Flokët artificiale në tresses - të jetë e mundur


Teknologjia e shekullit të moderne lejon çdo vajzë dëshiron të bëhet pronar i flokëve të gjatë. Një mrekulli e tillë është një e flokëve flokëve në tresses. Dhe më e rëndësishmja, pse nuk e shpesh zgjedhin këtë metodë më moderne - një sigurinë dhe lehtësinë e veshin.

Përmbajtje

  • Teknologjia e flokëve në tresses
  • Pikë negative
  • Kush duhet të përmbahen nga veshur flokë

Teknologjia e flokëve në tresses


Teknika e vetë të ndërtuar mbi tresses është fare e thjeshtë. Thjeshtësia është një grup minimal i mjeteve dhe mjeshtër shpenzimin e kohës. Megjithatë, specialist qepje duhet të jetë me përvojë shumë. Nga profesionalizmin e tij varet nga cilësia e performancës dhe qëndrueshmërisë veshur flokët.

Ky lloj i shtrirjes quhet afroamerykanskym ndryshe. Kjo është për shkak të faktit se nëna e kësaj metode ishin vajzat e zezë që ëndërruar e një fije floku të drejtpërdrejtë dhe të gjatë, si gratë evropiane, por nuk mund të përballojë atë për shkak të karakteristika racore. Ata janë të parët që do të vijnë dhe të përdorin fillesat shtesë trajtohen, bashkëngjitur ato në rrënjë të kokës, shtrirë në kurriz të flokëve të tyre.

Rritja e flokëve duke përdorur kaseta mund të jenë dy mënyra. Kjo varet se ku performanca dhe qëllimet për të cilat keni blerë trarëve lart. Së pari, ajo mund të jetë tresses këmbë. Shumica e këtyre flokët janë të fiksuara në mënyrë të pavarur duke përdorur krehër të veçantë. Kjo pajisje është e madhe për përdorim të përsëritur. Kur blerjen e këto fillesa, më mirë të japë përparësi tresses natyrore të flokëve.


Vetëm në këtë rast ju duhet të përdorni afatin e tyre të gjatë dhe të zbatojë manipulime të ndryshme për t'u ngjyrosur, drejtimi ose duke përshëndetur me ta.

Për më tepër, të përdorura në prodhimin kryesisht sllave apo flokëve aziatike. Krepjat ata përmes mekanizmave të veçanta ose varg individualisht me dorë. Në mishërim e fundit të cilësisë më të lartë, por kostoja e këmbë të tilla të flokëve (tresses) rrit në mënyrë të konsiderueshme.

Mundësia e dytë - është i përpunuar dhe stitched shirita që bashkëngjitni mënyrë të veçantë. Nuk ka ekspert mbi zbatimin e kësaj procedure është e nevojshme.

Kjo metodë e zgjatje të flokëve (nga tresses qepje), e bën këtë procedurë më të sigurt, kur krahasohet me metodën e nxehtë.

Ajo arrin në përfundimin se e tërë shuma për të filluar shkëmbimin e flokët tuaj në zona në shtresa. Numri i tyre varet nga shuma fillesa stackable. Pastaj për çdo seri të tilla të zaplitayutsya veçantë braids shumë të ngushtë mikro. Pas, me fije të veçanta dhe hala fillesat prirje stackable sewn fjalë për fjalë në hell tillë para-përgatitur.

Hapi i fundit është zgjedhja e tresses gjatësi dhe përfundimin e saj. Kjo është arsyeja pse fiksimin e flokëve janë quajtur tresses qepje. Për shkak të faktit se gërshetim është shumë e ngushtë në kokë, zgjatjen pothuajse të padukshme. Gjithashtu, kjo ju mundëson për të blerë volum ekstra rrënjë. Për më tepër, ajo mund të rritet deri në tre herë. Një gjatësi maksimale mund të ndryshojnë brenda 70 cm. Flokët e re nga kjo teknologji janë të shpërndara në mënyrë të barabartë në të gjithë kokën, e cila në radhë të parë duket e natyrshme.

Kjo procedurë shkallëzuar dhunën në familje shpesh është quajtur edhe ekologjike. Në këtë rast, nuk ka ndonjë kokës sulm termike ose kimike. A nuk rrinë asnjë kapsulë, e cila nevojitet për të monitoruar vazhdimisht. Kështu, dëmi që mund të shkaktojnë flokët e saj më themelore të shëndetshme.

Ky opsion blerje gjatësi shtesë e flokëve nuk është mjaft i shtrenjtë. Kjo është për shkak se koha mjeshtri shpenzuar në mënyrë të konsiderueshme më pak se çdo lloje të tjera të ndërtesës. Një mesatare prej 30 minuta deri në 02:00 (krahasoni me capsular 06:00).

Avantazhi i pamohueshëm i përdorimit flokët në tresses - një çorape të qëndrueshme. Ju mund të përdorni në mënyrë të përsëritur, fjalë për fjalë në çdo korrigjim të hequr dhe qep përsëri. Korrigjimi Nevoja ndodh më shpesh se me metodat e tjera të kapacitetit. Dhe kjo është për shkak të normës së rritjes së flokëve individuale çdo personi.

Kur rritet një palë centimetra, duhan i dredhur ose Brady siç është quajtur gjithashtu, kërkon ndërprerje për shkak të dobësuar, dhe kasetë nga kjo e keqe mbajtur.

Tresses flokët shumë e lehtë për të hequr. Nuk ka për të kandiduar për të zotit të tij. Ju mund ta bëni këtë procedurë në shtëpi apo në mënyrë të pavarur, por do të bëjë çdo përpjekje, ose me anë të një mik apo bashkëshort.


Edhe nëse aksidentalisht tërheq flokë gjatë krehje apo flokët untangling, asgjë e tmerrshme presin nuk duhet të jetë, të tilla si kur ndërtimin e kapsulë. Ajo dobësuar pigtails maksimale, dhe ndoshta një paragjykim pak do të hairstyles, por me flokë të familjes nuk ndodhi.

Me këtë goditje zgjatje nuk mund të kufizojnë veten për pothuajse çdo gjë. Ndjehen të lirë për të vizituar pishinë ose sauna, kënaq flokët shampoos tuaja të ndryshme dhe balms. Krijo hairstyles të ndryshme duke përdorur tharëse flokësh, hekurosje apo curlers. Pikturë në këtë rast edhe të ndaluara.

Aspektet negative të këtij zgjatje metodë

Megjithatë, si në çdo procedurë që lidhet me blerjen e flokëve artificiale, madje edhe në teknologji të tilla si tresses qepje, ka pikat e saj negative. Ata janë me siguri shumë më pak se sa të tjera, por ende ata janë.

Së pari, duhet të heqin dorë nga flokët të lartë, bishtin, përndryshe tresses mund të shihet.

Së dyti, kreh flokët bëhen procedurë e komplikuar. Është e nevojshme për të ndarë disa nga flokët e tyre krehër, pastaj përllogaritur, dhe pas kësaj, pjesa tjetër flokët e ngjitura nën tresses.

Së treti, siklet e kuptoi se të sjellë pigtails endur fort. Por, konsumatorët janë duke u përdorur për të, brenda 2-3 ditësh.

Së katërti, ajo duhet të jetë shumë e qartë dhe të saktë zgjidhni ngjyrën dhe numrin e kaseta stackable. Dhe në qoftë se numri është në thelb nuk është problem, atëherë merrni një gamë ngjyrë mund të jo të gjithë profesionistë me përvojë edhe.

Flokët e tillë është e nevojshme për të mbrojtur kundër çdo konfuzion. Madje edhe duke shkuar jashtë në kushte me erë, ata duhet të rrinë apo kthesë gjatë shall. I njëjti parim vlen dhe në kohën e gjumit. Probabiliteti tangled në flokë, ndërsa gjumi në pillows edhe më të larta se sa në rrugë në erë.

Dhe së pesti, çdo rritje e vëllimit të - ajo nanosymoe efekte të jashtme që shkaktojnë flokët e stresit. Si rezultat, ata mund të veshin jashtë, bien jashtë dhe pushim. Pas çdo flokëve duhet intensivisht të ushqyer dhe për të rivendosur. Dhe kjo është, që ju shihni, shpenzimet financiare shtesë. Dhe, natyrisht, si në çdo kapacitet, duhet të veshin intervale tresses. Ju duhet të shkojnë për të dhënë një shans për të pushuar dhe të shërohem.

Kush duhet të përmbahen nga veshur flokë

Megjithatë, jo të gjithë në një rresht, kjo formë e kapacitetit të përshtatshme. Për pronarët e flokëve të lëngshme, ka një probabilitet të lartë që tresses të jetë i dukshëm. E njëjta gjë vlen edhe për vajzat bjonde.

Për ata klientë të cilët kanë probleme me të kokës, ajo mund të jetë një ndjeshmëri të fortë dhe nervozizëm, Futjet më të tilla duhet gjithashtu të shmanget. Braids shtrënguar dhe stimul të jashtëm në formën e flokë qep, madje edhe me flokë natyrore, vetëm do të përkeqësojnë problemet ekzistuese që keni.

Për pronarët e haircuts shkurtër, flokët në tresses nuk është i përshtatshëm. Fshih ata do të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Gjatësia optimale për kapacitet të tillë - është mesatarja. Tresses favorshëm shikojë flokët me onde. Në këtë rast, kalimi nuk do të bëhet e dukshme.

Kundërindikimet mjekësore, kjo shtojcë nuk është e rekomanduar për gratë që vuajnë nga tensioni i lartë.