Vaj Peach për flokët - veçanërisht përdorimi i maskave dhe receta


Edhe në qoftë se ju mund të them me besim se vetë flokët elegante, shumë konsolidimin dhe ushqim shtesë nuk do të dëmtojë. Por mos harroni, flokët absolutisht i shëndetshëm nuk është. Dhe duke pasur parasysh faktin se shumica prej nesh dekoroj, koloriruyutsya, flokët meliruyut bën permanent, reanimuvannya flokët procedurat e sjelljes është e nevojshme.

Përmbajtje

 • Cilat janë përfitimet e vajit bukuroshe?
 • Kur të përdorni vaj bukuroshe
 • Rregullat e gjalpë
 • Opsionet përgatitur maska ​​me bukuroshe

Kthehu madhështi dhe bukuri fillesë ndihmë vaj bukuroshe për flokët. Vënë atë direkt në flokë dhe lëkurë e kokës disa herë në javë jep rezultate të mëdha (përparësitë, jep forcë, smoothness, vëllim shtesë).


Cilat janë përfitimet e vajit bukuroshe?

Për shkak të komponentit të veçantë të naftës bukuroshe është shumë i mirë për flokët. Ai përfshin:

 • minerale (K, Fe, Ca, P, e cila moisturize qelizat kokës, rritjen e fluksit të gjakut, dilates enët e gjakut, furnizimin e qelizave me kryetarin e oksigjenit, të rivendosur strukturën e flokëve të dëmtuara, trajtojnë përfundon ndarë, të kthehet në elasticitetin flokët);
 • phospholipids që nxisin proceset metabolike në qelizat, restaurimin e follicles, rrit rritjen e flokëve (si rezultat, gjatësia e fillesa mund të rritet gjatë muajit nga 5 cm);
 • Acidet yndyrore (stearik, mollë, badiava, palmitik, limoni, oleik, linoleik, palmitoleinovaya, linolenic), duke siguruar hidratues fillesat thatë, fillesat dhe për të parandaluar delamination sekuchesti mbrojtje tip nga yndyrë të tepërt;
 • vitamina (E, B3, B6, C, A, R, B5, B1, C, B9, B2, B5, B12), të cilat rrisin elasticitetin e curls që forcojnë rrënjët, që kontribuojnë në dendësinë e vëllimit të flokëve shtesë, duke parandaluar humbjen, duke ndihmuar për të reduktuar ndikimin e rrezeve ultravjollcë, faktorët negative mjedisore, temperaturat e larta të përfshira në zhvillimin e kolagjenit, të cilat kanë dezinfektues dhe anti-inflamator pronat që e bëjnë rritjen aktiv dhe në rritje të shkëlqejë për të follicles flokët mbrapa në jetë në skajet e ndarë që mbajnë famë, qëndrueshmëri, ngjyra dhe lagështi drejtimin në shumicën e situatave, ku duket se nuk ka asnjë mundësi për të shpëtuar flokët.

Vaj Peach përshtatshme për të gjitha llojet e flokëve. Ajo është e aftë të një muaji të përdorimit të rregullt të stabilizuar gjëndra dhjamor për të rivendosur qelizat e lëkurës vdekur, për të bërë butë, të bukur, flokët të shëndetshëm, riparimin e dëmtuar follicles flokët, moisturize flokët, për t'u dhënë atyre vitalitet, ushqyer ata, për të kuruar sëmundje të shkaktuara nga mikrobet.

Aplikimi për parandalimin e naftës mund të shmanget lehtësisht terr plot, humbjen e flokëve dhe pamjen e parakohshme graying.

Ngushtë ndërveprojnë, substanca aktive të bërë gjalpë bukuroshe moisturizer flokët efektive që rikthen dhe aktivizon mjetet.

POR! Të naftës ka dhënë një efekt pozitiv, është e nevojshme të dinë qëllimet për të cilat ajo është për qëllim dhe si të përdorin atë. Kjo ishte më.

Kur të përdorni vaj bukuroshe

Aplikimi i naftes bukuroshe provuar në mënyrë të përkryer në cosmetology, sepse, duke mos qenë e domosdoshme, e tenderit dhe flavorful, ajo lidhet me vajra kozmetike.

Gjithashtu, ajo është efektive në trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të kokës dhe flokët, pavarësisht aktivatorin rritja zgjeruara, moisturizer natyrore dhe zvogëlimin e strukturës së flokëve të dëmtuara.

Ne rekomandojmë përdorimin bukuroshe, para-ngrohur (për të rritur efektin) vaj, në mënyrë që:

 • rivendosur flokët e brishtë dhe e thatë;
 • Troubleshooting pas valë të pikturës dështuar ose;
 • rivendosur shndrit dhe smoothness;
 • Trajtimi overdried dhe fillesat thatë;
 • pasurimin e ushqyesve në follicles flokët;
 • rivendosur mbaron ndarë;
 • inflamacion Trajtimi kokës (p.sh. pezmatim i lëkurës, lëkurë, irritim alergjik);
 • ngadalësuar procesin e plakjes së follicles flokëve;
 • lehtësuar krehje;
 • rivendosur strukturën e flokëve;
 • shëruese të çara të vogla dhe mëngjes në lëkurë e kokës;
 • duke i dhënë rrënjët forcë.

Vaj Peach mund të përdoret si:

 • fasha;
 • hidratues dhe maska ​​ushqyes për flokë;
 • produkt masazh;
 • aromaraschesyvanie.

Hydrating maskë përgatitet shumë thjesht. Për përgatitjen e tij një lugë çaji majonezë të përziera me vezë e verdhë veze të papërpunuara dhe dy lugë vaj. Nëse ju jeni pronari shumë flokët e gjatë, sasia e përbërësve për të bërë maska ​​duhet të dyfishohet.

Për të përgatitur maskë ushqyes, vetëm një vezë rrahur përzier me dy lugë raki dhe dy lugë vaj. Ajo do të jetë e dobishme për rrënjët lagësht ushqimore dhe këshilla e fillesa e flokëve. Plus shton bukurinë mahnitëse të flokët dhe shton volumin.

Përveç kësaj, të naftës është e mirë për të përdorur për të kokës, kështu që është zhytur lehtë, nuk shkakton alergji, efekt pozitiv në lëkurë dhe eliminimin e zbokth thatë.

Me vaj bukuroshe lehtë mund të zgjidhë probleme të tilla si dehidrimi, yndyrë, humbje e tepruar e flokëve.

Rregullat e gjalpë

Për të arritur rezultate të shkëlqyera, është e nevojshme që të ndjekin disa rregulla të shënuara më poshtë:

 • për efikasitetin maksimal në përdorimin e naftës është mirë të blej në një farmaci ose kontrolluar dyqan online, si dhe duke rritur ndjeshëm shanset për të marrë jo të shquar, cilësi, të certifikuara, produkt të sigurt;
 • menjëherë para se të aplikoni vaj e rekomanduar të ngrohtë për të rritur veprimin (jo të bëjë me vajra esenciale, siç ka humbur pronat e tyre shëruese);
 • në humbje, i brishtë, flokët e dobët dhe të naftës zbokth goxha bukuroshe të fshij në lëkurë e kokës jashtme lëvizjet;
 • kur rivendosjen e shndrit dhe ngjyra e flokëve, vaj krehër duhet të shpërndahen përgjatë fillesa gjatësi;
 • ruani Përfundon Split mund të jetë direkt vterev naftës në fillesë laminuar;
 • pas aplikimit të naftës në lëkurë e kokës për të rritur kokën e ndikimit duhet të celofan përfundojë dhe të mbyllë një peshqir të ngrohtë;
 • Aplikimi koha e naftës varet nga qëllimi e aplikimit dhe shkon nga 30 minuta (efekt dritë) në 2 orë (efekt të qëndrueshme);
 • më e lehtë për të larë flokët me një përmbajtje yndyrë gjalpë nuk është ujë dhe një duart lagur me shkumë shampo rrjedhshëm;
 • si një mjet për pije pas naftës përdorimi bukuroshe e rekomanduar për të përdorur TEAS bimor të ndryshme (p.sh. hithër, kamomil, lë thupër, Wort Shën Gjonit, rrënjë rodhe);
 • trajtimi i zbokth, lëkurë e kokës të thatë, kruarje duhet të aplikojnë maskë flokët me gjalpë bukuroshe 2 herë në javë për një muaj, pastaj 1 në muaj - për qëllime parandaluese;
 • Përdorimi i gjatë vaj bukuroshe nuk është e rekomanduar për shkak të varësisë ndaj kokës së tij dhe për të zvogëluar efikasitetin e procedurave kozmetike;
 • Aplikimi i vajit bukuroshe në shtëpi është e dobishme jo vetëm për forcimin dhe rritjen e flokëve, por edhe për t'i bërë ato të shkëlqejë, ndriçimin, smoothness, Vëllimi.

Opsionet përgatitur maska ​​me bukuroshe

Nuk janë të recetave të ndryshme për trajtimet maska ​​e flokëve. Më poshtë janë ato më efektive.

Maskë për regrowth të shpejtë të flokëve

Aplikimi Qëllimi: për të përshpejtuar rritjen.

Përgatitja dhe përdorimi: 2 lugë. lugë vaj ulliri të përzier me 2 tbsp. lugë gjalpë bukuroshe deri qetë, shtoni në 1 orë. lugë dimexide. Të gjitha komponentët përzierje tërësisht.

Përfunduar maskë rubbed në lëkurë e kokës dhe rrënjët fillesa. Kryetari pas aplikoni maskë rekomandohet peshqir vkutuvaty ngrohtë për t'i bërë ballë për 40 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë dhe shampon.

Djathi dhe bukuroshe maskë kundër flokët e thatë

Aplikimi Qëllimi: parandalon brishtësinë dhe thatësi.

Përgatitja dhe përdorimi:. 1 orë lugë mjaltë, 1 tbsp. lugë gjalpë bukuroshe dhe 2 tbsp. lugë yndyrë të ulët djathë të freskët përzierje tërësisht deri qëndrueshmëri të qetë. Përzierje përfunduar është aplikuar në të gjithë gjatësinë e fillesa përballoj gjysmë ore, pastaj pije.

Pjeshkë, maskë bollgur kundër flokëve me yndyrë

Qëllimi i përdorimit: për degreasing flokët.

Përgatitja dhe përdorimi: Mix në një raport prej 2: 1 miell tërshërë dhe vaj. Aplikoni për flokët përgjatë gjithë gjatësisë, të lënë për 40-50 minuta, pastaj pije. Rezultati - një e flokëve elastike shndrit shëndetshëm shtesë, nuk ka yndyrë.

Rodhe, maskë bukuroshe për rritjen e flokëve

Qëllimi i përdorimit: për fillesa të shpejtë të rritjes.

Përgatitja dhe përdorimi. Mix rozmarinë ngrohur (5 pika), bukuroshe (1 tbsp. Lugë) dhe rodhe (1 tbsp. Lugë vaj). Rezultuar fshij përzierje në rrënjët e parë, pastaj - në bilancin e kokës - të shpërndarë në tërë curls gjatësi. Veshin kapak plastike, të përfundojë kokën me një peshqir. Pas dy orësh flokët pije me ujë të ngrohtë dhe shampon.

Maskë për flokë të dëmtuar dhe mbaron ndarë

Qëllimi Aplikimet: parandalimin humbje, trajtim përfundon ndarë.

Përgatitja dhe përdorimi: Aplikoni vaj në 4 herë në javë në flokë, nga rrënjët dhe e mbarimit këshilla. Recommended këshilla pajetë zistryhaty, si shumë e thatë, flokët e pajetë praktikisht e pamundur për të shërohen, dhe për të parandaluar para-ndarja e tyre është edhe e mundshme.

Vaj Peach për masazh kokës

Aplikimi Qëllimi: për të moisturize kokës të thatë.

Si të përdorni: disa pika vaj të nxehtë lëvizjeve masazh rubbed në lëkurë. Aplikimi Sigurisht - 2 herë në javë për 2 javë.

Rezultati - lagështi, rritje e rritjes, shndrit, i ndritshëm e flokëve, nuk ka naelektrizovannosti.

Në zbokth rekomanduar masazh kokës me vaj bukuroshe, e cila parandalon zbokth. Për ta bërë këtë, butësisht fshij vaj të nxehtë në një lëkurë e kokës të pastër, fërkoni lëkurën e mirë. Mjafton vetëm 2-3 trajtime 5-minuta në javë për të follicles flokët të fortë dhe flokë të shëndetshëm fituar ngjyrën dhe shkëlqimin. Në këtë rast, efekti i aplikimit do të varet nga frekuenca dhe kohëzgjatjen e masazh.

Që trupin e çdo individi njerëzor, ju nuk mund të argumentojnë se, duke provuar mjete të ndryshme për të forcuar dhe të rriten flokët, disa prej tyre patjetër të zgjidhë problemin tuaj. Por, duke përdorur gjalpë i butë bukuroshe në kombinim me produkte të tjera kozmetike, ka një efekt të habitshme e aplikimit, duke siguruar fillesat kujdesit të plota. E curls janë të qetë, të bindur, nuk utyazhelyayutsya duken bukur dhe të shëndetshme.

Durimi ju !!! Mos harroni, bukuria kërkon sakrificë !!! Pra, gjithmonë të jetë e re dhe e bukur !!! Ndoshta dikush ka përdorur tashmë maska ​​bukuroshe për trajtimin e flokëve në shtëpi dhe të gatshëm për të ndarë rezultatet e tyre. Receta e tyre, komente, rekomandime, këshilla për të lënë komente.