Features flokët në flokë të shkurtër - fotot, rekomandime dhe zotërinjve gabime themelore


Sigurisht, flokët tani shkurtër e vajzës - është e përshtatshme dhe me stil (Oh, kjo unisex), por le të hapur - për të krijuar një romantik hairstyles mbrëmje dhe imazhin e nevojshme curls gjata. Çfarë duhet të bëni pas një natë fol rriten vetëm në bukuritë e përrallat?

Përmbajtje

 • Hapi një: vendimi
 • Llojet e ndërtuar
 • Mikronaraschivanie për flokët e shkurtër
 • Mikronaraschivanie - për dhe kundër

Përgjigje çdo vajzë e di-ndërtimin. Metodologjitë dhe subspecies e tyre është mjaft shumë. Le të shohim se pse flokët me flokë të shkurtër ka nuanca të rëndësishme të cilat teknologjia për të zgjedhur dhe si për të dalluar të mirën nga e magjistar mediokër.


Në disa dyqane ju mund të refuzojë shërbimin, duke shpjeguar se flokët nuk mund të jetë e flokëve shumë e shkurtër. Kjo nuk është kështu. Përkundrazi, mjeshtri nuk kanë përvojë të mjaftueshme, ose ai nuk dëshiron të humbni kohën tuaj. Për raste të ndërlikuara, ka teknika të veçanta në mënyrë që profesionistët gjithmonë kanë shumë për të zgjedhur nga. Kushtet për të zgjedhur teknikën e saktë: gjendjen e flokëve amtare, fillesa e gjata të vëllimit të ri, përdorimin e curls artificiale ose natyrore.

Fillesat e mbledhura do të dekoroj për 3-4 muaj, ndërsa procedurat cilësore kryhet në flokët të shëndetshëm flokët tuaj harlisur do të ju dhe të tjerët kënaqen sa më shumë që gjashtë muaj. Në përgjithësi, imazhi i ri, ju mund të kenë nevojë 20-300 fillesat, në varësi të metodës dhe rezultatin e dëshiruar.

Hapi një: vendimi

Ju keni vendosur për të ndërtuar flokët, por nuk kanë një çelës se si të bëhet kjo, sa dhe nëse ajo do të prishin hairstyle natyrore? Lexoni rekomandime të përgjithshme dhe contraindications.

Ndërtuar fillesat nëse është e nevojshme:

 • Ju duhet për të rregulluar pasojat e dështimit për t'u ngjyrosur ose permanent.
 • Dobësuar dhe fillesat e hollë kërkojnë volumin shtesë.
 • Gjatë curls duhen për festën - një martesë ose prom.

Braktisin ideja vlen kur:

 • Atje problemet dermatologjike.
 • Një kurs i kimioterapi. Ndërsa problemet shëndetësore nuk ndërtuar prostoprotivopokazano dhe pirja e duhanit.

Të gjitha efektet negative janë në rritje për shkak të magjistarët paaftë korrigjimin e parakohshëm të materialit nën standart dhe kujdesit të pahijshme.

Llojet e ndërtuar

Pavarësisht nga gjatësi, ju mund të ndërtojë fillesa në disa mënyra - ata janë të vendosur individualisht. Të gjitha procedurat variacionet janë të grupuara në dy lloje të mëdha - kapacitetin e nxehtë dhe të ftohtë.

Metoda e nxehtë

Flokët e re të caktuar me anë të rrëshirë nxehtë. Në thelb, kjo metodë e kapsulë - me rrëshirë keratin dhe kapsula në formë që mbajnë fillesa.

 • Kapaciteti italian është formimi i kapsulë në vendin e detyrueshme fillesat artificiale dhe reale. Për procedurat janë të nevojshme clamps dhe rrëshirë nxehtë. Një formë të aftë mjeshtër kapsula zoti pak që nuk ndërhyjnë, mos irritojë kokës dhe nuk ndalojnë kruarje. Mjeshtër të papërvojë mund të kryejnë kapsulë flokëve të çrregullt, kështu që nuk do të zbatohen për Salons paaudituara pa reputacionit. Për të hequr kapsulë dështuar në kabinën e re do të marrë kohë dhe para.
 • Extensions britanikë janë bërë e katranit të nxehtë dhe zam. Flokët të reja janë vendosur në sferë e cila është ngjitës. Kjo metodë nuk është aq shumë dëme amtare flokët si metodë italiane, por fillesat e këtij ngjitës lehtë mund të largohen gjatë krehje.

Si të kujdeseni për flokët pas nxehtë extension:

 • Ju duhet të braktisin sauna.
 • Mos qëndroni në diell pa kapelë.
 • Minimizuar shtrirjes dhe permanent flokët - mjetet e nxehtë mund të shkrihet në kapsulë.
 • Rregullisht vizitoni sallon për korrigjim.
 • Përdorni një shampo të thjeshtë që nuk shpërndajë zam.

Metoda të ftohtë

Metoda e ftohtë - e përdorur pajisje që nuk kërkojnë punë ngrohje.

 • Shirita zgjeruar - rrinë në rrënjët e flokëve përfundoi me fjongo bashkangjitur në afërsi të flokëve. Zgjerimet e flokëve kasetë bërë shpejt dhe me çmim të ulët, por ky opsion nuk është konsideruar të jetë i cilësisë së lartë dhe të përshtatshme për përdorim të shkurtër. Hairstyles me curls duhet të bëhet me kujdes për të shmangur vende të dukshme ngjitje flokët.
 • Shartim clips - rruaza metalike në fillesat e flokëve artificiale bashkangjitur rrënjët natyrore. Klip buton dhe një prerje është e gjatë dhe i shëndetshëm.
 • Shkallëzuar Spanjisht pa zam make rrëshirë. Kapsulë flokëve të ftohtë është blondes më të përshtatshme - ndërpreu lehta zam dhe kapsula në curls të errët do të jetë lehtësisht i dukshëm.

Si të kujdeseni për prerje pas kapacitet të ftohtë:

 • Furçë të butë dhe të përdorni krehër të veçantë.
 • Nuk zbatohen për fushën e ngulur zinxhirët e donatorëve balms, maska ​​dhe kozmetike të tjera.
 • Ju nuk mund të zhyten dhe të shkojnë në sauna.

Extensions më pak të ftohtë - hera e parë që ju do të ndjeni të gjitha vendet e ngjitjes. Gjithashtu zgjatim ftohtë paktën penalizuar strukturën amtare e flokëve dhe është metodë e butë.

Mikronaraschivanie për flokët e shkurtër

Para procedurës, mjeshtër vlerëson gjendjen e flokëve dhe përcakton numrin e kërkuar të fillesa shtesë. Flokët më të prerë të shkurtër ka nuanca e vet (kapsulë klasik dhe kaseta janë qartë të dukshme). Përcjellë mënyrë të mundshme, por vetëm nëse njerëzit fillesat do të shkurtojë shiritin e saj të gjatë. Përndryshe, edhe një artist shumë i mirë nuk mund të fshehin këshilla tuaj spikatur të familjes - një zgjatje të shkurtër prerë nuk është e mundur.

Për flokë të shkurtër nuk është një metodë të veçantë të bazuar në metodat e rritjes së nxehtë - mikronaraschivanie.

By default, të Mikrokapsula janë përdorur për të ndërtuar deri në gjatësinë e flokëve të paktën 5 cm. Mjeshtër me përvojë është në gjendje për të ndërtuar dhe prerje të shkurtër. Gjithashtu, kjo metodë është e përshtatshme për curls rralla dhe të dobëta. Mikrokapsulnoho flokëve për flokë të shkurtër procedurë mjaft e gjatë dhe e mundimshme - mund të zgjasë deri në 6 orë, por kapsula vogël të vijë e lehtë, ata janë të vështirë për të tërhequr krehër.


Në procedurën e përdorur dy lloje të materialeve:

 • Klasik Hot shkallëzuar rrëshirë dhe keratin. Mënyrë të besueshme dhe të dëshmuar.
 • Përdorni dylli të cilat elastike lidh ridges dhe në ngurtësim merr ngjyrën e flokëve.

Procedurat e shkurtër prerje flokësh dhe karakteristikat

Nëse flokët tuaj është 5cm shënim të shkurtër që duhet të jetë në gjendje për të zotëruar një profesionist kompetent:

 • Haircuts shkurtër kërkojnë një qasje kreative ndaj punës - janë jashtë mikrokapsulave.
 • Kapaciteti për flokë të shkurtër kërkon hairstyles të veçantë, duke pasur parasysh faktin se flokët e re të shpërndara në mënyrë të pabarabartë. Ajo kërkon jo-standarde formimit ujëvarë siluetë flokët dhe fylyrovka.
 • Fillesat duhet të jetë e bashkangjitur me saktësi, që nuk ishte parë edhe vendet e vogla të detyrueshme.

Mikronaraschivanie: Pro dhe kundër

Ashtu si çdo operacion tjetër kozmetike, në mikronaraschivaniya ka pro dhe kundra.

Pro:

 • Lëshuar fillesat natyrore pa peshuar dhe dobësuar flokët natyrore.
 • Kapsula nga më të vogël se një milimetër - ndërtuar mbi flokë shumë të shkurtër shkon pa u vënë re.
 • Nuk ka kufizime për zhytje, sauna, pishinë. Ju mund të përdorni maska ​​zakonshme, shpjegoj dhe ngjyros flokët tuaj, të bëjë një permanent.
 • Kapaciteti Mikrokapsulnoho përmirëson flokët dobësuar dhe e hollë, rregullon zonën shkëputje, uiski dhe bangs.

Cons:

 • Zgjatja Koha për flokë të shkurtër do të marrë 5 orë dhe kërkojnë rregullim të rregullt.
 • Çmimi: Procedura rrugë. Gjithashtu vini re se çmimi varet nga gjatësia dhe numri i fillesa. Kapsula me fillesat natyrore do të kushtojë edhe më shumë.
 • Garanci: Procedura nuk garanton një rritje të mjaftueshme - vetëm gjatësi dhe trashësi.

Curls përllogaritur të ju ndihmojë të ndryshojë imazhin, të bëjë flokët e saj të pastër dhe të shëndetshëm. Para se të kontaktoni sallon, mjeshtër të aftë do të gjejë, të shqyrtojë portofolin e saj dhe më e rëndësishmja - të përjetojnë hairstyles kortkimi. Nuk ka nevojë për të ndjekur mundësitë e lirë - Zgjerimi i zgjuar curls butë natyrore, dhe një laik shkatërrojë hairstyle tuaj.

Trajtojnë me kujdes Procedura Korrigjim - e kjo nuk mund të harrohet, apo edhe kapaciteti profesional do të duket i lëngshëm. Për të pikturuar zgjatje të flokëve prerje ose të bëjë zotërisë miqve që e di se si të merren me këtë lloj të flokëve.

Të curls reja ishin manicured dhe krehje ato nuk dëmtojnë, është një sekret - në natën bishtalec flokët e saj, kështu që ata nuk kanë frikë të eksperimentojnë sputyvalis.Ne dhe dekoroj veten - ju e meritoni të gëzohemi në bukurinë e saj të gjithë botën.