Mjetet juridike popullore për humbjen e flokëve të ruajtur bukurinë e flokëve tuaj


Në këtë fushë të jetës fat femrat më shumë se meshkujt. Humbja e flokeve dhe baldness kryesisht meshkuj "privilegj". Por le të mos humbasin vigjilencë! Gratë pritje spektakolare hairstyle voluminoze është thelbësore. Kjo do të na japë mjete të paçmuar ndihmë popullore për humbjen e flokëve. Recipes testuar nga brezat e bukurive flokëgjatë nuk ju lejojnë poshtë.

Përmbajtje

  • Përse kemi humbur flokët
  • Fuqizimi mjetet juridike popullore flokëve
  • Ruaj bukurinë për vitet që vijnë


Përse kemi humbur flokët


Jo të gjitha humbje e flokëve mund të konsiderohet si një fatkeqësi. Çdo ditë kemi humbur 50 qime, edhe shifrën prej 100 pranueshme. Numri i flokëve follicles në lëkurë e kokës të marrim në lindje. Procesi i largimit natyral dhënë edhe natyrën dhe shkallën e ndryshimit të flokëve në të gjithë.


Por në qoftë se ju filloi të vini re një numër shumë të madh të krehër, ra fillesa në jastëk në mëngjes tepërt për t'iu referuar një trichologist mjekësore. Nuk është një specializim në mjekësi të cilën nëse është e nevojshme do të ndihmojë sëmundje kurë.

Shkaqet e humbjes së flokëve tek gratë mund të jenë të ndryshme. Por ato kryesore janë këto:

  1. Stresi. Ndoshta problemi kryesor i shoqërisë moderne. Ajo mund të jetë i mprehtë dhe i qartë, kur emocionet tona spërkatje mbi buzë. Flokët Dhe për fat të keq përhapen me ta. Por ndonjëherë e fshehur formë e stresit. Kjo gjendje e fshehtë që dha dorëheqjen në çdo situatë destabilizon mendjen, ne vazhdojmë të përjetojnë atë nga brenda. Bëhen të vetëdijshëm për to. Flokët tuaj do të vlerësojmë atë.
  2. Sëmundjet. Çdo sëmundje, madje zakonshëm ARI mund të sjellë forcimin e intensitetit të humbjes së flokëve. Ndoshta secili prej nesh vënë re se si kreu aktive e flokëve thins kur të ftohtë. Kjo ndikon fuqishëm dendësia e çrregullimeve metabolike flokëve. Ushqyesve nuk janë të absorbohet nga follicles flokët. Flokët vetëm fillimi për të shkërmoqet.
  3. Kequshqyerja. Ne kemi nevojë për të siguruar çdo dietë të ekuilibruar e flokëve dhe shumë të pasura me vitamina (veçanërisht B). Poakkuratnee e dieta. Kjo është më e fortë e flokëve provokatorë sosje. Nga rruga, ata shtojnë stresin.
  4. Çrregullime hormonale. Ajo është konsideruar si një fenomen natyror i humbjes së flokëve pas lindjes së fëmijës. Forcat e trupit shumë gra dha shtatzënisë ishte mungesa e vitaminave. Nis bien flokët ato që janë "grumbulluar" nuk është në rënie fëmijën gjatë shtatzënisë dhe ato të cilat duhet të bjerë "në orar."

Gjatë menopauzës gjithashtu mund të fitojnë përvojë humbjen e flokëve. Pasi hormonet femërore të kthehet në normale, të ndaluar humbjen.

Kjo e brendshme shkakton probleme. Por ka edhe të jashtme. Për shembull, i njohur seborrhea kokës. Thjesht - zbokth.

Ky person ngulët mund të bëjë jetën të vështirë për secilin prej nesh dhe të bëjë të fuqishëm të kërkojnë mënyra privimi. Nuk përmirëson kokës dhe sulm kimik shpeshta në pranga të ndryshme, ngjyra, pastrues e saj aktive.

Për të shmangur humbjen e qimeve të çmuara, është e domosdoshme për të ndihmuar kokën femra. Mjetet juridike popullore për humbjen e flokëve janë thelbësore në këtë rast.

Fuqizimi mjetet juridike popullore flokëve

Maska humbje e flokëve për një kohë të gjatë përdoret njerëzit. Ata me sukses të përballen dhe të përballen me detyrën e ruajtjes së densitetit të hairstyles femra. Një nga mjetet më të vjetra dhe të provuar popullore janë produktet e qumështit.

B në kohën tonë, shumë gra të larë kokën kos, kefir apo hirrë. Produktet laktik krijojë film yndyror i cili mbron flokët nga dëmtimi.

Maskë kosi Flokët

Aplikoni maskë qumështit të mos jetë një problem i madh. Liberally njomet produktin kokë (kos, salcë kosi). Veshin shall plastike. Shënim peshqir dhe ecin si 25-30 minuta. Pastaj del me të larë maskën me ujë të ngrohtë dhe shampon.

Lani flokët me ujë acidifikuara (për litër të ujit të shpërndarë 1 lugë gjelle uthull 6%). Kjo do të parandalojë erë, që është e mundur pas aplikoni maskë.

Maska e murrizat

Kjo është ilaç i shquar popullore kundër maskë flokët me rrënjë rodhe. Kjo është një prej stimuluesve më të mira natyrore të rritjes. Përgatitja e supë duke përdorur 10-15 dhjetor pintë ujë për rrënjët. Fshij atë në rrënjë para se të larë kokën 2-3 herë në javë, atëherë procedura mund të përdoret vetëm 1 herë.

Për të rritur efektin e murrizat supë për të shtuar lëng qepë dhe raki. Proporcionet e maska ​​për sa vijon:

  • 6 lugë supë rrënjët murrizat;
  • 2 lugë lëng të freskët qepë;
  • 1 lugë gjelle raki.

Maskë për flokët me kripë deti

Një tjetër mjet. Më e zakonshme kripë Deti i Kripur. 1 ditë në javë për 15 minuta një grusht kripë të fshij në rrënjët e flokëve.

Pas procedurës pije kokën me ujë të ngrohtë. Mjafton gjashtë seanca për të zvogëluar humbjen. Të lirë, të besueshme, efikase. Dhe më e rëndësishmja - të kontrolluar.

Flokët kërpudha Birch

Nën të njëjtën moton vlen Befunhin do të thotë. Gjeni i tij në çdo farmaci. Kjo tretësirë ​​kërpudhat mirë të vjetër. Shërimi ndihmë Mushroom për të përballuar me problemin e humbjes së flokëve. Ashtu si tretësirë ​​fshij kripë në lëkurë e kokës pas larjes dhe pije me ujë të ngrohtë.

Maskë qepë

Për shekuj me radhë, testuar dhe maskë qepë për humbjen e flokëve. Lëng i kësaj bime të mrekullueshme copes me follicles forcimin e flokëve dhe i bën flokët tona nga dëmtimi. Recipes qepë maska ​​shumë. Ne përdorim një nga më të popullarizuar.


Nevoja për hekura qepë dhe përzierje llapa me mjaltë në pjesë të barabarta. Fshij në lëkurë e kokës dhe të lënë për gjysmë ore. Mbuluar me fletë metalike dhe të përfundojë kokën celofan me një peshqir të butë. Pastaj lani me ujë të ngrohtë. Një mbështetje e tillë do të qepë efekt antiseptik dhe rritjen e fluksit të gjakut në lëkurë e kokës.

Pothuajse çdo maskë kundër humbjen e flokëve në shtëpi do të jenë të dobishme dhe të rëndësishme. Për ndonjë prej nesh kanë shkaqe që dobësojnë dëshirën për të marrë të mbajë të flokëve mbi kokat tona. Edhe shëtitje në dukje të padëmshme në të ftohtë, pa një kapelë mund të prishin qarkullimin e gjakut të kokës dhe dëme follicles flokët. Këtu është problemi. Le të trajtojnë me kujdes bukurinë e tyre, për atë që natyra na dha.


Ruaj bukurinë për vitet që vijnë

Ne kemi shumë ndihmësa. Edhe rodhe zakonshëm i thjeshtë ose hithër mund të krijojë një mrekulli me flokët tonë. Nëna modeste dhe njerka, thupër apo buds plepit, kumak, i urtë, aloe - bekuar edhe me miqtë tanë në florën e botës. Decoctions dhe infusions e këtyre bimëve mund të rubbed në lëkurë e kokës para se të larë. Merrni vetëm përfitime.


Në qoftë se ajo nuk e flokëve të bëhet e thatë dhe i brishtë, të forcojë maskë flokët do të ndihmojë të përballen me këtë telash. Përsëri, të ndihmojë të korrigjuar vjetër dhe provuar popullore: kokë vezë shpifjeve. Kjo procedurë kontribuon në eliminimin e zbokthit.

Beat vezë e verdhë veze dhe të bardhë me pak ujë. Shkumë vezë është aplikuar në kokë dhe të lënë për disa minuta. Pastaj lani në mënyrë të zakonshme. Përdorim shampo është fakultative. Mirë ujë limon pije flokët, si dhe përdorimi i maskave nga produktet e qumështit.

Struktura e vezës është lecithin dhe pothuajse të gjitha aminoacidet. Ata të përkryer forcon flokët, njom me energji, të sigurojë shndrit.

Efekt shumë i ushqyeshëm dhe përdorimi i naftës pluhur. Saj të mirë të ngrohtë fshij në rrënjët e flokëve furçë furçë dhëmbësh apo të vjetër. Të naftës dhe shpëtimi i flokëve hedh lëng.

Pyesni gjyshërit tuaj, hallat, fqinjët. S'ka dyshim se çdo një gratë pozhivshey në botë, ka një çift të recetave të familjes. Dhe papritmas nuk është një metodë krejtësisht e re për të kursyer bukurinë pavlefshëm femërore dhe bukuri magjike e flokëve të saj? Nëse hapja do të bëhet - ndajnë me ne gratë. Sekret ...