Plojka flokët - çfarë më mirë krahasim mincer të lartë 10 në SHBA dhe


Një nga çështjet më të ngutshme që të interesuara pothuajse të gjitha zonjat bukur është se ata refuzojnë të pranojnë veten ashtu si janë. Nëse një vajzë ka lindur pronar i lumtur i curls natyrore, gjatë gjithë kohës mënyrë si të lidhur ata punojnë. Nga ana tjetër, zonjat me flokë të përkryer të drejtë të gjithë kohën duke u përpjekur për të bërë një curls bukura.

Përmbajtje

 • Llojet mincer
 • Çfarë duhet të shikoni për kur zgjedh?

Llojet mincer


Ka dy grupe të pajisjeve për shufër dhe styling:

 • Hekuri sheshtë duket si pincë mëdha banesë, të destinuara kryesisht për straightening apo fillesa për të krijuar curls të mëdha.
 • Styler Round, duket si një shkop me klip, ajo mund të përshtatshme të bëjë permanent dhe styling.

Straightening hekur banesë tërheqëse, përveç që tradhëton flokët pamje më me shkëlqim, heq sasi të tepërta, "rrëmujë" dhe tradhëton formularin hairstyle. Me një pajisje të tillë në arsenalin, ju mund të zvogëlojë koston e udhëtime në sallonet e bukurisë dhe gjithmonë kanë të pastër dhe fillesat e bukur.

Çdo vit, prodhuesit e pajisjeve shtëpiake për përmirësimin gamë të grave, duke plotësuar mundësitë ekzistuese për funksione të ndryshme dhe modes. Sot hekurosje ndarë në grupe në varësi të materialit nga i cili bëri elementin kryesor të punës - pllaka ngrohje.

Hekurosje Shërbimit janë:

 • Me pllaka metalike, shpesh modelin e buxhetit më. Avantazhi i tyre është se ka një grykë variabël, për shembull, curls "corrugated". Pengesë më e madhe e tilla vendimtare dhe pranga janë dëme të lartë me përdorim të zgjatur. Pas përfundimit të shufër tillë ndodh thatë, i brishtë dhe e shurdhër në fillesë.
 • Me pllaka të bëra nga qeramike, një pajisje e tillë është më i butë dhe ka një shpërndarje uniforme të temperaturës në të gjithë sipërfaqen e pllakës. Një vend të veçantë në këtë kategori marrin hekurin turmalinë, i cili kur të nxehtë fillesat jonizues, duke shmangur elektrilizim tyre
 • Pllaka Teflon, përparësi kryesore e pranga që sipërfaqja mbetet dhe grimcave të djegura respektimi kozmetike që përdoren për hedhjen dhe efekt stabilitetit.

Për një sërë karakteristikash dhe mënyra:

 • Hekurosje profesionistë me termostat, shpejtësi ngrohje, kabllo të gjatë dhe shumë karakteristika të tjera
 • Hekurosje përdoruesve të rregullt, me një grup minimal të karakteristikave dhe përballueshmërinë intrefeysa

Prona të tjera të qenësishme në modele të ndryshme:

 • Varg temperaturë 140-240 gradë se onde dhe curls padisiplinuar, të lartë të temperaturës, në të cilën efektin e dëshiruar
 • Ngrohje Speed
 • Prania e bashkangjitur, të tilla si një furçë për të dhënë volum flokëve
 • Karakteristika të sigurisë të tilla si avtootklyuchenye ushqyerit dhe mbrojtje nga djegiet
 • Çdo pllaka ngrohje Madhësia

Round styler zonjat tërheqëse me flokë të përkryer drejt. Ashtu si hekurosje, ato mund të jetë bërë e materialeve të ndryshme dhe kanë karakteristika të tjera që lejojnë çdo grua e re për të zgjedhur modelin e duhur. Me kusht që ata mund të ndahen në:

 • Me shkop metali me ndihmën e fillesa drejtë për herë të kthehet sa më të shkurtër në flokët e mahnitshme, por mbulim të tillë, si dhe hekurosje, do të dëmtojë në masë të madhe curls tuaj. Më të shtrenjtë në këtë kategori janë curlers ari veshura curlers titan, dallimi kryesor në mes të cilave norma ngrohje dhe një përçueshmëri të madhe termike
 • Qeramike (turmalinë) thelbi, kjo pikëpamje është më i butë për strukturën e flokëve, por efekti i dëshiruar është arritur më shumë kohë

Disa raundin mincer duhet pirg për shufër lehtë, nuk janë modele, te kompletuar me doreza të cilat janë termostoyky me të cilat dhe është valëzim fillesa.


Në disa lloje të shpikjeve ployok u shfaq kohët e fundit, i quajtur Multystayler. Emri nënkupton mundësinë e krijimit stile të ndryshme të flokëve. Pajisje të tilla kanë një numër të madh të nozzles dhe furçat përfshira.

Çfarë duhet të shikoni për kur zgjedh?

 • Para se të blesh styler ju duhet për të zgjidhur pyetjen themelore: çfarë saktësisht do të keni blerë atë? Nëse, për shembull, në plan për të përdorur vetëm një metodë e mbanin ose straightening, arsenali i madh i funksioneve të panevojshme për ju për të bërë gjë më të shtrenjtë. Prandaj, në këtë rast, ju duhet të zgjedhin për Plaitings për jo-profesionistë, me një ndërfaqe të thjeshtuar.
 • Nëse ju jeni një tifoz i ndryshimeve të përditshme në imazhin, ajo sigurisht që është me vlerë duke i kushtuar vëmendje të mincer hekurosje dhe me shumë shtesa të ndryshme, pajisje të tilla shpesh janë të nevojshme mjete në modele të shtrenjta profesionale.
 • Shkalla Ngrohje gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në qoftë se ju nxitim të gjithë kohën, dhe çdo minutë në llogarinë tuaj, hekurosje dhe curlers profesionale të kënaqur t'ju ngrohje e tyre rrufe dhe kurseni kohë të çmuar.
 • Një tipar i rëndësishëm i të gjitha pajisjeve për flokët është madhësia e sipërfaqes së punës. Nëse ju jeni fituesi i lumtur kreu harlisur e flokëve, ju duhet të ndalemi në curlers më shumë pjatë sipërfaqe puna ose diametër kallam, përndryshe ju do të jetë hedhjen lindi
 • Në modele profesionale funksioni shpesh i pranishëm termorehulyrovky që ju lejon të ndalemi në disa përshtatshëm për temperaturën tuaj.
 • Disa sinjal mincer është një funksion i procedurës përshëndetur, e cila i jep pajisjen kalimin e një periudhe të caktuar kohore, e cila konsiderohet optimale për të shmangur dëmtimin e strukturës së flokëve

Modele popullore ployok në Shtetet e Bashkuara dhe Rusia, avantazhet dhe disavantazhet

Modele të njohura në Rusi
Bosch PHC2500 32 $

Pranga Round shufër me temperaturë maksimale për ngrohje prej 200 gradë. Varg të tërë Temperatura ndarë në 5 divizione, ju do të duhet të zgjedhin shtresë tuaj kryesor qeramike, norma ngrohje prej 60 sekonda, ka funksionin e përjashtimit auto Pas 30 minutash, diametër shufra ngrohje 30 mm. Avantazhet: ndërfaqe të thjeshtë, i butë Veshje mënyrë të sigurt. Disavantazhet: shufra vogël diametër, jo të përshtatshme për flokë të gjatë
Philips HP-8618/00 29 $
Mincer në formën e një koni që lejon madhësi të ndryshme dhe flokët stil. Temperatura maksimale prej 200 gradë, diametri i ngrohjes element 13-25 mm, shfaqje, temperature sensor dhe funksioni elektronik të kontrollit ka shtresë qeramike dhe funksionin paaftësi një orë. Avantazhet: hot shpejt, ekran të përshtatshëm. Disavantazhet: mungesa e rrokje, e cila rrit rrezikun e djegieve dorë
Bosch PHS2560 50 $
Flat hekuri varg temperatura 100-200 gradë, të ndarë në 6 mënyra. E pajisur me ekran të përshtatshëm dhe temperature sensor, norma ngrohje 60 sec., Ka pllaka qeramike, funksion gjatë kurrizit dhe jonizmit. Avantazhet: lehtësinë e përdorimit, të jonizmit funksion. Disavantazhet: Veshje shpejtë veshin.
GA.MA IHT turmalinë hollë 65 $
Hekur banesë. Ajo ka një gamë temperature prej 230 gradë dhe turmalinë lundrues pllaka. Ajo ka një ndërtuar në funksion të kujtesës që automatikisht rregullon pajisjen të dhënave të fundit, butonat e kontrollit janë të vendosura brenda pajisjes, e cila mbron ata nga aksidentale të ngutshme, norma ngrohje rreth 20 sekonda. Avantazhet: materiale të butë, shumë funksione të tjera. Disavantazhet: Numri i tonkuvati madh i straightening flokët (për shumë e trashë). Nuk ka mbuluar.
Rowenta CF 4132 30 $
Multystayler. Ajo ka shumë nozzles qeramike, norma ngrohje 60 sec. Të përfshira është një rast. Avantazhet: shufër me cilësi të mirë, një numër i madh i nozzles. Disavantazhet: mungesa e temperaturës

Modele të njohura në SHBA
Përbindësh Bundle mini udhëtimit 10 $

Hekur banesë. Ajo ka pllaka turmalinë, rrugë versionin kompakt, dizajn të ndritshme. Avantazhet: opsion buxhetit, materiale butë. Disavantazhet: mungon sensor termik, i projektuar për haircuts shkurtër.
Remington S9500 30 $

Hekur banesë. Ajo ka një shtresë qeramike, sensor termike, temperatura maksimale e 235 makina jashtë sistemit. Avantazhet: ergonomik, të rehatshme. Disavantazhet: ftohje të gjatë
BABYLISS Pro BABP9557 45 $

Hekur banesë. Ajo ka një shtresë qeramike, temperatura maksimale 240. Avantazhet: Materiali mirë. Disavantazhet: mekanike e sistemit të kontrollit të temperaturës, mungesa e termoelement, pjatë ngushtë
Remington CI95AC / 2 25 $

Mincer në formën e një bigudi kon ka shtresë qeramike, modes sensor, plotësoni një ngrohje-rezistente dorashka. Avantazhet: ju lejon të formë curls të llojeve të ndryshme dhe madhësive, materiale dashamirëse. Disavantazhet: mungesa e goditjen dhe shfaqjen e temperaturës.
Hot Mjete profesionale 1110 36 $

Pranga Round shufër. Profesional. Ajo ka një mbulesë të shkëlqyeshëm, shufra metalike guximshëm shpejt formën nxehtë përshtatshëm, të trajtojë, të mëdha sensor shufra diametër, temperatura maksimale e 220. Avantazhet: të forta, të rehatshme, lejon të Perm flokët e trashë dhe të gjatë. Disavantazhet: Veshje traumatike