Provuar dhe efektive maskë flokët nga skajet ndara


Pothuajse çdo vajzë në jetën e tij u përball me problemin e brishtësisë, terr plot ndërprerje dhe flokët. Besohet se fundet e flokëve whipped nuk mund të luftojë dhe e vetmja mënyrë për të dalë nga kjo situatë do të jetë ... gërshërë.

Përmbajtje

 • Maskë avokado për curls ushqimit
 • Maskë tonik me vaj ulliri
 • Maskë Birra për flokë të dëmtuar
 • Mjaltë maskë për të parandaluar ndërthurjen e flokëve
 • Maskë për flokët e brishtë me bazë krem
 • Maskë majonezë për flokët e thatë
 • Si për të parandaluar skajet ndarë?

Pra, me të vërtetë kanë për të thënë lamtumirë ëndrrës së flokëve të gjatë? Le të përpiqemi për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje, si karikaturë e famshme, vendosni shenjat e pikësimit në deklaratën e "Trim nuk mund të rikthehet." Dhe të na ndihmojë për të kuptuar se ku është vendi i vendeve, maska ​​për flokët nga ndarje mbaron.


Crossing - një shkelje e strukturës së flokëve, përfundon ndarjen në disa pjesë. S'është nevoja të thuhet se në këtë rast kreu i flokëve është i shëmtuar, i lëngshëm dhe madje edhe të lëngshëm? Shkaku i kësaj mund të shërbejë si një pikturë të shpeshta, brushing pahijshme, permanent dhe dietë paekuilibruar, stresi dhe ekologji keqe.

Sigurisht, "zam" ndarje nuk përfundon përballojë çdo mjet, por për t'u dhënë atyre një lloj i zoti dhe të jetojnë, dhe për të parandaluar përkeqësimin e situatës është e mundur. Si, ju kërkoni? Është shumë e thjeshtë - me një efektiv maskë flokët në shtëpi që flogged.

Maskë avokado për curls ushqimit

Avocados kanë si e pamundur nga rruga, në qoftë se ju vuani nga thatësi, brishtësisë dhe terr plot me flokë. Fruta tropikale është e pasur me vitamina, yndyrna dhe minerale, është në gjendje për të rivendosur flokët pajetë në vetëm disa aplikime. Dhe së bashku me përbërës të tjerë, avokado krijon mrekulli e vërtetë!

Për të përgatitur këtë maskë flokët që whipped në shtëpi ju duhet, sigurisht, avokado e pjekur fruta dhe një sasi të barabartë të kokosit dhe vaj ulliri (rreth dy lugë).

Hiq fara dhe pres fruta në një blender, pastaj shtoni gjalpë dhe përzierje tërësisht. Ky mjet është e rekomanduar për të aplikuar vetëm për gjatësinë e flokëve, duke shmangur rrënjët mënyrë që të mos rëndojnë flokët dhe nuk provokojnë kontaminimin e saj të shpejtë.


Hapi i ardhshëm - fix fillesa në rreze dhe mbulojnë kokën me kapak plastike dhe pastaj një peshqir të ngrohtë. Kjo do të krijojë të nevojshme për thithjen më të mirë të ushqyesve "efekti sauna". Gjysmë ore kaluar? Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe një mjet pastrimi shampo. Rezultati do të jetë e dukshme menjëherë - flokët bëhen të butë, voluminoze dhe me shkëlqim. Dhe pas një kurs mujor të procedurave të tilla që ju nuk e dini se flokët tuaj në kuptimin më të mirë të fjalës!

Maskë tonik me vaj ulliri

Në shumë prona të tjera të dobishme të vajit të ullirit është shumë efektive për të nënshkruar mbaron ndarë. Dhe kjo është e pasur me vitamina A, E, D, fosfateve, phospholipids, tocopherols, ajo është e rekomanduar ditore për të pirë vaj ulliri, duke u kujdesur për shëndetin tuaj dhe bukuri nga brenda.

Maskë për flokët e thatë, rikthen dhe ushqyese në të njëjtën kohë, tepër të thjeshtë.

Merrni pak vaj ulliri dhe ngrohjes atë në mikrovalë. Tani me një krehër druri do të thotë edhe shpërndarjen e ngrohjes përgjatë gjatësinë e flokëve, fërkoni kokës gjithashtu.

Për të asimiluar më mirë ushqyesve dhe të hyjë në fuqi, ajo është e rekomanduar që të veshin një kapak plastike dhe peshqir. Maskë Vlefshmëria - të paktën një orë. Nëse flokët tuaj janë në gjendje të keqe, dhe fjalë për fjalë bie në duart e thyer pa mëshirë, dhe vaj mund të lihen në të gjithë natën.

Maskë Birra për flokë të dëmtuar

Kush do të kishte menduar se një mënyrë e madhe për flokët përfundon kundër kalimit birrë do të jetë ...?! Por kjo është e vërtetë.

Pjesë e malt pije, HOPS, maja dhe një sasi të madhe të vitaminave B mund të forcojë, ushqyer dhe fillesat qetë. Dhe elemente të tilla si hekur, fosfor, bakër, kalium, magnez bëjë flokët e bindur, me shkëlqim dhe i shëndetshëm.

Për të përgatitur maska ​​koduar «SOS-shërim" ju duhet të përzierje një gjysmë litër birrë të errët, e verdhë veze veze dhe gjysmë razmyatoho tërësisht në një banane blender.

Aplikoni një mjet të gatshme për fillesa të dëmtuara, kreu përfundojë me mbyllur plastike dhe të lënë për gjysmë ore, pastaj pije me ujë të ngrohtë me shampon tuaj të preferuar.

E rëndësishme! Maska birrë janë ideale vetëm për pronarët e flokëve të errët, sepse birrë ka një efekt të lehtë për t'u ngjyrosur.

Mjaltë maskë për të parandaluar ndërthurjen e flokëve

Ndoshta të fillojë një bisedë në lidhje me përfitimet e mjaltë nuk është e vlefshme - kjo është e njohur për të gjithë dhe i ndryshëm. Në flokët e pranishme përbërës kujdes është absolutisht e domosdoshme! Mjalti mund të përdoret së bashku me komponentët e tjerë, ose veç e veç. Recetë që ne tani e përshkruajnë, e thjeshtë dhe efektive.

Kështu që ju duhet një çift i lugë mjaltë të freskët, një lugë të vajit vegjetal dhe një lugë uthull molle (uthull molle si një kuzhinier - shikoni kanalin tonë).

Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit dhe të vënë flokët në fund ku ka një seksion. Mbajeni këtë ilaç duhet të jetë gjysmë ore, atëherë ajo është e rekomanduar për të larë kokën me llojin tuaj të flokëve shampo.

Maskë mjaltë për flokët rrihej ndihmë njom flokët, për t'u dhënë atyre butësi dhe shndrit, shpëtoj e kokës itchy dhe, natyrisht, e urren të parandaluar mbaron ndarë.

Maskë për flokët e brishtë me bazë krem

Një maskë e madhe për flokët e thatë përfundon përgatitur në bazë të krem ​​e zakonshme për fytyrë, si ju të kuptoni nga titulli.

Vetëm të marrë dy lugë ndonjë moisturizer (vetëm nga përbërësit natyral), i cili gjendet në tryezën tuaj salcë, nja dy lugë vaj ulliri ose bajame, përzierje dhe zbatohen nga gjatësia prekur mjaft, duke u përqëndruar në këshilla.


Ky mjet duhet të mbahet rreth gjysmë ore dhe pastaj del me të larë me shampon neutral. Vajra që janë një pjesë e maskë, të bëjë fillesat elastike dhe gjallët dhe krem, enveloping me kujdes çdo flokët, moisturize flokët dhe vizualisht fshehin pjesën. Për të bërë këtë procedurë e këshillueshme për shampooing rregullt. Kohëzgjatja - dy muaj.

Maskë majonezë për flokët e thatë

Majonezë përmban disa lloj vezë, uthull dhe vaj, ka kohë që janë përdorur për të bërë vëllimit të bukurive, lustër pasqyrë dhe pamje të shëndetshme e flokëve. Mos kini frikë! Sigurisht, ajo është shtëpi, majonezë natyrore.

Pra, le të shohim se si e përgatitur në shtëpi nuk është vetëm salcë e shijshme, por, siç doli, maskë e shkëlqyer kundër ndarje mbaron.

Merrni tre verdhë veze, një lugë çaji kripë, gjysmë një lugë çaji sheqer, një lugë çaji uthull molle dhe lëvizje së bashku të gjithë përbërësit duke përdorur mikser.

Hapi i ardhshëm - ngadalë, ngadalë, i hedh një gjysmë gotë me vaj të vazhdueshme për të punuar me një mikser në shpejtësi të ulët. Së fundi shtoni një lugë çaji lëng limoni me majonezë më tonë të mirëmbajtura.

Përdorim në shtëpi majonezë si një punë e lehtë maskë - vënë atë në gjatësinë e flokëve, nuk prekur rrënjët, të përfundojë kokën me kapem film dhe të lënë për një orë. Zierje larë e bimëve përbërjes për të arritur efektin e dëshiruar. Këshilli për të bërë procedurat e tilla disa herë në javë për një muaj. Provo dhe të gëzojnë transformimin e "kashtë floppy" në një mane trashë të shkëlqyer!

Si për të parandaluar skajet ndarë?

Siç e dimë, është më e lehtë për të shmangur shfaqjen e një problemi sesa luftuar atë më vonë. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë që ju të ndiqni këto rregulla të thjeshta të produkteve të kujdesit të flokëve:

 • Asnjëherë mos lahen flokët lagësht, ajo dhemb ende nuk e kishte mbyllur peshore;
 • Shmangni styling nxehtë dhe tharëse tharje e flokëve. Të zvogëluar përdorimin e këtyre pajisjeve në minimum dhe nuk e lënë pas dore termozaschytoy;
 • Shikoni për silikoni bende elastike dhe pajisje të tjera të flokëve të sigurt, duke mos lënë vend dhe nuk ka qëllimet shqyej fillesat;
 • Ndiqni dietë - hani fruta, perime, të marrë vitaminat dhe komplekset balancuara;
 • Njoftimi është e tillë një kozmetike organike popullore - kjo nuk përfshin aq shumë SLS keq flokëve, Parabens dhe vajrat minerale.

Në përfundim, unë do të doja për të kuptuar nëse janë apo jo të përdorë masa drastike dhe pa mëshirë zistryhaty gjithë gjatësinë e çmuar? Jo domosdoshmërisht! Pa dyshim, ndarë trim përfundon është e nevojshme, por ajo mund të jetë vetëm disa centimetra në muaj.


Dhe mbi maskë për ndarje mbaron ndihmën e flokëve për të ringjallur flokët e dëmtuara, i brishtë dhe e thatë, flokët ofrojnë një shkëlqim të shëndetshme dhe pamjen e bukur, parandalimin e shtresimit tej përfundon. Një zvogëlimin e rregullt gradualisht të ju lehtësojë të seksioneve dhe të gjithë! Kjo është arsyeja pse ne kemi zgjedhur 'kulture nuk mund të shërohen! ".