Rodhe komente flokët naftës dhe Secrets përdorin


Rodhe ose rodhe, të njohura për ne nga fëmijëria. Ne u fshehur nga shiu nën gjethet e tij të mëdha janë bërë nga kapele origjinale, dhe gjyshja e mbështjellë në letër bimëve të tij të freskëta dhe vyala gjatë. Dhe sa admirim solli një lojë me fruta të tij këmbëngulës dhe të mprehta!

Përmbajtje

 • Si te zgjidhni vaj rodhe?
 • Për të përdorur vaj rodhe për flokët?
 • 10 receta për maska ​​e flokëve të naftës rodhe

Burr e bimëve me të vërtetë i mrekullueshëm i thjeshtë dhe shumë i dobishëm. Rrënjët e saj të rinj janë të ngrënshëm dhe të bëjnë ato decoctions, tinktura, dhe natyrisht, vaj! Kush e di në lidhje me pronat e mrekullueshme e naftës rodhe? Me flokët ajo mund të punojnë mrekulli.


Vaj rodhe flokët përdorur që nga kohërat e lashta. Recetë e tij shtëpi është e thjeshtë: të marrë 70 gram. rrënjë freskëta apo të thata rodhe, pres dhe derdh 150 ml vaj vegjetal (bajame më të mirë, ju mund të merrni dhe ulliri). Hiq naftës për një javë në një vend të errët. Përballoj Nxehtësia e naftës në një banjë me ujë për 15 minuta, le të ftohtë dhe për të hequr frigorifer.

Laboratori vaj rodhe për flokët ka një cilësi të lehtë dhe të lahen mirë, por gjalpë, gatuar duart e tyre 100% natyrale me të jetojnë pa energji dhe kimi, unë mendoj se ne duhet të përpiqemi të bëjmë atë vetë.

Rrënjët e rodhe janë përbërja e pasur e micronutrients, vitamina A dhe E, inulin (duke e bërë atë veçanërisht e dobishme për pacientët me diabet), proteina dhe yndyrna natyrore. Në një ekstrakt të naftës më të mirë shpallur të gjitha pronat e dobishme e murrizat, pasi ai transferohet yndyrë-shpjegueshëm vitamina A dhe E, si dhe acide yndyrore të dobishme. Kur gatim broths këto komponente janë të përfshirë.

Si te zgjidhni vaj rodhe?

Kujdes Shumë shpesh ka counterfeits. Trust prodhuesit provuar vetëm dhe studiuar me kujdes përbërjen.

Nëse lista e përbërësve nastorazhyvayusche madhe, ose mund të shihen vetëm me mikroskop - të heqë dorë blerjen, prodhuesit e ndershëm nuk kanë asgjë për të fshehur! Baza shënim, kjo duhet të jetë një pozitiv, jo një mineral vaj, gjalpë dhe murrizat duhet të jetë i pari në listë.

Shpesh në formulën përfshijnë aditivëve shtesë në formë të ekstrakteve bimore, Propolisi dhe piper. Një gamë të gjerë të zgjedhjes dhënë nga Evalar. Përbërja e produkteve të tyre jashtëzakonisht të shkurtër: rrënjë rodhe (ekstrakt vaj), vaj sojë si një bazë dhe ekstrakte të tjera bimore.

Për të përdorur vaj rodhe për flokët?

Vaj mund te perdoret ne forme te paster, dhe si pjesë e maska. Para se të vajit aplikuar rodhe në flokë kam nevojë për të ngrohtë deri dhe të fillojnë trajtimin me rrënjë në mënyrë të barabartë shpërndarjen gjithë gjatësinë e flokëve. Ky rregull vlen për përdorimin e ndonjë vajrave.


Nxehtësia e naftës duhet vetëm një banjë me ujë në një shtet të ngrohtë. Shikojnë nga afër për të në mënyrë që të mos shpejt të naftës për shkak se në këtë rast ajo do të humbasin pronat e saj të dobishme. Nga të nxehtit të zbulojë më mirë poret e lëkurës, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye e naftës të depërtojnë thellë në lëkurë më të lehtë në majë të flokëve.


Aplikimi vaj flokët Rhine mund të kufizohet vetëm reaksione alergjike, nuk ka contraindications tjera. Zakonisht kjo do të thotë duke e kthyer me humbjen e flokëve, e cila mund të jetë shkaktuar nga stresi, shtatzënisë dhe lindjes, ushqyerjes me gji, çrregullime metabolike. Shkaqet e humbjes së flokëve mund të jenë më serioze nga një kërpudhat në kancer, kështu që humbja masive e flokëve pa arsye të dukshme qartazi shihni një mjek!


Rodhe naftës për rritjen e flokëve dhe i trajtojnë ato shumë popullor. Mbledhur një koleksion të madh të receta për maska ​​dhe përfundon me shtimin e saj. Të jetë një imagjinatë pak dhe ju mund të jetë recetë vetë e autorit! Vaj Rodhe aligns me të gjithë përbërësit që janë përdorur në maska.

Paralajmërim për blondes! Zgjedhja vaj rodhe, i kushtoj vëmendje jo vetëm për përbërjen e saj, por edhe ngjyra. Vaj gjelbër ngjyrë të lehtë mund të shkojnë për flokët tuaj. Nëse ju nuk kanë plane për të bërë si një sirenë, të marrësh vajin e më neutrale ngjyra.

Këshilli sa më shpejtë shpëlarje flokët me vaj rodhe:

 1. Merrni miell thekre 2-3 tbsp. l. do të jetë e mjaftueshme.
 2. Përhapjen krem ​​kosi për konsistencën e ujë të ngrohtë.
 3. Prisni ënjtje përzierje.
 4. Aplikoni atë në flokë, nuk larja e naftës.
 5. Tërësisht fshij përzierje në flokët sikur vspenivayutsya shampo
 6. Shpëlarje përzierje dhe lani flokët tuaj si zakonisht.

Të gjitha negative në shqyrtimet e flokëve të naftës rodhe qëndron në kullimin e saj ashpërsi. Një mënyrë për të ndihmuar të përballen me këtë problem.

10 receta për maska ​​e flokëve të naftës rodhe

 • Vaj të ngrohtë, shtoni verdhë veze whipped vezë dhe 1 lugë. L. raki. Përzierje është vënë nën një kapak plastike dhe të mbyllë një peshqir, të mbajë 45 min. Kjo maskë dhe ushqen flokët dhe, për shkak të pranisë së alkoolit, larë mirë.

 • Vaj Rodhe me piper i kuq stimulon rritjen e flokëve dhe rrjedhjen e gjakut në lëkurë e kokës me substanca djegie - kapsoitsin. Merrni 1: 1 të naftës dhe tretësirë ​​e piper të kuq në alkool, ju mund të përdorni piper i kuq (1 lugë L..), Fshij me vezë e verdhë veze. Përgatitja për jetë e nxehtë! Mundohuni t'i bërë ballë 1 orë kreu vkutuvaty është e nevojshme. Në qoftë se ju vendosni për të bërë të naftës e tyre, ju mund të vënë rrënjët e rodhe pod piper të nxehtë. Prodhimi është i gatshëm për përdorim vaj rodhe me flokët piper, farmaci nuk ka të keqe.

 • Maskë aromatik shijshme për rritjen e flokëve: 1 tbsp. kanellë lugë gjelle, 2 lugë. lugë mjaltë dhe gjalpë, një vezë. Përzierje përbërësit dhe përzierje të ngrohur. Të mbajë në për 30-60 minuta si ju mund të (kanellë gjithashtu ka zhguchest). Në vend të kësaj, ju mund të përdorni pluhur kakao kanellë dhe kakao pijeve edhe më mirë në qoftë se ajo është në dorë.

 • Merrni 2 lugë. vaj lugë perimesh, lëng limoni dhe mjaltë është ndezur, duke shkaktuar ins flokëve, prisni një orë, del me të larë me shampon dhe të gëzojnë efekt.

 • Merrni pjesë të barabarta rodhe naftës, mjaltë dhe lëng aloe. Të bëjë gjithçka në të njëjtën mënyrë. Aloe mirë zbut dhe moisturizes. Kjo maskë është veçanërisht i mirë në lëkurë e kokës overdried dhe inatosur dhe flokët e thatë.

 • Pluhur mustardë dhe vaj rodhe përziera në pjesë të barabarta dhe të vënë në formën e nxehtësisë në flokë. Mbani një orë e gjysmë.

 • Përgatitja e një zierje e acaroj (2 tbsp. L. Herbs në një gjysmë gotë me ujë të valë), të ftohtë në një shtet të ngrohtë dhe i hedh një lugë çaji me vaj rodhe. Mbani maskë kokën tuaj mbështjellë rreth një orë.

 • 1 tbsp. lugë mjaltë, rodhe dhe vaj pluhur, e verdhë veze 1 veze, 1 lugë çaji maja dhe raki. Mbani 1-2 orë.

 • 9. pluhur mustardë dhe vaj lugë gjelle rodhe, ½ filxhan kos, vezë e verdhë veze dhe 1 lugë çaji mjaltë. L., shtoni disa pika vaj esencial të rozmarinë. Ora Zhvillim 30 minuta.

 • 10. Është e mundur për të lehtësuar strukturën e maskë e mëparshëm dhe të lënë vetëm rodhe gjalpë dhe kos verdhë alergji për mjaltë dhe ndjeshmëri të fortë për të djegur mustardë.

Në maskë për të përmirësuar efektin lëndë ushqyese mund të shtoni vitamina A dhe E. Është i përshtatshëm për të përdorur një farmaci në formën e kapsulave (aevit) ose ampula veç e veç. Kapsula shpuar me një gjilpërë, shishkë dhe squeezing zbulojë përmbajtjen e një maskë.

Shumë receta thonë "eliminon mbaron ndarë." Unë nuk dua të ju zhgënjej, por ky problem mund të privojë vetëm gërshërë. Por, për të parandaluar ndodhjen e tyre me kujdesin e duhur ajo është realiste.

Mbani flokët tuaj! Mos më mundo atyre tharëse panevojshme nxehtë flokësh, shufër dhe utyuzhkamy, nuk do të jetë dembel për ta ushqyes maskë dhe flokët me siguri do të jetë subjekt i kryelartësisë suaj.