Rreth tonik për ngjyra e flokëve Si të zgjidhni bojë dhe sa shpejt larë - Këshilla dhe truket


Ndonjëherë kështu që doni të ndryshojë diçka në veten tuaj dhe stilin tuaj! Ndoshta secili prej nesh e di se ndjenja është quajtur "etja për ndryshim." Si për të dhënë imazhin e një aromë, duke mos ndryshuar rrënjësisht? Kjo është e drejtë - "fati" e stil dhe ngjyra. Dhe kjo do të na ndihmojë tonik për flokë dhe të flasim për këtë sot.

Përmbajtje

 • Llojet kryesore të tonics flokëve
 • Markave të lartë toning mjete
 • Teknologji tinting
 • Kushtet Toning mjetet e përzgjedhjes ngjyra
 • Si për të larë tonik flokët

Tonik - një produkt kozmetike, në gjendje për të ndryshuar ngjyrën origjinale të flokëve tuaj nga një hije disa. Pra, pasi ngjyra e flokëve bën të njëjtën gjë, ju mund të thoni. Por nuk ka: dallimi mes tyre është i madh. Le të shohim se çfarë përmban grupe, të posedojnë tonik për flokët.


Përfitimet tonics të përshkruaj:

 • ngjyrosje komponentët tonik nuk depërtojnë thellë në strukturën e flokëve dhe nuk e shkatërruar;
 • të sigurojë të lehtë, duke mos kursyer në fuqi;
 • Shumë njerëz pyes veten, sa është mbajtur tonik për flokët. Pra, ngjyrë larë për dy javë, kështu që ju mund të luajnë me ngjyra shpesh;
 • tonik lyer flokët, ndryshe nga bojë që nuk do të overdry dhe holluar, të bëhet i brishtë dhe e shurdhër;
 • pas procedurës tinting uhodovye blerë mjete të posaçme për flokët ngjyra-trajtuar nuk është e nevojshme;
 • përbërë nga tonik zakonisht përmban përbërës të dashur dhe nuk amoniak (përveç tonics të qëndrueshme, por pjesa e tij është i papërfillshëm).

Llojet kryesore të tonics flokëve

Të gjithë shumëllojshmëri e mjeteve toning të ndahen në dy kategori kryesore:

 1. Ndikuar tonik me dritë - produkte të ndryshme kozmetike me efekt të butë, i cili larë në dy javë.

 2. Tonics me ndikim të madh - këtu përfshijnë të ashtuquajturin bojë bezammyachni që mbajnë flokët deri në dy muaj.

Kryesore mjete Avantazhi toning - harmlessness e saj. Fillesat e mbuluar vetëm nga një film i hollë ottenochnoho pigment dhe jo më shumë. Ju mund të jetë i sigurt se gjendja juaj e flokëve nuk do të përkeqësohet dhe struktura e tyre nuk do të ndikohen! Kjo është konfirmuar nga të shumta shqyrtime tonik pozitive për flokët.


Vajzat thonë se pas ngjyrosur fillesa ishin të butë dhe me shkëlqim, dhe procesi i zbatimit ishte shumë e thjeshtë. Kjo do të thotë që ju mund të merrni hije e dëshiruar pa ndihmën e floktar!

Markave të lartë toning mjete

Në ditët e sotme zgjedhja e ngjyrosur produkte kozmetike thjesht i madh. Ne paraqesim markave më të njohura dhe të provuar:

Tonics ESTEL (ESTEL)

Hije balms ESTEL përmbajnë peroksid dhe amoniak, dhe, prandaj, nuk e dëmtojnë curls tuaj. Si pjesë e filtra UV pranishëm dhe ekstrakte minerale, të tilla si ekstrakt i mango.

Mjete zhvilluar në bazë të conditioners flokët, dmth pas pikturë ju merrni jo vetëm ngjyra intensive dhe të ndritshme, por flokët të vërtetë të butë, të mëndafshtë dhe me shkëlqim.

Iris tonik (Irida)

A nuk depërtojnë në strukturën e flokëve përfshijnë përbërësit natyral dhe nuk përmbajnë amoniak dhe peroksid. Perfect për mbrojtje nga drita dhe flokët regrown rrënjët gri. Color përballoj katërmbëdhjetë washings.

Tonic L'Oreal (Loreal)

Popullariteti fituar madhe për pasurinë dhe diversitetin e ngjyra që rezulton. Efekti medium pozitiv për flokët - i bën ata të butë dhe i bindur, përshpejton rritjen.

Balsam tonal i RoKOLOR

Jo vetëm ngjyra, por gjithashtu duket pas flokët. Ajo përmban ekstrakt prej liri të bardhë dhe pigmente natyrore për t'u ngjyrosur. Më poshtë është e plotë tonik seri paleta.

Hije Mousse Schwarzkopf (Schwarzkopf)

Insanely lehtë për t'u përdorur mjet. Mousse lehtë dhe uniforme të shpërndara në flokë, kujdes profarbovuyuchy tyre. Mjet i shkëlqyer heq e verdhë në flokëverdhë dhe melirovaniyi.

Siç mund ta shikoni, prodhuesit ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë Toning objektet me një gamë të pasur të ngjyrave - ka shumë për të zgjedhur nga!

Teknologji flokët lyer

Këtu kemi ardhur për pjesën e fun - procesin e pikturës. Para se të ngjyroset tonik flokët tuaj, duhet të përgatisë mjetet e mëposhtme:

 • shampo;
 • peshqir;
 • doreza;
 • enë plastike;
 • furçë të veçantë, të cilat ju do të aplikoni produkt;
 • krehër me dhëmbë pak;
 • dhe, natyrisht, shumë të tonik.

Së pari, ku për të filluar procesin - shamponit për larjen. Pastaj, në net dhe butësisht peshqir tharë flokët duhet të zbatohet një përbërje njollë.

Vini re se molekulat bojë kanë aftësinë për të menjëherë të dhënë ngjyrë dhe të siguruara në flokë. Kjo do të thotë që ato fusha të cilat do të trajtohen parë që të jetë e errët. Uji gjithashtu i jep fillesë çast bëjnë pigment, kështu që flokët duhet të jetë pak lagështi. Vetëm në këtë mënyrë do të lyer në mënyrë të barabartë.

Një tjetër mashtrim të vogël - të jetë i sigurt për të përdorur një maskë apo balsam pas shampooing. Gjë që vënë një tonik për peshore të dëmtuara flokët mund të jetë e hapur, si pigment mund të depërtojnë në strukturën e flokëve. Shpenzimet e kujdesit do të mbushin boshllëkun dhe të mbajë bojë në sipërfaqe.

Prandaj, aplikoni një mjet për ngjyrosje të gjithë gjatësinë, në mënyrë të barabartë të shpërndarë atë duke përdorur krehër me dhëmbë të gjerë. Pas kohës së përcaktuar në udhëzimet për pije derisa uji është i qartë.

Pas procedurës, ju mund të përdorni mjete për flokët ngjyra-trajtuar, por ky hap është fakultative. Nëse hije rezultuar nuk ishte aq e ndritshme si ju dëshironi, ju mund të përsëris procesin - për curls është i sigurt.

Kushtet Toning mjetet e përzgjedhjes ngjyra

Palette tonik flokët të ndryshme - njëri gjen një hije si. Por, para se të blesh fondet mos harroni të lexoni në tryezë, duke treguar ngjyrën origjinale të flokëve dhe rezultati përfundimtar. Siç dihet, flokët përfundimtar hije të errët nuk do të duken aq të pasur sa, për shembull, Fantastik.

Mos harroni, të ndriçohet flokët e errët me tonics vetëm pamundur. Me këtë forcë për të përballuar vetëm ngjyra të plota.

Duke kombinuar disa hije të ngjashme me fijet ngjyra natyrore mund të krijojnë efektin e flokëve të përjetshëm, i cili është shumë popullor dhe duket e madhe!

Rregulli tjetër e rëndësishme - në qoftë se ju vendosni për flokët lyer, disa muaj që të heqin dorë pikturë duke përdorur këna dhe Basma, për të shmangur shtrembërimin papritur ngjyra.

Dhe hije të lehta janë të përkryer, si përfundimin e flokëve të lehta. Në të shkurtër, eksperiment dhe gëzojnë imazhin e tij të ri! Por mos harroni në lidhje me rekomandimet e mësipërme, duke zgjedhur ngjyra për tonik flokët!

Si për të larë tonik flokët

Çfarë ndodh nëse ju u nuk është një hije afrohej apo thjesht të mërzitur? A është e mundur për të "hequr qafe" e tij para se do të caktohet dy javë? Përgjigja është - po! Implementuar nga metodat e mëposhtme:

 1. në mënyrë të përsëritur lani flokët tuaj me shampo;
 2. vënë një maskë e kos ose vaj rodhe për tre orë - del me të larë me ta dhe pigment;
 3. blej një agjent të veçantë për larjen e balms tonirovochnyh (p.sh. ReTonika).

Pra, në qoftë se përpjekja e parë ishte hlevkym - mos u bëni merak, të tonics bukuri që në shumicën e rasteve ju do të lehtë të jetë në gjendje për të rregulluar të gjitha gabimet dhe gabimet, duke e kthyer ngjyra ish.

Tani ju e dini se si për të ndryshuar ngjyrën e flokëve pa kompromentuar strukturën e tyre, për të zgjedhur hijen e duhur dhe si një tonik për të larë off flokët nëse rezultati nuk e ka arsyetuar pritjet. Minyaytesya dhe eksperiment! Dhe le të gjithë pyesin se si ju "duke u përpjekur për të" sot!