Hylbertom, ishte për të plotësuar imazhin e modës Giorgio Armani shfaqje në vitin 2015. përshtatshme për të gjitha llojet e njerëzve, përveç zonjat topolak, siç thekson dukshme pabarazitë.

Pështyj-kurora, të endura me wildflowers ata bëhen edhe hairstyles prirje për flokët të mesme. Guido Palau obvyv bishtalec rreth kokat e modeleve, duke u dhënë atyre një kurorë me lule, e cila theksoi butësi dhe romantizmi e koleksion të ri nga Valentino, në ekran të cilat ishin dorëzuar. Lule të freskëta në hairstyles ishin gjithashtu një tendencë në shumë shfaqje, duke përfshirë DP njohur markë. Ky version është më e mira e hairstyles modës të reja për flokët e mesme për fytyrë të rrumbullakët.

Efekti i fillesa lagësht, modele me hairstyles plotësohet mbledhjen e Simon Roche në Paris, imazhet sensual si virgjëreshave brishta erdhën nga thellësitë e përlotur dukej tepër romantike dhe sexy.

Perfectly fillesat drejt e gjatësi të mesme është gjithashtu një tendencë në sezonin e ri. Në vitet e fundit, pronarët e kërkesës padisiplinuar curls mbetet sistem drejtimi keratin, efekti i të cilave është që të përdorin kimikate që mbushin curls strukturën dëmtuara, fillesat që rezultojnë janë me shkëlqim, të butë, të butë dhe moisturized. Në vitin 2015, beautician njohur Marcia Teixeira u prezantua në këtë linjë të re të kozmetikës në bazë të keratin natyrore nga leshi i deleve Zelanda e Re, e cila ka një efekt terapeutik dhe rikthen.